Vedete si domácí účetnictví?

latte007
13. led 2016

Ahoj, vedete si někdo domácí účetnictví, nebo na to nemáte nervy jako já?🙂

lv
13. led 2016

vedla jsem 2x, jednou dokonce snad rok a nervy na to nemám 🙂

vlocka1984
13. led 2016

Vedla jsem si nekolik let. Je to super pro prehlednost.

lendulka212
14. led 2016

Nevím co si přesně představujete pod pojmem domácí účetnictví, ale já si již několik let vedu tabulku s výdaji, přesně s platby a datumy co jsem kdy zaplatila. Za mě je to usnadnění, když pak něco potřebujete dohledat, jen kouknu a vidím datum, kdy se to poslalo a podle toho popřípadě vyhledám už jednoduše na účtě. Nebavilo mě pak přemýšlet a dohledávat zdlouhavě, protože už za týden nevím, co se platilo. Takže za mě ano vedu

lajla
14. led 2016

Ne

beruska1889
14. led 2016

já sice ne, ale manžel ano, má na to dokonce nějaký účetní program v pc 😀 asi deformace z povolání 😀 😀 😀

barulina
14. led 2016

Ne

blahova_andrea
14. led 2016

ano, vedu už několik let. nemusím se pak aspoň divit, kam mi pořád mizí peníze 😅 takovéto, jak člověk rozmění větší bankovku, tam koupí za drobáky, tam taky a pak koukne do peněženky a říká si, tady byla tisícovka, kde je? vždyť jsem nic pořádného nekupovala, doma nic nového nemáme 😀 vím kolik nás zhruba stojí jídlo, kolik drogerka, děti, auto...píšu si příjmy i výdaje, pak i roční souhrn, vím, kde mi peníze přibývají na účtech, kde jsem naopak pravidelně v mínusových číslech atd. ale já byla vždy magor na papírování a tabulky, bavilo mě to 😅 teď už teda ne, ale praktické to je, tak ze zvyku pokračuju 😀

sromulenka
14. led 2016

Jednu dobu ano, ale nezapisovala jsem si vše. Pak jsem si řekla, že je to stejně zbytečné, neboť i když peníze utratím, vím, že jsou v domácnosti. Takže, ne.

andrejka3741
14. led 2016

Domácí účetnictví vedu já a jinak máme i svojí pani účetní která se stará hlavně o manželovo firmu.

mitchie
28. led 2016

Já si vedu vše co kde za měsíc platim i kolik nám přijde. Píšu si i nakupy.... Na konci měsíce si vše sectu a napisu...mám nad vším kontrolu vim za co jsme kde utratili 🙂 mám tam datumy kdy jsem co platila takže se to dá lehko dohledat 🙂 myslim že je to fajn věc ;)

kuc
28. led 2016

Já již patnáct let dělám pro Český statistický úřad deník zpravodajské domácnosti, začala jsem na mateřské a pokračuji dodnes, peníze za to nejsou skoro žádné - 285, Kč hrubého za měsíc, vyplácí se to čtvrtletně ale pokud se dělá poctivě je absolutní přehled o financích, zapisují se veškeré ,příjmy domácnosti tedy nejen plat, sociální dávky, nemocenská ale i třeba finanční dary od příbuzných k vánocům, narozeninám a pod. Pak veškeré výdaje rozdělené do skupin jako potraviny, nápoje, odívání, bydlení ( nájem, energie a pod.) bytové vybavení, léky a poplatky u lékaře, doprava, telekomunikační služby, kultura, sport, noviny, knihy, školní pomůcky, poplatky za vzdělávání, rekreace, školní a závodní stravování, útrata v restauracích, drogerie, služby ( kadeřník , pedikúra atd.), pojištění, poplatky za vedení účtů a za složenky, potřeby pro zvířata a také by se tam měly uvádět naturální příjmy Tj třeba že jsi dostala kilo banánů od babičky, pak také naturální výdaje to je že jsi něco někomu darovala. Dvakrát do roka se dělá deník s podrobným zápisem spotřeby potravin a do toho se píše i jaké potraviny jsi kupovala a za kolik například : dušená šunka 179 Kč/ kg celkem 19,20 Kč - za tento deník je tedy o stovku víc. Už několik let říkám že se na to vykašlu ale vždy se nechám ukecat jelikož nikdo jim to dělat nechce.

78marcela
4. únor 2016

Ano, vedu. Chci prehled, predtim jsem moc utracela. Takhle vim, za co moc utratim a kde to pristi mesic priskrtit.

hapovab
4. únor 2016

Nevedu,penize co jsem utratila mi to nevrati,akorat bych z toho byla pak nastvana ze jsem moc utracela a priznavam......jsem na to lenoch.

soda365
4. únor 2016

já si účetnictví vedu od října 2014 - mám v počítači excel tabulky a kancelářský šanon do kterého si do příslušného měsíce třídím účty - vždy jednou za týden dle účtů v peněžence zapíši kolik jsem kdy utratila - hodně mi to pomáhá šetřit a dávat si na peníze pozor.. za mě dobrý sluha - chápu, že pro jiného špatný pán...

marketa11112
7. únor 2016

nevedeme, nechce se mi to zapisovat. navíc s mym manželem by v tom byl stejne bordel. jedine co vim, jsou platby kartou... na ucte se zobrazuje , co je zakoupeno ve kterem obchode. snažíme se ted kartou platit všude, kde to jde. vim, tedy kolik stoji benzin, jidlo, materiál na dům.............ale moc to neresime. koupime co je potřeba a pravidelne sporime. jsme radi, když něco zbyde.. vse nacpeme do baraku........

alcar
7. únor 2016

Nejak me nenapada, k cemu je to vlastne dobre. 😅 Takovy zaklad znam a vim, za co utratim nejvic, ale nic na tom menit nechci, s penezi vychazime i bez nejakeho sloziteho pocitani (kupodivu i ted s rodicovskym prispevkem, jednim prumernym platem, hypotekou a leasingem). K cemu mi bude, kdyz budu vedet, ze jeden mesic utratim nejvice za drogerii a dalsi mesic za jidlo? Nehlede na to, ze kupujeme hodne do zasoby, napr. praci prasky koupim rovnou dva, kdyz jsou v akci a vim, ze dalsiho pul roku ho nebudu muset kupovat atd. Nejak v tom nevidim smysl zivota neustale se babrat v penezich a premyslet, kde muzu usetrit nejakou tu stokorunu a jeste to nazyvat "ucetnictvim". 🙂

kristyn.g
8. únor 2016

tak my vedeme jen zápisy o nákupech za jídlo do domácnosti a za benzín a za restaurace. Tak máme přehled v tomto.

ohnoutik
8. únor 2016

Ano vedu, mám aplikaci v mobilu a maximální spokojenost

sarivojvodova
8. únor 2016

Mě to přijde jako blbost, dokud ty peníze jsou, tak proč to řešit, až nebudou tak se něco omezí.

gigi2
8. únor 2016

Vedla jsem si pouze pár měsíců,když jsem potřebovala zjistit,kde máme v rodinném rozpočtu rezervy,zda se mi promítnou jednorázové velké měsíční nákupy,jídleníčky do rozpočtu,či to je ztráta času i peněz...a dost mi to pomohlo si udělat představu...dlouhodobě ale ani náhodou...naštěstí nepotřebuju každý měsíc do koruny vědět,jak jsme na tom.. 🙂 ..jinak mě zcela fascinují lidé,co jsou schopni si denně každou zaplacenou korunu někde evidovat dlouhodobě roky...nepatřím mezi tyto typy a radši ten čas tímto strávenej si denně sednu a dám si čaj a nohy na křeslo 😉