3 z těláku?

poupe
6. čer 2017

mé nesportovní dítě bude mít 3 z TV, u nás se dávala nejhorší 2 a to muselo být fakt kopyto. Začla brečet, tak jsem jí řekla že se nedá nic dělat, takže bude mít 1 a 2 na vysvědčení a 3 z Tv☹, mě to příjde padlý na hlavu, z Tv, z VV, HN dávat špatný známky,

dora13
7. čer 2017

@japona tak to je samozrejme uplny jiny pribeh, tam je zhorsena znamka zcela na miste. Ja zila v tom, ze se tu bavime o davani spatnych znamek z telocviku na zaklade talentu/netalentu.

caverina
7. čer 2017

@japona já si teda dost dobře neumím představit jak by takový bojkot u tretaka mohl vypadat....synovi musím psat omluvenky i s důvodem proč,kdyby jich bylo moc je potřeba omluvenka od lekare ....to si jako sedne na lavičku a odmítne se prevkikat a bude mít učitelku těžce na háku?..to si umím představit třeba u devataka ale tretak???a pokud by se to stalo tak počítám,ze by to učitelka řešila s rodiči hned...a jakýkoliv jiný důvod pro trojku mi přijde absurdní...

poupe
autor
7. čer 2017

Tak na vysvětlenou mé dítě není oplácané(148cm/34kg), tělocvik nosí, není drzá, nic nebojkotuje. když jí něco nejde tak se to snaží naučit, prostě jí to ale nejde, prostě nemá sportovní talent. Dělá co jí v rámci možností jde-brusle, plavání, kolo, ostatní činnosti pokulhávají, snaží se.

daisy1
7. čer 2017

normálně bych šla co nejdřív optat se, v čem je problém, řekla bych, že to mrzí dceru i mě...

poupe
autor
7. čer 2017

@daisy1 včera jsme s ní mluvili.

dzungala
7. čer 2017

@poupe

a co říkala?

poupe
autor
7. čer 2017

@dzungala nemohla pochopit že to opravdu nědělá schválně(pomalu se převlíká, hází málo, běhá pomalu....) má flegmatickou povahu, ale 3 z Tv jí rozbrečela.

mammoth007
7. čer 2017

@caverina on to byl syn pani reditelky 🙂 takze na skole prvni po bohu

caverina
7. čer 2017

@mammoth007 tak to hodně vysvetluje🙂ale stejně je to úlet jak prase😂

alkapinka
7. čer 2017

Tam se asi nebude dát nic dělat, dokud bude mít na tom stupni tu učitelku ☹ já měla to samý(teda na druhým stupni) dcera profesionálních sportovců, sama velmi sportovně nadáná..ale učitelka byla psycho..na všechno měla tabulky.. kdyby nebylo všeho ostatního (gymnastiky, "normální atletiky"atd) tak mi snad napálí kouli.. každý rok mi hrozila 3 z těláku, jen proto, že v běhu jsem byla prostě totálně tragická a měla vždy kouli..no a jedničky s koulema= 3 - muj táta to nemohl rozdejchat a měla jsem to na talíři až do střední, kde jsem na jiné škole samozřejmě vyfasovala jinýho profesora a měla 1 ( protože jsem ho pořád vyklepávala v baesketu a pinčesu😀) .. takže spíš bych řešila, jestli jde přejít k jiné učitelce na tělocvik, co nemá tabulky...😕

pincola
7. čer 2017

@japona Já nesouhlasím. I kdyby rodiče dítě ke sportu nevedli a averze dítěte k sportu byla jejich vina, pak je tu právě ještě ten pedagog. Rodiče jsou různí, někteří dítěti život ulehčí, jiní mu ho ještě ztíží doma fackama a někdy i něčím horším. Rodiče nepředěláš, často se ani nikdo nedozví, jak to doma u dětí funguje. Ale je tu pedagog, jako další nezávislý člověk, který dítěti může ukázat, že to jde i jinak. A dát šanci, pokud dítě chce, aby mělo šanci si pomoct.

Totéž ta matika a fyzika. To je přeci jen trochu jiný případ, protže u těláku hrají roli vrozené tělesné dispozice-vrozené hypotonie, rozštěp břišních svalů, léčené kyčle a nebo zanedbané neléčené kyčle atd. U matiky a fyziky je možnost se trochu učit a známku si vylepšit. A i tady by to mělo být. Motivace. Lidskost. Nedaří se, příště je možnost dát se vyzkoušet. My ve fyzice nosili referáty. Prostě ne každý na to byl a byl schopný se naučit tak, aby mu to zvedlo průměr, kdyby se dal vyzkoušet. Ale kdo to měl mezi známkami, mohl donést referát a přednést ho třídě, na téma, které ho zajímá a mohl si ho udělat v bezpečném prostředí doma, v klidu. Byla snaha, aby alespoň ty vyloženě zlé známky nepadaly-pokud dítě mělo snahu a bylo ochotné prosedět odpolodne na zadku s referátem.

Taky v těláku máš víc možností, co nabídnout. Když se dítě bojí výšek a nechce šplhat, může mimořádně skákat přes švihadlo. V matematice je to horší, kdo počítat neumí a není na to, tak nemůže zarecitovat básničku, protože by to bylo mimo předmět.
Ale šance na vyzkoušení a vylepšení známky by být měla.

A jak tuholky psaly. je to výchova. jde tu o vztah k předmětu, k vedení k předmětu-ke sportu, k hudbě. U fyziky bude těžko radost pro nenadaného žáka. U těláku klidně být může! Tam si opravdu každý může vybrat, co ho baví a získat k tomu vztah a pokračovat v celém životě. I kdyby to byla ta tlustá hoka o které píšeš, na kterou rodiče kašlou, která zajídá sladkostma nedostatek pozornosti a je v neustálém přepětí-doma kvůli rodičům, ve škole kvůli klukům, kterým se nelíbí. Ale může tu být fajn pedagog, který jí nebude ponižovat cvičením na hrazdě, ale zařadí do těláku běh, posilování břicha-všichni školáci potřebují. Uvolňování zad. Posilovací cviky na podložce. A sem tam pochvalu. A třeba ona i kdyby měla naprostou averzi k pohybu a bylo to pro ní obtížné, tu podložku vytáhne třeba i doma a třeba i za 10 let.

anakolut
7. čer 2017

Až do 8. třídy mi dávala jeden kretén 3 z tělocviku, což mi vždy zničilo vyznamenání. Mám z toho do teď komplex a kladný vztah k pohybu nemám doteď a myslím si, že je to vina i tohodle kreténa. Chápu, jak Tvé dceři je, pohlaď jí za mě. Není v tom sama, kočička jedna malá.

caverina
7. čer 2017

@pincola skvělé napsané..jen škoda,že to tak nevidí všichni..

pincola
7. čer 2017

@caverina díky moc🙂

poupe
autor
7. čer 2017

@alkapinka oni mají jednu učitelku na všechno, kromě AJ. Teď se řeší jestli jí budou mít v 5 třídě, ale ona je nechce☹

alkapinka
7. čer 2017

@poupe tak to je blbý☹ tak hold nejak sikovne vysvetlit, aby si z toho malá nevzala komplex a trauma:-/

anushka111
7. čer 2017

@poupe Moc mne mrzí, jaké má tvé dítko trápení. Já jsem extrém dřevo, až v dospělosti se přišlo na to, že to patří k mé jedné nemoci, která jinak s pohybem nesouvisí. Měla jsem štěstí na učitele, nejdřív si taky mysleli, že to dělám naschvál, takže si mě měsíc vychutnávali, než pochopili (naštěstí byli chytří), že existují opravdu i děti se sprotovním antitalentem. Známky jsem měla 1, nebo 2 na vysvědčení. Nepobrala to jen jedna učitelka, myslela si, že to ze mne "dostane", nedostala. Ke sprotu (obvzlášťk míčovým a týmovým hrám, které učitelka milovala) jsem pak měla pár let silnou averzi. Jinak jsem byla dítě štíhlé, chodila jsem na balet (4 - 7 hodin týdně), občas turistika.

caverina
7. čer 2017

Pamatuji si ze jsme na zakladce měli mladou učitelku těsně po škole a ta to fakt "zrala",ale naštěstí jen dva mesice..spolužačka nejenom ze nebyla schopna ubehnout1500m za určitý čas ale ona v polovině nebyla schopna ani běžet a tak to odchodila(nebyla tlusta)...jednou za ni ucitelka bezela a nutila ji v kuse bezet..tesne pred cilem holka zkolabovala a volala se zachranka......ředitel si jí podal a byl klid.....odešla na jinou ale sportovní školu...

japona
7. čer 2017

@pincola Totéž ta matika a fyzika. To je přeci jen trochu jiný případ, protže u těláku hrají roli vrozené tělesné dispozice-vrozené hypotonie, rozštěp břišních svalů, léčené kyčle a nebo zanedbané neléčené kyčle atd. U matiky a fyziky je možnost se trochu učit a známku si vylepšit. A i tady by to mělo být. Motivace. Lidskost.

Pokud má někdo vrozenou vadu nebo je absolutní antitalent, tak holt cvičí dobře a ne vyborně. To je proste fakt, který je třeba přijmout. Jiný má zase vrozený (anti)talent na jazyky, logické myšlení nebo spatnou paměť, budou také dostávat známky ze soucitu?

dora13
7. čer 2017

@japona tyjo, to vubec nema cenu s tebou debatovat, ty si porad dokola jedes jedno a vubec snad ani nectes, co ti kdo pise😅

pincola
7. čer 2017

@japona Ještě jednou naposledy: Ne, nikde ani v těláku ani v jazycích nedávat jedničky ze soucitu, ale všude hledat možnost, jak nabídnout dítěti, aby mohlo vlastním úsilím svou situaci zlepšit v rámci možností. Jiné podmínky k tomu má matikářka, jiné tělocvikářka, jiné jazykářka. Ale všude, když je vůle, tak to jde nabídnout. Pokud žák nemá zájem, dostane halt špatnou známku, taky zkušenost pro život.

Nemám ráda, když někdo převrací všechno, co řeknu.
Chceš-li uvažovat v takových schématech, jaké předkládáš, je to tvá věc, mě do toho nic není. Chtěla jsem vyjádřit podporu tady holkám a to jsem udělala.

kolibricek36
7. čer 2017

@pincola ovsem ne vzdy je to proste nezajem nekoho - pokud je pomalejsi, tak to proste neda i kdyby se nahlavu vsichni staveli. ..

kamila297
13. črc 2017

Myslím si, že předměty, které závisí jen a jen na talentu a vlohách dítěte, by neměly být známkované. Všichni neumí zpívat jako Karel Gott a neumí kreslit jako Josef Lada. Zrovna tak to je u sportu - někdo je kopyto, které neudělá ani kotrmelec a někdo metá přemety ode zdi ke zdi... Na druhou stranu, když už se to teda musí známkovat, tak zase chápu, že by bylo vůči ostatním nespravedlivé, aby netalentované dítě mělo 1 jen proto, aby si nezkazilo vysvědčení. Koneckonců u přijímaček na střední školu stejně nikoho nezajímá, co mělo dítě z TV, že? 🙂