Ochlupení. Je v 10 letech ještě brzy na holení nohou?

miroslavajanova
1. pro 2020

Ahoj holky moje dcérka 10 let ma už ochlpenie na nohách atď. Chci se zeptat. Kdy ji mám koupit žileky aby se mohla holit.??vydi to odemne od malinka .a ptala se odemne kdy muze i ona.je to ješte brzo ?nebo ne.prosím o radu dekuji maminky.

xmele004
1. pro 2020

Neni samozrejme zadne pravidlo. 10 let je malo, ale moje dcera v 10 dokonce menstruovala, takze to neni vsude stejny 😁 ted pres zimu bych to asi neresila a pokud by to ji vadilo nejak v lete, klidne bych ji dala svoleni 👍

betelgeuzz
1. pro 2020

To záleží na tobě a na ní. Starší má 11 a nohy má chlupaté od mala, ale zatím si nestěžovala, tak to neřeším. Ale už jí rostly chlupy pod pažema, jsem přemýšlela, jestli jí mám říct, že si to většina holí, nebo ji nechat, dnes je zase moda mít podpaží zarostlý. A najednou se v létě dívám a ona je oholená 😀 si tajně vzala moji žiletku a oholila si to.

martulka88
1. pro 2020

Vím, že je jiná doba, než byla za nás. Já si ale myslím, že pokud není jako tmavá "opice" a má jen sem tam nějaké chloupky, neřešila bych to takto brzy.

miroslavajanova
autor
1. pro 2020

Tak to ješte asi nechame tak.

levandule_k
1. pro 2020

@miroslavajanova Já bych jí žiletky nebo epilátor koupila. Kolektiv ve škole umí být dost krutý a já si pamatuji, že kdo neměl oholené nohy byl za opici.

nina004
2. pro 2020

Sestra mala teraz 13 a ešte si nohy neholila. Ale už by chcela,tak to na jar alebo na leto skúsi. Je to teda svetlý typ a podľa mňa u nej tie chĺpky toľko nevidno. Takže asi závisí aj od toho aký typ je dcéra a ako sa k tomu stávajú spolužiačky a kamarátky ,aby nebola v kolektíve pozadu a nehrozil nejaký výsmech alebo čosi podobné.

mona91
2. pro 2020

@miroslavajanova ja mam teda v hlavě vzpomínky z dětství...menstruova jsem od 9 let. Nohy jak chlap a v 10 letech jsem byla na táboře v lete a vyloženě si tam ze me ostatní děvčata co byli o 2 roky starší jak ja delaly srandu a me to tehdy hodně mrzelo a připadala jsem si blbe. Deti jsou v tomhle bohužel někdy až zle a nezáleží na době...

baris
2. pro 2020

@miroslavajanova mám holky skoro 11 a 12 a nohy si občas holí. Teď i v podpaží. Děti, obzvlášť pubertální holky jsou kruté.

me_druhe_ja
2. pro 2020

Pokud chce, nebránila bych ji. Zvlášť, pokud je tmavej typ. Jako já. Já jsem byla jako opice. :/ Taky jsem si zažila svoje, rodiče byli dost staromódní. Takže bych ji nebránila....Však zdraví si tím neničí.

aneta15
2. pro 2020

@miroslavajanova moje dcera 12 let si také nohy už rok holí ale strojkem.

codal
2. pro 2020

Počkala bych, až jestli s tím přijde sama.

cilkat
2. pro 2020

Píšete, že se ptala, od kdy může... Pokud to byla klasická dětská otázka typu "už jsem velký?" Klidně bych se odvolala na tu menstruaci (holit, až ji dostane... Protože už vlastně bude fyzicky 'dospela'). Pokud to bylo přání "já už chci", klidně bych jí žiletku koupila, ať si to zkusí, ale nechala odpovědnost na ní - ať si hlídá, kdy už holit znovu, že má čím a tak... Pokud si to zvládne hlídat, je dospělá 😉.

miroslavajanova
autor
3. pro 2020

@cilkat jo taký jsem premyslela že až když dostane menstruaci.

picimaus
3. pro 2020

@miroslavajanova dceři bude brzy 11. Holím ji v podpaží. Nohy měla dost chlupaté a vadilo ji to sportuje a v šatně už se ji posmivali. I dceři chlupy na nohách vadili. Po poradě s kosmetickou jsme zkusily vosk, dcera to perfektne zvládla. Byla jsem s ni už 3x a je moc spokojena. Chloupky jsou světlejší a slabší.

whitechocolate
3. pro 2020

Máme stejný problém, ale dceři je 7, letos v létě ji na to dvě kamarádky už upozornily, ale nebylo to nijak ve zlém, jen se podivovaly a dceři to už leží v hlavě a hrozím se léta, on je extremne citlivá a jak ji znám už nebude chtít nosit nic, kde by byly vidět holé nohy. Sama bych se přikláněla k nějaké metodě, která je trvalejší jak holení, sama jsem si poprvé cca ve 12 letech vytrhala chloupky epilatorem, ale to zase takto malé děti nebudou chtít že...Nevím jak to mají děti v deseti, ale nečekala bych na menstruaci, protože komentáře od okolí dokážou dost pošramotit sebevědomí, tedy pokud je ochlupení opravdu tmavé a husté, pokud má jemné a není to nic do očí bijícího není kam spěchat.

holkaokomodra
29. led 2021

ach jo ten náš holčičí svět, jeste ze mam syna... ale osobně bych ji to taky dovolila klidne hned a jeste to s ni sdilela jako hezkou holcici chvilku, pokud o to stojí 😊 ja jsem byla trochu pako natvrdly a je fakt, ze doma me k nicemu moc nevedli nebyl na me cas, takze trapasu s mastnymi vlasy, zapachem s podpaží a zarostlymi misty kterym se smali ostatní jsme si uzila az az. bohuzel jsem si k peci o sebe dosla touhle bolestivejsi cestou s nizkym sebevedomim, tak vam to trochu zavidim, jak můžete byt dceri oporou, na veku v peci o sebe asi uplne nezalezi, pokud si nechce barvit vlasy v prvni tride treba 😁 ale to uz je vec jina

martaskaaa
29. led 2021

No ještě že mám syna 🤣 mě to prostě přijde v 10letech takový - jak bych to řekla - úchylný.
Ale jako chápu, že někdo je chlupatý víc, někdo míň a že se mohou jiné kamarádky smát.
Já se začala holit asi někde od 13ti tuším, dřív mě to ani snad nenapadlo, ale tak před 20lety to bylo jiny no 😁

priefi
30. led 2021

@miroslavajanova nevím, zda Ti to pomůže, dnešní mládež je přece jen někde jinde, než jsme my, ale holky v naší třídě tuto problematiku začínaly řešit tak kolem 13 let, některé později, ale v šatně před tělocvikem toto téma bylo na denním pořádku a postupně jsme začínaly si nohy i holit.