Malé vánoční dilema, jak je to u vás?

svetlanap
14. říj 2015

Řešíme teď s mužem problém, nastolil ho tuhle u večeře otázkou : "A co stromek, bude ho malej zdobit s náma, nebo ho bude nosit Ježíšek?" No a to je i má otázka na Vás. V manželově rodině nosí stromek Ježíšek, u nás jsme ho zdobili s rodiči a vždycky to bylo fajn rodinné dopoledne a naši nemuseli řešit, jak přede mnou utajit jedli nebo to, jak ji propašovat do obýváku. Každopádně i to, že stromek nosí Ježíšek a kouzlo toho okamžiku, kdy se v půli dne objeví stromeček je super. Co u Vás zkušenějších, jak to máte? Vyhrálo Vánoční kouzlo stromku, který se náhle objevil nebo praktičnost a chvíle, kdy dítě má super zábavu na několik hodin a užije si to s rodiči.

metallico_mondo
14. říj 2015

My zdobíme přesně na vánoce. Dětičky si to super užijí a pak večer po večeři jdem ven zapálit prskavky a když se vrátíme je v zhasnuté místnosti ten stromeček najednou rozsvícený a s dárkama takže mají i to krásný překvapení. Manžel byl taky zvyklý že stromek nosí Ježíšek a sám řikal (když jsem mu toto kdysy navrhla) že je to takhle určo lepší že si to víc užijí a je to pravda 🙂 alespoň u nás.

saaralota
14. říj 2015

Dokud jsme věřili na ježíška, nosil nám i stromeček - chodili jsme na štědrý den s babičkou na odpolední procházku, naši mezitím vše nachystali a pak jsme přišli domů (do obýváku nesměli, abysme nerušili ježíška), převlékli se a zazvonil zvoneček a v obýváku zářil stromek i s dárky. Byl to takový malý vánoční zázrak 🙂. Když jsme byli starší, zdobili jsme stromek ráno s rodiči, ale stejně jsme večer zalezli do pokoje a rodiče nachystali dárky, stromeček rozsvítili a zvonili zvonečkem...toho překvapení z rozzářeného stromku jsme se nechtěli vzdát snad téměř do dospělosti 🙂. Jinak už od malička jsme zdobili stromeček u babičky, tam už ježíšek nenosil (jen dětem). Teď to máme tak, že doma zdobíme stromeček ráno společně se synem (3 roky), ale slavit chodíme k mým rodičům a tam je to překvapení - přijdeme, nachystáme se v pokoji a zazvoní zvoneček... 🙂. Myslím, že ať to uděláte jakkoli, když u toho bude pohoda a slavnostní atmosféra, pro tvé děti to nakonec budou ty jediné správné a nejúžasnější vánoce.

zulitvi
14. říj 2015

U nás jsme zdobili a tak to i zůstane teď s Bazim, vždy mě to děsně bavilo, měla jsem zábavu na celé dopoledne, navíc když pak jdeš po obchodech a teď už skoro všude prodávají kouličky nebo i stromky, tak nemusíš vysvětlovat, proč je prodávají, když to nosí přeci Ježíšek.

veronickalongipes
14. říj 2015

Loni jsme to udelali tak, ze si ho vybral, pomohl urezat a pak ho v noci 23.nazdobil jezisek. Jeste jsme ho potom vzbudili a letos to bude stejne

xoriska
14. říj 2015

U nás doma to bylo stejně do asi 7 let nosil stromeček ježíšek , což znamenolo, že na nas nezapomel a večer přinese dárky. Ale od těch 7 mi let mi rodiče řekli, že jelikož už jsem dost velká, tak si stromeček musíme ustrojit sami. U dcery budeme ale strojit stromeček od malička, jelikož Vánoce netrávíme doma, ale střívě u mých rodičů a nebo u tchýně 🙂 .

gracinka7
14. říj 2015

My jsme vždycky zdobili s rodiči na štědrý den ráno. Bylo to báječně strávené dopoledne.
Sousedi ho pro děti zdobili sami jako překvapení s tím, že celý den děti nesměly do obýváku a večer byl stromeček i dárky. Jako překvapení pěkné, ale dost nepraktické řekla bych.

iv3
14. říj 2015

Zdobíme se synkem, většinou 23.12. 🙂

michalusenka
14. říj 2015

podle mě záleží i na tom, kde stromeček je umístěný - zda v uzavřeném prostoru (jak jsme to měli my v pokojíku - kdy taťka vždy vzal po obědě na štědrý den mladšího bráchu do lesa pro větvičky na výzdobu, nakrmit zvířátka v lese a my mezitím s mamkou nazdobili stromek a zadělali sklo ve dveřích dekou), anebo tak jak budeme mít teď stromek v obýváku, přičemž máme spojený obývák s jídelnou a kuchyní, takže netuším jak to budeme dělat...švagrová to má stejně a strojí stromek spolu s dětmi ale dárky dají až pak k malinkýmu umělýmu stromku, který má synovec s pokojíku...

vanule
14. říj 2015

U nás to v dětství (a vlastně i v dospělosti než jsme se od rodičů odtěhovali) probíhalo stejně jako u tebe. Ráno na Štědrý den se zdobil stromeček společně a já to měla moooc ráda...s manželem jsme to praktikovali stejně, do doby než přišla dcera (teď už i syn). Teď nám stromeček nosí "Ježíšek" nazdobíme ho večer před Štědrým dnem, kdy už dcera spí a ráno ty její rozzářené oči, to je nepopsatelné, nádherné 🙂 už se těším na letošní Vánoce 🙂 až budou oba větší vrátíme se ke společnému zdobení...

xcere100
14. říj 2015

Tak my máme malé děti ještě, takže to děláme tak, jak jsem byla zvyklá já. Strojíme stromek v noci, pak jej necháme v technické místnosti (naši dříve v ložnici) a pak jej přeneseme s dárky až po večeři. Děti září, a vlastně i ten stromek mají jako obrovské překvapení. A je to fakt paráda. Moc si to užíváme.
Ale ve chvíli, kdy budou už větší, cca tak v první třídě, tak už budou zdobit s námi na Štědrý den. Ael teď si to kouzlo opravdu vychutnáváme s nimi 🙂 Ať to uděláte jak chcete, tak to bude pořád krásné .... protože děti Vánoce milují 🙂

chrobacik13
14. říj 2015

Taky zdobíme společně s dcerkou,nedovedu si představit připravit jí o tu radost a nadšení ze zdobení.Očička jí vždycky září štěstím,když může takhle veledůležitou věc dělat s náma 😀

stavba
15. říj 2015

Také se mi líbí, když se můžou děti účastnit zdobení stromečku. Vyprávíme si, že ho připravujeme pro Ježíška, aby věděl, kam má dát dárečky. Jen ať si tu kouzelnou atmosféru a přípravy trochu užijí s námi. 🙂

katyxq
15. říj 2015

My zdobíme společně ... stejně stromek viděla koupený nenazdobený (pomáhala vybírat) a oblbnout by se, jak ji znám, nenechala 😀

betelgeuzz
15. říj 2015

Nám nosí stromek Ježíšek, zdobíme ho v noci před Štědrým dnem. Holky ráno jásají, když ho uvidí. 🙂 Dárečky tam dáme až po večeři. Ale myslím, že víra v Ježíška brzo padne, protože už loni to starší šrotovalo hlavou. Pak ho budeme zdobit společně.

sabuse1
15. říj 2015

máme stromeček v obýváku který je spojený s kuchyní takže ho zdobíme den předem pro Ježíška aby měl kam přinést dárky

mandala
15. říj 2015

Zdobíme večer před štědrým dnem, když děti lehnou, v loni poprvé nám holky pomáhaly. Vzpomínky jsou nezapomenutelné, když nás každý rok burcovaly v 6 h ráno, že Ježíšek přinesl stromeček. Myslím, že děti se oblbnout dají, my to dokázali zhruba do 8 let věku a musím říct, že to pro ně bylo zklamání, když se dozvěděly, jak to vlasně je, přestože už něco tušily. 😉

radushka1
15. říj 2015

Já ho s rodiči zdobila, ale mým mladším sourozencům nosil stromeček Ježíšek a byla to nádhera, to překvapení, ten úžas v jejich očích... za mě to bohužel nešlo, a je to škoda. Takže u nás stromeček nosí Ježíšek 🙂

novynka
15. říj 2015

v mé i manželově rodině se vždy zdobil na štědrý den dopoledne a věčně se potom kvůli tomu nic nestíhalo, takže my teď s naším malým zavádíme to, že mu ho ozdobíme v noci do rána jakože pro Ježíška, aby věděl, že na něj čekáme, rozsvítí ho pak Ježíšek večer 🙂 až budou dítka starší, budou ho zdobit den předem s námi...

olusenka
15. říj 2015

ani ho nezdobí s náma, ani ho nenosí Ježíšek. O stromku ví předem, alespoň ten starší, loni byl u jeho koupě a ukládal ho do garáže s tátou.
S manželem ho ozdobíme večer a děti ho vidí ráno, ale že by ho přinesl Ježíšek, to jim tedy netvrdíme, ví, že ho zdobíme my.
Když jsem byla dítě, a větší, zdobila jsem s tátou, až budou děti taky větší, třeba aspoň těch 5let a víc, budou pomáhat, počítám.

mysicka_lb
15. říj 2015

Když jsem byla malá, stromeček zdobili rodiče v noci z 23.12. na 24.12., pak se do toho pokoje celý den nesmělo chodit, abychom "nevyplašili Ježíška" a vypadalo to, jako by ho ozdobil až těsně po večeři. Když jsme pak byli starší, pomáhali jsme večer 23.12. zdobit, ale šli jsme spát, když ještě stromeček nebyl celý ozdobený. Tu finální podobu mu dali až rodiče, pak opět pokoj zavřeli, celý den se tam nechodilo a večer jsme měli překvapení. Teď, když mám sama dítě, to ale už tak dělat nebudu (hlavně z toho důvodu, že máme obývák průchozí a spojený s jídelním koutem a není možné ten pokoj jen tak na celý den zavřít a nepoužívat). Teď zdobíme stromeček hned na začátku adventu, abychom si ho užili a aby pak byla o Štědrém dnu opravdu jen pohodička a pohádky. Prcek je zatím malinký, ale až bude větší, určitě bude se zdobením pomáhat.

smisekivuska
15. říj 2015

Nám oboum vždy Ježíšek nosil stromeček - u nás ho donesl přes noc 23.-24. a to ráno bylo vždy úžasné. Když jsem byla už starší a věděla jak to je, tak se naši ptali, jestli nechci zdobit sama, ale já se nechtěla připravit o to kouzlo a stále jsem tvrdila, že přece nosí Ježíšek. A to samé udělám, až bude syn větší a bude to už vědět - prostě se ho zeptám a uvidíme, co řekne 🙂

beruskaveruska
15. říj 2015

u nás nosil stomeček Ježíšek , ale loni by to nevyšlo tak jsme malé řekli, že toho má Ježíšek moc a musíme mu pomoc a nazdobit stromeček aby mohl na štědrý večer donést dárky - letos už se malá na zdobení těší - prý se Ježíškovi musí pomáhat - letos má moc dlouhý seznam tak aby měl čas nachystat dárky tam my mu prý nazdobíme stromeček 😀

nerreidda
15. říj 2015

S Románkem jsme strojili poslední dva roky společně dopoledne. Řekli jsme mu, že musíme stromeček nastrojit pro Ježíška, aby ho našel a mohl mu tam nechat dárky 🙂

weri1
15. říj 2015

zdobíme stromeček se synem pro ježíška, aby měl kam dát dárky 🙂

medakote
15. říj 2015

V noci ze 23-24 ježíšek přinese ozdobený stromeček a večer Ježíšek přinese dárky. Až synek bude starší (4-6 let ?) tak se mu řekne, že ozdobený stromek nosí Ježíšek jen malým dětem dětem, větší musí Ježíškovi pomoct, tak budem zdobit stromek společně 24. dopoledne. + též postupně že lidé si dávají dárky i sami, protože se mají rádi a tak Ježíškovi pomáhají.- aby ten odježíškovací přechod nebyl tak náhlý.
Domluvili jsme s mužem tento scénář proto, že jednak jsme t tak měli z dětství a máme na to dobré vzpomínky, jednak částěčne z praktických důvodů-do večera ozdobený stromek v malém bytě nemáme šanci utajit a postupně též ubyde noční zdobící šichta a bude se to dělat společně ráno, možná si i nějaké ozdoby děti vyrobí sami.
Letos má synek 3,5 roku, zatím jsme se ještě nerozhodli, jestli letos leště přiletí stromek komplet, nebo budeme zdobit společně.

bikiki
15. říj 2015

U nás zdobil stromeček Ježíšek z 23. na 24. Ráno jsme se se sestou vždy probudily a utíkaly do obývaku, jestli na nás Ježíšek nezapomněl. A nezapomněl! Vždy tam byl ten nejkrásnější stromeček na celém světě a jen pro NÁS DVĚ. Byl to jeden z nejkouzelnějších okamžiků, které si z dětství pamatuji. Pro mě jako pro dítě to bylo kouzlo jako v pohádce. Dokonce jsme se sestrou spřádali plány jak u toho Ježíška nachytat a aspoň koutkem oka ho zahlédnout :D :D... no nikdy jsme tyto plány neuskutečnili, co kdyby jsme ho náhodou vyplašily a on utekl (že jo :D). Až už jsme na Ježíška nevěřily, zdobily jsme stromeček společně s mamčou... ale popravdě není to ono. Nejraději bych se i teď 24. 12. ráno probudila s tím nekonečným očekáváním a napětím. O toto bych svoje děti nechtěla ochudit. Zdobit stromeček budou pak už každý rok až budou starší. Dokud můžou aspoň trochu věřit v pohádky a kouzla, proč jim to nedopřát.

anieanne
15. říj 2015

Zatím ho vždy přinesl už o zdobený Ježíšek. Jelikož vloni pak už syn mluvil o tom, že by chtěl taky zdobit, tak letos nám Ježíšek přinese neozdobený, a ozdobíme ho společně. Ale pořád tam bude to, že ho přinesl, aby měl večer kam dát dárky.

anyysek
15. říj 2015

My máme stromek umělý a celkem velký, tak ho manžel v noci donese z půdy a rozloží a s klukama ho na Štědrý den zdobí. Nemáme místnost, kde bychom ho utajili, takže ho zdobíme pro Ježíška a ještě je u toho zábava.

barcav
25. říj 2015

Stromeček zdobíme s dětmi na štědrý den ráno, jednou si i syn stromeček sám vvbral 🙂
Je to pro ně supr zábava a cítí se důležitě.

lenkasubrtova
5. lis 2015

My stromeček zdobíme spolu i s dětmi. Jako děti jsme taky pomáhali rodičům a byl to vždy skvělý zážitek. Stromeček máme vždy voňaví, živí, máme to tak zažité a bez toho u nás Vánoce snad už ani nemohou být.
Letos nechám zdobit manžela a dceru aŤ si to pořádně užijí, manželovi rodiče ho k tomu taky nikdy moc nepustili tak se na to těší. A já jsem vytvořila tady http://www.mujglassor.cz/ jak by měl vypadat 🙂 😉 😀 Je to super aplikace 😀 A je tam i soutěž 😉