Používáme cookies. Více informací zde. OK

O víkendech prý zamezuji expartnerovi styk s dítětem

lucie009
20. črc 2016
A je to tady.. to ceho jsem se obavala s ex mame dohodu... za klukem dochazi 1 tydne... ale ja o vikendy jezdim na chatu, kdyz je pekne tak proc ne?? Jenze ex zacina mit kecy typu ze mu zamezuji styk s ditetem, ze je pracujici a chce si brat kluka 6 mes sam beze me k sobe na vikendy... jsem s malickym sama... a nedokazu si bez nej 1 den ani predstavit... jak to mam resit???... s nim v jednom byte taky nevydrzim
mandala
20. črc 2016
Jak je dítě staré, kojíš ještě ? Pokud ne, tak se s tím asi budeš muset smířit, že budeš jeden den bez něho, co by měl říkat otec, který ho nevidí celý týden ? =-)
lucie009
autor
20. črc 2016
6 mesicu... on chce na cely vikend
mandala
20. črc 2016
@lucie009 Jo aha, jsem to nějak přehlídla, že je ještě takhle malý. To nařídil soud, že mu ho máš dát na celý víkend ? Pokud ne, tak pak bych mu ho na tak dlouho prostě nedala, max. na jeden den...
lucie009
autor
20. črc 2016
Ne ne mame mimosoudni dohodu... coz byla pekna kravina... obavam se, ze jsem to mela udelat uz driv...
lv
20. črc 2016
poraď se na OSPOD, jak postupovat. Obávám se, že se budeš muset s odloučením smířit, nevím jestli už u tak malého dítěte, ale i až bude větší ti nebude chybět o nic míň, rozvedené/rozejité holky by ti o tom asi mohly vykládat..znám jen stesky kamarádek, co jsou víkend bez dětí a stýská se jim.
mandala
20. črc 2016
@lucie009 No, soud by určitě nenařídil styk otce s tak malým dítětem na celý víkend, co dělat nevím, ale třeba se ještě ozve někdo, kdo má zkušenost.
lucie009
autor
20. črc 2016
No v dohode mame napsano se souhlasem matky nebo za ucasti matky pri vzdaleno se z trvaleho pobytu... jeste me napadlo, ze budu takova svine at si vsechno koupi myslim jako sunar, pleny, flasky... prece mu to nenaserviruju na zlatym podnosu...
lv
20. črc 2016
@lucie009 být svině..no do rodičovské komunikace s otcem, vycházení si vstříc mi to moc nepasuje. Ale nechodím v tvých botách, nevím, mě se to kecá..pravda je, že by mi to trhalo srdce, dát miminko a nevědět jestli ho dokáže utišit, jako ty, která ho znáš, je na tebe zvyklý..Sunar/plenky by koupit měl, pokud ho bude mít u sebe, lahvičku a vybavení bych mu dala.
andryyysssek
21. črc 2016
@lucie009 když jsem poprvé odešla od exmanžela,bylo dceři 8 měsíců,a taky si pro ni jezdil na víkendy+během týdne se mohl přijet na malou kdykoliv podívat.Když jsem od něj odešla definitivně,bylo ji 14 měsíců.Pleny,UM,atd.jsem mu nedávala s sebou,to si pořídil sám.
jancaand
21. črc 2016
Určitě je lepší s otcem dítěte vycházet pokud to jde. Pokud se nedomluvíte, tak je nejlepší to mít dané soudem. Můj ex na dítě platí směšně jen aby se vyhnul trestnímu stíhání, přesto od první "povinné" návštěvy jsem synovi připravovala s sebou svačinu, pití, náhr. plenu atd. Jenže ex nikdy nic pro syna nechce, s sebou nic nemá, takže syn přijde pokaždé hladový a s plnou plínou. Vím, že je to těžké, ale chceš přece, aby hlavně dítě bylo v pohodě, takže přibalit nějakou tu plínu a sváču myslím není tak zásadní.
brunetka11
21. črc 2016
@lucie009 Tak malé dítě mu na víkend ani soud nedá. Každopádně bych zašla na OSPOD se poradit. Ale nechala to na expartnerovi, ať podá návrh na soud... ono se to pár měsíců potáhne a budeš mít přes léto klid.
Nemůže tě omezovat, kdy a kde budeš sedět, aby si udělal čas na syna. Může změnit práci, aby s ním mohl trávit čas i v pracovních dnech.
Neřeš, nezalamuj se, ukládej si sms, ve kterých mu nabízíš možnosti se vídat během týdne a které odmítá. Pokud by přitvrdil, tím tuplem bych to archivovala.
Svědomí máš čisté, ve styku s dítětem mu nebráníš.
Na tak dlouhé odloučení od matky je však ještě maličké.
jmiska
30. črc 2016
@lucie009 na víkend určitě ne,jestli kojíš už vůbec nemá šanci

Sem začni psát odpověď...

Odešli