Bufet ve škole

pavlina276
16. říj 2015

Holky, mám problém s bufetem v naší škole....Mám dcerku, začala chodit do první třídy a vedle na chodbě je bufet. Mají tam pouze sladkosti, pepsi, bagety atd. Snažím se to dcerce vysvětlovat, že nechci, aby tam chodila, ale včera jsem zjistila, že mi vzala dvacku z peněženky a šla si tam něco koupit. Stěžovala jsem si učitelce a ta řekla, že je to náš problém, že jí to musím vysvětlit. Chci se zeptat, máte ve školách bufety a jak to tedy dítěti vysvětlit, že mu to škodí a je to zbytečné ☹ Nebo jí mám dávat peníze "jako všichni ostatní". Vždyť je to padlé na hlavu a škola v tomto případě úplně opomíjí zdravé a morální hodnoty....nebo jsem blázen?!

pavlina276
autor
23. říj 2015

@barborka09 za to bych u nás byla ráda🙂

elvira
23. říj 2015

Dcerka se chce asi "vyrovnat" ostatním...
Zvolila bych rozumný kompromis - jednou týdně ti pár korunek dám, kup si něco, nač budeš mít chuť.
Jí se nic jednou za týden nestane, tebe to nezruinuje - prostě mi to připadá rozumnější než to zakázat natvrdo a malá pak někde natajňačku bude brát peníze nebo závidět spolužákům...
Ale ohledně sortimentu bufetu bych možná zkusila promluvit s vedením školy, na kom to záleží a třeba zkusit oslovit víc rodičů a pokusit se o změnu...

topinambur
26. říj 2015

@barborka09 Ty jo až tak moc to mají "vychytané"? Tak to jsem zvědavá teda...S tou kartou je to super nápad..Jako zjišťovat, co si děti kupovali mi přijde až moc, ještě když tam jsou spíše zdravé varianty a ne žádné koly apod. Ale s tím nabíjením je to fajn 🙂

konidana
26. říj 2015

@pavlina276 učitelka s tím nic neudělá, chce to napsat řediteli, nebo zřizovateli školy. Nejlépe, kdyby se ozvalo více rodičů. U nás automaty a bufet jsou také, ale automaty zejí prázdnotou a krčí se tam možná jeden džus... Ředitel je pro zdravou výživu, ale automaty tam byly dříve než on a jsou nasmlouvané asi na určitou dobu.... V bufetu mají věci celkem OK a lze i pro dítě nastavit omezení prodeje.

anetka1701
26. říj 2015

Když jsem byla malá, tak si pamatuju jak jsem špatně snášela, že splužáci chodili do bufetu/automatu a já nic... A rozhodné NE mých rodičů, i přes vysvětlování vedlo akorát k tomu, že jsem byla frustrovaná, spolužáci se mi smáli a já pak taky kradla peníze rodičům... Pamatuju si to jako teď...

Já osobně bych přistoupila na kompromisní řešení - dala bych nějaké úkoly a za splnění úkolů doma bych vyplácela nějakou drobnou odměnu. Ideálně třeba dvě koruny denně, aby dítě bylo donuceno šetřit a "vydělat" si na nějakou věc. Bude to mít dva výsledky - bude se učit hodnotu peněz a samo pak pochopí, že když bude muset na nějakou sladkost dlouho vydělávat, nebude se mu to kolikrát chtít pak dávat a druhý výsledek je ten, že sem-tam si něco pořídí a nebude ve třídě za takového outsidera...

topinambur
27. říj 2015

Já si pamatuju, že od druhé třídy mi naši dávali peníze na týdeník do autobusu, zbylo mi tehdy pár drobných (ovšem to jsem si za to mohla něco koupit, dneska bych ani rohlík nesehnala 😀). Každopádně jsem si se zbytkem mohla dělat co chci a taky mě to docela naučilo. Nejdříve jsem vždy v pondělí pelášila do obchodu něco koupit, pak jsem přišla na to, že si to můžu pošetřit na něco lepšího apod 🙂. Praktikuji to stejné a zatím je to v pohodě 🙂

class
9. lis 2015

Máme ve škole bufet,nic proti tomu nemám mají tam sladkosti,obložené bulky,minerálky,ale pepsi ne.Synovi jsem vysvětlila,že není potřeba,aby se cpal sladkostma a pochopil to ani nežádá po mně peníze a od spolužáků si nedovolí půjčit jelikoš ví,že by dostal vynadáno.