Připojištění prac. neschopnosti kvůli rizik. těhotenství

bassetlady
30. čer 2015

Ahoj,
vím, že už tu probíhají diskuze o připojištění u Allianz. Ale já ho mám u AXA pojišťovny. Máte někdo zkušenosti? A třeba i u Allianz jak je to s dokládáním lékařské dokumentace? kolik let dozadu chtějí?
předem děkuji za všechny zkušenosti.

bassetlady
autor
16. zář 2015

vážně nikdo? :-/

michell28
6. říj 2015

opravdu. Prakticky všechny běžné životní pojišťovny mají ve výlukách neschopenku z důvodu těhotenství 😠 bohužel ....

sionah
6. lis 2015

Man pojisteni od Axa a zatim jsem posilala jen Jejich formular co maji na internetu a kopii neschopenky,
Pozor na to kdyz nahlasujes telefonicky se jsi na rizik.tehotenstvi pze papiry chteji poslat 30 dnu od nahlaseni a samozrejme ze co mas poslat ti od nich prijde az na konci mesice🙂
Jeste Jse u Axa zmenily pojistne podminky a mam pocit ze od Cervna nesmis otehotnet 2 roky.
A alilianz hodne zprisnila proplaci us Jen velmi malo a co jsem cetla na ostatnich forech je to hodne individualni nekomu proplaci ale spis Jsou tam pripady a hodne kdy ne.
Tak doufam ze to trochu pomohlo

bassetlady
autor
6. lis 2015

@sionah děkuji za reakci, já to mám sjednaný už cca rok. Tak to mi pak dej vědět jak jsi pochodila.my na tom usilovně makáme. Teď jsme už byli i na inseminaci, což se obávám, že berou jako umělé oplodnění ( můj odhad). A co všechno a jak zpětně jsi musela dokládat? Děkuji

sionah
8. lis 2015

@bassetlady
Urcite dam vedet.Pokud to mas rok tak ti plati stray podminky a to ze nesmis otehotnet do 3 mesicu od sjednani.U toho umeleho oplodneni a Ted si nejsem jista jestli to Axa nema ve vyluce:(vim ze Allianz to nemela ale tim si nejsem jista.zatim jsem dokladala Jen to co jsem napsala a priste bych to neposilala Postou ale posilala faxed nebo na email je to rychlejsi.hadam ze tak do konce mesice Jse mi snad ozvou,tak hned napisu.Neak si myslim ze mi to stejne neproplati ale tak uvidime.
No tak drzim palecky at u vas vse vyjde;)

bassetlady
autor
8. lis 2015

Díky. Taky držím palce, ať proplatí.

evulinka27
23. lis 2015

Allianz i AXA vyplácejí. (Je tam ještě ČPP ale plní maximálně 50 dnů a čekačka je 7 měsíců). Ale všechny na tom začaly docela prodělávat - vyplácely i to co neměly a hodně poradců z nejmenovaných společností tu lítali a uzavírali maminkám pojištění pracovní neschopnosti, vybrali peníze a pojistku zrušili. Takže se pojišťovny brání. Dnes trvá čekací doba u Allianz 6 měsíců, u AXY nově 2 roky (do konce září to bylo 3 měsíce). Pojišťovny plní, pokud je prokazatelná PN ze zdravotních důvodů a popřípadě zhoršení stavů. Tj. nevyplácí je mi špatně, jsem doma na PN. nebo krvácela jsem a doktor mi dal klidový režim, jsem tedy doma a jsem ok. Musí tam být progres, nebo se léčit léky. Nicméně obě jsou stejně kvalitní a pokud je OPRAVDOVÝ problém, tak plní. Do Allianz je možné dát připojištění Pro ženy, je to připojištění k závažným onemocněním. Znamená to, že kdyby nastaly komplikace s miminkem, tak je tam plnění i pro tyhle případy. Třeba, když se stane, že se dítě narodí postižené a je třeba peníze na léčebné výlohy atd. Snad natrefíte na slušného poradce, který vám doporučí, co je pro vás nejlepší. Pozor ale na umělé oplodnění, to je ve výlukách všude.

nita1984
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bassetlady
autor
24. lis 2015

@evulinka27 děkuji, teď už jen zjistit zda berou IUI jako umělé oplodnění

evulinka27
25. lis 2015

@bassetlady Tady bych brala na 95% že ano... je to metoda asistované reprodukce... Nevidím tu moc šanci, že by plnili, je to ve výlukách... Mám zkušenosti od mých klientů a i od švagrové, dříve se plnilo opravdu všechno. Ale vznikaly tam několika milionové ztráty a podvody na tom, že museli zakročit. Nechtěli to rušit, ale začali dodržovat podmínky, které měli už dříve v pojistných podmínkách. Mě samotnou to štve, chci teď mimčo a Allianz jsem měla 2 roky, měnila jsem si trvaláky a na tu jsem jaksi pozapomněla a když už došel výhružný dopis, že se bude rušit, tak jsem pořád myslela, že mám času dost 😀 :D takže mám taky smůlu, smlouva zrušená a další čekačka 6 měsíců, u AXY 2 roky... frajerka 😀 Ale beru to tak, že se nedá pojišťovat až když cítím hrozbu, že bych to mohla využít. Zajištěný má být člověk pořád co kdyby, a ne, jdu se pojistit, něco bude... A logicky takovýmu myšlení se pojišťovny brání, to by se nikdy nepojistil nikdo, ale jenom až když by byli lidi nemocní.. a to chápu tenhle přístup.. Přeji, ať se vám to podaří a je to bez komplikací, aby sis na smouvu ani nemusela vzpomenout 🙂

emmiku
2. led 2016
obyvatelka
5. led 2016

@emmiku tak to jsi me nepotesila :(

obyvatelka
5. led 2016

@evulinka27 a kdyz jsem uz predtim mela samovolny potrat? to nevis, jestli by uznali jako duvod, proc zustat doma? ze mi treba hrozi dalsi potrat nebo tak?

obyvatelka
5. led 2016

@sionah a muzu se zeptat, s cim jsi na PN?

evulinka27
5. led 2016

@obyvatelka No to nevím... ale pokud jsi měla potrat a pak jsi zřídila Allianz, tak by jsi to měla uvést do zdravotního dotazníku. a pokud se ti k tomu nevyjádřili, tak by to měli plnit.. ale zase, měla by jsi brát léky atd. a ne být jen doma preventivně...

obyvatelka
5. led 2016

@evulinka27 mam AXA prave a do zpravy jsem to uvedla, ze jsem potrat mela. Jinak leky od doktora na udrzeni tehotenstvi mam.

evulinka27
5. led 2016

tak pokud jsi to tam vypisovala, tak jsi myslím,že by to mělo být vpohodě.. navíc pokud tě lékař ošetřuje.. myslím, že tu šance opravdu je 🙂 dej mi pak vědět, jak to dopadlo 🙂 stačí poslat žádost o plnění prac. nesch. s neschopenkou a potvrzením od lékaře

emmiku
5. led 2016

Všeobecně vše, co bylo před počátkem pojištění už pojišťovna neplní. Allianz si vyžádá rok před uzavřením smlouvy lek. Dokumentaci od gynekologa a zkontroluji si vše, pak chtějí PN,LNP,od počátku pn všechnu dokumentaci,ofocenou TP..

emmiku
5. led 2016

@obyvatelka znam dve holky, co dostaly z axe plnění..obe diagnoza hrozici potrat. Obe asi rok snazeni a pak pod hornonema se podarilo...

evulinka27
5. led 2016

@emmiku to ano. ale pokud vstupuješ do pojištění, tak vyplnuješ zdravotní dotazník. na základě toho pojištovna posuzuje, zda tě do pojištění vezme. bud je to ok, nebo dají navýšení ceny, nebo výluky. pokud nic takového nebylo, tak už by měli plnit. protože s tím ji do pojištění přijali

emmiku
5. led 2016

@evulinka27 jj, ale zrovna u rizikoveho, kde hledaji kadzou skulinku, aby neplnili si myslim, ze nevyplni..