U jaké společnosti máte dětské spořící účty?

dannyblakely
22. čer 2015

U jaké společnosti máte stavebka pro děti nebo dětské spořící účty? Jste spokojené?
Rádi bychom naší malé něco takového založili a chceme dobře vybrat.

Děkuji předem za vaše zkušenosti.

adelka21
22. čer 2015

@ilonne mám to přesně, peníze pro dítě, ale také jistota v případě nouze. Byly jiné podmínky, když jsem zakládala, prostě se to změní a hotovo 😅 😅
Kamarádka chtěla zrekonstruovat byt, šla k soudu, tam ji soudkyně řekla, že to není výhradně ve prospěch dítěte, že z toho budou mít užitek i oni, takže to neschválila, prý kdyby byl byt napsaný na dítě, tak by to šlo 😀

78marcela
22. čer 2015

@dannyblakely jen upozornuji, ze se muze stat, ze to vybrat zakonny zastupce muze po vyjadreni opatrovnickeho soudu, ktery to muze povolit nebo zamitnout. Ctu to na netu uz asi dve hodiny a ze vseho vyplyva, ze zalozit ucet na jmeno ditete lze, nicmene vybrat uz obtizne, ze se banky chrani a nevydávají penize ditete nikomu jinemu, protoze byly pripady, kdy stavebka vybrali rodice a dite se pak soudilo se stavebni sporitelnou a soud vyhralo a sporka musela platit. A z tama se to ted rozsiruje na veskere detske ucty. Takze ja zalozim sporici ucet male taky, ale na svoje jmeno.

78marcela
22. čer 2015

@mon_88017 jojo, presne tak. Nekde uvadi hranici 20 tisic. Na svycarsky jesle zaloz jinej ucet.

hojda
22. čer 2015

Já volala teď do kb a prý řeší 30 nebo 50.

adelka21
22. čer 2015

@78marcela taky to tak budu dělat, na dítě již nenapíšu nic, peníze pro dítě na mé jméno. Já mám svědomí čisté, vím, že své vlastní dítě neokradu 😀 😀 Upřímně si myslím, že takových rodičů je naprostá většina a zkrátka kvůli ojedinělým případům se stavební spořitelny takhle jistí, že se musí chodit před soud. 😝

zuzichichi
22. čer 2015

@78marcela A ten úrok 0,3% do miliónu jste viděla? To nemá cenu ani zapínat jejich web. 😀 Trochu rozdíl od http://www.erbank.cz/cz/osobni-finance/vklady Kde na termíňáku budu mít 2,4%

adelka21
22. čer 2015

@zuzichichi nemá cenu ani zapínat jejich web 😀 😀 😀 to je dobrý 😀

eemilka
22. čer 2015

@hojda Z Berušky vybíral můj muž peníze minulý týden, cca patnáct tisíc, a nebyl žádný problém.

zuzajda20
22. čer 2015

@hojda to znamená, že by bylo možné vybrat jenom 30 nebo 50 tis a více už třeba ne? nebo jak to potom prosím bude? Taky máme berušku, tak ať to tam pak nemusí ležet další 10 roků, mám to pro malou na pokojík. děkuji

eemilka
22. čer 2015

My máme dětskou vkladní knížku u České spořitelny. Úrok je tam 2,5 %. Párkrát jsme už vybírali (částky do dvaceti tisíc) a problém nebyl, ale zkusím taky zjistit více. V příštím roce máme v plánu vybrat celou zbývající částku.

zuzichichi
22. čer 2015

Jen sem dávám aktuální úroky České spořitelny... 2,5% pro nové nedostanete http://www.csas.cz/banka/nav/o-nas/vkladni-kniz...

78marcela
22. čer 2015

@zuzichichi nebyla rec o urocich, chtelas jen priklad, ze existuji detske sporici ucty, tak jsem klikla na prvni banku pro dukaz ze existuji. Urcite je nabizi vic bank a chce to hledat vysoky urok. To ja delat nebudu, nebudu zakladat zadny detsky ucet, ale svuj a u sberbank, ta ma v soucasnosti nejvyssi urok.

lauranosi
22. čer 2015

@lin18 Prosim, nemas k tomu tvrzeni odkaz na nejake pisemne informace na netu? Velmi me to zajima, zkomplikovalo by nam to stavajici situaci. Zatim je to tak, ze asi do 30 000 (ci tak nejak) vybirat muzeme, nad 30 tis. se musi zadat soud. Jestli bude od cervence zmena, nutne to potrebuju vedet :-[ Predpokladam, ze na souhlas sestileteho ditete banka pripadne stejne brat ohled nebude...

78marcela
22. čer 2015

@adelka21 presne tak. Pro me to slouzi jako jistina, ze budu mit v pripade potreby kam sahnout, kdyz bude chtit jet dite na lyzak, nebo az pujde do prvni tridy na vybavicku atd. Takze chci mit moznost kdykoliv a bez soudu vybrat.

ilonne
22. čer 2015

@lin18 Také bych poprosila o odkaz, protože banky na svých stránkách nic takového nemají.

zuzichichi
22. čer 2015

@78marcela OK. Já to brala jako diskusi o spoření, tedy takový produkt jsem nebrala jako "spořící".
A Sberbank nabízí kolik?

hojda
22. čer 2015

@zuzajda20 Prý příjde info k účtu, taky to pořádně nechápu, když to vyberu počástech???? No štvou mě děsně,... už máme zabetonované stavebko a soudit se mi fakt nechce.......

zuzajda20
22. čer 2015

@hojda to mě právě taky napadlo, že bych to pak začala vybírat po částech a vybrala to v případě potřeby celé, tak jsem zvědavá, jestli něco příjde

hojda
22. čer 2015

@zuzajda20 říkala změna ke konci července, jasně o prázdninách ať na to lidi nemají čas...... 😠 😠 😠

eemilka
22. čer 2015

@zuzichichi Pravda, a vypadá to, že zřejmě omezili úrok i u starších knížek.

78marcela
22. čer 2015

@zuzichichi sberbank ma 1,63. Coz sice neni tak vysoke jako uvadis ty, ale Sberbank je u nas, ta evropskoruska neni a taky o ni nic nevim a v soucasne dobe uz podle nazvu u me ani nevzbuzuje duveru😀 😀 ale je to jen muj pocit a treba naprosto neopodstatneny, vim ze jsi psala, ze maji pojisteni ze zakona atd..

eemilka
22. čer 2015

@78marcela Jestli ve vás Evropskoruská banka nevzbuzuje důvěru, tak jen doplňuju, že Sberbank je ruská banka.

numesulidu
22. čer 2015

Je to rakouská banka,dle obchodního rejstříku.A nevím proč,už jsem několikrát slyšela že ruská.

78marcela
22. čer 2015

@eemilka je to mezinarodni koncern, jehoz soucasti je mimojine i Rusko.
Ale psala jsem ze je to o pocitech, ktere mohou byt neopodstatnene. Je to byvala nemecka nebo rakouska Volksbank, ke ktere jsem tu duveru mela a s ni presla duvera dal. Ja treba nemam duveru ani k Ceske sporitelne.

78marcela
22. čer 2015

@numesulidu mozna proto ze Rusko a Rakousko zni tak podobně 😀 😀 😀 😀

numesulidu
22. čer 2015

Ano původně Volksbank -rakouská.

eemilka
22. čer 2015

@numesulidu
@78marcela Mně se to neplete, podle mě je to prostě ruská banka 🙂
Viz např. tato informace: "Sberbank působí i na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank Rusko (Bank of Russia).
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/ruska-sberbank-napadl...
Ale jasně, majetkové vztahy jsou dnes často spíše regionální až globální než národní.

eemilka
22. čer 2015

@numesulidu
@78marcela A podle tohoto zdroje to vypadá, že divize Sberbank Europe AG je vlastněna ruskou Sberbankou od roku 2012: http://www.rckomora.eu/cz/komora/clenove-komory...
Ono "sber" bank ani nezní moc germánsky.

eemilka
22. čer 2015

A abych se vrátila zpátky k tématu. Ptala jsem se svého osobního bankéře, jak je to v současnosti s výběrem z dětské vkladní knížky u České spořitelny. Dle interního pravidla může pokladní odmítnout vydat částku nad sto tisíc Kč.

cepanka
22. čer 2015

@lendulka212 myslela jsem, ze pisete o stavebku..v pripade uctu klasickeho tomu tak je, ale ne vsude..zalezi, jak to ma banka osetrene...