Tchyně. Jaký je váš názor na tuto situaci?

sitm
6. říj 2023

Hezký večer. Obracím se na vás s prosbou ani ne o radu,jakožto občas názor na jistou situaci.
Jsem svobodná matka 1 dítěte, které mám v péči ( co 14 dní navštěvuje biologického otce),která má už necelé 3 roky nového partnera.
A teď začínáme. K partnerovi do vesnice jsme se přestěhovali do podnájmu. Sám vlastní 1/2 RD,ale má tam na dožití rodiče a jedná se o 3+1,takže my bychom se tam nevešli. Když jsme řešili bydlení,tak nikdo z jeho rodiny nám nenabídl pomoc ( i když sestra má obrovský dům, neteři věnoval stavební pozemek a zděděné peníze určené pro něj rozdělil mezi své sourozence a sebe). Platíme nemalý nájem a on v podstatě podporuje nas i svou polovinou domu. V jistém smyslu máme atypický vztah. Ráno od nás odchází do svého domu,jede do práce a odpoledne se vrací hned tam. Maminka mu navaří,udělá si co potřebuje doma a jde k nám. Oběd a doma z toho důvodu,že někdy vážně dojde k nám kolem 5,tak ať nehladovi. Takhle vypadají všechny všední dny,víkendy jsme spolu. O dovolené mu jeho máma volala co 2 den a kontrolovala,jak se máme. Když jsme řešili svatbu,tak prý až budeme bydlet spolu,takže až rodiče umřou,ale já nevím,jestli o to budu potom stát. Několikrát přijde unavený, v jiném prostředí než doma spí špatně,takže odsud je i nevyspalý,a když něco řeknu,proti rodině,tak se jich zastává. Je hrozné zlatý kluk,vím,že mě miluje a já jeho, dceru miluje jako vlastni,vím,že nás má rád a dělá pro nás maximum,co může, ale asi lehce vadí její opičí vztah k němu. Můžete mi vy,prosím, říct svůj názor?

bara88
6. říj 2023

A názor tvl na co? Co jako po tech rodičích chceš?si dospělá ,tak se snad zajistíte sami ne?

escapelle
6. říj 2023

Spousta lidí žije v bytech 3+1 s dvěma detma,proč by ses tam nevesla ty s jedním?pokud počítám dobře,tak by i dítě mohlo mít vlastní pokoj?🤷‍♀️
A ten zbytek?proč by ti /vám měl pomáhat někdo z jeho rodiny,jak s tebou souvisí jeho sestra,která má velký dům?jako že by si vás tam měla nastěhovat?
Já v tom vidím Teda jediný a to,že s tebou prostě bydlet nechce a takhle mu to vyhovuje. A ty jsi z toho frustrovana,proto ti vadí i jeho sestra s velkým domem.

merope
7. říj 2023

@escapelle Ale v tom 3+1 jsou ještě i rodiče. V podstatě je to partner, co zjevně bydlí s rodiči.

Co jsem pochopila, tak sestra s tím souvisí tak, že partner rozdal dědictví po celé rodině, tak asi doufali, že pak rodina pomůže.

Ale jinak souhlas - s ní bydlet nechce (přespávání zjevně nepovažuje za bydlení a měnit to asi nechce) a vezme si ji, až s ní bude bydlet...

llluckaaa
7. říj 2023

Proč by vám měla jeho rodina pomáhat při hledání bydlení? Však jste dospělí, ne? A to, že má sestra velký dům, to je snad jedno, ne? Leda teda že bys jí záviděla a chtěla ho taky a ona ti ho měla nabídnout k nastěhování nebo se omluvit, že ho má?
Tak jestli byl chlap celý život zvyklý bydlet se svou rodinou a nechat se oprašovat od maminky, to se holt špatně mění, no. Já bych v tom hledala pozitiva - aspoň nemusíš tolik vařit.
A že se vezmete, až spolu budete bydlet, to mi zní jako výmluva. Vždyť už spolu bydlíte. Bavili jste se o budoucnosti? Kde chcete bydlet za pár let? Co další děti? Máte spolu nějaké plány? Ten váš vztah mi připadá takový nevyzrálý, kolik vám je a jak dlouho jste spolu?

linusha
7. říj 2023

@sitm nechápu proč by vám jeho rodina měla pomáhat s bydlením. Ta druhá půlka domu patří předpokládám rodičům takže asi těžko půjdou pod most či jinam pokud mají část domu. A to že dal neteří pozemek předpokládám že se jednalo o nějaké majetkové vyrovnání rodiny. Omlouvám se, ale trošku mi ten příspěvek přijde jako závist od Vás.

reeeza
7. říj 2023

Souhlasím se všemi výše uvedenými příspěvky 🤷‍♀️

Zkuste o tom všem popřemýšlet. Vše zásadní tu je už napsáno.

te_reza
7. říj 2023

Nevidím důvod, proč by měla tobě pomáhat jeho rodina. Jestli ti má někdo pomoci, tak on. Jestli to spolu takhle pytlikujete tři roky, ten úvod jsem moc nepobrala, evidentně mu stávající situace, kdy si teda u tebe asi jen vrzne a jde za maminkou, vyhovuje a nehodlá to měnit. Takže pokud by neměl vůli vztah posunout a řešit vlastní bydlení, šla bych o dům dál

ilone
7. říj 2023

Ale to jsou peníze jejich rodiny. Tebe se netykaji 😉

europa00
7. říj 2023

Upřímně z tohoto důvodu chci řešit poslední žávět na dům, který nás stal a stojí nemele peníze a jehož hodnota stále roste… manzel m/s jedno dítě z předešlého vztahu a já jedno z předešlého a spolu máme ještě prcks takže 3 děti. Chci smlouvu kd budou mít decka nárok na nás dům až po smrti nás obou a ne ze bych na staré roky musela ještě nějaké dítě vyplácet z vlastního domu… protože bůh ví co
Di přivede domu a jsk všechny víme …. Vládne světem. A prijd mi úplně nelogické abych js jakožto majitelka a sponzor domu snad někdy v budoucnu měla vyplácet někoho nebo řešit jeho bydlení … Tvl decka se budou must postarat sami, tady bídou vítáni jeden byt tu bude volný ale neexistuje aby Psk na mě zkoušel někdo například po smrti manžela ať mu vyplatil část meho domu… Bo na nej bude tlačit jeho manželka ze na to má nárok ze m/s dědit … upřímně si zo ošetřím smlouvou a po smrti nás obou to zdědí rovným dílem.

michaela666
7. říj 2023

Názor na co? Že máš partnera, který jezdí jenom na návštěvu a vyhovuje mu to? Takového sis našla. Tchýni, že mu volá co 2 dny nebo mu vaří? Hele kdyby on měl zájem něco měnit, tak to udělá. Takhle mu to vyhovuje a je to pro něj pohodlné. Když chce mít od vás klid, jde k rodičům.
Jinak taky nevidím důvod, proč by jeho rodina měla řešit vaše bydlení. Jste oba dospělí. Chcete spolu bydlet se vším všudy? Jděte do toho bez vytáček a očekávání že to bude někde řešit.

lauriak
7. říj 2023

Moj nazor je, ze by som s takym partnerom byt nechcela.

bara88
7. říj 2023

@lauriak tak parchant být nemusí akorát bude asi dost lenivy

levandule_k
7. říj 2023

@europa00 Řešila bych to u notáře a možná, co nejdřív, člověk nikdy neví, co ho čeká. Navíc pokud bys dala do závěti něco, co odporuje zákonu, tak v té části je závěť neplatná. Navíc závěť musí být psaná vlastní rukou a ne si to napsat na počítači a pak podepsat. Pak je ještě nějaká varianta se svědky.

levandule_k
7. říj 2023

To má celý RD velikost 3+1, nebo to 3+1 je jen půlka domu?

Tak svoje dědictví rozdal po rodině, ok má na to právo, ale člověk musí počítat s tím, že když někomu něco dá, tak ten druhý mu není povinen něco dát. Přijde mi, že upřednostňuje svoji rodinu a není schopen se od nich odpoutat a mýt s partnerkou plnohodnotný vztah. Kdyby hodně chtěl, tak je s Vámi v podnájmu na trvalo, nebo najde cestu, jak ti udělat v RD místo.

mourovatakocka
7. říj 2023

@sitm Nerozumím tomu 3+1 nevešli - my žijeme v takovém bytě a ještě máme relativně malé místnosti, máme dvě malé děti.
Žila jsem s jedním klukem, který si současně dopřával mamaservis a byla to naprosto ztracená léta. Může tě s dcerou milovat jak chce, ale pokud bydlí napůl u maminky, tak za mě fakt ne. Pokud s takovým podivným mužským chceš opravdu být, doporučuju nastavit se do zenového klidu ohledně nějaké pomoci - ty ani nepatříš do rodiny, nepřemýšlej, co kde dostanete a starejte se sami. Dávej ale pozor, je otázka, jak moc to tvůj přítel s vámi myslí vážně...Tohle na mě působí dojmem, že on vlastně nemá důvod se snažit, on přece kde bydlet má.

bara88
7. říj 2023

@mourovatakocka čemu nerozumíš?bydlí tam ještě rodiče, kde by se jako oni nacpali?

lauriak
7. říj 2023

@bara88 podla mna nie lenivy ale divny. Aby dospely chlap kazdy den chodil 2x k rodicom, pred robotou a po robote? To je chore. A sluby, ze svadba bude az ked budeme spolu byvat v mojom dome = az moji rodicia umru. No to su ohromne vyhliadky.

janule0123
7. říj 2023

@mourovatakocka jestli chápu dobře má polovinu z 3plus jedna… ve které bydlí jeho rodiče, kteří vlastní druhou polovinu a byla by rada kdyby se přestěhovali třeba k sestre a oni mohli do volného domu o velikosti 3plus jedna

janule0123
7. říj 2023

@sitm za me je to vlastnictví s kterým bych nepocitala, rodiče mají do své smrti na bydlení, to ze je napsána půlka na nej bude mít jinou myšlenku … takže za me jako bys počítala ze budeš mít byt po rodičích kteří se těší zdraví a ještě nějakou dobu budou…za me si promluvit o budoucnosti … a vyřešit bydlení bez ohledu na nějaký jeho majetky … buď spolu něco koupit, pronajmout a nebo ty sama a muže ti přispívat …. Druhá věc jestli bere ze ty mas svoje on svoje a jen si odskoci a po smrti maminky budeš nástupníici v opecovavani ať má něco v rezerve …taky možnost

mourovatakocka
7. říj 2023

@janule0123 To pak chápu, děkuju 😊 S tchýní bydlet děkuju pěkně, to ani v deset plus dva 🙈

europa00
7. říj 2023

@levandule_k to by všechno řešil Pravnik nic bych nepsala rukou proste regulérně ošetřeny dům pravé pro tyto případy kdy nikdy nevíte s čím vaše decka dorazí domu 😀😀😀 nic ns tom neodporuje zákonu v podstatě je vyškrtnes z dědictví jakoby … respektive ze můžou dědit až po smrti nás obou…. Vůbec di totiž neumím představit té mi v 70 trebs manzel je o 10 ket starší, bakraci nějaká nádhera meho syna ze mají nárok na část domu a dům se nedá prodat na části a kde tsk stars člověk který ba tom baráku cely život dřel a cely ho zaplatil by ba to Psk vzal ??? Vůbec nechápu jak se tohle řeší takže majetek půjde do závěti.

veruuu_kubesovic
7. říj 2023

@sitm A co nechápeš na tom, že máš "mamánka"🤔? A že platíš nemalý nájem? Asi jako většina lidí žijící v pronájmu??? A co do toho pleteš jeho sestru? Myslím si, že jim je absolutně jedno kde bydlíš...

blackblue
10. říj 2023

@sitm Já bych se soustředila spíš na jeho vztah k vám... kolik času a jak s tebou tráví, jak vám to klape... versus jestli jako rodinu vnímá primárně své rodiče, je trochu mamánek a vy jste odsunutí na druhé koleji... Ohledně bydlení a financí jeho rodiny, do toho ti v podstatě nic není. Ale do vašeho vztahu a toho, jak on vidí vaši společnou budoucnost.. na to téma bych se s ním otevřeně pobavila, řekla mu jasně svůj názor a chtěla vědět, jak to vidí on.