Kolik Vám dává partner měsíčně?

misule55
13. lis 2019

Maminky jsem už zoufalá, kolik vám dává partner na měsíc, mi cca 10000, jakou má výplatu netuším, je OSVČ a má spoustu dluhu, co se týče financí je velice nezodpovědné, já mám výplatu kolem 25000, z toho 12000 nájem. Když všechno poplatim zůstává mi prd, nejsme schopni na nic nasetrit, více méně všechno musím pořídit já a on se jen veze, to nemluvím o tom, že péče o domácnost je výhradně na mě... Už jsem z toho unavená, jakakiliv diskuze nikam nevede, rozchod pro mě není řešení, máme spolu syna a je pro mě moc důležité, aby měl tátu, spíš bych potřebovala radu, jak jste to řešily?

mariegroth
13. lis 2019

@teruteru Souhlasim. Nase spolecnost je uz nekde jinde a nemeli bychom zit ve spolecnosti, kde muz MUSI vydelavat vic nez zena.

misule55
autor
14. lis 2019

@mariegroth Já to taky tak chápu, já dám ale veškerou výplatu na chod domácnosti, potřeby pro malého, výlety, a přítel dá 10000 a víc ho nezajímá, nemá ani představu, kolik třeba stojí školka, boty a oblečení pro syna. Jenže mě už to nebaví, veškerá zodpovědnost za vše je pouze na mě, on,, jen,, chodí do práce, z které když to řeknu hnusně je prd, tj to co mě štve a kdyby to bylo na chvilku, ale tady je vidina změny nulová, přítel je co se týče financí a ač vzdělaný člověk je finančně naprosto negramotny, ale mluvit si do toho nenecha

fiiif
14. lis 2019

Já mam rodičák a přídavky 4300,- přítel výplatu 20000,- takže celkem 24000,- z toho 12000nájem, plus 6tis ostatní poplatky, zbyde nám tedy 6300,- z kterých nakupujeme jídlo, občasné oblečení - zvlast ted před zimou, boty apod.. neusetrime, vychazime tak tak.. ALE peníze mame spolecne, z materske si 1500,- nechavam, on totez z vyplaty, vse ostatní jde na ucet a doma se necha jen minimalni hotovost na pripad nouze. Resime spolu vetsi nakupy, zda koupit nebo ne, ono se lehce rozhazuje ale musíme z toho uživit dva dospele a jedno dite, takze to není uz jen o nas ;)

drakenn
14. lis 2019

Tvůj vklad je 23000,- a jeho 10000,-. Tož to je dobrý vyčuranek!

codal
14. lis 2019

@misule55 tady je hlavně špatně, že ty vůbec nevíš, kolik vydělává a kolik jde na dluhy. V partnerství to takhle fungovat nemůže. Existuje několik modelů, jak se dají rozdělit finance, každému vyhovuje něco jineho, ale každopádně by to mělo být spravedlivé a člověk by měl mít o financích přehled. U nás máme teda jednu kupicku do které já dám mateřskou, manžel výplatu a pak se to rozdělí na platby, co je kam potřeba poslat, kolik potřebujeme na jidlo atd. Když oba vyděláváte, posílejte na společný účet stejnou částku a z toho platte domácnost, jídlo atd. Velmi brzy zjistíte, jestli vám 20tisic ( on deset, ty deset) stačí nebo ne, ten měsíc bych si psala komplet všechny výdaje, nákupy, každou korunu a pak bych mu to ukázala, aby viděl, že to co přispívá,opravdu nestačí. Snad mu to dojde.

drep
14. lis 2019

@shaun40 takže když se nechává živit ženská, je to cajk, když chlap, je vyčůránek. Tak tomu říkám logika. Kdybych chtěla, aby se můj muž podílel rovným dílem na našich nákladech, tak on by dal celou výplatu a nezbyla by mu ani korunu, mně by zbyla polovička. Podle jaké logiky je tohle fér?
Jádro problému zadavatelky je, že netuší, kolik muž vydělá, resp. Kolik mu zbyde když poplatí své platby (nevím, jestli třeba platí ještě něco -telefon, auto atd.) a dluhy. A jak velké dluhy muž má. A to by mě pálilo. Upřímně, pro mě by to byl i důvod, proč bych odchod zvažovala, bála bych se, že nás stáhne s sebou do néjaké dluhové pasti.

codal
14. lis 2019

Kdysi tady holky psaly, že pokud mají partneři hodně odlišný příjem, tak posílali na společný účet ne stejnou částku, ale stejně procento z platu, aby to bylo spravedlivé. Tady je největší problém, že zakladatelka vůbec netuší, kolik partner vydělává, kolik mu odchází a kolik mu zůstává. Třeba je po zaplacení všech svých dluhů taky na nule nebo mu třeba zůstává x tisic, což ale ona neví, a tam je zakopaný pes.

balogis
14. lis 2019

Mno tak u nás to funguje tak,že mě přijde rodicak 17 300 ,muž dostane výplatu cca 40 , poplati vše co se bydlení týče,složenky atd,nechá si něco pro svoji potřebu a mě pošle celý zbytek jelikož nákupy a placení co se děti týče dělám já,to co zbyde posílám na spořicí účet .takže vlastně se dá říct,že máme společnou kasu Asi je každého věc jak to má,ale povědomí o financích by ste o sobě mít teda měli,já bych byla dost nesvá nevědět..

astyna88
14. lis 2019

Manzel plati najem,auto,jidlo. Ja vse na kluky (skolka,pleny,drive um, lekar,leky,vylety,obleceni,boty...), darky taky ja. On setri na dovcu a na lepsi vybaveni.

Myslim,ze dostavas azaz. Zkus si psat,za co utracis. Ja treba nechavam kreditku doma, vyberu si na mesic a to jsem koukala.

leniczka23
14. lis 2019

Pro boha proc resite ze nekdo nevyjde s tim a s tim..o tom ta otazka snad neni ne..boooha jeho..
Moje kamaradka nevyjde ani s 50..jejich vec..

Chapu o co ti jde a zavedla jednoduse proste to, ze kazdej stejnym dilem..takze bud zacnes na.provoz davat i ty jen10tis nebo on zacne davat 25..rozhodne neexistuje aby to bylo takhle..to je sileny prece.

leniczka23
14. lis 2019

@astyna88 jak az az? Ona da mesicne 25tis on 10tis..v pohode jo? To ti prijde normalni?

codal
14. lis 2019

@astyna88 vám přijde normální, že ve vztahu jeden dává na rodinného rozpočtu 10tisic a druhý celou výplatu? On vlastně žije za 10tisic měsíčně, má za to střechu nad hlavou, energie, jídlo. Zbytek výplaty má pro sebe. Možná z toho platí dluhy, ale to ona neví. Ona vůbec netuší, kolik on vydělává. Co když vydělává 30tisic měsíčně? Je v pořádku, že z toho dává jen 10tisic a zbytek si nechá? Minimálně má ona právo vědět kolik vydělává, kolik jde na jeho dluhy a kolik mu zbývá. Protože takhle to vypadá, že on ji vlastně těžce využívá a je to silně nefér. Ano, možná vydělává 15 tisíc, 10 jí dá a za 5 poplatí dluhy a je na nule. Ale pak by ona tohle měla vědět!!

babanci
14. lis 2019

U nás to bylo vždycky tak, že chlap vydělával dost. Já byla dlouho s dětmi doma a pak jsem pracovala na poloviční úvazek. Z toho jasně plyne, že on vydělával víc než já a tak na sebe vzal úhradu bytu a energií a potravin, prakticky všeho. Je stará škola a je toho názoru, že chlap by měl rodinu uživit sám. Já nemusela svojí výplatu do společného nikdy dávat, měla jsem to, jak můj praví, na svojí údržbu, na kadeřníka a na svačiny a co mi zbylo, jsem utratila za dárky pro děti. Dnes, kdy jsou už dospělé, utrácím za dárky pro vnoučata. Nikdy jsme neměli společný účet, já nevím, kolik on bere a on neví, kolik já. Za 30 let jsme to nepotřebovali vědět. Jsme v tohle asi netypičtí. 🙂

brunetka11
14. lis 2019

@misule55 Píšeš, že dělá dluhy a nezajímá se, jak vyjdeš s částkou, kterou ti dá. Ok, takže ho bereš pouze jako podnájemníka?
Opravdu chceš, aby dorazil exekutor a zabavil i tvé věci, protože odmítá řešit finance?

astyna88
14. lis 2019

@codal
No a jak to delaji zensky na matersky? 😀 muj chlap sype 35 a ja 11,takze to taky neni normalni 😀

astyna88
14. lis 2019

@leniczka23

Viz vyse. Bezna vec u zen na materskych,kdy ona dava par drobnych a chlap celou vyplatu....

astyna88
14. lis 2019

@babanci

Podobne je to i u nas. Kdyz byl manzel na skole,tak ja zase tahla vse kolem. Ted jse ja na materske a je normani,ze on zase tahne vse. Az budeme vydelavat oba,budeme to mit zase rozdelene....

Tohle si kazdy musi urcit sam.

codal
14. lis 2019

@astyna88 ty ale sypes celou mateřskou do rodinného rozpočtu, což její partner nedělá. Když je žena na mateřské, tak je jasné, že má nižší příjem, ale její partner vydělává víc, respektive ona vůbec netuší, kolik on vydělává a to podle mě normální opravdu není.

codal
14. lis 2019

Jako jasně, nemusí vždy oba vydělávat stejně, ale aby jeden do rodinného rozpočtu dál celou výplatu a druhý jen část, to prostě není fér.. aby jednomu na konci měsíce zbývalo několik tisíc a druhému nula, aby jeden z partnerů dal nejakou částku a vůbec ho nezajímalo, že ten druhý dal všechno,co vydělal, a je mu jedno, zda ten druhý z toho výjde, to je prostě vychcanost.. nehledě na to, že neznat dluhy partnera, je teda dost o hubu..a ani mi nepřijde úplně v pořádku, že partneři neznají své příjmy a nevědí, s čím teda můžou počítat, když se třeba doma něco rozbije atd.. to je fakt, jak žít s nějakým spolubydlícím a ne s partnerem, se kterým mám dítě.. jako těch systémů, jak fungovat s rodinným rozpočtem je mnoho, a opravdu záleží, jak to komu vyhovuje, ale tady to zakladatelce očividně nevyhovuje a nefunguje to..

shaun40
14. lis 2019

@drep Já jsem nic o vyčuránkovi nepsala.

shaun40
14. lis 2019

@codal souhlas.

shaun40
14. lis 2019

Nevím kdyby mi chlap s kterým mám díte nosil domu 10000 Kč tak bych se ptala k čemu mi je. Chlap má větší spotřebu než žena s dítětem. Co by dělal kdyby ho opustila?a z těch deseti by musel platit alimenty, nájem, a jídlo na cely měsíc. Určíte by nevyžil.Jsou chvíle když jsem ráda že jsem s dětmi sama.Někteří chlapi jsou jenom na přítež.

shaun40
14. lis 2019

@mariegroth jéje tak zavedeme společnost že naše drahé polovičky nám budou nosit 10000kč a my jse o ty poklady rádi postaráme naplníme ledničku,vypereme,vyžehlíme,uklidíme,postaráme se o díte večer se im pověnujeme. Ráno šup s postele vydělat peníze aby jsme mohli doplatit to co ten náš deseti tisícový poklad nezvládá. No každopádně každá žena v České republice sní o chlapovi z platem 10000kč😂😂

leniczka23
15. lis 2019

@astyna88 Delas si legraci ze srovnavas to, kdyz se OBA dohodnou na tom ze si poridi dite a zena je pak na MD s tim, kdyz oba pracuji a on dava nepomerne malou cast, neprispiva na nic?
Pletes jablka s hruskama..
Jedine co by ho omlouvalo by bylo kdyby opravdu vic nevydelaval..coz pochybuju..
Kamen urazu tady je, ze ona nevi kolik vydela, kolik plati dluhy atd..
Nicmene srovnat zenu na MD s chlapem vyzirkou je fakt totalne mimo.

astyna88
15. lis 2019

@leniczka23

Heled,ja do nich nevidim. A legraci si nedelam, pani se ptala, kolik nam chlapi davaji,ja odp napsala. Tim to pro me konci a nehodlam se s cizi babou handrkovat 😀 zena vzdy dela dima toho vic, to je prece jasne. Ja si teda nevyvazuju svou praci urcitou sumou,delala bych to i za desitku, delam to peru nejen pro deti,muze,ale i pro sebe.

Nenapadlo te,ze treba ten chlap ze zbytku splaci ty dluhy,aby nepadly na hlavu ostatnim? Takze by bylo lepsi,aby sypal 40 a hubu byste zavrely, ale pak tukne exekutor a najednou bude halo. Osobne znam nekolik takivych,kteri proste vic nemaji, ja bych se radsi uskromnila a byla rada,ze nemam na nabytku stitky, nez tady lkat na meho partnera....Teda damy....

shaun40
15. lis 2019

@leniczka23 No to oni nějak nepochopili o co autorce jde.A mluvili by jinak kdyby jim dal chlap desítku na měsíc.Paní to trápí ja ji chápu potřebovala se vypsat a akorát dostala rady jak na MD.No kdyby ona otěhotněla a nastoupila na MD tak všichni tři skončí na ulici poněvadž ten její dáreček by ich neuživil.Dámy jsi asi ne uvědomili že kde není penez tam není láska celý svět se toči kolem penez.Kdyby byly ona tak tři čtvrtiny co tu psaly by ho nakopli do zadnice.Já bych byla jako první byly by jsme spolu do první výplaty.

shaun40
15. lis 2019

@astyna88 No tak super oznamte manželovi ať vám dáva od příštího měsíce 10000kč.Jéje ten bude rád.☺

alexovka
15. lis 2019

K dotazu zakladatelky : manžel mi nedává nic, ani já jemu. Bydlení máme společné, hypotéka je společná, domácnost je nás obou a obě děti jsme si oba přáli. Takže po nástupu na mateřskou vše platíme z jednoho účtu. Manžel tam posílá část peněz, já část mateřské (až budu na RD zřejmě nebudu posílat nic). Oba máme svůj účet, kde si nechávám měsíčně na vlastní poplatky a utrácení. Kolik si nechává manžel netuším a je mi to jedno. Dokáže se postarat, aby každý měsíc bylo na účtu dost peněz na všechny výdaje, včetně položek jako nové boty a oblečení pro prcky. Nikdo nikomu nekotrolujeme výdaje, nikdo se nedohaduje kdo co kde bude platit. Jsme rodina a tak i fungujeme!

lovemusicsun
15. lis 2019

Ahoj, myslím, že hlavní problém je zde v komunikaci. Podle mě je úplně v pohodě, když muž dává méně na domácnost než žena, pokud méně vydělává. Ovšem požadovala bych upřímnost a přehled o jeho výdajích. Především se mi nelíbí to tajnůstkaření.
U nás je to tak, že já vydělávám více než manžel. Vím přibližně kolik manžel má, většinu toho mi dává a část si nechá pro vlastní potřebu (občas si koupí do práce jídlo, když není doma, má to na dárky, občas zaplatí nákup, benzín, podle toho co je potřeba). Já pak disponuji celým naším rozpočtem, z toho platím vše kolem bytu, dětí, jídla atp. Zároveň spoříme a o větších výdajích se bavíme společně. Mě vyhovuje, že mám kompletní přehled o našich financích a tím pádem určitou rozhodovací schopnost a manželovi to, že se nemusí starat o běžné výdaje.
Zároveň se se mnou podílí na chodu domácnosti a neexistuje u nás to, že někdo živí rodinu a druhý vede domácnost. Oba uklízíme, staráme se o dcerku, vaříme, dělíme se o práce a zařizování.. Je to model, který nám vyhovuje. Někomu vyhovuje model muž-živitel a žena-starost o domácnost a děti, někomu zas to, že je to promíchané.
Ale zpět k dotazu zakladatelky - chtěla bych po příteli detaily jeho dluhů a výdajů. Možná Ti dává vše co má navíc a s tím se bude muset pracovat. Pokud je to jen část a druhou nezodpovědně utratí za něco mimo, tak bych se rozhodně snažila domluvit na jiném modelu financování rodiny. Jenou spolu žijete, tak se musíte být schopní domluvit o těchto věcech.

misule55
autor
15. lis 2019

@brunetka11 Nevím, proč by k nám měl chodit exekutor, myslím to tak, že neřeší např. Refinancování, lepší tarif na telefon apod. V bytě hlášeny není, jsem tam pouze já se synem. Neberu ho jako po nájemníka, mám ho ráda, jen mě zajímal názor na naší situaci