Jakou střední školu vybrat?

kikina9
10. led 2020

Dcerka je sice teprve v 7.třídě, ještě minulý rok měla vyznamenání, teď se ale zhoršila, vychází jí na vysvědčení asi 4 trojky. Už pomalu začínám přemýšlet, kam by mohla jít po základce. Dcerka by nejraději byla učitelka v mateřské škole nebo vychovatelka, ale pokud se ve škole nezlepší, tak na to asi může zapomenout, na pedagogickou školu ji skoro určitě nepřijmou. Ale jak tak přemýšlím, vůbec mě nenapadá, kam by po škole mohla jít. Kadeřnice, kosmetička, cukrářka ani kuchařka by být nebavilo, a jinak tady moc učebních oborů vhodných pro dívky není. Myslíte, že má šanci se dostat třeba na zdravotní školu nebo obchodní akademii i s takovýma známkama? Samozřejmě ji budu tlačit, aby se ve škole zlepšila, a doufám, že se jí to povede, ale kdyby ne, kam ji dát? Máte některá holky, které se učí podobně jako dcerka, a jakou školu dělaly nebo dělají? Děkuji.

wendyp
13. led 2020

Joo a jeste bych rada napsala ze jsem na základce o trojky dost bojovala a casto mi hrozilo i horší... A na střední sem měla vyznamenání 😉 Bracha ted úplně to samé. Základka se ctyrkama a na střední ma teď dvě trojky 😊

jandl
13. led 2020

Mám dceru v 1.roč., předškolní a mimoškolní pedagogika.
Zjistěte si, kolik uchazečů přijímají, kolik se jich hlásí. Berte v úvahu, že děti si dávají 2 přihlášky. Po odvolání je spousta dětí umístnitelných. Zjistěte si, jak se hodnotí, bodují př. zkoušky. 50 bodů za známky z 8. a 9.tř., 50 bodů za test z JČ, 50 bodů test z M. To jsou maxima. U našeho oboru to nemělo takovou váhu, protože byly hodnoceny i zkoušky ze zdatnosti v TV, HV, VV, mluveného projevu.
Kdyby se má dcera hlásila na jinou školu, tak má nízké hodnocení za známky, protože pobývala na gymnáziu. Realita po přijetí je taková, že v matice nebo angličtině proti holkám ze základky exceluje i přesto, že měla hodně trojek (včetně M, A) na předchozích vysvědčeních na nižším gymnáziu.
Úroveň připravenosti na střední školu je různá. Není jednička jako jednička.
Dceru povzbuzujte. Vysvědčení ze 7.tř. ukazovat nebude, ale jestli zabere, tak má větší jistotu, že ji vezmou tam, kde chce. Moje známá se divila, jak usilovná její dcera v devítce dokázala být.Proč prý to nešlo i dřív.😉

Silnější ročník už vaše dcera je. Mám dceru v primě. Bála jsem se loni konkurence u příjimaček, ale světe div se, vypisovali i 2.kolo. Škol je opravdu hodně.

lola1976
1. říj 2020

Zdravím.Opravdu si také pamatuji,ze na kadernici brali pouze dvojarky.Jsem ročník 1976.Ma dcera je v 8.tride.Do pate třídy samé jednicky.V sedmé 3 dvojky a nyní po pulrocnich prázdninách nosí ze školy 3,4.A hlavně je ji to uplne jedno.Take už začínám mít hrůzu z toho na jakem ucnaku nakonec bude.

ekou
1. říj 2020

Asi bych zkusila tu ucitelku v ms popr zdravotni sestricku, OA ma kde kdo a uplatneni 0 (pokud uz nema nejakou praxi)... A do devitky daleko ;), toho se muze jeste zmenit a bude treba chtit na prumku :D