V první třídě do 12:30. Není to dlouho?

veronikajanova
5. zář 2019

Můj syn nastoupil do první třídy. Dostal rozvrh a popravdě mě šokovalo, že jeden den v týdnu mají do půl jedné. Máte to tak všichni? Přijde mi to zbytečně dlouho pro prvňáčka...

meesha83
6. zář 2019

Podle me je to masakr tak maximalne pro chudaka ucitelku 😃 s prvaky je to fakt narocne 😉

lolam10
6. zář 2019

@veronikajanova nechci byt rejpalka ale neda mi to...a co byste delala kdyby vam tady rekli ze je to dlouho?skolu jste si jiste vybrali a zkuste ji dat trochu duvery.v posledni dobe furt ctu ze nekdo resi chovani skoly,ucitelek apod...resi snad nekdo vas ve skole?tak jim taky dejte duveru ze to delaji jak nejlepe umi!

zelenaesmolda
6. zář 2019

@drzticka81
ano,maji vyuku cizich jazyku drive a celkove se na deti dneska kladou vyssi pozadavky,za chvili po nich budou chtit na prvnim stupni kvadraticke rovnice 🙂
kdyz jsme u tech jazyku tak i kdyz se uci uz v prvni tride tak je to celkem k nicemu protoze styl vyuky na nasich skolach je zrovna u jazyku dost priserny.

denny27
6. zář 2019

@zelenaesmolda ty jazyky taky nechápu.. nejdřív se snad maji naučit číst a psát česky a pak až se učit jiný jazyk... přijde mi to na hlavu.

glimmer
6. zář 2019

náš Vítek je také teď v první třídě ... a mají také jednou týdně 5 hodin ... je pravda, že to je ČJ - MA - AJ - HV - VV ... ale také mě to překvapilo ... ale co mě překvapilo ještě víc, že mají 3x týdně AJ ...

iva_kucerova
6. zář 2019

@veronikajanova Měli jsme to tak loni s dcerou taky a teď je ve druhé a má třikrát do půl jedné. Netuším, do kolika budou mít v devítce. Jinak v první třídě měla hned od druhého dne úkoly a hned se normálně učili.

zelenaesmolda
6. zář 2019

@denny27
o to nejde,jde o zpusob vyuky.copak cesky se ucime stylem,ze nam nekdo narve do hlavy slovicka a gramatiku?nebylo by daleko efektivnejsi ucit ty deti stejne jako se uci matersky jazyk?Jenze to by vetsina anglictinaru nesmela projit stejnym stylem vyuky a znat anglictinu jenom z ucebnice

laka_lacenda
6. zář 2019

Tady se i 6 leté děti vracejí denně ze školy po 17.hod. 😀 Samozřejmě, že se nebiflujou tolik hodin v kuse cteni, psaní atp., ale jsou od 9 do 17 ve škole. A než se dostanou busem domů.....
A už i mladší tam bývají tak do 15:00....

denny27
6. zář 2019

@zelenaesmolda celkově učit Aj od první třídy je blbost. Měla jsem Aj od 3.tridy a umím stejně 💩
Akorát jen ty základy.😄

nicedaisy
6. zář 2019

Mame také v pondělí 5 hodin, zbytek týdne 4 hodiny ... První třída. Mě to nevadí, myslím že to zvladnou, jsou sikovni 😊😊. Ale dala bych na tu patou hodinu treba hudebku, vytvarku nebo telocvik ... neco u ceho moc "nemyslí". My máme jako patou hodinu prvouku a to mi přijde náročný. No uvidíme, čeká nás to příští týden. Ted meli v pondělí jen privitani.

ajulamamula
6. zář 2019

@veronikajanova u nas meli 1tydne v1.tride taky 5 hod. A to byla hodina dramaticke vychovy. Ve které vlastne nic nedelali. bud si cetli,nebo hrali predstaveni,hry,povidali si... popridade se ucitelka individualne venpvavala detem ktere byly pomalejsi a ostatni si ajkoby hrali.takže no stress... 😊

tifanyt
6. zář 2019

Dcera v první třídě má 22hodin týdně, 1hodina navíc je tělocvik - bruslení, jelikož je škola se sportovním zaměřením.
V pondělí má do 12:35 - 5hodin a pak oběd,
V úterý 11:40 - 4 hodiny, oběd a pak hodina bruslení od 13-14hod.
Ve středu do 13:30 - 5hodin, ale po 3.hodině mají pauzu na oběd
Ve čtvrtek do 12:35 - 4 hodiny a po 3.hodině mají pauzu na oběd
V pátek měli psaný rozvrh do 12:35, ale nakonec jim jednu hodinu ubrali, protože by pak měli 23hodin týdně a končí už po 3.hodině v 10:45...

aluskaasimon
6. zář 2019

@britney ano, v Británii od 4 let. A k čemu to je? K ničemu, děti nejsou ani vzdělanější, ani chytřejší. Je to kvůli rodičům, prostě jiný systém. A víc se mi tedy líbí náš systém, děti mohou být dětmi déle.

tifanyt
6. zář 2019

@zelenaesmolda
@denny27

Mě přijda AJ od 1.třídy naopak super. Jsem ráda, že se výuka jazyků posouvá trochu dál, než byla za nás...
Styl výuky záleží na učiteli, tak to těžko házet do jednoho pytle. Dcera ve 3.třídě je s AJ moc spokojená a není to jen biflování slovíček a gramatiky, ale hodně o frázích a konverzaci.
Jakou bude mít učitelku dcera teď v 1.třídě ještě uvidíme, ale když si vzpomenu, že nás učila přeučená ruštinářka, která byla v učebnici vždy max. o lekci napřed, tak jsem celkem v klidu, že to už se snad našim dětem nestane 😀

Větší zápřah bude, až jim k tomu v 7.třídě přibude druhý jazyk...

krtcice
6. zář 2019

Je to dost. Dcera vloni prvňák, měli celé září 3 hodiny do 10:45, pak celý rok 4 hodiny do 11:45. Angličtinu měli.

michaela_2
6. zář 2019

@denny27 malé děti se uci jazyky strašně snadno (hodně vnímají přízvuk a jsou schopné se naucit mluvit daleko jednodušeji, než v pozdějším věku)
Takže je určitě lepší, když slyší aj klidne treba od 2-3 let 🙂
Do 1.tridy podle mě angličtina patří.
Samozřejmě na úrovni toho povídání atd né biflovani slovíček

editah222
6. zář 2019

Moje děti chodí do třídy s rozšířenou výukou angličtiny a hlavně matematiky, kterou mají i v půlených hodinách. Od první třídy mají výuku do 12:35 každý den. Teď je syn ve 3.třídě a mají 3x výuku do 13:30, 1x do 15:00 (s pauzou na oběd, odpoledne mají výtvarku) a 1x do 12:35. Dcera je ve 4. třídě a má 3x týdně odpolední vyučování. Za sebe musím říct, že mi to přijde dost, ale jim to tak nepřipadá.
Naprostý klid od učení mají o víkendu, v pátek nedostávají úkoly a celý víkend nemusí na školu ani pomyslet. Stejně tak jim dávám klid o prázninách 🙂
Dobrovolně a rádi chodí ještě 1x týdně na "doučování" AJ. Pak už mají každý jen jeden kroužek (skaut) a tento školní rok chce syn přidat karate a dcera lukostřelbu.
Třída nám byla doporučena na radu psycholožky.

atei
6. zář 2019

To jsou názory slepic tady, to je děsné. Pak to nemá ve školství tak vypadat, když se někdo ohání tím, že škola nemá ze zákona právo dávat dětem úkoly. Tvl, angličtina že je od první třídy zbytečná, já snad padnu. V dnešní době! Jak se ke škole a k učitelům staví rodiče, takový postoj předají dětem. Jsem fakt zvědavá, jaké myslitele tento typ rodičů bude mít 🙈.

editah222
6. zář 2019

@atei s těmi ukoly je to složité. Já jsem pro, ale pro úlohy co mají naše děti - max.15minut, většinou tak 5minut 🙂 kamarádky dcera dostává běžně - 4 stránky písanky, 2 stránky matematiky...to je tak na hodinu a víc. Nechápu co dělají ve škole. Přijde mi to moc a zbytečné.

kocicinka
6. zář 2019

V naší škole má muj syn do 12.30 dokonce 2x v týdnu.

2hanah
6. zář 2019

Syn je v šesté a každè pondělí budou mít 8 hodin plus jedna hodina mezi tím pauza, takže budou končit 15:30, to mi přijde dost, domů mi dojede o půl pátý🙄

ivf5
6. zář 2019

@veronikajanova ahoj,taky to tak mame..1den v tydnu

ilonne
6. zář 2019

@zelenaesmolda A že o té výuce jazyků hodně víš napříč všemi školami, že?

ilonne
6. zář 2019

@zelenaesmolda O domácích úkolech s tebou diskutovat nebudu, je víc než dost rodičů, kteří se s dětmi doma vůbec nepripravuji a nedávat jim ještě domácí úkoly, tak už to dítě ani nemusí do školy chodit. Nevím, kde vznikl mýtus, že učitel za 45 minut ve škole dítě vše naučí a ono doma nemusí hnout ani prstem.

luciebx
6. zář 2019

@ilonne my třeba v UK nemáme vůbec žádné úkoly. Vše se učí ve škole.

ilonne
6. zář 2019

@luciebx Jenže v UK je jiná mentalita rodičů a určitě se rodiče doma s dětmi připravují nebo je k tomu motivuji a spolupracují se školou. Tady spíš rodiče proti škole bojují

drzticka81
6. zář 2019

@zelenaesmolda Kvadraticke rovnice,haha-ne deti se uci veci stejne neboj 🙂))
A aj od prvni tridy mi prijde fajn, dokonce bych byla zastancem vyuky aj uz v predskolnim veku, na ktere by navazovala ZS 🙂)) Male deti skutecne nasavaji mluvene slovo lepe-zamerila bych se na slovni zasobu a fraze, pisnicky, basnicky 🙂))) vyslovnost......gramatatiku jen po poslechove strance, a pisemne az na vyssim stupni 🙂))
Na nasi skole maji pro ucitele AJ vyberove rizeni 🙂)) tzn. ze je tam kvalitni kantor plus ten rodily mluvci 🙂)) Proto jsem tuto skolu vybrala-ja sama jsem na jazyky moc nebyla,a presto tvrdim,ze v tom je velka budoucnost......ale jela bych v modu jednoho ciziho jazyka na ZS-jeden,ale poradne, druhy bych dala jen jazykove nadanym detem, nebo tem na osmiletem gymnaziu........

tiburcia
6. zář 2019

V první třídě měli 21 hodin týdně /naskočilo to kvůli angličtině), takže jednou měl do 12.30 a jinak do 11.30. Teď ve druhé třídě mají víc češtinu a matiku a kromě pondělka kdy mají 4 hodiny končí každý den 12.30.

pospis
6. zář 2019

Syn ma 21hod tydne, 1x angličtina. V pondeli ma 5hodin do pul jedné (poskedni dve hodiny VV a PČ) a ve středu ma od 8:55 do pul jedne. Tu "volnou hodinu" je v druzine, takže v podstatě ma 2x tydne do pul jedné.
Maji 1hod mat a cj pulenou, aby se ucitleka mohls věnovat detem individuálně. Jsou rozdeleni na dve skupiny po 11detech a prvni skupina ma od 8 (zacinaji cj) do 11:40 a druhá skupina od 8:55 do 12:30(konci cj) a druhý den to maji opacne s matematikou druhá skupina ma na 8 a první na 8:55.

merope
6. zář 2019

@zelenaesmolda No, u matematiky by třeba stačilo, kdyby se ty požadavky pořád nerozvláčňovaly, nesnižovaly a děti to aspoň trošku uměly. Doučovala jsem středoškoláky - nepřekonatelným problémem je sečíst 2 zlomky (učivo 7. třídy, za mě dokonce 6. třídy) a vyřešit triviální rovnici (učivo 8. třídy, za mě jsme to dělali v 7.).