icon

Kolik utrácí tříčlenná rodina měsíčně za stravu?

avatar
kvetyjsoubarevny
6. únor 2025

Zajima me, kolik zhruba utracite mesicne na stravu? U nas, tri clenne rodiny je to odhade asi 5000 Kc, je to akorat? :D niekdy je to o neco vic.

Strana
z4
avatar
klokanka31
6. únor 2025

@kvetyjsoubarevny Jako měsíčně za jídlo?

avatar
llluckaaa
6. únor 2025

Několikanásobně víc. Do 56 Kč na osobu/den jako vy se rozhodně nevejdeme.

avatar
jasminek2012
6. únor 2025

Cca 12000 plus obědy škola a školka.

avatar
kvetyjsoubarevny
autor
6. únor 2025

Sorry upravím se u nas je to 8000 Kc.. :D

avatar
kvetyjsoubarevny
autor
6. únor 2025
avatar
klokanka31
6. únor 2025

@kvetyjsoubarevny U nás 15 tisíc.

avatar
jitushb
6. únor 2025

10 až 12 000 , 4 členná rodina.

avatar
berenika39
6. únor 2025

Nevím, no, utrácet můžeš jen tolik, kolik můžeš - pokud máš omezený rozpočet, pak je jasný, že vyjdeš s osmičkou. Jak ti pomůže, jak to mají ostatní, kteří mají jiný příjmy, než vy? Ta situace je velmi individuální. Dá se vyjít s pár tisíci, ale současně se dá utratit za jídlo dvacka...

avatar
ee.liska
6. únor 2025

@kvetyjsoubarevny necelé 4K jen za školu a školku na obědy. A k 20k za měsíc se s nakupováním jídla určitě dostaneme, každý měsíc je nějaká oslava, svátky, grilování, návštěva, restaurace, …

avatar
ondul
6. únor 2025

Tak těch 10 000 nákupy, někdy možná 9 000, plus jídlo ve školce a manžel stravenky. Snažim se absolutně nekupovat sladkosti a jakýkoli brambůrkový pochutiny a blbosti, co nejsou vlastně jídlo, to nás až až zásobujou babičky a tetičky. To se myslím do cen ynákupů strašně promítne potom.

avatar
anyyyn
6. únor 2025

@kvetyjsoubarevny když šetříme, tak kolem 3 500, jinak zhruba 5 000 (čtyřčlenná rodina s dětmi do 3 let)

avatar
klokanka31
7. únor 2025

@anyyyn A co jíte? 😮

avatar
ferda90
7. únor 2025

@kvetyjsoubarevny Jsme dva dospělí a jedno 4 lete ditko a utratime měsíčně 12 tisic

avatar
anezzik
7. únor 2025

No my jsme tři a je to kolem 10 - 12 tisíc měsíčně.

avatar
20190418
7. únor 2025

My jsme rozežraní 🙂 ja utratim kolem 18 a manzel další cca desítku. Jsme 2+1 vikendy 2+2. V rozpočtu na to misto je a kdybychom najednou potrebovali treba desitku měsíčně ušetřít, tak tady to pujde bez problemu - prostě nebudeme jíst venku 🙂

avatar
andelka
7. únor 2025

Je nás pět ( 2/3 času, zbytek tři) obědy platím jen sobě a skolkovemu, cca 1600. Za běžné nákupy dáme cca 12 tis, nevím jistě, platíme já i manžel, oba nakupujeme. Velké nákupy, týdenní, společně, cca za 2 tis. Plus další menší v týdnu. Venku jíme minimálně. Sladké často peče babička a nosí klukům. Cca 2x měsíčně jíme jeden den u druhé babičky a to často dostaneme i něco domů. V létě i zeleninu a ovoce.

avatar
luucia
7. únor 2025

My jsme dva dospělí a tři puberťáci a za jídlo jako za nákupy utratíme tak 10 000 kč měsíčně, děti maj samozřejmě ve škole obědy, my si jídlo do práce vaříme..sem tam nějaká véča nebo oběd v restauraci..tak si myslím, že do 12 tis se vejdeme. je fakt, že jídlo skoro nevyhazujeme a nakupujeme hodně v akcích, ale ne že bychom se šidili na jídle..spíš podle akcí sestavíme jídelníček na další týden.

avatar
izz76
7. únor 2025

@kvetyjsoubarevny Jsme tři a utratíme za jídlo asi kolem 12tisic.

avatar
leila7
7. únor 2025

Jsme 3 a utratime zhruba 22000kc škola jídlo,kosmetika, oblečení,restaurace, dárky,radost,benzin,atd

avatar
baris
7. únor 2025

@anyyyn to je strašně málo. 3.500-5.000kč na měsíc za jídlo?

@kvetyjsoubarevny tohle to jsou vždy nic neříkající otázky a odpovědi. Strašně moc záleží na věku dětí (2 puberťáci toho sní za celý den skoro to samé, co 1,5leté dítě za měsíc), zda dostáváš nebo máš vlastní zeleninu, ovoce, vajíčka, maso .... A nejméně důležité jsou i různá dietní onemocnění. Pak jsou ty částky v úplně jiné rovině.

Já mám doma 2 puberťačky, které s oblibou říkají, že jsou pořád ve vývinu, takže jí od rána do večera. Navíc mají bezlepkové, histaminové a bezlaktózové omezení. Já sním za den i kilo zeleniny + manžel a pes, který je sice pudl, ale podle mě je to převlečený bernardýn (kolik toho sní). A bez možnosti mít nebo dostat ovoce, zeleninu .... Navíc mi vadí, jak žijí zvířata (kuřata, prasata ....) před porážkou, takže kupuji jen domácí, s prokazatelným původem ... vajíčka jen 0 max, 1 ... Takže suma sumárum měsíčně utratím za jídlo přes 25tisíc. S obědy ve škole a u manžela v práci ještě více.

A to tam nepočítám drogérii, naftu ....

avatar
radkazenklava
7. únor 2025

@kvetyjsoubarevny 3-5tis máme tak na týden +- dle toho co doma dojde..když jedeme do DMka a bereme kosmetiku a plínky nebo maso a věci na farmě tak to vyjde víc...takže klidně jeden měsíc 12tis a další 20.

avatar
verunnaj
7. únor 2025

Okolo 12-14 tisíc, záleží jestli kupujeme zásobu masa do mrazáku, ted pár měsíců ještě alternativní mléčné výrobky. 2 dospělí, 4 roky a kojenec

avatar
misha31
7. únor 2025

2 dospely + 2 deti (11 a 1 rok) za jidlo 22 tisic mesicne, varim kazdy den, kolikrat i vecere, nesetrime na jidle, mame i diety, alergie

avatar
krisstina93
7. únor 2025

Nás je 5 a pes, pod 10 tisíc se určitě nedostanu, neco mame Domaci (vajicka od mamky, v sezoně ovozel), varim každý den, kupuju hlavně základní suroviny, žádné blbinky, snažíme se jíst zdravě. Nepočítám do toho školní obědy, přítel si občas koupí jídlo v práci, tak to taky nepočítám.

avatar
lauriak
7. únor 2025

Sme 2+2 a utratime kolem 20 tisic. Na jidle se snazim nesetrit a kupovat kvalitni potraviny.

avatar
ninive211
7. únor 2025

@anyyyn 3500 měsíčně za jídlo jsme dali snad před 12 lety ještě za svobodna s přítelem, kdy jsme na to byli dva...a to nás hodně dotovala tchyně hotovými obědy (že třeba dovalila maso ve sklenici a udělali jsme si jen přílohu - takto teda občas fasujeme ještě teď, tchyni baví vařit, vaří dobře a hlavně na to má čas). Tím ušetříme strašně moc.

avatar
anyyyn
7. únor 2025

@klokanka31 takový ty klasiky jako rýži, zeleninu, těstoviny, polívky, luštěniny... nejíme maso, jeho náhražky kupujem jen výjimečně, snažim se nekupovat moc mlsoty, a když musíme šetřit, nakupuju v podstatě jen ve slevě... Ale hlavně starší toho moc nesní a malá je kojená😄

avatar
ninive211
7. únor 2025

Jinak kolik utratíme-upřímně netuším konkrétní částku, ale děláme skoro denně nákup tak za +-300-500 (a v tom je jen základ pečivo, šunka od pultu (je levnější jak balená, dřív jsme kupovali jen vysokoprocentní šunku v Lidlu, ale při těch cenách a spotřebě šunky u našich dětí, to bychom se nedoplatili, jogurty, ovozel, když je + co je zrovna v akci) a jednou za čas větší nákup. Pod 12-15 000 za měsíc to moc nepůjde. Obědy ve škole do toho nepočítám (to je dalších 1600). Většinu věcí nakupuju ve slevě (což je za mě "normální" cena, běžné ceny jsou přemrštěné). Ale občas si samozřejmě dopřejeme- manžel např. ujíždí na cole, protože nepije kafe.

avatar
eldoradoh
7. únor 2025

Tahle otázka se tu objevuje pravidelně tak 1x za měsíc..

Dva dospělý a 10-letý, sprotovně vytížený syn cca 13-15 tisíc.

avatar
ninive211
7. únor 2025

@leila7 Dotaz zněl "kolik utratíte za jídlo". Že utratíte 22 000 a je v tom kosmetika, benzín, škola, to je jaksi odpověď mimo mísu.

Strana
z4