Je možné získat hypotéku, když máme v minulosti negativní záznam ohledně zaplacení splátky o pár dní později?

Zodpovězené
15. kvě 2023

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. S manželem jsme si spolu v průběhu vztahu vzali pár menších půjček na vybavení domácnosti, byli jsme hned po škole, když jsme se sestěhovali a neměli jsme nic našetřeného. Bohužel v průběhu splátek se nám párkrát stalo, že jsme splátku uhradili třeba o tři dny později, nejvíce, co máme v záznamu je asi o měsíc, víc ne. Veškeré půjčky, které jsme měli, jsou uhrazené a ukončené.

Chtěla bych se zeptat... Je možné v tomto případě získat hypotéku?

Bydlíme u rodičů a chtěli bychom se osamostatnit. Máme dvě děti a chceme rodinný dům.

Je možné s negativním záznamem, kdy jsme zaplatili splátku o pár dní později, získat hypotéku?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

bez náhledu do bankovního a nebankovního registru a případně solusu není s jistotou možné říct, zda na hypoteční úvěr můžete dosáhnout. Záleží, jak dlouho už jsou závazky vyrovnané a opravdu, jak vypadalo reálné splácení. Banky se dívají do registru až 5 let zpětně.

Doporučuji si nechat udělat výpis z registrů například na stránkách kolikmam.cz a budete mít jasný přehled. Případně je možné udělat náhled již v některé z bank s žádostí o hypoteční úvěr.

Nevím, kolik Vám je let, ale pokud méně než 35, tak musíte mít naspořeno alespoň 10 % z financovaného záměru. Pokud jste starší 35 let, tak potřebujete už 20 % vlastních zdrojů. Pokud byste chtěli více rozebrat, tak zavolejte, případně zašlete výpis z registrů k náhledu.

S pozdravem
Ing. Zdeněk Hromek
tel: 736 701 225
mail: zdenek.hromek@partners.cz