Kolik utratíte za měsíc za jídlo? My 5000 Kč, je to málo?

lili1986
16. únor 2012

Ahoj
chci se zeptat kolik dva lídé jako my utratíte za měsíc za jídlo? My sice 5000kč ,ale pořád se mi zdá ,že to nestačí! Přítel ji za 10 a stěžuje si ,že nemá co jíst. Když nakoupím je schopný vyjíst celou ledničku najednou 😀 Nevím co mám kupovat až ho to zasytí.

nita1984
15. črc 2016

@victress jojo, já mám takovou dost zvláśtní pracovní dobu 🙂 Ale je to skvělé, když je prostě večer doma. Mám porovnání. Naśtěstí, během příštího týdne už se stěhujeme do vlastního domu a bude to mít do práce polovinu km, takže paráda. úspora finanční i časová 🙂

zanet22
15. črc 2016

@gabriela_85 ja tady radim pani jak ma vyjit s 5000 ne s 20000. No jo holt kazdy pocita jinak. Jsou lide co na penize koukat nemusi a naliji si puding z 1pytliku 2x plny talir. Ja kupuji pudink za 1,90, neni to sice dr.oetker, ale neprijde mi ze by byl chutove horsi. Pul litr mleka 4koruny. A dve lzice cukru 10haliru. To pak liju do sklenicek o objemu 0,2l, naspod dam ze 6 piskotu a mam sklenicku plnou. Z jednoho pytliku udelam 4-5 takovych sklenicek. Na mlsnou nam to staci. Kdyz k tomu pripocitam ctvrt velkyho baliku piskotu tak to mate 6+4=10÷5=? 🙂 nebojte ja to mam dobre spocitany, ja jsem si bidou totiz prosla 😉 a ze neudelam babovku za 20kc? To jsem to zaokrouhlila abych se nemusela trapit pocitanim, udelam ji totiz i levneji,ale kdyz jinak nedate. Vajicka kupuji standardne za 1,80,mouku za 6,90, olej jak kdy nekdy za 18 jindy za 22. Prdopec 1kc.vanilkovy cukr1kc, cukr 14kc. Takto pocitaji lide co chteji prezit, bohuzel

blahova_andrea
15. črc 2016

@nita1984 to je pořádná dálka. no je fakt, že hodně záleží na tom, jak daleko je práce a taky čím se jezdí. přítel to nemá tak daleko a na sezonu teplého počasí jsme pořídili skútra a hned je to znát. oproti autu 2000 úspory měsíčně 🙂

nita1984
15. črc 2016

@blahova_andrea Jezdit v 5h ráno 90km na skútru, to bych mu ani nedovolila. Bohužel, jeho práe je tak specifická, že není možné jí jakkoliv osunot blíž.

blahova_andrea
15. črc 2016

@nita1984 já to nemyslela jako řešení pro vás. to bylo řešení pro nás, když to není 90km 😉 takto je to pro nás úspora taky časová i finanční. i v zácpách je za chvíli doma. kdežto autem by tam třeba hodinu někde stál. každý šetří dle svých možností a nápadů 🙂

chris_n
15. črc 2016

@ninive211 hele ja s tebou zas az tolik nesouhlasim. Mam odkoukanou zeleninu a ovoce, kdy nad určitou cenu je proste nekupuju. Nekupuju bio, nakupuju v lidlu, kaufland, netto. Jogurt se teda u nas ji denne. Ale pokud chci dostatek zeleniny a ovoce v jidle. tak proste clovek s nejakyma pár tisícema nemuze vyjit....

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n podle me dost zeleniny lze mit i v levnem jidelnicku... jsou prece i jine druhy zeleniny nez okurky, barevne papriky, rajcata a jina draha. Kdyz pouzijes zeli, mrkev, repu apod., tak jsi cenove uplne jinde. V lete kvetak ...

chris_n
15. črc 2016

@zanet22 promin, ve chvíli, kdy si začala psát o kupovaní mýdel a šamponů nejlevnějších značek, a doplnila to vařením dle Hrušky, tak přestávám číst... to se dá dočasně 2-3 měsíce... Ale jinak je to tragedie nad tragedii... To snad nemuzes nikomu ani doporučit. Na internetu najdes mnoho rozumnych a levných receptů, ale ne ty šmakulady od toho blba

chris_n
15. črc 2016

@zanet22 "Zdrave se da najist i levne. Snidane mleko s cerealiemi 4kc. Kvalitni tvarohacek 50g 4kc k tomu supnete rohlik a je to. "

to nemyslíš vážně ne? tohle ma byt zdravá strava?

sammaelka
15. črc 2016

@alexah89 No tak se uz ted budu snazit zajistit nejaky dalsi prijem - obcasnou brigadu, praci z domova, proste privydelek.

andreaandrejka
15. črc 2016

@zanet22 Nezlob se na mě, ale vařit podle Ládi Hrušky? To se dá tak snad minimálně na zkoušku jeden den, víc ne. Ty jeho blafy jo,jsou sice levné, ale kvalita na nule. Mě je jasné že váš životní standart je někde jinde, ale tohle je fakt na hlavu postavený.
Asi vám to takhle vyhovuje, ok, nic proti tomu.

chris_n
15. črc 2016

@blahova_andrea 6000 za benzín není vůbec nerealny. Manzel jeden čas jezdil Praha-Mladá boleslav do práce (takze 2 cesty denně). Plus na víkend třeba k rodičům a byli jsme na tom dosti podobně. Ted mame na měsíc benzín tak za 90€, a to bydlíme ve městě a dost často auto stojí na místě.

nita1984
15. črc 2016

Holky, hodně se tu řeš přsné částky, ale třeba u toho bydlení, benzínu atd, je to spíś o tom, kolik % z příjmu to je, než jaká je to částka.

chris_n
15. črc 2016

@lenka5731 no jo, ale tak mi třeba jíme dost zeleniny za čerstva, takže tam je ten květák nebo zelí dost jinde... ale tak jako chapu. Pro mě dlouhym vařením zelenina ztrácí na tom, proč ji vlastně kupuju.

amazonka.k
15. črc 2016

@zanet22 Já si představuji, že při tom jak počítáte každý halíř jste na tom opravdu velmi bídně a je mi Vás v tu chvíli opravdu líto, ale na druhou stranu přemýšlím nad tím, jestli bych si za těchto podmínek, kdy bych musela obracet každou korunu, platila internet !??

chris_n
15. črc 2016

@lenka5731 ale tak ja bych tady v tech rozpoctovych diskusích obecne mela drzet "hubu a krok", protoze ja tu nakupuju proste za trochu jiné ceny (ikdyz je fakt, ze ja uz ani nevim co stojí bezná potravina v Praze a budu se ted asi dost divit)

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n v cem je jinde? Chut zeli a kvetaku kdyz si to das syrove? Ja si dam syrove oboje, ne tedy denne a ve velkem mnozstvi 🙂 , ale taky se da. Stejne tak repa.

chris_n
15. črc 2016

@lenka5731 ja bych do malé a muze teda syrový květák nedostala. To samé asi zelí. Já si dam treba hadovku jako druhou večeři sama (jo, jsem ted tehotná, takze taky jim víc nez normalne). I ten kvetak, brokolice, atd.. musí byt minimalne na páře udělala. A schválně se podívam dnes či zítra v obchodě, kolik takový květák stojí. Myslím, že ta hlávka bude okolo 1,5€

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n kdyz to pisu, tak mam chut na testoviny se zelim a s vyskvarenou slaninou 😝 Ale zeli ted nemam, a to jsem ho zrovna nekde videla tusim za 6,9 Kc kilo.

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n Kaufland v CR kvetak 19,9. Vcera jsem jeden brala.

chris_n
15. črc 2016

@lenka5731 jo, ja jsem líná, na to bych si koupila sterilované zelí v pytlíku nebo sklenici 🙂 ale dala bych si to taky (spatzle se zelím a slaninou)

zanet22
15. črc 2016

@chris_n asi by jsis muj prispevek mela precist jeste jednou protoze ja nikde pisu ze kupuji nejlevnejsi sampon? Pisu ze kupuji znackove sampony a sprchace kdyz je maji v akci za 25kc. A mydlo ze kupuji do 20kc-a to zdaleka neni nejlevnejsi. A jen tak mimochodem reknes mi rozdil mezi naplni do mydla znacky classic za dvacku a naplni palmolive atp... Za sto a vice korun? To by me opravdu zajimalo. Mydlo classic ma vyvazene ph, je dermatologicky testovane, hydratujici a po umyti zanechava na rukou hebky a jemny pocit.

chris_n
15. črc 2016

JInak co si ted z posledního nákupu matne vybavuju:
jablka okolo 2€
meloun kg - 90 centů
banány kg - 1,4€
merunky kg - 2,5€
a zbytek na tom byl velmi velmi podobně..

chris_n
15. črc 2016

@zanet22 ja kupuju jen v DM mýdlo z řady MED - neutrální PH, šampony musím mít extra jemné nebo speciální. Mýdlo na ruce je mě jedno. pasta na zuby, ústní voda, atd... taky nekupujeme tu uplně nejlevnější (a to tady mame za drogerii lepší cenu nez v CR).

značkový šampon za 20 kč? jaký?
Head and Shoulders je v akci nejméne za 70kč pokud vím. Kdyz vezmu 200 nebo 250ml šampon z DM, ten se bude k tem 70kč taky blížit... A to nemluvě o tom, že jsem jeden čas musela být na bioderma šamponu a podobných.

kajalka
15. črc 2016

@zanet22 Hele, nezlob se na mě, ale v jiný diskuzi píšeš, jak chceš zhubnout 30 kg a co tady píšeš, jako zdravé stravování, to je naprostá katastrofa, tyhle zvyky chceš předat dětem?!
Dávám na jídlo pro 4 člennou rodinu mezi 4 a 5 tisíci, vařím takřka denně, zeleninu a ovoce jíme ke každýmu jídlu. Rodinu se snažím vést zdravě, místo humáčů Ládi H. radši uvařím luštěniny na 100+1 způsob a vyjde to stejně levně, né-li víc, protože to zasytí.

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n vzdyt proto mate ty nemecke platy, abyste si to mohli dovolit 😅
to nemuzes srovnavat, neco je v Nemecku drazsi nez v CR, neco ne. Zrovna zelenina a ovoce az na vyjimky drazsi je. Jine veci jsou zase levnejsi.

blahova_andrea
15. črc 2016

@chris_n ale zelí i květák se dají jíst taky za sirova 😉 ze zelí je výborný salát

amazonka.k
15. črc 2016

@zanet22 Pokud bych neměla peníze, tak bych také určitě nekupovala vlhčené ubrousky, zaprvé je to chemický koktejl na citlivou dětskou kůži, což z mého pohledu není vůbec vhodné, ale když pominu to, tak je to úplně zbytečný výdaj, když se dá dítě umýt pod kohoutkem s čistou vodou, což je pro něj navíc daleko lepší.

lenka5731
15. črc 2016

@chris_n sampon z Lidlu a DM stoji myslim 39 Kc, ten z Lidlu zrovna mam a asi po dvou letech mam pocit, ze mi konecne neco sedlo 🙂

chris_n
15. črc 2016

@lenka5731 ten z řady MED? ja ho kupuju určite přes 2 Eura... takze v CR pocítam tak 65kč minimálne