Děti do péče. Jak se postupuje?

kipe01
13. únor 2022

Zdravím, rozešli jsme se s partnerkou a kývla mi že mi jedno dítě svěří do péče. Jak se v tomhle případě postupuje, chci to mít co nejdříve za sebou, prosím pořadte :(

jancazao
13. únor 2022

@kipe01 v životě bych nedovolila děti rozdělit. Musí to být pro ně strašné.

kipe01
autor
13. únor 2022

@jancazao je to strašné i pro mě, ale bohužel miluje jiného, tak chci alespoň jedno dítě až nepřijdu úplně o všechno

jancazao
13. únor 2022

@kipe01 pokud své děti milujete, nerozdělujte je. Tak střídavou péči?

bramarfi
13. únor 2022

Proboha, domluvte se, jste dospělí. Střídavou péči na obě děti. Pak máte velkou šanci, že se soudy nepotáhnou a vaši dohodu posvětí. Rozdělení dětí není v jejich zájmu. A o ten jde. O nic jiného.

tasimia
13. únor 2022

@kipe01 já chápu, že nechcete o Vase děti přijít, ale to co mate v plánu je totální ...! Dovedete si to oba představit? Nejdříve se rozpadnou rodice a pak vezmete sourozenci sourozence? Bože, když odešel táta, zbláznila bych se kdybych přišla o bráchu, byl moje vše, když se naši rozváděli😍. Domluvila bych se spíše má střídavé péči. A nic ve zlém, ale já jako matka bych to nedovolila!

jancazao
13. únor 2022

@tasimia přesně, i kdybych se měla vzdát obou dětí, zlomilo by mi to srdce, ale nikdy bych je nerozdělila.

jancazao
13. únor 2022

Znám jednu ženu, která to dovolila. Když jsem se to dozvěděla, nebyla jsem schopná se s ní dál bavit, pro mě je to kudla v zádech svým dětem...

mimi1004
13. únor 2022

Přidávám se k ostatním maminkám. Zbláznili jste se oba!? Nejenže rozbijete rodinu, ale přetrháte i sourozenecké vztahy!? Nedělejte to. Jestli ty děti fakt milujete, tak prvně myslete na ně. A mimochodem, to o ně budete losovat!? A co když to dítě bude taky chtít zůstat s mámou a sourozencem? To ho vezmeš násilím!? 🙄🤦🏻‍♀️

bara88
13. únor 2022

Doufám že toto je jen trol a neexistuje takový sobec aby rozdělil děti

zara11
13. únor 2022

Bohuzel znam takovy par, kde deti rozdelili, mazec 🙏🙈🙄

luciksima
13. únor 2022

Doufám,že to není pravda ...chudáci děti kdyby jste je rozdělili😔

fyii
13. únor 2022

@kipe01 mily pane, myslete hlavne na Vase deti a nikoliv na sebe! rozdelit deti fakt dokaze jen nekdo, kdo chce svym detem ublizit jeste vic. Aby jste mel alespon neco?? a to jako to druhe dite uz vidat nebudete, ktere si vyberete, to si hodite korunou? At vam zena provedla cokoliv, tohle tem detem nedelejte. Domluvte se na stridave peci, bude to lepsi pro deti, ale i pro vas. Mam jednoho kamarada, kde tohle rodice udelaly a kluci se ani nestykaji a nestykali. Hrozny dneska, kdyz uz mu mama umrela, mel osklivou bouracku je na voziku a nema vubec nikoho i kdyz bracha nekde beha..

kipe01
autor
13. únor 2022

@fyii synovi jsou dva dcera má půl roku, jsme domluveni že se děti budou vídat každý víkend.

jancazao
13. únor 2022

@kipe01 Panebože ještě takoví malincí. Já nemám slov 🤦
To, že si žena někoho našla ještě pochopím, ale že se vzdá takového prcka 😢
Doufám, že si z nás děláte srandu a není to pravda.

kipe01
autor
13. únor 2022

@jancazao no nedělám...jsem z toho ta v pi.. ze mě to donutilo psát sem..vůbec nevím co mám dělat je to strašně čerstvé...

jancazao
13. únor 2022

@kipe01 no tak se k tomu postav jako pořádný chlap. Běž k psychologovi a neubližuj svým dětem.

somalicats
13. únor 2022

@kipe01 Rozdělit sourozence je to nejhorší, co můžete udělat. Existují různé modely péče o děti, ať už střídavá péče (a to neznamená péče týden a týden, dá se nastavit dle potřeb dětí), společná péče... Myslete především na ně.

kipe01
autor
13. únor 2022

@jancazao Děkuji že jste mi otevřeli oči...přeci jen jde o děti, zkusím se z toho vyspat a pokusím se to vyřešit dohodou

jancazao
13. únor 2022

@kipe01 super, držím palce 🍀

klokanka31
13. únor 2022

@kipe01 To je šílený, nejen že byste rozdělili sourozence, ale jak se proboha může matka "vzdát" svého dítěte? To není nábytek aby řekla to si vem ty, a to já 🤦‍♀️

kipe01
autor
13. únor 2022

@klokanka31 Jak říkám je to hodně čerstvé...mozek v této situaci nepracuje jak má... musíme tomu dát více času a potom teprve debatovat

tasimia
13. únor 2022

@klokanka31 přesně tohle me napadlo též. Ty si vezmeš gauč, já koberec.

klokanka31
13. únor 2022

@kipe01 Mozek ženské v jakékoliv situaci má pracovat na 100% jak mozek matky.

goovana
13. únor 2022

@kipe01 hlavně deti nerozdelovat
A kort když jsou tak malinký
Jste přeci rozumný dospělý lidé domluvte se

martt
13. únor 2022

@klokanka31 Znam takový případ, ale tam to nakonec dopadlo tak, ze po určité době skončilo v péči otce i mladší dítko na žádost matky.

treasurka
13. únor 2022

Ještě, že nemáte 3, to byste to jedno museli rozpůlit...

westie
14. únor 2022

Pridavam se k ostatnim, ze rozdelit deti je strasna vec. Zkusim popsat moji zkusenost - mam dve deti - syn 5let a dcera 2roky - hodne resime zarleni ze strany syna, dceri doma nic nedovoli, omezuje ji, az jsme si rikali, co k ni vlastne citi. Ted jsme byli nuceni se na par sni rozdelit a manzel se synem byl na horach, ja s dcerou tam mohla prijet az po par dnech. A syn byl stastny, kdyz svou sestru videl a bylo videt, ze se mu styskalo. Byl to neuveritelny zazitek a to jsme uplna rodina bez nejakeho psychickeho tlaku a zateze na deti. Vase deti jsou sice malicke, ale jednou nebudou a vy je rozdelenim pripravite o spolecne zazitky, spolecny cas a sourozenecke pouto. Chapu, ze je to pro vas vse cerstve, ale neustale si opakujte, ze ted jde hlavne o deti!

cherie24
14. únor 2022

@kipe01 a ona vám teď už ex vážně odkývala, že se vzdá dvouletého dítěte? 😱 Nebo vám nechá kojence? Jak si jako budete vybírat, které dítě kdo dostane? To mi nějak hlava nebere 🤯 Mám doma 2 letou (z předchozího vztahu) a měsíční, dcera ségru pořád obírá, pusinkuje a říká, že jí má ráda. Dost na tom, že to budou mít komplikovanější kvůli rozchodu, ještě sourozence rozdělit... Zkuste tu střídavou péči. Takhle by si děti zachovali oba rodiče i sourozence. Neberte jim obojí 🙏

fyii
14. únor 2022

@kipe01 tak to vas uklidnim takhle male deti Ospod nerozdeli! Takze se domluvte se zenou, ze si deti budete brat o vikendu na nejakou dobu. pulrocni kojene dite stejne mit nebudete, kvuli jidlu. ty deti jsou extra male na vsechno. U nas soud dava stridavou peci od tri let a deti nerozdeluji ,do te do se musite domluvit na stridani deti i v tydnu coz bude slozity, vzhledem k tomu, ze pani je na rodicaku a vy v praci predpokladam. Kazdopadne pokud deti rozdelite,vezmete jim tu vazbu jistoty sourozence. Pevne verim, ze tohle zadny normalni soudce nepodpori, pac to fakt neni v zajmu deti. Pocitejte s tim, ze Vas Ospod bude honit po ruznych " sezenich" na podporu komunikace apod., protoze je to v zajmu deti. To jestli ona se nekde zamilovala resit nebudou, neni prvni ani posledni. Pokud se vy dva nedomluvite na necem smysluplnem, pocitejte s tim ze rozvod se bude tahnout. Mam cerstvou zkusenost s brachou, deti maji 8,6,3 a rozvadi se 2 roky, protoze manzelka nespolupracuje a nekomunikuje.

fyii
14. únor 2022

@kipe01 tak pardon, koukam, ze je to partnerka kazdopadne to bude beh na dlouhou trat a Ospod vas stejne bude korigovat.