Vymahači bez smlouvy. Co teď?

14. bře 2020

Ahoj! Vloni jsem si od známého půjčovala 4000 korun. Bohuzel v tu dobu jsem byla ve špatné finanční situaci a domluvili jsme se po telefonickém rozhovoru že peníze vlastně ani nechce vracet, ať se na to vykašlu. Teď měsíc zpátky mě začal po messengeru uhánět nějaký ,,vymahač” s tím, že pokud nezaplatím částku do 23.3 tak mi nahodí penále jako kráva. Momentálně jsem zase v prdeli, protože nám zavřeli hospodu a já s týdenní výplatou mám po srandě. Jak s nim mám teď jednat? Má vůbec právo po mě cokoliv vymáhat, když nemáme sepsanou ani smlouvu o dluhu, má maximálně konverzaci kde jsme se domlouvali na původním zaplacení které následně zrušil aniž bych měla důkaz? Co teď?

jjasmina
14. bře 2020

Já bych peníze vrátila už z principu..

autor
14. bře 2020

@jjasmina no jasné, já to taky měla v plánu, ale momentálně mám fakt finančně náročné období a byli jsme jasně domluvený, že prostě až to půjde tak to půjde a poslat na mě nějaký pofiderni vymahace mi přijde moc..

amazonkajanik
14. bře 2020

I ústní dohoda je platná. Ovšem,pokud máte písemnou konverzaci,kde je datum splatnosti blíže neurčený, má jak věřitel, tak vymahač smůlu a vy zaplatíte,až budete moci. Ještě bych si zašla na úřad, jelikož díky nařízení vlády máte teď existenční potíže a bylo řečeno, že budou vypomáhat . Teď je otázkou,zda to bylo pouze vyjádření, nebo tak budou opravdu činit

nat
14. bře 2020

Take bych to vratila jen z dobrych mravu.Myslim,ze i kdyz to jakoby zrusil je slusnost to vratit,.A pokud pisete vloni ze jste si pujcila ty penize jiste jste mela moznost uz to vratit,takze ted tady neco resit je asi zbytecne .-)

katkagabinka
14. bře 2020

4000 není tak moc, aby už to nemohlo být dávno splacené. I kdyby po pětistovce. Nejlíp bude spojit se s tím vymahačem, co má vlastně v ruce a nebo s tím známým, proč to vlastně takhle udělal, když jste měli domluvu jinou.

journals
14. bře 2020

Jak jestli má právo něco vymáhat? Snad by jsi mu to měla chtít vrátit už jen z principu. Nechceš tu slyšet, že nemá právo chtít peníze vrátit zpět, že ne?

Co udělat? kontaktovat známého a jako lidi se spolu domluvit. Tipuju, že když ti z dobré vůle půjčil, tak bys měla být natolik férová, že se budeš snažit mu to co nejdřív vrátit. Nechápu o čem tu chceš diskutovat

rybkaryb
14. bře 2020

Z vlastní zkušenosti vím, ze žádná vymahaccska společnost se kvůli takový částce nebude obtěžovat. Poplatek by ho stal víc než by se mu vrátilo. Chtěla jsem jednou vymáhat 10tisic, no, dodnes je nemám a to jsem se snížila i k “vyhruznym” sms protože nic jinyho jsem stejně dělat nemohla. Takže jeho vymahac bych řekla je jen na zastraseni a žádný penále nemá právo vymáhat jelikož to žádná smlouva nestanovuje.
To jen aby někdo taky tazatelce odpověděl na to, na co se skutečně ptala, bez kázání, to si musí už vyřešit sama se sebou.

marunka84
14. bře 2020
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

Spoj se se známým, a ověř si to

jezz1e
Autor odpověď smazal
Zobraz