Oslava

13. kvě 2021

Chtěla bych znát váš názor...
Našemu miminku bude za pár dní rok. Chceme udělat pěknou oslavu, a i když se svými rodiči teď nemáme nejlepší vztahy, řekli jsme si že je na oslavu pozveme. I když upřímně - manžel říkal že by nejradši pojal celou oslavu jen ve třech, a já mám stejný názor. Ale je to první vnouče našich, a tak jsem jim to nechtěla upřít.
Když jsem se našim zmínila jak to vidí s oslavou, tak mi bylo chladně řečeno, že mají v plánu se nějak stavit.Tak jsem říkala jak jako stavit, bude normální oslava s výzdobou, pohoštěním, a chceme vědět jestli přijdou kvůli počtu chlebíčků atd. No že se ještě uvidí...pokračování v další zorávě

autor
13. kvě 2021

Pak teda že asi přijdou. Když jsem se mámě zmínila, že už máme objednané chlebíčky a zákusky, tak mi skoro vynadala proč utrácíme, že máme šetřit a nevyhazovat peníze za hlouposti. Do toho že jsme neměli objednávat dort, že ona něco upeče. I poznámky k tomu že vůbec bude nějaká výzdoba, dárky... A mně to je tak nějak líto. S manželem se těšíme na první narozeniny svého děťátka, a oni nám dávají vlastně najevo proč to hrotíme. Když jsem říkala že to je přece naše dítě, tak se jen arogantně pousmáli. A já přestávám mít chuť je na oslavu zvát. Bojím se, že nám akorát oslavu zkazí 😧 To mi i řekli že u nás budou mít respirátory, že k jídlu ani pití nic nebudou chtít aby si to nemuseli sundávat, a pokud budeme chtít jim něco dát, tak abysme jim to zabalili domů.

aneta_v
13. kvě 2021

Udělala bych pěknou pohodovou oslavu ve třech a až by se rodiče stavili, tak bych je nechala poňufat dítě a odlifrovala je domů. Proč si to kazit

pipi_puncocha
13. kvě 2021

@aneta_v udělala bych to stejně, tu plánovanou oslavu s výzdobou, dortem a tak ve třech a oni ať se pak staví někdy jindy, ať z toho nejsi nešťastná, že vám to pokazili s takovým přístupem.

mamikry
13. kvě 2021

Poradala jsem oslavu detem s prarodici kazdy rok od jejich roku. Nakonec jim to bylo stejne sumak, klabosili mezi sebou (nasi a manzelovi rodice) a deti si skoro nevsimali. Letos poprve jsme slavili sami kvuli covidu a byla to nejhezci oslava. Nemusela jsem kolem nikoho skakat, zadny stres.

autor
13. kvě 2021

@aneta_v Manžel si na ten den vzal dovolenou, tak přemýšlíme že my si budeme ve třech slavit od rána, a babičky pozveme až třeba na 17 hodinu, na hoďku a čau...

autor
13. kvě 2021

@mamikry Mě hrozně mrzí že jsem se o nějaké oslavě vůbec zmiňovala...protože oni by se prý stavili jen na kafe o víkendu před, nebo o víkendu po 😖

aneta_v
13. kvě 2021

Asi tak...

barmil
14. kvě 2021

Syn slaví v cervnu rok. Ja to udělám tak, že oslava s mojí části rodiny je týden před o víkendu, přímo v den narozenin slavíme sami doma a s manzelovou části rodiny budem slavit až 14dni po... A nikoho se neptam, prostě jsem jim oznámila kdy a kde a nazdar. A řekla, že si vše zařídím sama, že nechci, aby někdo něco nosil, nebo pekl, dárky vědí dopředu, moje část rodiny dá odrážedlo, manzelova bazének na zahradu, jinak si dárky koupim pro syna sama. Nestojím o kecy, co kdo koupil a pekl a jak je z toho unaveny atd. To jsme zažili u prvni dcery a nepotřebuju být někomu za něco vděčná a zavazana.

martulka88
14. kvě 2021

Když čtu příběhy na MK, jsem ráda za vztahy v naší rodině. Když byla nateřinka malá - zhruba do 2-3let, tak jsme se domluvili se ségrou, jaký dort udělám - vždy to je na téma, co zrovna děti mají rádi. To samé u synovečka. Teď bude prdelce 6let a já se jí sama ptám, jaký dort si přeje a já jí ho splním. Zároveň jsem se vždy ptala, jaký dárek by dětem udělal radost. Ségra je ráda, že upeču dort a sejdeme se celá rodina. Naši rodiče vždy říkají, když mají přijet, ať nic nekupujeme, ať si peníze pošetříme. Ale řeknou to v dobrém smyslu, že nás nejedou "vyjíst". Ale já jsem v tomto po babičce/pratetě - vždy upeču něco, co dostanou i domů a zároveň, když jedu k nim, upeču jim něco domů, včetně domácího chleba. Jako pokud tvoji nemají zájem, bojí se kvůli covidu, tak bych to neřešila a udělala si oslavu jen s druhou stranou, pokud máte s nimi dobré vztahy - třeba by to pak té druhé straně došlo, že přicházejí oni o ty krásné chvíle se vnoučaty. Jinak nechci moralizovat, nevím, co máte mezi sebou. Ale já se přiznám, že potom, co nám umřel syn a týden na to mi málem umřel můj tatínek - covid, tak si cením každé chvíle s rodinou. A všichni jsme se shodli, že život je moc krátký na to, aby byly rozepře. Přeji ti, aby jste měli hezkou oslavu a třeba najdete s rodiči společnou řeč - přeci jen se ta oslava dělá hlavně pro ty uzlíčky štěstí.

kafr
14. kvě 2021

Vymysleli jste to hezky- vy si uděláte pěkný den, prarodiče ať dorazí později. Když chtějí být trapní, tak ať, je to jejich ostuda, ne tvoje. Třeba pak ta atmosféra zapůsobí a bude to jinak 😉

gracinka7
14. kvě 2021

Mám pocit, že spousta lidí si myslí, že když je dítě malé, není třeba mu dělat hezké zážitky, když z toho nemá rozum 🤦
Vykašli se na ně, udělejte si to podle svých představ. A užijte si to.