Partner a dluhy. Jaký na to máte názor?

20. srp 2023

Ahoj maminky,
ráda bych znala váš názor na jednu pro mě nelehkou věc... Před asi tak rokem jsem se čistě náhodou dozvěděla, že si partner vzal pár půjček u nebankovních společností (tudíž dost nevýhodných).Vyšlo to najevo tím stylem, že za mnou přišel pár dní po jeho výplatě, že už nemá ani korunu... aniž by mi řekl k tomu nějaké podrobnosti tak jsme to začali řešit,on to řešil i se svými rodiči u kterých má stále trvalé bydliště.Ti během toho roku už za něj zaplatili na dlužných částkách nějakých 700 tisíc,utratili veškeré svoje úspory a ještě se zadlužili 😢 místo aby to bylo lepší,je to stále horší a horší... rodičům domů chodí na partnerovo jméno každý měsíc několik dopisů od různých společností že nezaplatil včas splátku,jedna upomínka, druhá upomínka... nehorázné úroky a penále...do dnešního dne nevím ani já a ani rodiče kolik půjček má,kolik má měsíčně splácet... mě už před tím rokem tvrdil, že už je s dluhem na milionu (bohužel nikde není znát za co),a nyní mi tvrdí že dluh je pořád milion i když už za něj rodiče tolik zaplatili... navíc podle těch dopisů (jeho mamka už je z toho na nervy,tak je normálně otevírá) víme, že si každý měsíc bere další půjčky (asi vytlouká klín klínem). Já jsem na mateřské s dvojčaty,z předchozího manželství mám ještě dvě děti (15 a skoro 14), celé bydlení (22 tisíc) platím já+ spoustu dalších věcí,partner vždy platil telefony a jídlo... teď každý měsíc přijde třeba 10 dnů po své výplatě že už žádné peníze nemá,je to na palici, nevím s čím mám počítat, jestli budu mít vůbec pro děti na joguty,ovoce,pleny,Bebu.

bara88
20. srp 2023

Tyjo a proč s takovym chlapem jsi?

bara88
20. srp 2023

A navíc nechápu na co chceš slyšet názor?ze sis udělala děti s debilní to asi víš né?

zelenaesmolda
20. srp 2023

Tak ten by letel.Nechala bych si stanovit soudne vyzivne na sebe a dvojcata a nazdar bazar.

sinicka
20. srp 2023

Názor? Jakože na to, že on se zadlužil a nebo názor na to, že ty s ním zůstáváš a dotuješ ho?

nnnadja
20. srp 2023

Okamzite konec!!!! Bez diskuze - hned!!!

klokanka31
20. srp 2023

Od takového chlapa okamžitě zdrhej co ti nohy stačí.

lichozroutsudy
20. srp 2023

Pokud už pár dnů po výplatě nemá ani korunu, je velká pravděpodobnost, že ty peníze okamžitě nahází do beden. Odejdi, budeš se mít lépe a vaše děti též. Z tohoto se nemáš šanci vymotat a nakonec do něj budeš jen sypat peníze a trpět.

veroniquecz
20. srp 2023

Vyhodit z bytu, vyměnit zámky. Pryč od nej.

kristyn86
20. srp 2023

Ja bych mu dala nuz na krk. A navstivila dluhovou poradnu. Jsou schopni to s nim dat dohromady. Popripade udelat insolvenci. Ale musi to resit a prestat si pujcovat. Pokud s tim nebude nic delat,tak by te akorat mohl zatahnout do maleru. Jako uz zatahl rodice. Nastesti nejste manzele a ma jinde trvale bydliste. I kdyz mam pocit,ze exekutori dnes uz chodi i do mista skutecneho pobytu. Pokud nebude zadna zmena,nema cenu abys ho zivila...Soudne bych si dala alimenty. Ted uz to tahnes beztak sama,takze tohoto bych se nebala...Ale ja bych k takovemu cloveku uz nemela duveru. Navic,kdyz bych ani nevedela,za co to utratil a ze neni zodpovedny. To je jak kdyby sazel,hral automaty?

xmele004
20. srp 2023

No někam to musí házet, automaty? Ruleta? Můj otec se taky takto zadlužil, nakonec spáchal sebevraždu, platime to my, jeho děti a manželka....to chceš? Určitě víš, co mas dělat pro to, abys takhle nedopadla...

magdaveselkova
20. srp 2023

Raději bych byla sama. Co s takovým.....😶 Stejně jsi na to už evidentně sama... Věřím že to není jednoduché a přeji hodně sil. Osobně bych šla od něj hodně daleko. Máme souseda co teď nedávno zadlužil svojí 12letou dceru, ano i to jde.

petramana
20. srp 2023

no tvl... znamy tak sazel na netu a nemohl se z dluhu vyhrabat, lecil se i z gamblerstvi... nakonec sebevrazda

autor
20. srp 2023

@bara88 Tak tuhle otázku už si nějakou dobu taky pokládám...Odhodlávam se k tomu udělat ten poslední krok.Není to pro mě jednoduché, máme spolu dvě děti.Ale v hloubi duše vím, že to stejně skončí rozchodem...

autor
20. srp 2023

@bara88 Teď už to vím,on na začátku takový nebyl...teda aspoň jsem si myslela že to je ten pravý chlap do nepohody...

bara88
20. srp 2023

Máte spolu dvě děti které kvůli němu nemají co jíst. Super. Myslí proboha na ty děti a ne jen na sebe

autor
20. srp 2023

@sinicka Vím,jsem blbá... už delší dobu vím, že to nemá budoucnost...ale udělat ten poslední krok je těžký... už jednou jsem od chlapa s dětmi odešla a fakt to nebyla lehká doba...

martinka_33
20. srp 2023

Přikláním se k názoru, že to vypadá na gamblerství, tím se snadno dostaneš do obrovských dluhů 😥 Pro tebe bude nejlepší zařídit si život bez něj...

autor
20. srp 2023

@kristyn86 O insolvenci nechce ani slyšet, prý by šel sedět za podvodné jednání 🤷asi evidentně neuváděl při půjčování pravdivé údaje... Bohužel tu důvěru už u mě ztratil...

autor
20. srp 2023

@xmele004 Já i jeho rodina si taky myslíme, že něco hraje... Když na něho tlačím,aby mi řekl kolik kde dluží,tak mi řekne, že to není moje věc, protože nejsem jeho manželka...a pak to hraje na citový vydírání, že se zastřelí nebo skočí pod vlak...

pampeliska1313
20. srp 2023

Tohle fakt není v pohodě. Odejděte. Nebo si to budete jednou vyčítat. Někdy lidi musí padnout na hubu. On zachránit nechce. Tak zachraňte aspoň sebe a děti. Na lásku bych to už nehrála. Bude hůř.

kristyn86
20. srp 2023

Tak v tom pripade uz zbyva opravdu jen ten vas posledni krok a pevne nervy. Kdyby chtel pomoci,tak vsechno jde resit...Ale musi chtit clovek predevsim sam.

autor
20. srp 2023

@kristyn86 Děkuji,asi jsem se potřebovala utvrdit v rozhodnutí...

autor
20. srp 2023

@pampeliska1313 Děkuji, díky Vaší odpovědi a i ostatních maminek se utvrzuji v tom, že to bude nejlepší řešení pro mě a mé děti...

marselina
20. srp 2023

manzelka byt nemusis, pokud spolu zijete najdou si casem i tebe. utikej dokud to jde, rodice by mu meli zrusit trvale bydliste a zaridit se tak aby za nej
nezaplatili ani korunu.

blankaskubickem
20. srp 2023

Holka zlatá, vyhoď ho, vyměň zámky, nebo pokud je byt jeho, odejdi. Sama se čtyřmi dětmi budeš mít nárok i na nějakou pomoc od státu, příspěvek na bydlení a pod., tohle co žiješ není život. Kdyby byla vidět nějaká snaha, ale pokud tě odpálkuje , že je ti do toho houby, že nejsi jeho žena, a ty ani nevíš, kam ty peníze jdou, to nemá řešení. Spíš bude hůř, až ti nějací věřitelé bůhvíodkud vpadnou do bytu... Bůhví, kde a u koho má ještě dluhy, ono pak jde i o vaše bezpečí.... A jak píše paní, měli by udělat opatření i jeho rodiče, zrušit mu trvalé bydliště a nic za něj neplatit... Hodně štěstí.

zekrt
20. srp 2023

To vypadá na gamblerství. 🙈 Podnikla bych kroky k finanční záchraně sebe a dětí. To samé by měli udělat rodiče. Hodně sil!

budouci_maminka
21. srp 2023

Pokud spolu zijete, mate spolu deti a zivis ho, tak kolik kde dluzi, do toho ti je teda hodne. Nezodpovedny muz, co s tou situaci realne nechce nic delat. Jsou tu moznosti oddluzeni a insolvence, ale to by sam od sebe musel chtit a prijmout zodpovednost. Bohuzel, tuhle situaci za nej nevyresis. Jedine co muzes je postarat se o sebe a o deti a zacit tim ze si zaridis novy zivot.

te_reza
21. srp 2023

Pokud problémy řeší takto, odešla bych. To lepší nebude.

brunetka11
21. srp 2023

No, hraje citové vydírání. Aby ne ,-) Rodiče za něj platí dluhy, ty ho živíš, pereš mu, táhneš náklady na provoz rodiny a ani nemusí platit výživné. Jako to by bylo, aby alespoň slza neukápla, jak má hoch pohodlný život 😂
Nemá důvod řešit své problémy. Dokud nepadne na dno a vy ho nepřestanete zachraňovat.
Domluv se s jeho rodiči a začněte táhnout za jeden provaz. Vysvětli jim, že pokud už mají tyto samaritánské potřeby, pak ať ti pomohou se svými vnoučaty.
Čeká vás teď těžké období, až se do vás pustí jeho věřitelé. Zajisti si, aby tě to stálo co nejméně. Peníze budeš potřebovat pro děti.

klokanka31
21. srp 2023

@xmele004 A proč to platíte vy? Přece jde se dědictví/a tím pádem i dluhů zřeknout ne?

dashyyy
21. srp 2023

@te_reza přesně.. kdyby se trošku snažil, vyklopil to všechno, sklopil uši a projevili lítost nebo něco, tak by to možná stálo za to zkusit něco zachraňovat, ale toto?? Toto ne