Střídavá péče? Stačí jen naslouchat

mataharyy
16. dub 2010

Ač jsem to původně nějak neměla v úmyslu, množící informace o lidech kteří zde zakládají témata jen proto aby prosazovali střídavou péči mě tak nějak nažhavili. Pevně doufám že ti co vždy napíší jen úvodní příspěvek a pak mlčí se zapojí do diskuse a to i jináč než kopírováním článků... Ráda bych diskutovala i s lidma z K213 mohlo by to být zajímavé a poučné pro obě strany. A byla bych i ráda kdyby se někdo poučil a vyvaroval se chyb, které škodí jen a jen dětem... Jsem z rozvedené rodiny, zažila jsem střídavou péči a ač jsem chtěla být s otcem, tak to opravdu nebylo tak jednoduché. Nezakládám téma proto aby se tu lidé dohadovali o tom jestli dítě patří sem nebo tam, ale proto aby si rozvádějící rodiče mohli představit co prožívají jejich děti a to co jim nikdy neřeknou 🤐 Nechci poučovat, moralizovat, jen diskutovat a doufat že někdo se zamyslí a alespoň jednomu dítěti to bude kuprospěchu 😵
Tak snad se najdou diskutující a toto téma bude osvětou pro všechny 🙂

ria80
3. kvě 2010

Ale práce pro soudy bude čím dál víc,čím víc bude přibývat případů střídavé péče.A čím víc bude takových blbců.

ria80
3. kvě 2010

Cím víc bude případů střídavé péče nařízené proti vůli některých učastníků.

frisbee
3. kvě 2010

...hm,a zase sme u toho,kto si to odnesie,keď sú dospelí blbci 😒

paegaska
4. kvě 2010

Tak si myslím, že o tom Cihláři ještě uslyšíme, protože takový exhibicionista, sebestředně bude publicitu vyhledávat, což se opět jak jinak než negativně podepíše na jeho dítěti.
A on bude magořit čím dál víc,....

Ale víte co je velice pozitivní ?
Když se kouknu na tu diskusi a na ty co ho hodně zarytě obhajují, tak tam těch nejzarytějších moc není. Vlastně jen Cihlář a Hodina a pak nějaký nick, což samozřejmě můžou být zase oni.
Snad i normálně nasraný chlap, který by se i rád bývalé pomstil si uvědomuje, že jejich názory a jednání je "no jak to jen slušně říct : dosaďte si sami ", a od jejich jednání se distancuje.
Upřímně, nedovedu si představit, že by tihle dva měli kamarády nebo kamarádky 😎
Což zase ovšem nenahrává těm " hospitalizovaným" dětem, vychovávaným jimi nějak nedokážu říct.

mataharyy
autor
4. kvě 2010

Pan Cihlář má zřejmě velký problém a to hlavně sám se sebou... Podle toho jak vystupuje si velmi živě dovedu představit jak se chová v soukromí a rozhodně to nebude tak uhlazeně jak se projevuje na veřejnosti 😝
Určitě má kamarády a věř tomu že hodně, protože je to přesně ten člověk, kterýho když posloucháš na živo, tak mu uvěříš i to že zem je placatá, to jakej doopravdy je ti dojde až později, nebo vůbec. V psaném projevu je to složité, ale v přímé komunikaci bude určitě velmi vyhledávaný společník, takovej ten "rodinnej řečník" 😉
Ano to co píšeš je pozitivní, ale nejen ze své zkušenosti vím, že jsou lidé kteří toto odsuzují, ale jen do okamžiku než jsou v takové situaci. Mě taky spousta lidí poslouchá a "chápe" jaké to je a v životě by to u sebe nedopustili, ale poslouchají mě jen do okamžiku než jsou v takové situaci, pak slyší jen to co se jim hodí do krámu, ale neposlouchají to co jim říkám jako celek (měla jsem takovou bohatou zkušenost a stála mě kamarádku a její děti si to odnesli...). Takže co je vlastně pozitivní, možná jen to že se o tom mluví a jednou možná někomu dojde že to není to pravé ořechové, jak se teď zdá... Dobou přibude více těch kteří si tím projdou a budou moci o tom mluvit... Pak teprve budou k něčemu ty studie, jenže potom pravděpodobně už je nikdo do takovejch diskusí nebude kopírovat, protože už nebudou tak jasný a nebudou podporovat to co prezentují pánové z K213 a jim podobní

frisbee
4. kvě 2010

Máte pravdu...a mataharyy,to je presné,až do okamžiku,keď sú v takej situácii.
Ešte som si všimla,že teba odignoroval,že sa nevyjadril k tomu,keď si písala,že to máš za sebou...to sa mu do krámu nehodilo. 😝

mataharyy
autor
4. kvě 2010

To mě utvrzuje ve faktu že se v něm nepletu, ani mu nekřivdím 😎

paegaska
5. kvě 2010

matahary, máš pravdu, lidi vůbec neradi poslouchají a baví se o problematických a nehezkých věcech. Myslí si, že po jednom rozhovoru se k tomu už nemusí vracet. Nechápou, že člověk vůbec je zasažen vážnou událostí - smrt blízkého člověka, domácí násilí, těžký rozchod, psychické týrání - zvlášť dlouhodobě - tady možná patří i špatná péče, to jsou věci, kdy se člověk neotřepe a je v pohodě .

Ale s těmi kamarády u psychopatů a manipulátorů se nenech mýlit, tito lidé jsou velmi vztahovační a paranoidní, přesto, že vystupují veřejně a hodně lidí je zná a zdraví se s nimi nebo s nimi sedí v hospě (u chlapů je to jinak než kamarádství u žen),
přesto nemají opravdové kamarády a oni to ví, většinou se na někoho víc upnou a pak ho ve svém zklamání duševně odkopnou. Oni většinou nevěří hlavně mužům. Spíš se upnou na ženskou, kterou vysávají a manipulují a snaží se ji zbavit jejich přátel a stále jí zkoušejí, přesto že na ní vlastně psychicky visí. Ale zůstat s takovým mužem není řešení, přesto, že ho lze i trochu ovládat-ze začátku, je on silnější a urputnější a navíc ženou, kterou vlastně psychicky likviduje začne opovrhovat, až ji vycucne. To samé s dítětem. Lidi totiž nedokáží obstát před jejich požadavky.
Pokud se to dítě vymaní z jejich vlivu jako ta žena-protistrana, odkopnou ho nakonec psychicky taky a budou o něm mluvit jako o maxinevděčníkovi.

Tomu nekřivdí nikdo.
A citlivé vyjadřování matahary mu vůbec nesedí, od není ani trochu empatický a neví moc co s tím.

filipal
5. kvě 2010

Paegaska, velmi zaujimave postrehy! 🙂
velmi inspirativne.....

mataharyy
autor
5. kvě 2010

I to je možné, možná jsem to špatně podala, asi lepší by bylo napsat že má mnoho věrných posluchačů, než mnoho kamarádů a stejně jako on jsou z nich přátelé a posluchači jen po dobu, buď prozření, nebo po dobu kdy hlásá to co je pro ně momentálně podstatné. Takového člověka mám v rodině, nikdo si o něm nemyslí nic špatného protože umí krásně mluvit a každému podá svou pravdu tak dokonale že v podstatě není důvod myslet si že lže, spoustu lidí nevěří když jim říkáme jaký je skutečně a tí co si dovolí po čase třeba oponovat, se z místa přátel přesouvají na nevděčné, zlé a "nebezpečné" nepřátele, pro získání této pozice stačí málo, jedna otázka, jeden vlastní názor... Ano jak říkáš pak lidé tohoto ražení jsou schopni i o jeho milovaných (?) prohlašovat neuvěřitelné věci a tím ho naprosto zdrtit...
Věřím tomu že pan C. má určitým způsobem sina rád, ale... Navíc po pročtení většini diskuse jsem došla k závěru že on někde hluboko ví že udělal/dělá obrovskou chybu, ale protože si sám o sobě myslí že on chyby nedělá, tak nevynechá jedinou možnost jak se zviditelnit, protože on čeká na to že ač dělá chybu tak se najde spoustu lidí, kteří ho za ní pochválí a poklepou ho po rameni se slovama "jsi dobrej že jsi to takhle zvládnul". Prostě (ač si to možná sám neuvědomuje) hledá u druhých pochopení svých chyb a svého chování, proto když mu někdo oponuje přestane mít pevnou půdu pod nohama a takového člověka okamžitě zavrhne, zesměšní a ublíží mu...
O tom vyjadřování, zatím je mi ho víc než cokoliv líto, je to ve skutečnosti strašně nešťastnej člověk a má "vada" je že se dlouho snažím hledat v lidech přednosti, pravda u něj jsem jich zatím mnoho nenašla, ale třeba... jednou... no kdo ví... Tím že znám jemu velmi podobného člověka (u kterého naivně stále doufám že se polepší), nedokážu mu nadávat, pak by to znamenalo že jsem tím odepsala i toho co znám osobně a má, v určitých věcech stále dětská a naivní, duše by to v současné době nesla víc než špatně. Ač spustu lidí tvrdí že jsem dost velká na to věřit pohádkám, já nevěřím, ale doufám a na to nebudu dost velká nikdy 😉

mataharyy
autor
5. kvě 2010

*syna, asi bych měla číst co píšu 😅 😖

paegaska
5. kvě 2010

matahary, tak to ti držím palce, aby tvůj blízký člověk nezklame tvá očekávání a konec je prostě pohádkový.
Nemusí spadat do kategorie manipulatora.
Někdy je prostě období lepší a horší. Já sama se někdy dokážu pořádně vytočit
😝 Ale to co jsem napsala, je realita a věř tomu, že většina slušně vychovaných lidí se vůči manipulátorům chová shodně a ustupuje a očekává slušný přístup na oplátku, neuvědomujíc si, že našlapují v minovém poli. A buď je skutečnost převálcuje nebo se tomu postaví, bohužel bezúspěšně, protože boj s těmito jedinci nelze vyhrát, tam je fakt jediná možnost se jich zbavit.
Blbý je, že slušný člověk čím víc se snaží vydržet, slušně vycházet, uhlazovat hrany,.... , prostě čím víc do toho vloží citu a času, tím víc je pak zničený sám a tím dýl se z toho dostává.

A k té lásce manipulátorů ke svým partnerkám a dětem. Ano, mají je rádi, ale pozor, pouze svým způsobem. A ty dvě slovíčka jsou strašně důležitá.

Osobně si myslím, že Cihlář na syna kašle, ale miluje a zároveň nenávidí svou bývalou-protistranu. Ona je ta zlatá muška, co měl v sítí , a která si dovolila mu utéct a vzdorovat. Syn je jediná možnost jak ji ovládat,poslední, nejdůležitější zbraň.

mataharyy
autor
6. kvě 2010

Pravděpodobnost je asi stejná jako u pana Cihláře a jim podobným, ale co už dítě jen tak rodiče neodepíš 🙂
U nich je to taková "krevní msta"... Protože kdyby to všechno bylo tak super jak pan C. tvrdí, neměl by potřebu všude se litovat... On na syna opravdu kašle, protože kdyby mu o něj šlo, tak jeho matku nepere takhle na veřejnosti, ať je jaká chce to dítě jí prostě má a bude mít rádo a jeho za to časem bude nenávidět... U nás to bylo taky takové, akorát že ten rozumnej rodič se řídil heslem mlčeti zlato... A že měl mnoho možností dostat "protistranu" za mříže a nás do péče 😅 No ale co on ho ten život ještě hezky semele, to se bude divit, mám jedinečnou možnost to momentálně pozorovat na vlastní oči 😖 Z milovaného nenáviděné dítě 😉 Tady platí že každý svého štěstí strůjcem 🙂

paegaska
7. kvě 2010

matahary : aha rodič 😀
Je fajn, že jsi jaká jsi a že jsi nezahořkla. Ale u tebe to bylo i tím, že druhý rodič proti tomu špatnému nešel, i když jak píšeš mohl.
Mladý Cihlář to bude mít horší, je v bojové linii a je to chlap, se vsadím, že začne ochraˇnovat mámu.

akshara
7. kvě 2010

Jen nesmí ta strana, která má rozum, bojovat, přistupovat na vzjemnou konfrontaci! Jinak je to ještě horší, podle mne, než kdyby zůstali ti dva spolu! U paní Cihlářové (a sposty žen) vidím ten "problém", že přistupuje na hru psychopata, reflektuje jeho teatrální výstupy a činy, udržuje s ním v sobě samé vazbu! Od toho se prostě MUSÍ osvobodit, neboť na to hřeší každý psychopat, že se člověk těžko vyrovnává s pomluvou! To vše mění její "energii" skrze primitivní psychologickou, vychcanou hru - manipulaci! Jsem přesvědčený, že aplikace střídavé péče má svůj "úspěch" vždy jen tehdy a do té doby, dokud je dítě skutečně ve válečném poli DVOU stran! Jakmile bude cítit alespoň z jedné strany vyrovnané prostředí (k čemuž se musí alespoň jedna strana duševně vzdělat, je to nový cíl a úkol v životě), padne i to, co se nazývá ss! SS zůstane jen na papíře, ale každý tvor inklinuje k Jednotě a bezpečí! Jedině tehdy, když jej dítě nevidí a necítí nikde, stane se obětí ss, vyroste z něj parchant! Vždyť je jedno, jestli se nazve pokroucená výchova ss nebo manželstvím, kde působí ti dva antagonisticky! Důležité je ovlivnit, co můžeme mít morální Jedinec v moci! Soudy to nejsou, tudíž zbýva mravný příklad. Bude-li jedna strana rozumná, pak ta druhá nic dlouhodoběji nezmůže! Ovšem nesmí chtít člověk hned vše...

Proto jediné řešení je nebojovat, nereflektovat, ale o to více vychovávat a ohlížet se jen na své vlastní možnosti výchovy, a vše ostatní pak jistě přijde, jak má. Je nutné věřit dětskému citu a svému dobrému svědomí! 😉 A v neposledku se i smířit, že dítě si prostě budem muset projít chvílemi tím svým!

akshara
7. kvě 2010

Ještě doplním: neboť k dítěti přichází i spousta jiných škodlivých vlivů. Učitelé, školy, armáda, policie, soudci, fast food společnost... 😉 A se vším nemůže prostě matka bojovat za něj, přejímat hrůzy na sebe samou, šílet! SS je jen jednou z mnoha "nevinných" komplikací! 😉 Dítě se musí naučit samo v životě rozhodovat, čehož dosáhne zdárně vybudovaným emocionálním útočištěm! Proto je důležité, soustředit se výhradně na předávání vlastního Dobra! 🙂

frisbee
7. kvě 2010

Hm,pravda,že nereflektovať,ona teda napísala,že urobí iba jedno vyhlásenie...on ju bohužiaľ postavil do takej situácie,že jej robil problémy v práci,tam asi bola donútená sa brániť...no má to chlapec vymakané,tiež mám pocit,že mu ide v nejakej zvrátenej formu o ňu,toto som zažila 😝

paegaska
8. kvě 2010

askhara, ale ona píše o tom, že synovi jeden týden dává léky a otec je další týden ani nevyzvedne z lékárny, že synovi dává ortopedické boty a otec mu dává boty po bratranci.
Bývalý přítel od kamarádky, nejedná se o ss, dceru přes rok nenavštívil, přesto odmítl podepsat souhlas s pobytem astmatického dítěte u moře - VZP,mořský koník. Seřval do telefonu i pracovnici od VZP. Pak si to po pár dnech rozmyslel a zajel to tam podepsat 🙂
Protistrana od Cihláře píše o boji, který svedla, aby syn mohl na školu v přírodě. Zasahovalo to do Cihlářova týdne. Vyhrožoval prý ředitelce školky i matce soudem. Nakonec se dohodli na střídaní po 2 a 3 dnech. Pak se ten člověk ohání fotkami jak doprovází společně s matkou syna k autobusu.
Je mi jasné, že zasahovat škola v přírodě do týdne matky, tak matka dítě ve svém týdnu dítě uvidí na víkend, je mi rovněž jasné, že to matka pro dítě samozřejmě udělá.
No, rozhodně bych tyto věci žádala, i když bych počítala s neúspěchem.
Nemyslím, že by ten slušný rodič neměl vyjadřovat svoje názory a učit dítě stále ustupovat.

mataharyy
autor
8. kvě 2010

paegaska, to je v celku normální věc, taky jsme chodili k doktorům jen v jednom týdnu atp. A nejvíce jsem nesnášela když rok ončil 53 týdnem a začínal 1. to byl haluz 😠 😀
Uznávám, někdy je střídavá nevyhnutelné zlo, třeba u nás to fakt byla jediná možnost, protože nebejt jí, tak asi k doktorům nechodíme vůbec 🙄 No a v těch případech kdy jednomu jde skutečně o dítě a druhému o pomstu to opravdu funguje takto, jeden se snaží druhý hatí... jak píše askhara, i dítě se počasen "nase..." a začne si to dělat podle sebe, začne být vyčůrané jak díra do sněhu a roste z něj grázl, protože každej se naučí počítat s tím co má. Je to na bednu a dítěti to těžko můžeš zazlívat, protože pro něj je to taková obrana, problém je že než se s tím srovná je dospělé a velmi špatně se z takového dítěte stává "normální" dospělej. Pak si rodiče společně notují (nebo si jeden stěžuje) o tam jakého hajzla to mají doma, ale už je nenapadne ta vazba... Takže se nebojím že by to ti "super" rodičové nedostali postupně sežrat 😉
Je to boj, každý nějaký takový máme a je jen na nás jak si ho budeme bojovat... Já bych to svejm dětem neudělala, protože vím co to bylo pro mě, ale dokážu pochopit (některé) rodiče kteří prostě jinou možnost nemají. Jen si ti pánové co tu za to tak lobují vůbec neuvědomují, že jen a jen díky nim a jim podobnejm ta střídavá péče nikdy nemůže být dobrá a okolím schvalovaná... Nu což, každý máme jiné koníčky, někdo chodí běhat, jiný našel oblibu v soudech 😝

striedavastarostli
13. kvě 2010

zdroj: http://www.jetotak.sk/editorial/dieta-na-stried...
Dieťa na striedačku
Na Slovensku sa začína diskutovať o možnosti zverenia dieťaťa po rozvode do striedavej opatery rodičov...
...Tento stereotyp je natoľko silný, že ženy, ktoré sa chcú popri rodine venovať aj kariére, sú označované za krkavčie matky a tie, ktoré po deťoch vôbec netúžia, sú považované vo svojej podstate za nenormálne.
Mýtus dobrej matky?
...Keď feministky hovoria o individualite ženy a snažia sa ju oslobodiť z úzko zošnurovaného korzetu materstva, ktorý jej často nedá dýchať, sú označované nelichotivými prívlastkami až nepriateľkami prirodzenej úlohy žien.
Áno, automatické prisudzovanie detí po rozvode matke znamená formu diskriminácie voči mužom a tým rodovú nerovnosť...
Prečo nie striedavá starostlivosť už v manželstve?
Zverenie dieťaťa do striedavej opatery rodičov je určite správna vec...
Osobne by som zakotvila do zákona podmienku, aby nárok na striedavú opateru detí po rozvode mal len otec, ktorý sa podieľal aj na rodičovskej dovolenke...
Iná, z feministického hľadiska oveľa zaujímavejšia možnosť by bola zakotviť povinnú striedavú opateru tak, aby si otcovia mohli užívať rodičovskú zodpovednosť v plnej miere a vyskúšali si tak situáciu jednorodičovskej rodiny často krát žijúcej na hranici chudoby...
A to už ani nehovorím o nechuti riešiť iné situácie ako je neplnenie si vyživovacej povinnosti voči vlastným deťom, ktorý je na Slovensku najčastejšie páchaným trestným činom (s takmer nulovým postihom)...
Cui bono?
Dominantná úloha žien pri výchove detí je v podstate jediná forma moci, ktorou ženy disponujú...Naopak, cieľom týchto snáh je iba oklieštiť mocenskú pozíciu žien v jedinej oblasti, kde im to spoločnosť – a vlastná pohodlnosť mužov –veľkodušne povolila.

paegaska
16. kvě 2010

matahary .
máš těžce nabyté zkušenosti se střídavou péčí zažitou na vlastní kůži.
Je dobře, že ses přes to dostala a dokážeš informovat a takto bojovat. Věřím, že to mnohým pomůže.

frisbee
16. kvě 2010

paegaska,presne...akurát mám pocit,že to zrovna dotyčnému nedochádza,aký je netaktný a necitlivý,hádzať sem tieto teórie ako reakciu na smutné zážitky mataharyy 😒

mataharyy
autor
19. kvě 2010

Fris, ty jeho teorie jsou prostě jeho boj, na víc se nezmůže, o čem to svědčí... Na jednu stranu ho možná i chápu, otec co přišel o děti, jen těžk soudit, protože nevidíme proč, když nic neřekne... Nebo je to prostě jen teoretik, co si připravuje půdu pro případný rozvod, či se snaží vnutit do přízně nějaké skupinky, která mu dává možnost "ukázat se", kdo ví...
Jináč jsem se dnes musela opravdu zasmát, pojížděla jsem iDnes, kde psali o tom jak matka "přišla" o děti a v diskusi jsem narazila na spoustu známejch, jak je k smíchu pozorovat tu jejich zarputilost, jsou horší než umanuté děcko 😀 Hlavně že ženská v USA projela, je to satisfakce českým mužům 😎 http://zpravy.idnes.cz/ceska-prisla-o-syna-behe... Jen tak pro pobavení a zajímavost, článek je hroznej, jednostranej a bez informací, diskuse je více méně taky o ničem, ale jsem si jistá že příspěvky "kamarádů" od střídavky a K-čka vám vykouzlí úsměv na tvář 😎

akshara
20. kvě 2010

Ano, ale je nutno ohodnotit, že ta diskuse splňuje v konstatní linii všechny požadavky, které se kladou na plebs! 😀

mataharyy
autor
20. kvě 2010

No ano, alespoň se tam diskutuje 😎 s jakýma argumentama a podstatou věci už je, pravda, věc vedlejší 😀

janettka
20. kvě 2010

Chtěla bych vám napsat svůj názor.Omlouvám se jestli někdo četl můj příspěvek kdysi na diskuzi jestli dávat dítě otci nebo ne,asi mu bude připadat stejný.Podotýkám tohle je moje zkušenost matky,která odešla od chlapa v době kdy děti byli v pubertě a k tomu 4letá dcera.Můj exmanžel je typ kterému se říká okouzlující chlap.Vysoký blonďák s úsměvem na tváři...takže když jsem odešla všude rozhlašoval jak mu děti nechci dát,dělám mu naschvály a on strašně trpí...podotýkám,že jsme šli do podnájmu,on bydlel v našem domě,neplatil dluhy a na děti nepřispíval 4roky než to vzal do rukou soukromý exekutor...Ve skutečnosti se o děti nezajímal,vživotě jim neposlal ani pohlednici k vánocům ani se neozval, že by si je vzal na prázdniny.Dětem se ozval v době kdy s nima mlátila puberta a nebylo to zrovna hezké období a to ještě podezřívám spíš,že mu napsaly ony protože jsem jim kontakt nikdy nezakazovala a měli na něj číslo.Samozřejmě je po tel.podporaval jak je matka děsná a on chudák,protože je a jejich malou sestřičku neviděl...ale on je ten hrdina,který je nechá vyrůstat v klidu a až budou velcí tak za ním můžou přijít...což v překladu znamená,že už nebudu muset kolem nich skákat a nebudu se muset omezovat.Dopadlo to tak,že děti prošli pubertou a protože já jsem byla ta co chtěla aby dodržovaly pravidla,chodily do školy a žádné hospody a pod, tak já jsem terorizující a on je skvělý.Nevím jak moc je vhodná střídavá péče nebo ne,myslím si,že dítě předškolního věku by asi mělo být s mámou,ale kolem 10-12 věku dítěte bych střídavou péči velmi podporovala.Ne týdenní,to by pán tvorstva veškerou povinnou péči jako doktory,nemoci anebo omezování dítěte stejně hodil na matku,ale aspoň měsíc v kuse s víkendovou návštěvou toho druhého....aby musel taky řešit,když má dítě svoje problémy,svůj vzdor a svoje nálady...víte víkendový otec to má jednoduché,těch pár dní můžu tomu svému potomkovi dovolit co chci,já následky řešit nebudu....Vím,že mladým maminkám se tohle nezdá,vždyť to naše zlatíčko je tak hodné a milé a vůbec trpíme když jsou od nás někde pryč,ale až z něj začne vyrůstat dospělý člověk potřebuje poznat, že není všechno jen takové černobílé jak se zdá...možná by pak nemuselo být to těžké období kdy si zase musí hledat k sobě cestičku máma a dcera nebo syn...

mataharyy
autor
20. kvě 2010

Jenže z vlastní zkušenosti vím že dítě i při střídavé péči má jednoho rodiče za "teroristu" protože (a to nezáleží na délce "turnusů") jeden je přísnější, druhý laxní a protože jak známo děti se rychle učí, tak si snadno dají dvě a dvě dohromady... Pak to dopadá tak: Proč nemáš sešit a úkol? Odpovědi jsou dvě, buď si učitel odpoví sám jo ty jsi u toho a ne onoho, nebo dítě řekne já je zapomělu u druhého rodiče... A jsi ve stejné situaci, protože se ti za tu dobu nahromadí věci na které protějšek kalšle a domu se ti vrátí "nezvladatelné" dítě a ty máš určitou dobu na to ho zas vytrénovat, když si oddechneš že už je to zas dobré, odejde a ty za týden/měsíc řešíš to samé a pořád dokola. Navíc málo kdy jsou na tom rodiče tak že dítě má u obou ten samej režim a komfort, pak začne samozřejmě "vyhrávat" rodič který toho nabízí více (ač třeba neúmyslně), více volnosti, více peněz atd... Těžko to dítku zazlévat, prostě se vypořádává s nastalou situací posvém a snaží se jít cestou nejmenšího odporu, ano možná, nebo spíš určitě mu to časem dojed, jenže pak z toho bude dost v šoku a dostane další životní ránu... Mimo jiné i toto je problém střídavé péče, který si rodiče uvědomí až když před nima stojí dvacetileté "dítko" a má je na háku 😖
Ale ano uznávám že jsou situace kdy prostě jiná možnost není, prostě jeden z rodičů dělá naschvál tomu druhému peklo, na děti ohled nebere a pak se diví že děti postupem času nebudou brát ohld na něj... U nás jiná možnost nebyla, buš střídavá, nebo nekompromisní rozsudek - k matce, střídavá bylo menší zlo... Neříkám že by nemohla za určitých situací fungovat, jenže podmínkou by bylo lepší propracování a nesměli by se ní ohánět lidé jako někteří pánové (nejen) zde, kteří to berou jako osobní mstu... Tím naprosto podkopávají její podstatu a možnost hladkého fungování... 😨 A hlavně to aby veřejnost změnila svůj názor a postoj k takovémuto uspořádání 😉

ria80
20. kvě 2010

Koukali jste včera večer na ČT2? Byl tam pořad tady o těch problémech,myslím moc hezky podané.

paegaska
20. kvě 2010

rio80, díky za tip, teď jse to zkoukla na netu a fakt to sojí za zhlédnutí :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/410235100...

mataharyy
autor
20. kvě 2010

Zkouknu, až budu v čechách, tady mám tak pomalej net, že bych z toho měla kulové 😅