Rodinný rozpočet. Jak to máte Vy?

katynka1989
22. kvě 2020

Ahoj, mám dotaz, hodně z vás asi neodpoví a ja to plně respektuji, jen mě zajima jak to maji ostatní protože nevím co dělam špatně. Klidne může někdo do sz.
At počítam jak počítam tak prostě to nedokázu snížit.
Tak my to mame takto vychazi to na výdaje 45.500,- mesicne.
Já jsem a ještě čas budu na rodičovské. Mám 7600. Muž není zrovna ředitel ale pracuje.
Benziny,jidlo,deti (mlika,pleny,ubrousky,jogurty,obcas oblečení),drogerie,spoření 20.000
hypotéka, splátka na auto, energie (plyn,elektřina,voda) 25.000.
Kdybychom neměli podporu od rodiču tak nevim ale strašně mě to štve.
Aua potřebujeme dvě není v obci nic, autobus jezdi s mnoha přestupama a jen párkrát za den vlak tu není.. Muž jezdí jen na okraj prahy a pak co jde tak mhd.
A to nemluvím když se to ojeté auto pos.. z čeho bychom to zaplatili, stací když máme jít na vymenu pneu :-/

hezz17
22. kvě 2020

@katynka1989 vidíš, já mám frote ubrousky a ty nestojí nic. Spotřeba vody nám po narození překvapivě výrazně nestoupla. Pořád nam vrací preplatky. A peru uz roky v práci sode, mydle a perkarbonatu. To je pak taky tak znát. Schválně zítra spočítám, kolik stojí 1kg 😁

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@ah1234 za auty si stojim viz ma odpoved vyse. Auto s pani na uklid bych urcite nesrovnavala. Ale i tak dekuji za komentar.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@volodka162 diky za komentar. Souhlasim s tim sladkym pro deti to uz jsme hodne odbourali. I sladke male piticka a tak.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@volodka162 prijdu do skupinky 🙂 ale tolik za drogerii urcite nedavame. Praci gel kupujeme avivaze ne, takze jen dam hyg. potreby a plenky. Jeden sprchac na mesic za 30kc. 🙂 pastu.. klasika..

blondynka400
22. kvě 2020

@rebe proč je druhé auto zbytečný luxus? Tohle fakt nepochopím. Dvě auta nejsou luxus, jsou standart v místech, kde není ideální městská doprava. Třeba vesnice, když je potřeba dojíždět mezi městy a pod.

@katynka1989 to, že pro většinu lidí jsou dvě auta zbytečnost se vykašli. Spoustu lidí vidí auto jako něco, co žere peníze a není až tak potřeba. Za mne je to nesmysl.... To je to co jsem psala, máte vysoké fixní náklady. Jestliže platíte hypotéku + splátku tenkrát na nové auto, kdy asi byla finanční situace jiná, je jasné, že to teď může maličko drhnout

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@zelenaesmolda dekuji za odpoved. Auta viz me odpovedi vyse. Mliko starsi uz snad s mlikem skonci vyzaduje pouze na noc a v noci. Mala ma bebu krabici za 200 takze to ji taky necham a taky uz jen na noc. Sklenicku s obedem ma jen kdyz nekam jedeme jinak ji varim sama.

antoinet
22. kvě 2020

Nevím, jestli to tu padlo, ale není šance, že muži zvýší plat nebo se poohlédne jinde.
Škrtit každou korunu je těžké a toto může být cesta. Ať zkusí rozeslat životopisy, za to nic nedá.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@martt ja si prave zapisuji vsechny vydaje takze vim za co "utracim" kam ty penize jdou. Ale proste chlap sam to nezvlada vydelat. S mym prijmem jen z rodicovske. Navysit vic mi to nemuzou a ani by mi malou po vycerpani nevzalo do skolky. Brigada - fajn ale spis po nocich neco skladat protoze mi nema kdo pohlidat deti.

marketka_m
22. kvě 2020

@katynka1989 hele..ja tak porad nad Tebou premyslim..vis nikdo s vama nezije..a velmi rychle zde kazdy napise tohle je moc..tohle je malo..tohle je luksus..myslim ze jedna z moznosti je proste pristi mesic velmi kontrolovat vydaje..udelat si tabulku v excelu..podle sebe..chces zjistit kolik davas za pleny -tak musi byt kolona pleny..kolik za ovoce musis si dat kolonku ovoce..tyhle kolonky si musis udelat a vybrat sama..tohle za tebe nikdo neudela..a mesic zapisovat zapisovat..ano je to narocne..kazdy ucet donest domu..aspon jednou za 2-3 dny to zapsat...ale po mesici muzes kouknout a rict..aha tyvole..ne plenky..ale pivo za to muze(to je priklad)..nebo neco jineho z toho vyjde...ver mi ze jedine takovym zpusobem prijdes na to kde se da usetrit..kdyz to vse budes mi cerne na bilem...

marketka_m
22. kvě 2020

@katynka1989 zapisujes si vydaje..ja precetla tvuj prispevek az po mem...tak to je super..tak ted koukni poradne..a je tam neco kde by se dalo ubrat?

rebe
22. kvě 2020

@blondynka400 Nenapsala jsem, že mít dvbě auta je zbytečný luxus. Napsala jsem, že mít auto jen na cestu do práce a z práce je zybtečný luxus. A to prostě je. Jinak se dá domluvit na spolujízdě s někým ze sousedů, dojet na kole nebo mopedu do nejbližšíh města a pokračovat hrmadnou dopravou, může ho k vlaku či busu hodit manželka na rodičovské a večer vyzvednout.... Standard je něco, co si můžeme dovolit, ne něco, co nám musejí dotovat rodiče. Když na to nemám, tak to nemám.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@nnnadja zda se ze jsi snedla vsechnu moudrost. Rodice to nedelaji xlet ale az ted par mesicu kdy to skripe. A fakt si to neuzivam jinak bych to asi neresila. Tak k mliku - dcera je mala takze ho potrebuje, syn ho uz mit nemusi ale vyzaduje ho v noci. A dohadovat se s nim v noci ze mu ho nedam protoze na nej nemam? Nekupuju si noc pro sebe, ani zadna kaficka a tak takze mu ho klidne dopreju kdyz ho ma rad a asi citi ze ho jeste potrebuje. Rodicak mi nenavysi. To mam zjistene. A 7600 To je nejvic co mi daji neni To do ctyr let to se opravdu doma valet nechci. Ale dceri je 10mes takze dva roky jeste doma budu nez mi ji vezmou nekde ve skolce. Ono v okoli prahy to neni jednoduche sehat misto.

marketka_m
22. kvě 2020

@rebe ano zde by se dalo usetrit vozenim do prace a z prace..ale obavam se ze autorka napise ze s detmi to nejde...spise si myslim ze kdyby to byko nutne tak by to slo..ono zo zas asi tak nepali ten rozpocet

marketka_m
22. kvě 2020

@katynka1989 mliko jim neber...akorat mozna je zde otazka..opravdu umele?neni levnejsi alternativa nekde z farmy?ja nevim..nezjistovala jsem ceny..nevim jak to chodi

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@marketka_m ono ten uver na nej je 8900 takze je. Benzinu projezdim malo a pojisteni taky jde.

marketka_m
22. kvě 2020

@katynka1989 a takova asi blba otazka..co na to vse manzel?prijde mi ze se trapis jenom ty..pises ze nemas zadne kaficka a nic si nekupujes..taktez blbe..i zena si zaslouzi jednou za cas nejakou odmenu...a nejake dobre kaficko v kavarnicce..i kdyz maji mensi rozpocet

loylii
22. kvě 2020

@rebe no to je blazinec. S tím by mě chlap poslal do haje. Chce si proste sednout do auta a z bodu A dojet do bodu B. Nedej bože po celým dni unavenej a to nejen fyzicky. Říct mu, ať mi nechá auto a jde se doprosovat souseda jestli by ho s dovolením nevzal..?
Já když tady čtu, ze má někdo 6tis na jidlo pro 4 clennou rodinu a mají mít jen jedno auto.. nekupovat dětem dobrutky pro radost a prát v sodě? Bože... zijem jen jednou a jestli někdo takhle fakt žije a ještě je je u toho šťastný, klobouk dolu......
Já si zapisuju v telefonu do poznámek každý den všechny útraty. Na konci mesice to sečtu a co zbyde pošlu na spořící účet. Máme dvě auta, platíme spoření dětem, jidlo tak cca 10-12tis.

blondynka400
22. kvě 2020

@rebe nesouhlasím. To co píšeš je sice fajn, ale ne vždy je možné. Manželka hodila na vlak. A co ten projetý zbytečný benzín tam a zpět? Samotné roční náklady na auto nejsou nijak veselé. A opravu super řešení, aby otec od rodiny strávil třeba za cesto 2 hodiny tam a 2 hodiny zpět. Na první pohled sice ušetřené peníze, ale pouze na první pohled.... Jestli má tazatelka na něčem šetřit tak rozhodně ne na tomto. Klasický pohled Čecha, dvě auta jsou zbytečnost....

mirin89
22. kvě 2020

Píšeš si seznam, když jdeš nakupovat? Nehazi si děti do košíku nějaké předražené blbinky? Předpokládám, ze jezdí s tebou, když nemáš hlídání. Podle profilu bydlíš u Prahy, nedovazi vam tedy nákupy třeba rohlik, kosik apod? Nakoupila bys jen to, co je opravdu potřeba a ještě byd usetrila na benzinu. Asi kdybych na tom byla, tak že by mi museli vypomahat rodiče, tak bych se snazila platit jen to nejnutnější, jako spoření pro děti je fajn, ale když na to nemám, tak se těžko spoří. Navíc buh vi jakou budou mít penize hodnotu až děti vyrostou. Eventuelně by spoření pro děti bylo to jediné, co bych rodičům "dovolila" platit - investice do vnoucat do budoucnosti (+ samozřejmě bych nezakazovala koupit dětem nějakou dobrotu nebo třeba oblečení). A doporucuji si vypsat prijmy a vydaje, u vydaju i kategorie a strop, co za danou kategorii muzes dat a pres to nejede vlak a pokud vezmes nekde nektery mesic vice, tak jinde musis ubrat. Preci neexistuje, abys utracela vic než vydelas. A vzit si hypoteku a leasing a nemit zadne uspory, to mi prijde jako dost nedomysleny krok.
@katynka1989

rebe
22. kvě 2020

@loylii Pokud na to chlap vydělá peníze, ať si jezdí klidně v porsche. Ale když musí domácnost dotovat rodiče, protože chlap nedokáže vydělat dost, tak ano, je potřeba se omezit, aby vydělané peníze stačily na životní nákaldy rodiny. Pokud je tak nešťastný, tak prostě musí vydělat víc.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@rebe aha, no ale on jezdi do dvou praci a to by mhd nestihal. Ale hlavne z domu se dostat do prahy na mhd na kole je to daleko a v zime.. je to tu naprd i lokalita no.. 😏 ale s tim nic neudelame.

rebe
22. kvě 2020

@blondynka400 Tazatelka má jako místo bydliště uvedeny Úvaly, což je pět minut od nádraží v Klánovicích, minutu v Úvalech. Netuším, kam by jezdil dvě hodiny. To by byl na půli cesty do Brna.

blondynka400
22. kvě 2020

@rebe jaký chlap nedokáže vydělat dost? Jako sorry, ale dle toho co tazatelka píše, tak nevydělává úplně málo. Jo, udělali chybu, mají vysokou hypotéku a vysokou splátku na auto. Tvoje komentáře jsou úplně mimo.
Co ty víš kam jezdí a co dělá? Všechno jsou jenom tvé úvahy.

rebe
22. kvě 2020

@blondynka400 Proč útočíš? Všichni tady píšou jenom své úvahy, protože nebydlí spolu s nimi nikdo. Diskuse je o tom, že mají výdaje vyšší než příjmy. Což je prostě potřeba řešit, ne?

marketka_m
22. kvě 2020

@blondynka400
@rebe take si myslim ze prijmy maji vysoke..tedy muz vydelava hezky..problem je v tom co si vse vzali za hypoteky a pujcky...klasicky problem cechu..

marketka_m
22. kvě 2020

@rebe vyssi vydaje nez prijmy...tak at najedou na obalkovou metodu(nam teda nefungovala)..zustaly 200 kc..aha..nemuzu jist maso tento tyden..ja to nechapu jak muzu mit vetsi vydaje..asi premyslim jinak...

sudylichozrout
22. kvě 2020

@nnnadja Neni to moc. Pokud kupujes kvalitnejsi vyrobky, je to spis prumer.

katynka1989
autor
22. kvě 2020

@marketka_m dekuji. To me mrzi ze ti lezim v hlave 🙃☺️ Jo jo zapisuji si to ale prave ted cerven chci fakt skrtit. Ted do konce mesice uz mam v obalce penize jen na jidlo a benzin pro muze tak to pujde.

blondynka400
22. kvě 2020

@rebe odpovídám ti stejným způsobem, jakým píšeš ty. Jsou to jenom tvé doměnky, ne skutečnost. Navíc ty tady píšeš, že chlap vydělává málo. Což na průměr v ČR tedy určitě nevydělává. Ano mají, protože evidentně mají vysoké fixní náklady a to to jedno staré auto nevyřeší 😀 😀

marketka_m
22. kvě 2020

@katynka1989 lezis..jakoze byh ti strasne rada poradila..abys nemusela skrtit..abys nemela pocit nemuzu si koupit..ale aby clovek i s malym byl stastny..my tame nechodime do restaurace(ted uz vubec) ale neprijdu si nebohata..mame jinak zavedeno..ale na kaficko si zajdem..