Děti a škola. Dáte je na poslední měsíc?

zdrivana
2. kvě 2020

Ahoj,
chtěla bych vědět Váš názor, zda pustíte děti do školy, někde je psáno 11.5 někde zase 25.5?

bamak
2. kvě 2020

@legelata nemyslím si, že by byla stejná.... Lidé se pomalinku ale jistě budou muset vrátit k normálnímu životu a koronavira vzít jako reali a fakt. Budeme doufat, že i média to přestane bavit a nebudou kolem toho dělat takový humbuk. Zase to obligátní srovnání s chřipkou-byť si nemyslím, že koronavirus je "horší" chřipka...... Ale očkování proti chřipce je na trhu mnoho let, určitým skupinám ho plně hradí pojišťovna.... Kolik % populace se nechává očkovat na chřipku? Na kterou také mohou umřít, nebo která je může šupem poslat do invalidního důchodu a nadělat jim peklo že života svými následky a komplikacemi?

lilian2111
2. kvě 2020

3 třída a nedám

natysnovec
2. kvě 2020

Nedam....

shaun40
2. kvě 2020

@monita0806 Když je žena těhotna tak spada do rizikové skupiny myslím si že by melo platit O ČR. Zavolala bych si na infolinku ministerstva.Nákaza nemoci by mohla vážně ohrozit matku.

janoma
2. kvě 2020

Neposlu. Ucit se stejne nebudou. Budou jen skupiny a studeny oběd. Ú děti budou asistentky, vychovatelka nebo paní učitelky z prvního stupně. Dle mě se víc naučíte doma.

shaun40
2. kvě 2020

Ano dám i když s tím nesouhlasím .Podepsala jsem petici pro zavření škol do června.Myslím si že to bude zbytečný je žák 5 třídy. Když jsem slyšela jak to bude asi probíhat tak mi to přijde jako společenska událost na pobavení. Suplovat budou i asistentky tak v podstatě je to jako nic.Ale syn tam hrozne chce tak musím poslochat😂.Spíš bych tam dala staršího 7třida.Ten tápe ve fyzice chudák.Já taky tak čumíme do knížek po večerech si pouštíme místo filmu gravitaci a atmosférický tlak😂lepší než kriminálka.

betelgeuzz
2. kvě 2020

@hojda podle kterých informací, když ministerstvo nic neposlalo? A s dítětem doma toho stihnu xkrát víc, než ve škole. Takže žádný volný režim není potřeba. Kdo chce dítě doma, ať se mu teda věnuje a ne, že se bude vymlouvat, že nestíhá. Já do teď stíhala s dětma školu, uvařit a vykázat 8 h práce, kdybych měla OČR, tak máme dobraný učivo do konce roku.

ckei
2. kvě 2020

@zdrivana nepůjde. Ještě snad, kdyby ho učila jeho učitelka a byl tam jen s dětmi ze třídy, tak možná ano, ale takto ne. Dcera do školky už také nakonec nepůjde.

podestatka
2. kvě 2020

Jenom že zvědavosti... Vy všechny, které nebudete dávat děti do škol a školek, pracujete z domova nebo berete OCR? Nemluvím o maminkach, které jsou doma na rodicaku.

klea81
2. kvě 2020

@hojda tak určitě s tím vysvětlením má víc zkušenosti učitelka než ekonom 😉

klea81
2. kvě 2020

@janoma a co když se doma učíme minimálně? 😉

ckei
2. kvě 2020

@podestatka ani jedno. Normálně chodím do práce, manžel má HO. Až mu HO skončí, já skončím v práci a budu s nima prostě do září doma.

podestatka
2. kvě 2020

No já také chodím normálně do práce, když mám denní manžel dělá z domova, ale mám spíše noční po kterých prostě nespím. A moje děti půjdou, syn první třída, dcera je ve školce. Jsem už strašně unavená a čekají nás zase prázdniny. Takže i tzv. měsíční hlídání nám strašně pomůže.

alcar
2. kvě 2020

Ja nechapu, proc ty skoly pojedou na nejaky zvlastni rezim. Proste se oteviraji a mely by makat uplne normalne. A je jedno, jestli to je mesic nebo tri. No a ze se otevre skola, ale jidelna ne, tak to uz mi hlava vubec nebere. 😃🤦‍♀️
A vymluvy na jakousi “zdravotni nezpusobilost” a “rizikovost” ucitelek jsou opravdu jen trapne vymluvy. Na copak se asi vymluvi lekar nebo zdravotni sestra, ridici autobusu, pruvodci ve vlacich, pracovnici elektraren a jinych nezbytnych provozu?! Take budeme pul roku bez elektriny, protoze zamestnanec se boji prijit do prace?! Nebo se nam pokazi pracka a opravar nam rekne...paninko, mate smulu, ja zacinam pracovat v zari, nechci se nakazit, mam uz 55 let a mam vysoky tlak.
Bozinku! 🙏 V zari bude situace stejna (virus tu porad bude strasit), tak to by me zajimalo, na co se budou ucitelky vymlouvat pak. A ze jim nevadi treba ta sezonni chripka, ta je taky dost rizikova a ma jeste vyssi umrtnost nez covid a te se neboji?

betelgeuzz
2. kvě 2020

@alcar taky nechápu, proč se školy normálně nerozjedou. Podle mě je to problém ministra. Zatímco Havlíček se při každém zlepšení situace snaží lobovat za svůj resort a domlouvat rozvolňování, Plaga krčí rameny, že jedná dle doporučení min. zdravotnictví.

podestatka
2. kvě 2020

@alcar naprostý souhlas. Já pracuji jako zdravotní sestra ve velké fakultní nemocnici a nikdo se nás neptá, jestli se bojíme.... Nebo například prodavačky, těch se také nikdo neptá. Vir tu bude už napořád a my se s ním prostě musíme naučit žít a existovat.

alcar
2. kvě 2020

@betelgeuzz presne! Mne to ministerstvo skolstvi prijde strasne tezkopadne a zpomalene. Vyjadreni nula nula prd. Porad jen spekulujou a vyckavaji, misto aby se k tomu postavili celem, ze otevreni skol uz je proste tutovka. Ted jde jen o to kdy a prosadit si prijatelne podminky. A skoly a ty jejich slavne desinfekce. Ted budou tri tydny desinfikovat. 😂🤦‍♀️ Vzdyt za tu dobu uzavreni skol uz to musi mit vydesinfikovane a priparvene naprosto vsude. Meli dostatek casu se pripravit. Ucitelky se v tech nejhorsich chvilich zabarikadovaly doma, jine profese normalne fungovaly, firmy se trepou na to, aby se zase normalne rozjely, potrebuji zamestnance v praci a ne na očr a ucitele se ted zacnou vymlouvat a delat drahoty.

alcar
2. kvě 2020

@podestatka treba takove moje kadernice a kosmeticka mi volaly hned druhy den, co se dozvedely, kdy muzou zacit pracovat. Ale tem nikdo nedava 100% platu, ze jo. Kdyby brali ucitele 60% nebo vubec nic, tak by do te skoly naklusali hned.

bamak
Autor odpověď smazal
Zobraz
20190418
2. kvě 2020

Školka, určitě dám. Celou dobu dělám na HO a jsem už úplně KO

betelgeuzz
2. kvě 2020

@alcar Hlavně ze se otevřou kina a OC. Už vidím ty pubertaky,jak se budou doma učit, když maji známky jistý.

beyun
2. kvě 2020

Dcera je prvňáček a do školy půjde. Už nám psala paní učitelka, aby věděli kolik dětí jim nastoupí. Ale dceřina ZŠ má celkově menší třídy, zrovna ona má ve třídě 17 dětí a je to nejpočetnější třída na 1.stupni. Podle situace s nákazou půjde i syn do školky, jestli je otevřou, ale spíše počítám s tím, že školka až od září.

anina32
2. kvě 2020

@podestatka Oba s manželem chodíme normálně do práce, výuku zvládáme a prvňáčka do školy poslat nechci. Né opravdu to není o tom, že děti chce nechat doma jen ten kdo bere OČR.

podestatka
2. kvě 2020

@anina32 v pořádku, každého věc. A mohu se zeptat jak to s manželem děláte a zvládáte? A máte dvě nebo jedno dítě? Já upřímně přiznávám, že ve dny kdy jsem po noční dvanáctce, nejdu spát a starám se o dvě děti, škola je to poslední co chci dělat.

anina32
2. kvě 2020

@podestatka Manžel chodí do práce na jedenáctou večer, vrací se kolem desáté ráno, víkendy má volné, já střídám ranní a odpolední, pracuji i o víkendech. Většinu učení dělám s malým já, s manželem jen občas čtou, nebo udělají pár příkladů matiky. Je to náročný, ale pořád lepší než ho teď poslat do školy. Děti máme dvě, starší je ve druháku na střední, ten se učí sám, kontroluji jen online hodnocení na stránkách školy.

monita0806
2. kvě 2020

@shaun40 Děkuji moc, v pondělí si zavolám a poptám se.

podestatka
2. kvě 2020

@anina32 tak klobouk dolů před vaším manželem, pokud nespí, musí být úplně k. o.

podestatka
2. kvě 2020

@anina32 a upřímně si nedokážu představit, že bych v tomhle režimu jela skoro půl roku, když pripoctu i prázdniny...

anina32
2. kvě 2020

@podestatka Spí dopoledne nebo odpoledne, podle toho jakou mám směnu.

anina32
2. kvě 2020

@podestatka Tohle je jeho normální pracovní doba, takhle to měl/ bude mít i v době školní docházky, teď akorát nemusí vyzvedávat že školy.