Vyrovnání se s minulostí partnera. Jak se s tím vypořádat?

21. zář 2022

Ahoj holky, jsem v situaci, kdy nevím, co mám dělat. S partnerem jsme 8 let a máme 2 krásné holky. Předtím jsem ale měla “divokou” minulost. Měla jsem 18 partnerů, nejsem na to hrdá, naopak, vím, že to byla chyba. Chtěla jsem mít vztah, ale šla jsem spíš z jednoho do druhého. Pocházím z malého města, takže jsem nejdřív byla na intru, pak na kolejích, vedla studentský život, party, potkávala spoustu lidí.. Nechci se vymlouvat, kdybych mohla, vezmu to zpátky a opravdu se za to stydím a mrzí mě to. Partnerovi jsem to řekla asi po měsíci vztahu, když se mě na to číslo zeptal. Chtěla jsem být upřímná, věděla jsem, že by to mohl být problém a chtěla jsem mít jasno od začátku. Vadilo mu to hodně, přesto se mnou zůstal a pořídili jsme si děti. Jednou za čas to ale v něm stejně nějak vybublá na povrch, i teď, po osmi letech. Kor když máme dvě holky, má strach, aby to nebylo stejné i u nich. Chtěla jsem se zeptat na radu, jak se s tím vypořádat? A naopak, když mi vyhrožuje rozchodem kvůli tomuhle, jestli mi může vzít děti z péče? Popravdě nevím, co bych si bez holek počala..

martiniquest
21. zář 2022

Ja opakovane podvedla sveho ex (prechozeny 12lety vztah, ani jeden nemel koule se rozejit a ja utikala touto cestou), manzel o tom vi. 2 tydny pred svatbou (ja byla ve 28tt) mi rekl, ze se boji si me vzit, at mu neudelam to same. Tak jsem mu rekla, ze at bere nebo necha byt, ze jsem k nemu byla naprosto uprimna a vysvetlila duvody sve nevěry. Ze na neveru jsou vzdy dva a je i na nem, zda bude na vztahu spolu se mnou pracovat nebo ho necha hnit. Ze ja uz tu zkusenost mam a vim, co bylo spatne, z cehoz si beru ponauceni. Jsme svoji 6,5 roku a od te doby uz o tom nikdy nezacal. A pokud by zacal, prislo by mi to velice nefer, toto se nedela. Jednou parnera akceptujes se vsim vsudy a nemas pravo mu vycitat jeho minulost. Pokud si najednou vzpomněl, ze mu to vadi a chce se rozejit, pak je silne nevyzraly. Navstivila bych poradnu (pokud o vztah stojis) a nebo bych se rozesla ja s nim. Vydirat te muze do konce zivota.

jako_mala_holka
21. zář 2022

Mně 18 přijde hodně teda, ale to bude asi ovlivněné i tím, že jsme se s manželem potkali v 18 (jeho 20) a byl můj první, stejně jako já jeho, takže takové číslo je pro mě nepředstavitelné 🙈 každopádně pokud s tebou zůstal, tak by to vytahovat neměl, to není fér, dobře to věděl, vadilo mu to, ale neodešel a ještě si s tebou pořídil děti... A teď bude vyhrožovat rozchodem? Co to jako je? Bych ho poslala do pryč, když tak moc chce jít... Nějaký labilní frajer asi

biciklissie
21. zář 2022

Je to úplně jedno, jestli je to moc nebo málo nebo akorát. Je to jen tvoje věc. A není nic špatného se v mládí vyřádit a pak se usadit. Myslím, že manžel ví, ze te tím dokáže rozhodit a citově vydírat. Ve stylu, kdo chce psa bit, hůl si vždycky najde. Že by ti mohl vzít děti je pěkná blbost. Cela tahle záležitost víc vypovídá o něm než o tobě. A nic pěkného. Prostě, až s tím začne, tak ho pošli do háje. A že by dcery mohly taky, bože, to je taky pěkná pitomost. To raději až jsou promiskuitni po tobě, nez ubohé manipulatorky po něm.

kackabis
21. zář 2022

Upřímně, nechápu tvého partnera. Když to věděl od začátku a zůstal s tebou. U nás podobně. Já jsem jich měla tolik, že to rozhodně ani nebudu počítat, dokonce jsem spala s nejlepším kamarádem mého současného manžela a to asi dva měsíce před tím, než jsme se s manželem dali dohromady. Dokonce nám byl na svatbě. Manžel přede mnou spal jen se dvěma holkama. Sem tam o tom i vtipkujeme. Prostě každý má svou minulost, a jako důležité bereme to, že se milujeme a víme jeden o druhém že už jsme jen my dva. Také jsem z malé obce, takže pár z těch mých bývalých úletů normálně potkáváme na ulici, na různých akcích atd. ne že by s nimi manžel vedl dialogy, ale normálně se pozdravíme a nedělá se žádná trága. Vždyť většina z těch mých románků už má dávno taky svoje rodiny. Partnera bych se zeptala proč s tebou teda chtěl být, když to věděl. Chová se jak malé dítě

nikykiky
21. zář 2022

Fakt si vycitas ze si mela 18 chlapu? 😳 a vycitas di to natolik ze bys to chtela zmenit a sypes si popel?? Problem mas hlavne ty a ne tvuj manzel 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

janina228
21. zář 2022

Ok, 18 není zrovna málo, co si budem.. ale rozhodně bych se z toho nehroutila. Je to minulost..chlap by se s tím měl vyrovnat, už to nějaký pátek evidentně je. Spíš mi přijde, že tě tím chce ranit. Ví moc dobře, že tě to mrzí a když do toho začne ještě tahat dcery.. to je už spíš jen ubohé.

llenka1
21. zář 2022

Tak, neni snad dulezite kolik jich bylo pred vztahem, dulezite je kolik jich bylo pak....a to byl snad jen ten jeden 🙂 resi kraviny

l_
21. zář 2022

Zeny, kde berete to meritko, zda je to moc nebo malo? 🤔 Fakt me to zajima..

martiniquest
21. zář 2022

@l_ Taky by me to zajimalo. Ja jich mam na liste 7 vcetne manzela a prijde mi to spis malo. 18 na me pusobi jako dost, ale ne prilis.

janina228
21. zář 2022

@i_ z mého pohledu - to má každý svoje.. pro někoho je tak akorát 5, pro někoho 20.. nicméně existuje studie, kde to je zprůměrovaný a je to 7,5 u žen (proč tam není celý číslo nevím 😂)

l_
21. zář 2022

@janina228 jasne ze to ma.kazdy jinak, ale.nebudu soudit nekoho proto, ze to ma jinak 🙈 reknu ze pro me scifi, ale nereknu ze jako ty jo to je moc/malo atd..

janina228
21. zář 2022

@i_ No a proto jsem psala o té studii - průzkumu.. nevím kdo tu koho odsuzoval, já osobně určitě nikoho. To je prostě každého věc a dokonce si i nejsem jistá, nakolik je v pořádku,aby to partneři navzájem věděli. Například tady u autorky... kdyby mu to prostě neřekla, tak mohl být klid.

anika6
21. zář 2022

Panaučeni ,proč říkat takové věci ,žila sem ,užila sem si a hotovo.Nikdy nevíte co dotyčný věkem použije proti vám .Hodně štěstí

l_
21. zář 2022

@janina228 ta studie, by me.zajimal vzorek lidi z ceho to pocitali 🙈 jo s tim tak nejak souhlasim, ze to je vec kazdeho z nas, ze by partner zrovna tohle musel vedet..

janina228
21. zář 2022

@i_ tak to netuším, jaký vzorek lidí tam byl.. nicméně to by mě zajímalo u více průzkumů/studií 🙈. Většinou napíšou jen věk zúčastněných, ale to podle mě je velmi málo, aby se z toho dalo udělat jakési "veřejné mínění"..

l_
21. zář 2022

@janina228 no prave 😁

klokanka31
21. zář 2022

@felis Je to možná blbý ale přesně tak. Já si užila, mám na co vzpomínat, a rozhodně nelituju. Lepší než když si pak lidi dělají čárky v manželství.

jiss
21. zář 2022

Jeho chování je velmi manipulativní a vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby se časem přišlo na to, že má nějaké bokovky, ale bude to samozřejmě vina té ženy, protože ona ho k tomu dohnala, když on měl před ní tak málo partnerek a ona tak moc, tak on jenom vyrovnával počty 🤦

guliii
21. zář 2022

Ten počet partnerů je hrozně individuální, pro někoho je to hodně pro někoho málo. Já si vždy říkala, že musím něco vyzkoušet, abych věděla, že jsem pak potkala toho pravého. A to jsem si i říkala, že jsem si mohla užívat i víc, ale když už jsem potkala svého pana dokonalého tak ho přece nebudu měnit jen kvůli tomu, že jsem to chtěla ještě střídat. 😁🤭 A to jsem to i manželovi řekla 😅 prostě ví, že jsem hledala jeho. Není důležité kdo je první ani osmnáctý, ale kdo je ten poslední. My se otevřeně bavíme o všem a s jedním bývalým si občas napíšeme jak se máme. Tak se tvého partnera zeptej proč mu to tolik vadí, že pro tebe je to uzavřené. A, že kdyby sis neužívala, tak bys třeba nevěděla, že on je ze všech nejlepší a ten pravý. Možná je nejistý, že třeba nezná to co jsi ty už zkusila nebo, že není tak dobrý v posteli jako někdo z ex. Prostě bych ho utvrdila v tom, že je pro mě nejlepší, proto jsem s ním, že i sex je s ním nejlepší a zároveň mu důrazně řekla, že to je naposledy co se o tom bavíš, že to vše věděl. Že to je minulost a ty se nemáš za co stydět. Tečka. A když si budou i dcery užívat no a co? To by to tolik řešil i u kluků? Tam asi ne.

vipeta
21. zář 2022

To je jednoduchý... Musela jsi v posteli a ve vztahu mít postupně 18 chlapů, abys nakonec zjistila, že tvůj manžel je ten nejlepší ve všech směrech. Máš s kým srovnávat 😁 a že by holky byly stejný? To se snad nedědí, ne? Když je povedete správnou cestou... To ovšem ale manžel musí přestat s žárlivými scénami 😉 já zase kvůli mýmu chlapovi podváděla bývalýho. Nikdy mi na to sice nic neřekl, ale myslím, že mu to taky někde leží 🤔

janina228
21. zář 2022

@i_ no smutný je, že právě každý takový průzkum dokáže ovlivnit veřejné mínění .. a to ve finále stačí. A to ani nemusím mluvit jen o partnerech v posteli 🙈

janina228
21. zář 2022

@jiss přesně to mě taky napadlo.

alilali
21. zář 2022

Hele, já měla také věděly život před dětmi a nelituji ani na chvíli. Číslo nikomu neříkám a nikdy bych neřekla, ale dalo mi to hodně. Vyblbla jsem se a mám klid. A upřímně radši bych do vztahu měla chlapa co měl ženský než takového co měl jednu nebo žádnou, tam totiž vždy bude možnost, že ho převládne zvědavost a začne se zajímat, jaké by to bylo i s jinou ženou.

luciehutt
21. zář 2022

Ahojky, já jsem teda v minulosti měla partnerů jednou tolik, ani jsem nehledala vážnou známost, jen si „užívala života“. 😅 Po měsíci vztahu, kdy jsem věděla, že to není jen další povyražení, jsem to partnerovi samozřejmě řekla. Tenkrát se mi týden neozval, ale nakonec přece jen zavolal a jsme spolu také 8 let, druhé dítě na cestě. 😊
Nikdy mi to nepředhazoval, byl rád, že jsem k němu byla upřímná. Nejspíš se s tím tehdy váš partner nesrovnal, ale to není váš problém, jen jeho. Už tehdy to měl nějak vyřešit. Nyní nemá vůbec právo vám tím vyhrožovat. Zkuste si s ním otevřeně promluvit ať vám řekne co vše ho trápí. Klidně bych se nestyděla zajít si promluvit k psychologovi.

lv
21. zář 2022

Jestli chtěl pannu, měl možnost si ji najít, udělat si s ní děti. Ok, chápu, ve vztahu jste dva a pokud jeden něco nezvládá, můžete na tom zapracovat oba. Jdete do poradny.

autor
21. zář 2022

Děkuji všem za reakce i rady, zkusíme to ještě probrat a kdyžtak tu poradnu.

nezadanejmilda
22. zář 2022

Jetsli ty vztahy jsou skutečně uzavřené a minulost, nejezdíš k nim na návštěvy - je to ok. Je chyba jestli se snima stýkáš? Nemám jedinou bývalku se kterou bych se stýkal a nebylo nic - to ví každej. Kdekdo to může vyvracet - dejet mi milion - svou i jeho adresu a dokážu vám váš neškodnej postelovej úlet. Úplně jednoduše - nabídnu pánovi půl mega když mi natočí jako důkaz vaší soulož v nevěře. Takže kdo do toho jde a bude tvrdit že neměl úlet se svým bývalým? To bude fronta zájemců...takže o čem se bavíme? Jestli se s nima potkáváš na kafe, máš 3 tajná telefonní čísla, být jím tě pošlu urychleně do háje a najdu si jinou co má minulost uzavřenou. Jestli žárlí jen z pocitu méněcenosti a obav, pošli do háje ty jeho, bude to horší, nemá k tobě důvěru a to ho bude mučit i tebe. To je názor můj, chlapa.

domix147
22. zář 2022

@sinicka kazdy to moze prezivat inak. Niekto lutovat, niekto byt hrdy, niekto tajit a trpiet. Za to ze pre Vas je to ok, ona to tal citit nemusi.
Ja si skor myslim, ze minulost ma ostat minulostou. A nemaju sa vyhadzovat na oci veci zinulosti

sinicka
22. zář 2022

@domix147 no, podsouvala jsi, ze je to spatne, ze toho ma litovat a manzelovi se za svou minulost v podstate omluvit. :D ale to uz je jedno. Pujdou do poradny a tam mu to vysvetli nekdo vzdelanejsi.

levandule_k
22. zář 2022

Pak napiš, jak to dopadlo, jestli se Vám to podařilo vyříkat, nebo zkoušíte poradnu. Držím pěsti.