Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Spoření pro dítě, má to význam? Jakou formou?

ppejskova
24. zář 2015

Ahoj maminy,nebo nastávající maminy
chci se zeptat na Vaše názory ohledně spoření dítěti jestli si myslíte,že to v dnešní době má význam.Chtěla bych aby "prcek" jednou neodešel z domova jak se říká s holým zadkem.
Případně jakou formou? protože doma pod polštářem to asi neni to nejvhodnější řešení.

hojda
24. zář 2015

Záleží kolik chceš spořit, pokud menší částky, tak mají banky dětská konta s lepším úročením, než běžná, ale je to tak do 30 až 50 tisíc, pak už není úrok výhodný.

ppejskova
autor
24. zář 2015

tak než se vrátím do práce určitě menší částky,po návratu do práce víc... proto nad tím přemýšlím už teď ,chci aby na tom bylo malé lépe než já když jsem šla z domova 🙂 takže bych právě chtěla nějakou variantu,která se vyplatí jak teď tak potom

andrisek123
24. zář 2015

My máme ke klasickému účtu pořízen ještě spořící... úrok tam není teda nijak závratnej, ale rozhodli jsme se, že mu budeme aspoň něco spořit tam 🙂 Dle mě nemá cenu dělat třeba stavebko...

anakolut
24. zář 2015

Myslím si, že do těch 30 000 bývají dobře úročena dětská konta, pak bych založila stavební spoření a případně investiční životní pojistku. Případně podílové fondy. Když se spoří po malých částkách pravidelně, tak se tím velmi minimalizuje riziko a při tom tam jsou zajímavé výnosy.

ppejskova
autor
24. zář 2015

Právě váhám zda spoření či konto...zase nechci aby to během puberty padlo na kraviny... 😀 což u toho konta by se asi mohlo stát

cheynee
4. lis 2015

Ahoj, já pracuji v pojišťovně a i když se hodně tlačí lidem investiční životní pojištění, tak za mně to zas až takový smysl nemá... Z důvodu inflace atd. se v dnešní době nevyplatí už ani spořící účty. Já osobně jsem zastáncem toho, že by se dítěti mělo udělat především kvalitní úrazové pojištění a když bude vyřešené to, tak teprve přemýšlet nad nějakými úsporami 😖. A ze zkušenosti klientů vím, že se to takhle "vyplatí" nejvíc. Děti jsou hold akční stvoření a někdy se stane závažný úraz a člověk ani neví jak a to si pak říká, že je rád, že platí měsíčně 500 za úrazovku, než aby těch 500 nějak "spořil" 😉.

Sem začni psát odpověď...

Odešli