Změna termínu výplaty alimentů. Máte zkušenost?

anina91
26. led 2023

Ahoj,

včera mě otec dcery informoval, že bude řešit změnu termínu výplaty alimentů. Tento termín máme soudně určený k 15.dnu v měsíci. On se ohání tím, že se kvůli mě nedostane do problémů, jenomže díky jeho zpožděným platbám se do problémů dostávám já, zvlášť, když jde o nákup například bot nebo zimního oblečení pro dceru.

Chtěla bych se proto zeptat, zda jste se někdo s tímto požadavkem setkali a jestli s tím máte zkušenost, jak se k tomu soud postaví a jestli je má otec nějakou šanci, že mu bude vyhověno.

jancazao
26. led 2023

@anina91 zkušenost nemám, ale jestli mi to pošle 15. nebo 20. by mi bylo jedno, stejně musím mít peníze na chod domácnosti na celý měsíc, takže na tom až tak nezáleží.

lencaa11
26. led 2023

@anina91 asi záleží z jakého důvodu chce změnu zda skrz zaměstnání že mají termín jinak tak v tom mu soud vyhoví většinou všude píšou do 15 ..v měsíci do rosudku ...tak zas proč házet klacky pod nohy když otec platí výživné

krisstina93
26. led 2023

Asi záleží jaký má důvod no, jestli má třeba vyplatj k 20. tak by mu to soud mohl posunout. Ex mi na syna má podle rozsudku platit do 20. v měsíci, ale já sem teda rada, ze vůbec platí, tenhle měsíc mi třeba peníze ještě nedal, dá mi je v neděli až přiveze syna, ale mě je celkem fuk jestli mi to na začátku měsíce nebo na konci, nebudu kvůli par dnům dělat rozbroje.

jjasmina
26. led 2023

@anina91 je škoda, že se nedokážete domluvit, není jedno jestli to pošle 15. nebo 25, ale hlavně když pošle??? Pokud má později výplatu, tak by mu soud mohl samozřejmě vyhovět

sam96
26. led 2023

@anina91 zimni boty a oblečení by snad měla mít když je leden ne? Buď rada ze ti je posila a nedělej hysterku skrz 10 dnům 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

andelka
26. led 2023

Nedá se domluvit? Záleží i třeba kdy je výplata. My máme v rozsudku klasicky že k 15. dní,ale odjakživa to posílá kolem 1 ( někdy před, někdy výjimečně 2.) Manžel zas posílá alimenty později, kolem 25, protože mají výplatu později. A je fajn odeslat hned co je nutné a nečekat s tím až před další výplatou. Pokud se platí pravidelně každý měsíc,tak konkrétní datum bych nechala na dohodě.

anina91
autor
26. led 2023

@sam96 samozdrejme,ze zimni vybavu ma, jsou ovsem domacnosti,kde i 10dnu je celkem dlouha doba. Zvlášť ve chvili,kdy jde z jeho strany jenom o naschvaly.

anina91
autor
26. led 2023

@andelka vyplatu ma 15., vím,ze penize miva podstatne dříve,ale o to nejde.

Me slo o to zjistit, jestli muze uspet. Evidetne muze. Ja bych to na dohode klidně nechala,ale to by musel komunikovat aspon trosku a prestat delat naschvály. Pro me je celkem zasadni jestli dostanu penize 15., 20. Nebo at 31...

anina91
autor
26. led 2023

@krisstina93 ale vite,kdy penize dostanete nebo ne? Ja prave nevim,kdy se uraci je poslat. Coz je pro me celkem zasadni prave ve chvili, kdy musím koupit například boty nebo je dcera nemocna a ceka me vydaj v lekarne...

barmil
26. led 2023

@anina91 dceři je podle profilu pět. Takže jistě pracuješ.

krisstina93
26. led 2023

@anina91 nevím, většinou je proste dostanu do konce měsíce, mě to ex dává na ruku, když vrací syna, tak když kluk třeba onemocní a nejede k ex, tak mi dá peníze třeba další měsíc 2x. Jenže ono s tím stejně moc neudelas, nejakej den sem, den tam nikdo moc hrotit nebude, by musel několik měsíců neposilat nic, aby se tím úřady vůbec zabývaly.

lencaa11
26. led 2023

@anina91 tak stejně jak je psáno soudy píšou cca všem pomalu stejný datum a do konce měsíce když to posle tak mu nikdo nic neřekne u soudu vám by řekli že si jako máma máte udělat rezervu než peníze přijdou zas člověk by měl bejt rád že peníze posíla

bereni
26. led 2023

@anina91 Zalezi jaky uvede duvod 💁‍♀️. Ale nejspis uspeje. My mame datum k 1.dni v mesici predem, nicmene ex je posila nekdy kolem 17-18, dle vyplaty. Jakoze pokud plati, tak bych nedelala sama naschvaly. Jsou otcove co neplati a to by asi taky bylo pro tebe zasadni, kdyz resis par dni. Ja nevim, ale pokud planuji nakup neceho tak si to rozvrhnu dopredu ty penize ne? Kdyz by neposlal nic tak dcera nema boty?

karkulka1283
Odpověď byla odstraněná
Zobraz