Virtuální nevěra, jak se mám zachovat?

zvonohlik
3. led 2018

Ahoj, píšu sem pod anonymní přezdívkou, jelikož manžel o mém oficiálním profilu ví a nechci, aby to teď třeba četl. Řeším teď krizi vztahu spojenou s (virtuální) nevěrou a nevím, jak se mám zachovat. Zatím jsem s ním o tom teď napřímo nemluvila, protože nevím, zda se tím vše akorát nezhorší (vysvětlím níže).
Ve zkratce, jsme spolu 12 let (od 20 let), po 10 letech vztahu se nám narodila dcera. V době, kdy jsme byli mladší, jsem nezažila ani stín pochybnosti nad jeho věrností, i když jsme trávili dost času od sebe, každý byl sám na studiích a na Erasmu v zahraničí. Samozřejmě jsme nějaké krize řešili, ale nějaká představa ukončení vztahu vůbec nebyla na místě.

Jako už jsem i zde v diskuzích mnohokrát četla, i u nás změny v jeho chování nastaly v době, kdy jsme začali stavět dům a já jsem otěhotněla (před 3 roky). Partner začal mít zřejmě najednou pocit, že mu ujíždí vlak, že z něho bude usazený otec od rodiny a mládí je pryč. Je to asi pochopitelná reakce, ale...Od té doby je to z mého pohledu jako na houpačce, na jednu stranu je hodný, citlivý, spolehlivý, postavil napůl sám náš dům aj. Ale začal o dost více chodit do hospody a tráví hodně času na facebooku.
Většinou se jedná o nezávaznou konverzaci, ale ne vždycky nevinnou...Vím o tom od doby, kdy se provalila jeho nevěra s kolegyní z práce (tedy on tvrdí, že to žádná nevěra nebyla, jen úlet v opilosti😠). Ona ho nějakou dobu uháněla, často si psali, jemu se to líbilo...na vánočním večírku pak spolu strávili noc v jednom pokoji, prý ho tam "zatáhla a chtěla sex", ale on prý "odolal" a skončilo to tak, že si to navzájem udělali rukou (odolání si teda představuju jinak😝).
Poté si stále psali, ona měla neustálé sexuální narážky a chtěla se stýkat, on už to odmítal, no byla jsem tou dobou již těhotná. Když jsem byla v 6. měsíci, narazila jsem náhodou u něho na počítači na celou jejich konverzaci téměř rok zpátky...celkem mě to vzalo, ale snažil se to všemožně vyžehlit a vysvětlit, já nechtěla roky vztahu zahodit kvůli tomuto a také jsem nechtěla být svobodná matka...slíbil mi, že si s ní přestane psát, což asi i dodržel, ale moje předchozí 100% důvěra k němu byla pryč a asi je napořád. Mě ani tak neranil nějaký fyzický úlet na večírku, to dokážu pochopit...ale to, co jí nakecal o mně během toho, co jsem byla už těhotná, jak jsem stále doma, nic se mnou není aj. asi aby ulevil svědomí. Samozřejmě jsem v těhotenství nebyla tak akční, jak byl zvyklý, ale je to hrozné takto to podávat.

Od té doby až do svatby jsem měla pocit, že je náš vztah celkem v harmonii, radovali jsme se z dcery, nového bydlení aj. Přestože pokračovaly jeho občasné noční tahy s kamarády, neměla jsem čas ani chuť ho nějak kontrolovat. Ale na podzim jsem měla divný pocit a tak jsem mu (i když se za to stydím) projela messenger a pak ještě párkrát...no zjistila jsem, že si dost píše s kamarádkami a dalšími holkami, které potkal někde na tahu hospodami. Vždycky se pro nějakou nadchne a začne ji bombardovat zprávami. V podstatě většinou takové nevinné flirtování, případně stěžování na rodinný život (říká, že má krizi středního věku a nemůže se stále srovnat s usedlejším životem v manželství). Ale párkrát těm holkám i napsal, že se do nich "zamiloval" nejsem si jistá, zda chápe význam toho slova...většinou to zůstalo bez odezvy, ale samozřejmě některé z toho jsou hotové a pokračují v dvojsmyslných konverzacích.

V posledním případě mu ale o dost mladší slečna napsala, že ona je do něho taky "asi trochu zamilovaná" a psali si, že je škoda, že se nepotkali dříve, že mají tolik společného bla bla bla, on pak psal ještě svému nejlepšímu kamarádovi, jak ho to setkání s ní zasáhlo a jak bojuje s tím, aby si s ní něco opravdu nezačal. Nikde a nikomu ani slovo o tom, že by chtěl třeba brát na mě ohled a bylo mu líto zahodit dlouholetý vztah se mnou, které tvrdí, že ji miluje a máme dítě. Řešil jen to, že by se s ní neměl kdy a kde scházet a tak raději do toho nepůjde a vrátí se k "nudnému životu s hodnou paní manželkou".

Nechci ho ztratit a brát dceři tatínka, ale jeho chování (dokazuje si, že je ještě stále atraktivní samec a zároveň si užívá domácího zázemí) mě hluboce zraňuje, uráží a nevím jak dál 😢... Já vím, že bych mu soukromé zprávy číst neměla a kdybych to nedělala, nebyla bych pak ve splínu. Ale jak už jsem psala, od té (zřejmě!) první nevěry mu nemůžu 100% věřit a chci vědět, jak to má, sám mi nepřizná ani to, že si něco tímto chováním kompenzuje. Teď bojuji s tím, zda mu to mám říct, přiznat se k tomu, že jsem několik konverzací četla. Protože on se navenek chová, že náš vztah je v absolutním pořádku, nedává mi najevo nespokojenost, když jsem se ho ptala, zda se se mnou nudí (jelikož to psal tomu kamarádovi), řekl, že jsem se zbláznila.
Nemyslím, že by vyloženě hledal milenku na sex, i když asi by se nechal strhnout, nicméně si prostě užívá této virtuální nevěry (a pomlouvání svého "usedlého" života se mnou) a vede lehce dvojí život. Máte některá podobnou zkušenost a jak byste se zachovaly ?
Omlouvám se za dlouhý text.

misakri
4. led 2018

jako přes kopírák.. kecy o tom, že potřebuje dobývat? pche.. začalo to psaním na sítí, voláním si, kávičky a já byla ta, která "nechtěla vidět a pro klid rodiny ho ještě omlouvala" - přesně jako zakladatelka - jsem šťastně rozvedená.. 🙂 nevěřím, že by se chlap po tomhle všem, změnil a byl to znovu pohodový vztah, bohužel

guinea
4. led 2018

@zvonohlik Psala jsem ti SZ - doporučuji osobní konzultaci u Klimeše, plus přečíst jeho knihu Partneři a rozchody. Je tam i časová osa průběhu rozchodu - jak to vnímají obě strany, a kdy jsou fáze rozchodu vhodné na pokusy o návrat, a kdy je to kontraproduktivní!!!

guinea
4. led 2018

@zvonohlik A ještě dodám - tak kniha (Partneři a rozchody) mně doslova zachránila od zešílení po rochodu po mnohaletém vztahu, a stejně pomohla i kamarádkám, kterým jsem ji koupila, když prožívaly rozchody...

simkrk
4. led 2018

Priklanim se k tomu co pise slecna/pano vyse... Bude to tezky v sobe to drzet...ja to neudrzela a odesla...:/ a je fakt hnusny jestli ona nevi ze je zenaty a ma dite :/ proste chlapi se tim asi nechlubej radsi, aby o neco neprisli :/ :( taky sem si jeden cas rikala ze sem mela zustat a resit to jinak.. Protoze ty myslenky a vedet to ze on za ni jezdi, spi spolu atd. Jsou fakt desny... Kor kdyz jeste nase dcera travi cas s nakoi jinou po jeho boku... 👿

shine2015
4. led 2018

@guinea souhlas!!

zvonohlik
autor
4. led 2018

@guinea Ano, děkuji, už se na to chystám, až se večer trochu uklidním...Jsem od Brna, takže je to docela z ruky, ale uvidím, jak mi sednou ty videa na youtube. Mám kontakt na prý super psycholožku v Brně (ale ta má myslím ještě čas, podle toho, jak se ta situace vyvine, teď má spíš smysl ten Klimeš).

nikoulinka
4. led 2018

@zvonohlik taky mam dom flegmatika. Nikdy nezarlil, ani naznak... dokonce nizei ctu, take jsme meli svatbu v cervnu 2017 a snazili jsme se o druhe, ktere je ted na cestě. S timtim servisem mas taky pravdu. Taky jsem mela obdobi, kdy jsem delala jen za sebe a malého. Prala jen sve pradlo, myla jen sve nadobi, atd... stacili tri dny a mela jsem doma miliuse 😂 ted mu staci jen pohrozot, vi, ze toho jsem schopna... ja mu vzdy jednouj za casto udelam takove zpestření. Jen to chceje fantazii, kamennouze tvar a byt dusledna. Ono najak zacatek treba staci jen si treba na oko vice Hlidat svuja nobil., kamaradk prepsat na kamarada, a je to

shine2015
4. led 2018

@zvonohlik klimes pracuje i po skype nebo se domluvíte přes telefon. Je fakt dobrý za mě je proste nejlepší psycholog široko daleko. Drz se!

zvonohlik
autor
4. led 2018

@shine2015 Teď jsi mě teda nahlodala. Mně se chce dnes odjet taky proto, protože ho nechci ani vidět, (kromě toho, že ho chci podvědomě nějak "vytrestat" a vrátit na zem). Ale vysvětlit bych mu to musela, takže je možnost, že by to dopadlo, jak píšeš - že mu tím dám volné ruce a záminku k odchodu. Ale když už je to jeho podstata, tak nevím, jestli je v tom nějaký rozdíl. Když nebudu dělat nic a vyčkávat, on mi nikdy nic neřekne a nechce se mi pokoutně sledovat jeho messenger, zda vztah pokračuje atp. Na druhou stranu je pravda, že pokud se to rozhrábne a já stejně zůstanu, bude si myslet, že si fakt může dovolit vše a já stejně neodejdu....buď opravdu odjedu na noc pryč anebo to odložím a ještě se dnes podívám na toho Klimeše, třeba mi to otevře nové obzory...

shine2015
4. led 2018

@zvonohlik určitě se podívej a hlavně nic neuspechej. Někde teď ani tak o nej jako o tebe aby jsi nebyla u rodičů ale psychicky v prdeli ze on má doma volno a je asi s ni. A tebe neřeší.../Což se dost pravděpodobně nabízí..... on je podle mě zblbly...... a hlavně co když dolejzat nebude??? Budeš chodit s prosikem?? Nebo budeš vyrizena u rodičů???? Pokud odchod tak plánované a s rozvahou tak aby ses nehroutila....

vineta
4. led 2018

@zvonohlik Dej si čas, nemusíš to řešit hned, i když chápu, že se ti chce teď vypadnout.. Promysli hlavně, jestli o takový vztah stojíš, plus bohužel i ekonomickou stránku ev. rozchodu- jsi asi ještě na RD, pokud chápu správně.. Jako počínající úlet bych pochopila a byla by i šance, že on se nějakou intervencí zarazí a zastaví to včas, bohužel z tvého popisu to spíš vypadá, že je to prostě typ, který taková dobrodružství vyhledává a vyhledávat bude dál. A to už je na tobě, co sneseš. Dej si čas na rozmyšlenou. Je mi líto toho potratu, musí to být pro tebe dost těžké (a od něj o to horší). Držím pěsti, ať je líp.

bbn
4. led 2018

@zvonohlik asi úplně blba rada, ale já bych to otočila. Zahrála bych si trochu divadlo, už jen pro tu jeho reakci. Co horšího se ti teď muže stát, než ze se definitivně rozejdete? Nic. A stojím o to s takovým blbcem zůstat? Takže bych mu naopak večer řekla, ze se omlouvám, ale ze se chci nechat rozvést, protože jsem potkala někoho, kdo ti naprosto bere dech a bez koho nemůžeš žít, ze je to silnější než ty. A bavila bych se jeho reakci. Minimálně mu to velmi zkazi náladu a v tu chvíli přestane řešit nějakou pipinu a začne se velmi zajímat o tebe a vás vztah. Mne by to teda stalo už i jenom za to pobavení.

shine2015
4. led 2018

@bbn v téhle situaci jinon nechá ať jde a půjde za dvacítková

shine2015
4. led 2018

@bbn takže já toto nedoporučuji.......navíc jemu spadne kamen ze srdce ze to muže zkusit jinde ....

zvonohlik
autor
4. led 2018

@bbn Ha, no jen mám pocit, že by mi stejně nevěřil...nějaké takové divadlo není moc můj styl, jsem myslím dost špatná herečka. Navíc celý podzim až doteď jsem prakticky nikde ve společnosti nebyla...nejdřív těhotenství, pak potrat a stav po něm...No, on z toho byl taky dost špatný, ale odreagování jaksi vyřešil touto nevěrou, místo aby mi byl oporou. Pokud spolu zůstaneme, mám určitě v plánu se dát dohromady a občas taky někam vyrazit, aby mě fakt neměl za hospodyni...to určitě prospěje mně i jemu.

tynka75
4. led 2018

@shine2015 máte nějakou obdobnou zkušenost?

shine2015
4. led 2018

@zvonohlik přesně - on taky není blby.... na zacatek klimes a zapracuj na sobě .... rozejít a odejít můžeš kdykoliv

shine2015
4. led 2018

@tynka75 díky Bohu ne pouze případy z mého okolí a celkem hojně .... plus se zajímám o psychologii vztahu už léta....

zvonohlik
autor
4. led 2018

@vineta Ekonomická stránka je samozřejmě nic moc, teď už jsem na pracáku, jelikož jsem si rodičák dala jen na 2 roky...ale naštěstí nemáme žádnou hypotéku na dům, slepili jsme ho z úspor. Spíš více uvažuju o dceři, zda mi to za to stojí to překousnout a zůstat s ním, aby měla tatínka...nějaká střídavá péče je pro mě hrozná představa. Jsou mnohá manželství, která se drží jen kvůli dětem, ale jestli je to ta správná cesta, život máme jen jeden 🙄

tynka75
4. led 2018

@shine2015 to jde vidět, i když se zajímáte o tohle odvětví, člověk, který si něčím takovým neprošel, nemůže radit....
@zvonohlik tobě držím palce, ať se rozhodneš pro cokoliv, každý si to stejně musí projít a vyřešit sám, zvážit plusy a mínusy a udělat výsledek i když nebude někdy příjemný a otevřeně si s ním promluvit o všem. drž se

shine2015
4. led 2018

@zvonohlik odejít muže vždycky ale když odejdes tak zpátky už se dostat nemusíš.... proto nic neuspechej. Tak si řekni ze to vyresis za rok, teď na sobě pracuj nic mu neříkej začni chodit 2x tydne cvičit - ne naschvál aby jsi vypadla ale kvůli sobě....pokud mu to jednou odpustis je to doba na min 5 let .... ale teď mu hlavně nic neříkej. Dobre si vše rozmysli. A pokud odejdes tak s tím ze to mas v sobě vyresene a budeš v klidu budeš mít kde bydlet budeš na tom finančně dobre - tím nemyslím nadstandart ale tak aby jsi nebyla na pracaku ale měla práci a jistý příjem.... musíš vědět ze to zvládneš sama jak fyzicky ekonomicky tak psychicky a to zejména, ze ti bude jedno ze on je s jinou ženou ze ji líbá a má s ni sex.... aby jsi nebyla u rodičů bez peněz a ještě na nervy ze on osukava mladou holku a nesnaží se vratit k tobě .... musíš mít svůj režim a kamarádky kamarády proste ať nejsi sama. Pokud se časem rozhodnes odejít musí to být promyšlené ... a naplánované....

shine2015
4. led 2018

@tynka75 nemyslím si.

tynka75
4. led 2018

@shine2015 to věc názoru, vám se to hezky píše, když jste si tím neprošla. Kdyby se rozhodla odejít k rodičům hned, myslím, že by jí pomohli, jak s bydlením, jídlem, dcerkou, u nich by byla více v pohodě a nemusela se dívat každý den na tu jejich situaci. A pokud by si v té době, co bude pryč neuvědomil co má a co může ztratit, tak takový chlap ať si táhne, ona si zničí život, a dítě stejně vycítí, že nejsou v pohodě...

zvonohlik
autor
4. led 2018

@shine2015 Ano, ono to vypadá dobře tahkle napsané a zní to rozumně a logicky. Ale emocím neporučíš :( Já to takto racionálně měla doteď - vše docela plánované, dům, dítě, úspory...samozřejmě zůstat bez peněz sama s dítětem (které ani ještě nemůže do školky), bydlení u rodičů...to nezní moc dobře. Ale možná by se mi ulevilo. Každopádně to nechám dnes vychladnout a uvidím, jak se bude chovat, i když jsem si skoro jistá, že když neví, že to vím, nedá najevo nic. Budu muset začít u sebe a sebrat se.

zvonohlik
autor
4. led 2018

@tynka75 To já bych si samozřejmě přála, aby mě po mém odchodu na kolenou odprosil, beze mě se trápil a pak vše bylo jako dříve. Prostě červená knihovna 😝 Ale vzhledem k tomu, čím mě teď překvapuje, ale fakt nevím, zda to není až moc ukvapené a fakt bych ho tím nemotivovala k reálnému vztahu s tou druhou. Pokud bych byla bezdětná, udělám to asi bez váhání, ale myslím na dceru. Rodiče mě v tomto podpoří určitě, ale bojím se, co by řekli, až jim vysvětlím situaci...můj otec by šel asi manželovi rozbít ústa😖

tynka75
4. led 2018

@zvonohlik já ti rozumím, proto píši, že si to stejně každý musí rozhodnout sám. Ale zase si vem, že teda s ním zůstaneš kvůli dceři, bude tě dál podvádět, stěžovat si, ty se budeš zase o všechno starat aby měla dcerka oba rodiče, budeš nešťastná a budeš se trápit...Dcerka rodiče ale neztratí, jen bude mít každého jinde (což si psala že se ti to neumíš představit). A třeba tě někde čeká 100 x lepší chlap, který si tě bude vážit.

shine2015
4. led 2018

@tynka75
@zvonohlik holky to ze jsem si neprošla tímto s manželem neznamená ze nemám zazito ne něco stejného ale dost podobného v jiném vztahu.... moc dobre vím co to je když té zradí člověk nejbližší pro tebe... i proto jsem se zajímala o psychologii vztahu... mam zažitý i odchod k rodičům atd proto vím o čem píšu.... a ze to není snadné to proste není.... ono den taky lehko řekne ze rodiče pomůžou - ani pomůžou ale psychicky pokud nejsi připravena odejít a cekas ten kN přijde s prosikem a on nejde tak je to na posrani...navíc ho vidět s jinou ženou nebo vědět ze se s někým líbá užívá si.... proto píšu ze na ti musíš být připravena ...

tynka75
4. led 2018

@zvonohlik rodiče si myslím, že to pochopí a podpoří tě.

yelowangel
4. led 2018

@zvonohlik Je to blbý. Ale ty máš jenom 2 možnosti. Buď s ním zůstat a držet pusu a nevracet se k tomu, nečíst zprávy, zavřít oči a nevidět a nebo odejít. Nepočítej s tím že se změní, nepočítej s tím že mu něco docvakne. Neříkám že stát se to nemůže, ale radši počítej s tou horší variantou, pak můžeš být jenom mile překvapená. Musíš se rozhodnout sama jestli ti za to stojí s ním zůstat. Pokud bys chtěla odejít nic mu zatím neříkej, naplánuj si co a jak, kam se odstěhovat, kam nejdřív zajít (ODSPOD, sociálka..), jak vás uživíš, jestli ti někdo pomůže...a pak až jednej. Jednak ti to dá čas všechno si dobře promyslet (i to jestli děláš dobře) a jednak pak budeš připravená se ve vteřině sebrat a odejít. Pokud chceš zůstat a zkusit zachránit manželství nejdřív si projdi sama v sobě co bys dělala kdyby to nevyšlo, zase kam byste šli, musela bys pak rychle jednat aby nezískal dítě do péče on a jeho nová přítelkyně (pokud nebudeš mít zajištěný bydlení tak i přes to že seš matka ti soud dítě nedá), nevím jakej tvůj manžel je ale už jsem tady četla pár příspěvků o tom že ženský vyhodil manžel z domu/bytu takže si projdi i takový extrémy co a jak kdyby se to prostě totálně podělalo jak jenom mohlo jak jednat bys měla co nejlepší pozici u soudu o dítě. Víš co náhoda je blbec. A ještě něco. Pokud s ním zůstaneš nejenom že se s tím budeš muset vyrovnat a to fakt není jednoduchý a není to fér, protože ty seš ta "oběť" která musí ustoupit a odpustit, ale pravděpodobně se nikdy nezmění, to by už udělal dávno. Takže si představ jak ti asi bude když se s tím budeš snažit poprat a za pár týdnů zjistíš že tě pořád podvádí a nebo hůř, podal žádost o rozvod a o svěřené dítěte do své péče. Držím pěsti ať to zvládneš s co nejmenší bolestí ať už se rozhodneš tak nebo tak.

mlynkova85
4. led 2018

Taky si procházím něčím podobným. 2 děti 3 na cestě. Není to jednoduchý čekám kdy mi řekne že konečně našli být a stěhují se. Dneska jsem měla první návštěvu u psychologa tak uvidíme jak se to bude dál vyvíjet. Momentálně jsme ve stádiu kdy se nebavime on mi začal všechno vyčítat. Dneska si dokonce koupil svoje máslo aby náhodou nebral naše no jsem z toho pěkně rozhozena a hlavně za to můžou i hormony.