Partner a dluhy. Jaký na to máte názor?

20. srp 2023

Ahoj maminky,
ráda bych znala váš názor na jednu pro mě nelehkou věc... Před asi tak rokem jsem se čistě náhodou dozvěděla, že si partner vzal pár půjček u nebankovních společností (tudíž dost nevýhodných).Vyšlo to najevo tím stylem, že za mnou přišel pár dní po jeho výplatě, že už nemá ani korunu... aniž by mi řekl k tomu nějaké podrobnosti tak jsme to začali řešit,on to řešil i se svými rodiči u kterých má stále trvalé bydliště.Ti během toho roku už za něj zaplatili na dlužných částkách nějakých 700 tisíc,utratili veškeré svoje úspory a ještě se zadlužili 😢 místo aby to bylo lepší,je to stále horší a horší... rodičům domů chodí na partnerovo jméno každý měsíc několik dopisů od různých společností že nezaplatil včas splátku,jedna upomínka, druhá upomínka... nehorázné úroky a penále...do dnešního dne nevím ani já a ani rodiče kolik půjček má,kolik má měsíčně splácet... mě už před tím rokem tvrdil, že už je s dluhem na milionu (bohužel nikde není znát za co),a nyní mi tvrdí že dluh je pořád milion i když už za něj rodiče tolik zaplatili... navíc podle těch dopisů (jeho mamka už je z toho na nervy,tak je normálně otevírá) víme, že si každý měsíc bere další půjčky (asi vytlouká klín klínem). Já jsem na mateřské s dvojčaty,z předchozího manželství mám ještě dvě děti (15 a skoro 14), celé bydlení (22 tisíc) platím já+ spoustu dalších věcí,partner vždy platil telefony a jídlo... teď každý měsíc přijde třeba 10 dnů po své výplatě že už žádné peníze nemá,je to na palici, nevím s čím mám počítat, jestli budu mít vůbec pro děti na joguty,ovoce,pleny,Bebu.

miryp
21. srp 2023

Vezmi děti a jdi, nebo tě stáhne sebou. A jeho rodiče by mu měli rychle zrušit trvalý pobyt ve svém domě, pokud nechtějí, aby se jim tam producírovali zástupy exekutorů. Takovým lidem nemá smysl pomáhat, protože každá taková pomoc je pouze utvrdí v tom, že si mohou dělat další dluhy, protože to za ně v nejhorším případě někdo vyřeší. Máme takový exemplář v rodině také a když mu manžel vyrovnal dluhy v řádech desetitisíců, aby mohl začít znovu, tak to vedlo pouze k tomu, že si udělal dluhy v řádech statisíců. Jediné štěstí bylo, že si nestihl pořídit žádnou rodinu a netrpí tím tak žádná manželka a děti. Jeho postoj bohužel neukazuje na to, že bys pro něj s dětmi byla důvodem, aby svůj život od základu překopal. Zasloužíte si někoho, kdo vás bude mít na prvním místě...

autor
21. srp 2023

@dashyyy Přesně takhle nějak jsem to po něm chtěla já i jeho rodiče.Že když nám přizná kolik,kde a od koho tak to můžeme nějak vyřešit společně...ale on je zabedněný,s rodiči jsem se o tom začala domlouvat za jeho zády,to mu vadí, veškerou vinu za danou situaci hází na rodiče, že mu na začátku hned nedali to co chtěl... bohužel to do něj postupně nasypali,aby nepřišel exekutor...

te_reza
21. srp 2023

@dashyyy ano, kdyby ta snaha byla. Nějaký přiznání viny, nějaká sebereflexe, že nejde jen o něho.... Tohle smrdí akorát tím, že budou v prdeli do smrti dluhy splácet všichni.

dashyyy
21. srp 2023

no je to šílený a vůbec ti to nezávidím, bohužel vidím jen jednu cestu, třeba mu to pak dojde.. tohle je hrozně sobecký vůči tobě, rodičům a především těm dětem ☹

zlataberta
21. srp 2023

Na nic nečekej a utíkej a buď ráda, že nejste manželé.

autor
21. srp 2023

@miryp Děkuji za odpověď.Tak jako ve vaší rodině je to právě podobné i u partnera.Rodiče za něj zaplatili dluh,a on hned druhý den si od té samé nebankovní společnosti vzal další půjčku.Dozvědeli jsme se to pak vždy z toho že přišel dopis, že nezaplatil 1.splátku.Kdyby to byla jedna půjčka,ale je toho evidentně hrozně moc...😢

30bar
24. srp 2023

@klokanka31 To me taky zarazilo. Dedictvi lze prece odmitnout..
@xmele004

zdenka1122
24. srp 2023

Hlavně ať mu rodiče odhlási trvale bydliště u nich, aby pak nepřišel exekutor a nezabavil jim jejich dům

craki
24. srp 2023

Postav ho pred zed s rodici za zady... Bud vysype vsechno co kde dluzi a rozume se domluvite jak to date dokupy s tim, ze prizna i kam ty prachy prosustroval, nebo menis zamky a jdes k soudu o vyzivne... Kdyz nema snahu a vidi, ze problemy za nej resite vy (ty ho zivis a rodice splaceji), tak nema proc se snazit...

jarla
24. srp 2023

A kde jsou ty peníze které už pár dnů po výplatě nemá? Jdou na splátky nebo mizí jinde? Já bych na tohle teda neměla, jak se znám také bych ho vykopala pryč a ještě aby mi tvrdil, že mi nic neřekne, protože nejsem jeho manželka? Pryč od něj než tě stáhne sebou

jipe
24. srp 2023

Sbal mu kufry. Zjevně nemá ani sebemenší snahu splácet, když hned chodí upomínky, prachy asi prohazarduje, ještě nasekal nějaké podvody.. Lítost žádná. Bydlení je tvoje? Zachraň se s dětma co nejdříve.

slunea
24. srp 2023

Poohlédla bych se po nějaké poradně pro závislé, určitě budou umět poradit i tobě a rodičům, jak se správně zachovat.
Největší problém vidím v tom, že za něj rodiče vše platí. Dokud nepadne na dno, nemá se jak odrazit.

slunecnice7
24. srp 2023

Ja bych mu zabalila veci, vymenila zamky a slus. Absolutni nezajem pro rodinu, to vubec neni dobre. Mas ctyri deticky, je potreba se o ne postarat. A verim, ze ten pravy na Tebe jeste nekde ceka 😊 a rodicum rekni, at mu zrusi trvale bydliste. Aby se pak nedivili, kdyz jim zaklepe exekutor na dvere. Urcite chteji mit klid. A partner by se mel jit lecit.

2013
24. srp 2023

@30bar samozřejmě lze, ale můj bývalý partner, který taky kvůli dluhům spáchal sebevraždu, vlastnil polovinu domu, kde bydlel jeho otec se sestrou.
Pokud nechtěli o dům přijít, museli dědictví přijmout i s dluhy. 😔
@klokanka31

klokanka31
24. srp 2023

@2013 Proč jsou ti lidi tak nezodpovědní 😡

2013
24. srp 2023

@klokanka31 nepochopím dodnes. 😔 On si svůj problém vyřešil, ale vůbec nedomyslel, co bude potom. Že všechny tyhle sracky spadnou na jeho nejbližší, že ty dluhy samy nezmizí.

klokanka31
24. srp 2023

@2013 Sobecké jednání no...

jerrabina
24. srp 2023

Můj ex byl takový asi jen z jedné desetiny. Dokonce se kvůli dceři začal i zlepšovat. A přesto je to ex...
Asi tak můj názor na to. A tedy jednoduché to taky nebylo, ale jsem ráda.
Tedy u nás byly i další věci, dluhy jsem splacela já z jeho výplaty a hlídala to a nové od narození dcery už nedělal. A bylo to proto že byl blbej, žádný hazard nebo nic takového.

maxulekapcule
25. srp 2023

@petramana
@klokanka31 to je otazka, já mám také dědit. Jsou tam pasiva, cca 80tis a k tomu aktiva asi 400tis. Dědictví mám dostávat ve splátkách, což je pro mě nepředstavitelné. Dluh nemám z čeho zaplatit. Chtěla jsem odmítnout dědictví, na co mi bylo řečeno, ze nemůžu, protože automatickY přechází dědické právo na kluky. A že tam by to musel řešit opatrovnický soud a protože tam jsou aktiva, rozhodl by ve prospěch děti 😡

pampelina18
25. srp 2023

Hned uteč, z toho nebude už nic dobrého a odskacu to děti.nekteri chlapi jsou kreténi.... Bejvalej mě taky takto obelhaval s celou jeho rodinou a když jsem to vše zjistila tak udělal, že jsem ta špatná ještě já.... Seber se a uteč hned!!! Ke své rodině, kamkoliv... Ale nafot si vše ať máš u soudu pak důkaz, jakej to je magor....

veroniquecz
25. srp 2023

@klokanka31 no ono se nejde zřeknput jen dluhů. Pokud by tím třeba přišli o střechu nad hlavou, tak to chápu.

garfa4
25. srp 2023

Jen dodám z osobní zkušenosti, jakmile bude mít zavřený přívod peněz, může začít rozprodavat vše, co půjde. Takže bych se na tvém místě zařídila i s ohledem na tohle. Drahé prodatelne věci dát tam, kde k nim nebude mít přístup. Já to např. v případě auta nestihla, a to stačilo schovat klíče nebo techničák....

pajusz
25. srp 2023

Uz kvůli těm dětem ho od vás odstrihni.. Jasně že to bude těžký, ale myslím že teď to taky lehký nemáš.. Je mi to lito, ale jiný řešení nevidím. Takovým lidem nejlíp pomůžete (i jeho rodiče) že mu přestanete pomáhat. A trochu bych počítala s tím, že na alimenty dlouho mít nebude 🤦‍♀️už za něj nic neplat a myslí především na sebe a děti. On na vás očividně taky moc nemyslel když tohle zpiskal. Drž se🍀

l_
25. srp 2023

@pajusz prijem ma, pujcky ma nebankovni.. takze bych sla cestou soudu - nechat nejaky alimenty vypocitat, pokud by neplatil, tak vymahat.. tusim ze to jde i exekucne po nejaky dobe.. ale musi to byt soudne dane..

zelenaesmolda
25. srp 2023

@pajusz
Presne to jsem taky chtela napsat,ze on na ne nemyslel.

pajusz
25. srp 2023

@l_ vypočítat určitě, ale kolik žen je co maji určené výživné a dostávají starou belu 🤷‍♀️ spíš tak jsem to myslela. No hrozná situace, děsný zklamání. Je mi autorky fakt líto 😏

l_
25. srp 2023

@pajusz jj vim.. ex zatim jediny co dodrzuje jsou alimenty 🙏🏻
Ale taky vim, ze kdyz je to soudne, da se dneska uz snad neco delat (realitu vyzkousenou nemam).. a tim, ze ma ofiko prijem a zadny splatky, tak mu proste vymerej klasicky aliky.. pak uz zalezi na situaci a bojovnosti zadavatelky..

vikinkav
31. srp 2023

Zdrhej!

nabertekurz
26. zář 2023

Zdravím autorku,

vidím, že jste řešila a možná ještě řešíte velmi náročnou situaci. Říkám si, jak se asi vaše situace od té doby pohnula? Jak se cítíte teď?

Helena Naberte kurz