Zázemí u nepečujícího rodiče. Co vše u něj doma děti musí mít?

7. pro 2022

Ahoj omlouvám se za anonym, ale nerada bych aby mě někdo poznal. Chci se zeptat jak je to se zázemím u nepečujícího rodiče? S manželem se budem rozvádět. Dohody máme podepsané a čekáme na soud. Děti budu mít dle dohod v péči já a on styk dohodou. Tak se chci zeptat co vše musí mít děti u otce . Budou u něj určitě trávit i nějaké víkendy a dny/týdny o prázdnináchJelikož otec hledá bydlení s tím, že budou spát buď na gauči či v jejich ložnici. Díky

autor
7. pro 2022

@jjasmina spory si nehledám tohle je jediné co řeším. Komunikujem hezky. Statá se i jak jsem dopadla u doktora co nového. To samé já. Když s něčím potřebuji pomoct pomůže, pokud jedu se synem k doktorovi dál tak nás tam hodí. Bude s námi ještě letos na štědrý den pojíme štědrovečerní oběd aby večer byl s ní. Máme pro sebe drobné dárky. Spolu nemáme problém. Mám trochu problém s ní, vám by se asi taky nelíbilo kdyby děti byly s někým kdo jede v lehkých drogách a rád si přihne. Nebo s cizí ženskou spali v 1 posteli

escapelle
7. pro 2022

@bramarfi ten váš případ je vůbec celý strašný. To si člověk fakt říká,jak je tohle možný.

bramarfi
7. pro 2022

@escapelle říká, no... hele, já jako teta to nesu hrozně těžce. Koukám na toho malýho chlapečka s batůžkem a jsem neskutečně vytočená tím, že nedostal sebemenší šanci ☹ Samozřejmě že jsem s bráchou řešila, jestli to nenechat být, jestli se nestáhnout a nenechat to dítě vyrůst (i kdyby v tom, že mu bude namluveno, že jsme o něj neměli zájem, že jsme svině). Jenže je tak těžký vzdát se vlastního dítěte... a jen proto, že má šílenou matku, která se mstí. Tak bojujeme a doufáme, že jednou ten kluk pochopí, že jsme ho milovali a nechtěli jsme, aby o tátu přišel. Jestli je to dobře, vůbec netuším.

autor
7. pro 2022

@escapelle děkuji konečně to někdo alespoň trochu chápe. Ano opustil mě kvůli ní, všichni se ještě s dalšími lidmi známe dlouho a podnikali jsme různé akce a mu se prostě zalíbila ta zábava bez starostí. Já se starala o děti, on si užíval a ona s ním. Tak lítali až se zamiloval. No s tím jsem se srovnala. Jen se musím ještě srovnat s ní jako postará se, taky má dítě. Kdyby nebyly děti, neřeším to. Ale vzhledem k tomu, že ji dobře znám tak se s tím musím srovnat. Má jiný styl života, nedělá jí problém 10tileteho nechat nemocného samotného doma. Chlastat doma na párty a hulit mariuhanu s bandou když tam je její děcko. A marianku mít na poličce kde se k tomu dostane pokud bude chtít. Tak jsem dala podmínky, že toto nebude pokud tam budou moje děcka a chlap s tím souhlasil, že je to jasné tak mi nezbývá než doufat, že to tak bude.

lencaa11
7. pro 2022

@orchidis ono je to taky otázka na koho kdo narazí na ospodu u mě nikdy paní nebyla vše jsme si řekli a když jsem se jí ptala na to zda přijde tak řekla není u vás důvod ex jsem řešila taky zda má věci ,pro děti atd a bylo mi řečeno že je to otec tak si to má zajistit sám a pokud nemám důkaz že jezdí pod vlivem drog tak mi do toho může bejt prd když ohrozil dceru že málem zemřela ( skrz zacinajici zánět k srdci ) tak teprve se něco hnulo pak když jsem byla na ospod oznamit že ex mého bratra má zanedbané dvě děti tak mi pan řekl byl jsem na kontrole u paní měla Um mléko ,měla postilku ,madraci ,skrin že nemá prepich není důvod odebrat děti ale nakonec ji je odebrali psala dětská lékařka na ospod tak že opravdu záleží na koho člověk narazí ....

jancazao
7. pro 2022

My jsme rozvedení 6 let a za celou dobu děti neměly vlastní postele u táty. On se už 5x stěhoval, buď s ním spaly na manželské posteli (když byl sám) nebo na matracích. Věci mají vždycky v cestovních taškách. Asi po 3 letech se naučil jim dávat špinavé věci do pytlíku, jinak vše míchal dohromady a já vše prala.

escapelle
7. pro 2022

Já si myslím,že stejně, jako má každá máma právo na to si postěžovat jak je vyřízena, smradi zlobej, chlap je blbec, si každá žena,která zůstala sama má právo postěžovat na to, jakej je ex debil a ta nová kráva. I když se ona sama v manželství někdy chovala jako kráva. Protože která z nás ne?no,pár dokonalých se asi najde🤣
Ale tohle prostě někdo,kdo to nezazil,nemůže pochopit. Jaké to je,dávat dítě k někomu s kým je měsíc,kdo má úplně jiný pohled na všechno,když ex už vůbec v novém vztahu nic nedodržuje,když je mu nová ženská prednejsi než děti...kor,když toho kretena člověk třeba pořád miluje....
Ale všechny by byly děsně v pohodě a nad věcí a ještě by nové posílaly dekovne dopisy snad😂
Každýmu může být někdy smutno po tom,co měl.a co teď má někdo jiný.
Drž se🍀

jancazao
7. pro 2022

@escapelle plně s tebou souhlasím.

autor
7. pro 2022

@jancazao 😊asi to fakt moc řešim, ale prostě mi přijde líto, že by měli spát na gauči, když její syn má plnohodnotný pokoj u obou rodičů. Jde o to jen najít byt či dům kde ten jeden pokoj bude větší aby se tam postel buď patrová nebo výsuvná vešla. U mě mají taky pokoj společný a soukromí zajištěné rozložením skříní. Manžel se dokáže postarat o to strach nemám, umí i navařit. Jde mi o to místečko kde budou spát a budou mít alespoň nějaké soukromí. Další věci snad ohlídá a nebude nad nima kvůli zamilovanosti mávat rukou, přece jen kluky miluje.

autor
7. pro 2022

@escapelle přesně tak

elu
7. pro 2022

Já te Teda chápu... A naopak nechápu ostatní lidi, že si myslí, že kdyz se rozjedou nemusí počítat s tím, že děti nikam nezmizí a že jim jako otec nebo matka musíme dal poskytovat vše jako v původní rodině... Pokud na to kurva nemám, neodchazim k milence a cizímu decku... Jako rozejít se s dětmi není levný... Nesnáším tyhle skatulata hejbejte se... Rozvod a následne zakládání nových rodin se prostě prodraží.... A na madrace spát jak cokl na zemi.... Ne, to bych nesnesnesla, věřím však, že by to ani nenapadlo otce mých děti, kdyby odešel jinam

jancazao
7. pro 2022

@elu mě to taky vadí, ale co s tím chceš dělat?

j.a.n.i
7. pro 2022

@elu A co by s tim udelala? Branila detem chodit za otcem? Koupila a vybavila mu byt? Nebo jake si predstavujes reseni?

j.a.n.i
7. pro 2022

@escapelle Nikdo ji neupira pravo si postezovat, ale to je tak jedinne, co s tim muze delat, on ji opravdu nemusi poslouchat v tom, co ona chce, aby pro deti mel. A ze ji to vadi, taky celkem chapu, ale opet nijak tim deti neohrozuje, takze to nikdo resit nebude.

kubesovaadelka
7. pro 2022

Ospod zajímá jen opravdu jestli má dítě kde spát a základní potřeby jako skříň apod. Před pár lety u nás byli kouknout když jsme si brali přítelovu, tehdá 17ti letou sestru do péce. Žili jsme tehdá v 1+1, neboť jsme samy mladí a tohle byla mimořádna situace, kdy jsme sestru okamžitě potřebovali dostat k sobě. Sestře jsme přenechali ložnici, kde měla svoji skříň, stůl s PC a postel, my spalu v obýváku na gauči a úplně v pohodě sociálka nic neřešila. Já hrozila jak budou koukat do lednice jestli má co jíst apod 🙈😂😂 a nic se nekonalo. Prostě má svůj prostor, postel taktéž no problém. A když si pamatuji na sebe před 10 lety,když se naši rozváděli, tak socialce dokonce stačilo popsat svůj pokoje, nebo nakreslit půdorys pro představu

martt
8. pro 2022

Ja dám trošku jiný pohled na to spaní. Ja mam velké problémy s krční páteří. Do dětského pokoje k synům jsme koupily postel právě s výsuvným lůžkem, že když budou nemocný, abych u nich mohla spát. A stejně si je při nemoci stehuju do obýváku, protože se mi tam spi daleko pohodlneji a lépe než na tom lůžku. Protoze se tam nevejde vyšší matrace ale jen slabá. A jsou lidé, kteří na rozkládacím gauči spi spoustu let, protože ložnici nechali dětem. Některé pohovky už jsou i srovnatelné s posteli co se týká té pohodlnosti. Takže já osobně bych se toho tolik nebala. I když tě chápu.

j.kriv
9. pro 2022

Já zakladatelku chápu, nicméně bohužel on si to opravdu může nachystat, jak chce 🤷 to už je pak spíš o svědomí toho rodiče, že nechá děti spát na matraci apod...a hlavně ono se to potom všechno vrátí v přístupu těch dětí. Když jsme šli s bývalým od sebe, holky měly v baráku pokoj, ten si potom zabrala nová žena jako prádelnu, takže holky spaly u pračky a sušáku. A prostě to zamrzí, když jdou děti na druhou kolej. Nicméně u nás to dopadlo dobře, udělalo se podkroví a holky mají krásný plnohodnotný pokoj na víkendy, i s další sestrou, protože i ta nová žena už je svou vinou bývalá 🙈

hadruska
9. pro 2022

@escapelle Taky to tak citim.Ex si deti domu vzal jednou (jeho pritelkyne je nechce).Chodi tedy ke tchyni,kde maji postel a konecne i periny (i ty si nosily od nas).Ex je tam nekdy i prijde navstivit... Jaky si to udaaa,takovy to maaa

mia171717
10. pro 2022

Moje děti jezdily k tatínkovi od chvíle, co jsme se rozešli. Bydlel nejdřív v malem bytě. Děti spaly v obyvaku na gauci každý druhy víkend, pak když byla možnost, tak jim udělaly pokojik, ale to už tam stejně nechtěly jezdit… důležité je, aby trávily čas i s tátou a je jedno, ze tam nemají komfort jako doma.

karkulka1283
Odpověď byla odstraněná
Zobraz