Vyjdeme finančně, když budeme mít děti?

nikccca
31. bře 2014

Chtěla bych poprosit o názor především maminky. Posledních pět let jsem myslela, že nikdy nebudu moct mít děti. V únoru mě, ale překvapil doktor, když řekl, že došlo k zlepšení a můžeme se snažit. Měla jsem hroznou radost a za podpory léků se snažíme, ale čím víc počítám, mám strach z budoucnosti. Můj vydělá cca 20000 - 22000 a když bych šla na nemocenskou, mateřskou, rodičák přes 30000 se dohromady nedostaneme. Na účtech měsíčně necháme 13500 + můj tak 3000 měsíčně nechá na naftě, zázemí sice máme, ale nemáme nic našetřeno. Strašně se bojím, že to nemáme šanci utáhnout ☹...

chris_n
31. bře 2014

@nikccca tak prací prášek nekupujete každý týden ne, to samé dárek pro kamarádky, dárky rodině, přezutí gum, atd....

hedusska
31. bře 2014

@terry1512 já si říkam jak se budeme mít dobře, vlastně uz ted si nemáme na co stěžovat...:D a pak tady vidim jak nekdo nevyjde se 30 000..:( za to bychom jeli i na dovolenou..:D

ninive211
31. bře 2014

@baraz Auto je fakt šílený žrout peněz!!! Jednou nás taky jeho nákup čeká, už na něj šetříme, ale asi budu chtít nákup oddalovat, co to jen půjde. Nové si dovolit nebudeme moct, koupit auto na úvěr či leasing-zase nejsem blázen - auto přeplatíš dvojnásob a přitom je to věc, která s každým najetým km akorát dost ztrácí na hodnotě (na rozdíl od nemovitosti, kde ty ceny jdou v čase nahoru anebo se aspoň drží na stejné úrovni), no a do ojetého zase akorát pořád sypeš prachy na opravy (vidím to u ségry a švagra - furt něco dávají do auta-a to to samotné auto nemuseli kupovat ale dostali ho od švagrovýho otce darem)

laurital
31. bře 2014

@laurital vypadla mi spojka-stipendia a RD 😉

baraz
31. bře 2014

@chris_n jak u nás - to je tento týden. ale druhý bude zase mnoho jiného... vždy si řeknu, že to bude méně penez a stejně ve vyklube co se musí poplait...

laurital
31. bře 2014

@hedusska Ale vy zase neplatite za bydleni, ne?To si pak odpocti od tech 30000,- cca polovinu 😉

baraz
31. bře 2014

@ninive211 malé auto nemáme na úvěr, fabii jo. za 1500kč měsíčně. obě kupovaná jako jetá. samo záleží, kolik s autem jezdíš km a já mjusím říct, že na to jak mi je huntujeme máme náklady minimální. ale ono stejně 4x ročně přezout gumy, ty gumy koupit vůbec že. výměny oleje, destiček, tlumiče...grrr nesnáším to...zrovna dnes šlo jedno do servisu a už se děsím jakou cenu budu zítra technik volat :(

chris_n
31. bře 2014

@baraz no, uvidím, jak to bude u nás. Ale tak já si furt říkám, že za běžné věci se dá na týden do 1000-1500 set za jídlo a běžnou spotřebu vyjít. Já třeba drogerii kupuju do zásoby v akcích a v německu, kde mě jeden sprcháč vyjde na cca 80 centů. A mám ho na bůhví, jak dlouho 🙂

terry1512
31. bře 2014

@hedusska To je pravda,já si taky nemám na co stežovat.Mám úžasnýho manžela,zdravé dítě a kde bydlet.Co víc si člověk může přát když vidím v okolí spoustu holčin co třeba mít děti nemůžou.Každej den děkuju že mám zdravou rodinu.A peníze budou, i když my už nebudem.

hedusska
31. bře 2014

@laurital no fajn, vsak vám zybde teda 15 000 na vše ,nám zbyde cca 8 000 na benzín, jídlo, kosmetiku a všechno..takže i kdyz si odečtu nájem ze 30 000 tak furt vám zbývá víc jak nám..🙂 a vyjdem v pohode , na ničem nešetříme, jíme normálně , kosmetiku si taky kupujeme, zbyde nám i na to si třeba nekam vyjít...

hedusska
31. bře 2014

@terry1512 přesně..🙂

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n To byl příklad minulého týdne, kdy se zase ušetřilo na jídle, protože jsme 3 dny nebyly doma. Jindy to máš každý měsíc 500kč za salon pro psa. Jdeme někam ven (jenom výlet 1 měsíčně v sobotu vyjde minimálně na tisícovku). Místo prášku dojdou šampony a sprcháče nebo tablety do myčky, případně jiné čistící prostředky (ty stojí měsíčně fakt majlant jenom čistič na podlahy stojí 90kč a vydrží 14 dní a těch čističů spotřebuju fakt hodně) atd. atd. atd. .... Opravdu neušetřímě nic... ☹ ☹ ☹

ninive211
31. bře 2014

@chris_n No jasný, naši to zvládali celý život, tak my holt budem muset taky. A když fakt už nebudeme zvládat, tak holt bude muset muž opustit "jistý", ale ekonomicky fakt nevýnosný flek na úřadě...a že ono to jednou přijde, on sám říká, že ví, že nadosmrti na tom úřadě nebude (a já mu zase na to říkám, že se bojím, že bude, protože čím dýl tam bude, tím hůř se mu bude paradoxně měnit místo. V dnešní době mít v životopise jedinou pořádnou pracovní zkušenost pět let na stejném místě není žádný terno ☹ To se spíš oceňují ti "dravci", co mění práci co dva roky)

laurital
31. bře 2014

@hedusska Ja jsem take nerikala, ze sedime doma a koukame na TV 😉 , jen pocitej, ze jidlo je pro tri prakticky dospele a jedno dite plus krouzky atd.To opravdu neni zase nic extra, ale v pohode to jde.

ninive211
31. bře 2014

@nikccca No a je nutné dávat psa do salonu za 500 Kč? A mycí prostředky - měsíčně 90 Kč? Já nakupuji tady tu "bytovou kosmetiku", když je v akci, jednou za čtvrt roku a vydrží nám kdoví jak dlouho. Na podlahy vyjdu klidně i s kapkou obyčejného jaru, když dojde "spešl" prostředek (nemáme teda žádné super drahé podlahy, ale "obyč" lino).

chris_n
31. bře 2014

@nikccca tak třeba na podlahu používej octovou vodu 🙂. Já nevím, nám lahev přípravku na podlahy vydrží uřčitě měsíc, možná víc. A to teda nejsme špindíry. Co dělá pes v salonu každý měsíc? Sprcháče a šampony nám vydrží taky dlouho. Takový head and shoulders za 95 korun vydrží manželovi i čtvrt roku a to si myje hlavu denně. A já musím mít šampony spešl od biodermy a taky mi vydrží. Si to sepisuj a třeba se snaž nahrazovat. My máme každý měsíc výdaje jiné, ale je to tím, že když prostě vidím, že zrovna mají někde něco fakt výhodně, tak toho radši koupím víc. On je rozdíl sprcháč za 30 korun (radox) nebo za 60 kroun.

ninive211
31. bře 2014

@chris_n My máme v zásobě sprcháče a šampony snad do dalších Vánoc 😀 Se to nějak nashromáždilo, před Vánocemi byly různé akce 1+1 apod., k tomu něco donesl "ježíšek" a nemusím se o sprcháče starat fakt do konce roku.

hedusska
31. bře 2014

@laurital Nevim no..po přečtení týhle diskuze mi přijde ze uz bychom měli mít minimálně podvýživu ..:D tento mesic jsme meli 13 000 ...od toho minut 1000 pokuta, 1000 telefony, 1000 jídlo pro psi, cca 500 jídlo pro kočku, benzín to je tak 1500 kdyz nikde moc nejezdíme , 1000 si dává přítel měsícne do koníčku , tento měsíc to byly 2000...dávali jsme opravit auto za 1000 ...to jsme na 6 000 ....a za to mám jídlo na celý měsíc, byli jsme tento mesic na pizze, jezdime za kamarádama.

laurital
31. bře 2014

@ninive211 Nejsi sama, koupim Pronto na drevo, protoze mame stare drevene parkety a dlazbu myju zrovna tim, co je v akci.
@hedusska Ale vy jste dva a vetsina z nas do toho pocita jidlo pro ctyri osoby nebo naopak jidlo pro dva plus pliny a UM.To je fakt nesrovnatelne.

nikccca
autor
31. bře 2014

@chris_n
@ninive211
Máme bišonka, chodí se mýt, stříhat, čistit ouška, zkracovat drápky...
Ten čistič na podlahy byl příklad, my jenom za jary, pronta, diavy atd. necháme měcíčně minimálně 500 kč. Prostě se to napočítá a neumíme vyjít a to pozor pracuju v jedné kanceláři s finančními poradci 😀 (sama fin. poradce nejsem) ...

rituska88
31. bře 2014

Tak to tady pročítám a přidám pár řádků jak je to u nás: Přítel vydělá cca 17 tis.,jenže měl oddlužení, takže dostával jen cca 9 tis. já jsem vydělávala cca 13, takže jsme měli okolo 22 tis. na měsíc. Jenže z toho se zaplatily alimenty (2500), nájem (5800), inkaso+pojištění (3000), telefony (600), internet (300), benzín (cca 1500), nezbytné léky (cca 500), splátka televize (700) = 15 tis. a zbylo nám típádem asi 7 tisíc na všechno ostatní jako je jídlo, drogerie, oblečení, nutné opravy auta a v domácnosti a jiné mimořádné výdaje (např.2x ročně povinné ručení, pojištění na domácnost).
Teď příteli sice oddlužení skončilo, takže má těch 17 tis., ale bohužel musí splácet ještě za bývalou manželku (to je do jiné diskuze proč) 5 tis. měsíčně dluh a 2500 pořád alimenty, já jsem tento měsíc na nemocenské a půjdu na mateřskou, takže na tom budeme prakticky stejně a to už na to budeme tři. Dítě jsme neplánovali, ale když už přišlo, nenechám si ho vzít kvůli financím, prostě se to bude muset nějak zvládnout. Díkybohu jsme zvládli postupně pořídit celou výbavičku, bohužel nemáme po kom co zdědit nebo od koho co dostat, takže museli holt vypomoct rodiče, ještěže je máme, bez nich by to bylo mnohem těžší, i když jsou v důchodu a taky nám nemohli dát bůhvíco, ale pánbůh zaplať i za drobnosti.
Tiše závidím lidem, kteří mají 10 tis. a víc na jídlo, drogerii a mimořádné výdaje, co bych za to dala. Ale naučili jsme se žít skromně a hlavně ať jsme zdraví. Bohužel tady u nás není možnost najít lépe placenou práci, člověk je rád, že má aspoň nějakou (region s nejvyšší nezaměstnaností) a hodně taky naší situaci ,,pomohla" bývalá žena mého přítele (snad se na každou...vaří voda), jsou prostě věci, které člověk nezmění a nezbývá, než se s tím poprat 😉

chris_n
31. bře 2014

@nikccca příklad koupili jsme velkou lahev prostředku do myčky, velkou lahev jaru a máme to určitě už od listopadu či prosince. Jar skoro plný a v prostředku do myčky cca 1/4 tipnu. A to máš tak cca 400 kč za tyhle dvě věci myslím (odhadem). To myješ hory nádobí a uklízíš podlahy denně? To mě přijde na té drogérce fakt strašně moc...

jo a kamoška má bišona taky a chodí do salonu 1x za čtvrt roku.

hedusska
31. bře 2014

@laurital ale máte tak 3x tolik penez na mesic vic jak my..:D a my máme jeste 2 obrovský psi co neco sežerou a kočku..:D no to je jedno, ale i kdyz jsme pocitali jak vyjdeme s mimčem..tak s rodicakem budeme mit prijem asi 20 000 a po spočítání nam mesicne stejne kolem 5 000 zbyde a to sem počítala fakt hodne plínek..:D Já nevim, asi žiju někde jinde, ale ja mít 30 000 mesícne tak si výskám , jezdim po výletech 3x do měsíce a jeste mi zbyde..:D

78marcela
31. bře 2014

@nikccca ahoj, já myslím že vyjdete v pohodě. My jsme na tom úplně stejně. Přítel má úplně ty stejně peníze co tvuj muž. A jde to. Jsme sice zatím jenom dva, ale za jídlo pro oba dam 6000. Plus minus pár korun. Přítel má v práci oběd asi za 50,-já ne, tak vařím pak teplé jídlo pro sebe a tím pádem ještě i jemu druhé teplé jídlo. Taky myslím že nekupuji ty nejlevnější věcí, tak střed. Dívám se co je v akci a koupím toho dost do zásoby. Rovněž kupujeme na celou zimu brambory kořen.zeleninu, cibuli, nechám si vždy koupit plato vajec když jedeme k našim na vesnici.. Je to levnější a mnohem kvalitnější. Ovoce kupujeme také co je v akci ale máme rádi jablka, takže zase koupím dvě bedny když jedeme k našim. A je vystaráno za pár korun. Hlavně to mít kde uskladnit.

ninive211
31. bře 2014

@nikccca Ufff, to musíte umývat podlahu a leštit nábytek snad denodenně, jinak není možný dávat měsíčně pětistovku za tady ty drogerisické "serepatičky" 😎
Ten pes - no je fakt že někdy jsou to sakra výdaje, pokud je to nutné (!!!), ségra teď byla u veta se svojí boxerkou, trpí na nedomykavost chlopně a nějak se to zhoršilo a je možný, že bude muset nadosmrti brát léky, které měsíčně vyjdou na 1500 ☹ Jsou jí tři roky. Sakra čára do rozpočtu pro ženskou na mateřské...

nikccca
autor
31. bře 2014

@hedusska No kdyby jsi z toho měla platit hypotéku, leasing, inkaso + další výdaje tak si určitě nepískáš...

chris_n
31. bře 2014

@hedusska hele mít 30 tisíc není zas tolik. My třeba za bydlení komplet (hypo, poplatky) necháme 15 tisíc. Další prachy spolknou pojistky (a to třeba byt máme pojistku roční, abychom ušetřili), telefony, atd... (to jsme na cca 20 tisících výdajů). Pak nafta... Takže záleží moc moc na těch fixních nákladech.

luciafff
31. bře 2014

@nikccca Teda nechci tě nijak urazit, ale buď ráda, že se máš, jak se máš ... Pořád Vám zbývá relativně hodně peněz. Záleží jak si šikovná, jak si schopná se s tím vyrovnat a poradit si. V tom si myslím, že bude tvůj největší problém... jestli chceš být mámou, řešení najdeš vždycky 😉
Mám plno kamarádek co jsou matky samoživitelky a musely utáhnout hypotéku, když je opustil chlap... Plno kamarádu a známejch co žijí jen z toho co Vám bude zbývat a to musí zaplatit nájem i auto a ostatní věci. Mám kamarádku, který dělá manžel v zemědělství a pěkný peníze dostáva po dobu sezóny ... Ty pěkný peníze jsou 13-17 tisíc a po zbytek roku má 7000,- a ona má rodičák na 3 roky. A opravdu zdárně zvládají rekonstruovat dům ..
Já počítám s nejhorší variantou a to nám bude zbývat 8000,- a to si říkám, že je pěkný 😎

hedusska
31. bře 2014

@chris_n asi jak pro koho..🙂 ja osobne bych nevedela co s penezma..🙂i kdybychom platili nájem tak by nam zbylo...za celej barák se poplatky mesicne platej okolo 10 000 , pojistka na auto je 2500 za rok, pojistku teda nikdo zádnou nemáme...přijdu si tu jak marťan , ale mít 30 000 tak se zbláznim asi..:D

laurital
31. bře 2014

@hedusska Ty porad nepocitas s najmem, takze jsi na jinych cislech 😉 , holky tu naopak resi, ze jim zbyde cca 10-15000,. a ty pocitas, ze budete mit s ditetem 20000,- .Mit 30000,- a nemuset davat ani korunu do bydleni, tak si tu piskame vsechny dvojhlasne 😀