• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kolik měsíčně dáte za potraviny?

14. října 2013 
autor
@mamkamarketa @weri1 holky chci se zeptat jak se dela ten domaci jogurt??ja se koukala na netu a nasla jsem jen postup kdy potrebuju jogurtovac??nejde to nejak bez toho??ja delam domaci pribinak a to jen vsechno smicham a dam ztuhnout do lednice,ale u jogurtu to je asi slozitejsi :sweat_smile: :grinning: tak vas prosim o radu...
5. únor 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa na to je opravdu potreba jogurtovac,ale pokud je jite hodne,tak se to vyplati
5. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa my dame mesicne urcite vic jak 8tisic. Jenom kdyz si vezmu, ze 1x tydne v Globusu nechame skoro 2 tisice. Plus dokupuju behem tydne maso u reznika a pecivo. Sem tam zajdu do obchodu s italskyma potravinama, tam to jsou fakt palky. Kupujeme hodne bio, na te kvalite asi uz moc neusetrime, ale ted jsme si dali zavazek, ze budeme efektivneji varit a manzel si bude brat obedy do prace.
5. únor 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme 4 a za jídlo dáme tak 9 tis. a to mám domácí vajíčka, svoje brambory, ovoce a zeleninu.... Právě kvůli kvalitě jsme si loni na jaře pořídili hospodářství. Letos se už snad začnou vracet nemalé náklady... Je to hodně práce, ale vím co jím. :grinning:
5. únor 2012 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa není potřeba jogurtovač, někde na MMB je recept, holky z naší diskuse ho dělali a super ....dává se do peřín, ale fakt zkus mrknout na MMB
5. únor 2012 ve 21:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eeefffaaa Kdysi jsme domácí jogurt dělali nějak v troubě, recept už bohužel nemám ... ale zkus mrknout tady http://www.chemievjidle.cz/prakticke-informace/vyroba-domaciho-jogurtu-clanek ... v komentářích jsou postupy výroby jogurtu bez jogurtovače, třeba ti to pomůže :slight_smile:
6. únor 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “Pro reklamu firem na našich stránkách slouží Profil Profesionála.”
7. únor 2012 ve 14:47 • kvetinkajirinka
My jsme 3 a měsíčně jsem si to zkusila psát, takže za jídlo utratíme 6000 - někdy + nebo - 500 kč. Když si člověk dělá několik měsíců součty a píše si to, tak si uděláš jasný obrázek, kde se dá ušetřit.
9. bře 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamkamarketa Ahoj, my taky kupujeme kvalitní a vejdeme se do 3tis. Zatím mimčo nemáme, tak to pak asi trochu naroste, ale ani tak. Šunku kupuju Zimbo 97% masa co stojí 50 Kč/20 dkg, je ale fakt, že nekupuju maso bio, ale normální, ale v masně, ne v supermarketu. A v masně na akce nekoukám...
2. srp 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar můžu se zeptat, kde tu šunku kupujete?
4. srp 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar
tý jo, tak málo? my dva s manželem projíme měsíčně 5 tis - teda včetně kosmetiky a tak...
Je fakt, že manžel má diatu - na chleba kupujeme jen lučiny, ale jinak eidam 30%, šunka u nás je tak 1 za dva měsíce.... Z pečiva kupujeme obyčejnej chleba a pak utratím hodně za zeleninu a ovoce....
Budu se muset asi usrkovnit
4. srp 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jogurty jdou dělat i v termosce,dobrá je na to taková ta široká na zmrzlinu,výrobní postu je stejný jako u toho do jogurtovače,jen se to pak dá do termosky a druhý den rozdělí do kelímků,přesný recept už ale bohužel nemám
4. srp 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jihajiha obdivuju každého,kdo si dokáže uhlídat měsíční výdaje dýl jek 14 dní,mě to nějak nefunguje,hned něco do školy,jak dojdou třikrát za den a všichni tři,tak už pak nějak ztrácím i důvod potřeby,hned něco zapomenu koupit a už jsem v prčicích
4. srp 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka jj, no my už jsme šunku taky pěkně dlouho neměli, měli jsme ve městě kaufland, kam jsme pro ní jezdili a teď jsme se přestěhovali a tady je jen billa a tam se nám uzeniny nelíběj. A já jak jsem v tom tak toho jím ještě míň než normálně...Je důležitý hodně vařit, protože to vyjde levnějc (teda kromě steaků a bifteků), aby se nemuseli obědy kupovat, dojídat všechno, nenakupovat toho hodně a jíst sezónní ovoce a zeleninu. Takže lečo dělat v létě, ale ne v zimě :grinning: I když mi si hodně zeleniny zamrazíme, takže i v zimě máme...
5. srp 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz Mají jí v kauflandu, Zimbo myslím. Je vakuově balená a myslím maďarská. Normálně stojí kolem 49 Kč, občas jí mají v akci za 39 Kč, jestli si to správně pamatuju. Už jsme jí dlouho neměli...
5. srp 2012 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz sunku s 95% a vice maji nejvetsi vyber v Lidlu, nikdy bych to nerekla, ale je to tak :slight_smile:
5. srp 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
my utratíme za jídlo měsíčně cca 3000,- pro dva dospěláky + kojenecká voda, kašičky a sunar pro prcka
5. srp 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda, vejit se do 3tisic... Muj obdiv. Ja se vzdycky snazim vydaje psat a pak se na to vykaslu, psala jsem si ted cervenec a za jidlo (pocitam tam i pivo u stanku na prehrade nebo veceri v restauraci, kam ale ted nechodime, nepocitam do toho drogerii) jsme dali 7100 Kc. Za dva dospele a dve male deti (2r 4m a 1r 3m), nemame nic vlastniho, jen obcas dostanem rybiz nebo jabka, takze vse musim kupovat, kupujem kvalitnejsi veci. Srovnavam slozeni a preferuju bez konzervantu apod. prisad, ceske vyrobky. Pokud levnejsi vyrobek ma stejne slozeni, beru ho, pokud je ale plny skrobu a barviv, nevezmu ho a sahnu po drazsim.
6. srp 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jídlo je jedna z největších položek, my utratíme měsíčně za dva dospělé a roční dítě 7000 měsíčně, pouze jídlo, bez drogerie, do restaurací nechodíme. V létě je to o dost méně, tento měsíc se mi podařilo ušetřit 4000 Kč, ale ty padly na zubaře. Týdenní nákup v Bille 1500 Kč a přes týden něco málo na dokoupení. Maso kupujeme pouze hovězí, pro ryby jezdíme do rybárny, ale to není tak často. Ostatní maso máme od rodičů, nekupuji vejce, brambory, sezonní ovoce a zeleninu, vše si pěstujeme sami. Máme kozu, vyrábím kozí tvaroh a sýr, zavařuji rajčata, broskve, okurky, dělám domácí marmeládu. Jídlo nevyhazuji, až na vyjímky. Občas koupíme čokoládu nebo bramburky, ale jen občas. Každý víkend peču. Největší položkou jsou tedy mléčné výrobky a pak ty nezbytnosti na vaření. Kupujeme kvalitnější, ale to tady píšou přeci všichni, každý nákup značím.
7. srp 2012 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@myrer To nechápu, když toho tolik máte svého, za co padne 7tis.?? My taky hodně věcí máme ze zahrady a též nekupujeme vejce, kupujeme ale všechno maso a stejně utratíme ve 2 dospělých 3000 max. A to že si fakt dopřáváme...
14. srp 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd já na psaní nejsem,ale kde to jde platím kartou :wink:
14. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd Chce to vydržet a fakt si to poctivě psát a chtít i po partnerovi, aby ti diktoval, co utratil sám (i když to je hodně těžký donutit chlapi aby si vzpomněli na každých 10 Kč co někde utratili). Já mám tabulku doprava, jídlo, drogerie, kultura, léky, dárky, oblečení a ostatní a nádherně vidím kolik utratím. Za tu dopravu to občas bývá mazec, ale třeba drogerie je tak průměrně 300 Kč/měsíčně (jeden měsíc 500 a druhej třeba jen 100), oblečení taky průměrně 500 (zase - třeba loni na podzim jsme dali 3000 Kč za měsíc ale pak zas půl roku nic, max. ponožky...
U toho jídla taky pomáhá psát si přesně co si koupila. Pak si můžeš spočítat, že dáš třeba pětikilo měsíčně za čokoládu (a přitom čoko k životu zas až tak nutně nepotřebuješ) a můžeš to omezit. Když si to nebudeš psát tak to prostě neuvidíš a peníze ti budou pořád utíkat...
14. srp 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkar Taky to mam rozdelene, mam presny prehled, za co to dame. My neutracime moc za benzin, bydlime ve meste, m. jezdi na kole, i na velky nakup chodime s batohem pesky (mame to zatim blizko), akorat kdyz je jezdeni s detmi po nemocnicich do Prahy, tak to naskakuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak nemam pocit, ze 7000 Kc za jidlo pro rodinu 2+2 je nejak zavratne moc, kdyz uvazim, ze skutecne musim koupit vsechno, ze nemam nic sveho, protoze ty 2 kg jablek a krabicku rybizu za rok nepocitam.
Co se mi ted osvedcilo: koupit si chleba vic a dat do mrazaku, manzel sice brbla, ale kdyz o tom nevi, ani to nepozna a ja omezim ty caste navstevy kramu, kdy jdu pro chleba, ale vzdy koupim i neco, co nebylo v planu. Ovozel kupuju na trhu, ktery je 2 km ve meste, chodim pesky 1x tydne a koupim toho vic a opet nemusim do kramu a kupovat dalsi veci.
Deti maji jeste UM a najela jsem na Babylove, chutna jim a je to nejlevnejsi mliko, kdyz dite nema zadne omezeni, tak proc ne :slight_smile:
14. srp 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jasekd Aha, já myslela, že jsi někde psala, že si to vždycky píšeš a pak se na to vykašleš...
Manža by taky mohl jezdit do práce na kole (má to tak 7 min), ale je děsně línej. A máme auto na LPG v kombinaci s benzínem, třeba teď jsme tankovali do obou nádrží za 1200 Kč a najedeme přes 600 km, takže to jde. Jezdíme jen na zahradu, to je cca 12 km tam a 12 km zpátky a manžel do práce no, ale pořád vím, že by se tam dalo ušetřit, občas jezdíme fakt několikrát týdně a zbytečně. Ale my ty peníze teď moc neřešíme...

Mě se těch 7tis. moc zdá ale to je proto, že to porovnávám s našimi 3tis. :grinning: Ale chápu, že pokud všechno kupujete, tak se to vyšplhá, obzvlášť pokud jsou děti větší. My jsme jeli v sobotu na "velký" nákup do města asi 30 km daleko a koupili jsme akorát maso, lososa (ten stál 200,-), sýr, smetanu, zakysanou smetanu a pár balíčků cukru na marmelády a do kompotů a dali jsme tisícovku, ale je fakt, že od soboty jsme zas už nic nekupovali. Akorát teda musíme dneska koupit pečivo pro manžela.

A je fakt, že když jdu do krámu já tak utratím víc než když tam jde manžel, ten nakoupí jen co mu řeknu (a někdy ani to ne, ze 4 věcí min. jednu stejně zapomene).
14. srp 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sarkar jo, ja to byla :wink: , ale par mesicu v kuse vzdycky vydrzim a drzi se to tak nejak na stejne urovni :slight_smile: Takze si myslim, ze kdyz pak nepisu, tak to tolik neva, ted jsem zase zacla, budou totiz mozna velky vydaje s bydlenim a proto to chci hlidat. Doted nam to, jak utracime, v pohode stacilo, ale ted budem muset asi priskrtit kohoutky a proto jsem zase zacla.
14. srp 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme 3 a měsíčně utratíme za jídlo cca 6 tisíc, účtenky si nenechávám, kdysi jsem to dělala a stejně to bylo k ničemu, jenom jsem se pak naštvala, že se tolik utratí. Kupujeme kvalitnější potraviny, vajíčka,brambory a zeleninu - když to jde, tak máme ze zahrádky od rodičů, maso kupujem z farmy od příbuzných, levné salámy nekupujem, někdy dětskou šunku nebo vysočinu :grinning: , přes zimu kupujem i ovoce a zeleninu. Za benzín měsíčně cca 1700.
8. kvě 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My s manželem utratíme přibližně 2.000kč týdně. Nejíme skoro maso a manžel má ještě obědy v práci. Kupujeme kvalitní potraviny já nejím mléčné výrobky takže mě sojový jogurt vyjde na 24kč, mléko 1l 39kč, těstoviny celozrné, chléb tmavý atd chodím nakupovat na farmářské trhy kde je vše také drahé. Do ted jsem nechápala, kde ty peníze všechny máme a bohužel je to jídlo což je zase základ. Benzín kupujeme tak 1.000kč měsíčně, 3.500kč je inkaso a 11.000kč hypotéka
19. kvě 2013 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
My podobně,jak @gattenka s jídlem, jsme tři,tak o něco málo více za jídlo dáme.Maso minimálně,1-2x do měsíce,mléčné výrobky kravské vůbec,hodně luštěniny,místo masa ROBI, celozrnné těstoviny,celozrnná rýže. kváskovej chléb a hromada ovoce a zeleniny.K tomu zelený ječmen,semínka,mořské řasy, oleje...jak někdo zvládá dát za jídlo jen pá tisíc za měsíc,co čtu(ale víc takových příspěvů jsem četla v podobné diskuzi,i na emiminu) tak to nechápu, co jedi...
19. kvě 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gigi2 víš co to já taky nevím co ti lidi jí,ale když by jsme kupovali bílé pečivo, sýr obyč, salám gothaj, jogurt za 5kč tak asi ušetříš :grinning:
Já bych nic z toho nesnědla, bohužel když lidi nemají peníze tak se nejvíc ušetří na jídle a pak je plno nemocí atd strava je základ!!!
19. kvě 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gattenka asi přesně jak píšeš, ale na to se mám moc ráda, abych tohle jedla...jako chápu přechodně,každému se někdy stane, že prostě ty peníze nemá,ale žít takhle trvale si neumím představit...
Pro mě je strava základ, spoustu dalších jiných věcí si klidně odpustím,ale na jídle prostě šetřit nebudu,stejně bych to pak dala za léky, doktory, operace,až by se to projevilo na zdraví...
19. kvě 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek