Výška a váha u dívky 9 let

meela
19. zář 2017

Zdravím Vás maminky 😊
Jdu za Vámi s prosbou o radu...
Dceři je 9 let, chodí do 4.třídy měří 140cm a váží 41 kg je velký jedlík ale opravdu velký 😕 Kolik mají Vaše slečny v tomhle věku?

Mudr říká držet jí jak se říká z krátka nebo bude muset podstoupit veškeré vyšetření s následným ozdrav. pobytem. Bohužel to nejde plnit na 100% z naší strany ano ale její táta s babčou jí nechávají jíst kdykoliv, cokoliv a hlavně obr množství... Ve škole jsem se proti přejídání pojistila, ale u jejího táty to bohužel neuhlídám 😖😢 Jak by jste řešily Vy takovou situaci, jsem z toho úplně vedle.... Děkuji

meela
autor
20. zář 2017

@baris
Moc dekuji, presne o tomhle jsme si spolu vcera s Adus povidali. Pujdu do toho s ni, kdybys videla jak se ji rozarila ocka 😊 dekovala mi ze jsem jeji mikacek a nenecham ji v tom, ja mam totiz problem v tom ze jim hodne malo a cca 2x denne (nemam skoro vubec hlad) proto ty me zdrav. komplikace ale to je uz vedlejsi...
Nechci aby ta moje cubinka byla Top modelka ale zase nemusi byt jako pucmeloun po mamince 😂
Od dnesniho dne zarazujeme vice prochazek a aktivit, beruska nebude dostavat pridano ve skole a doma sladke bude mimo jeji dosah (nachazela jsem pod polstarem obaly od dobrot co si dovezl od otce a schovala) Tak doufejme ze nam to pujde, nechci sahat po chemii ani ji posilat do lecebny, je to velka citlivka a psych. by to nedala....

baris
20. zář 2017

@meela přesně tak 🙂 Vše nenásilnou formou. Teorii mám zmáklou, jen to u sebe neaplikuji do praxe 😠
Navíc tvoje beruška má teprve 9 let - stále roste 😉. A jak přijede od tatínka, tak vybaluj tašku ty a sladkosti vyhoď.
Já byla na odtučňovacím táboře a trauma mám do teďka. 👎

valentovasasa
20. zář 2017

Taky zalezi na tom jak na tom byla pred par lety. Jestli ted pribrala, zhubla nebo je to setrvaly stav. Pritelovo dcera ma v 9 letech cca 53kg. Ale ted je "hubena"- hodne vytahla! Dnes ji ma uz 2,5 roku v peci pritel, ale predtim, kdyz ji mela matka, tak zanedbala doktory a kaslala na vahu, hlavne kdyz holcicka hezky papka. A holka mela o 30cm min a vazila 47kg. Za dobu u nas se zacla lecit se stitnou zlazou a srovnala se ji. Prestaka pribirat a zacala rust. Za 2,5 roku vytahla o 30cm a pribrala jen cca 5kg. Kalhoty ma porad stejny, jen neohrnute nohavice. Nikdy nebude tycka, ale taky neni spekacek jako driv.

mmddss
20. zář 2017

Dcera měla v srpnu na devítileté prohlídce 130 cm a 22,5 kg. Je droboučká. Ale i když by jí nějaké kilo nahoru neuškodilo, nedávám moc sladkosti. Naše holky mají jeden sladký den v týdnu, kdy si můžou poručit sladkost dle svého uvážení, po zbytek týdne už nic. Jinak baští pořádně a kvalitně, maso, hromada zeleniny, ovoce, luštěniny, bílé jogurty, pečivo. Na víkend vždycky pečeme, ale vždy to je zdravější verze nějaké buchty/koláče.
Já si myslím, že i když je dítě ve stavu, že je opravdu štíhlé, tak se nemusí vykrmit cukrem. Člověk jim tím zakládá na zdravotní problémy.

konidana
20. zář 2017

Dcera má 136 cm a 29 kg. Sama o sobě říká, že je tlustá 😖 a strašně k tomu vždycky špulí břicho 😂 Je normálně drobnější a hubená.

terezapetrova
20. zář 2017

@sisstin tak to me celkem uklidnilo snad to bude plus minus stejne u nás. Mala váha mi spis vadila i kvuli nervové soustavě a proste ten můj je takový slaby ani ho kvuli tomu nechtějí vzít do juda to mi bylo líto. Snad se to bude trochu zlepšovat.

sisstin
20. zář 2017

@terezapetrova kdyz to porovnam se spoluzakama, tak jsou na tom kluci stejne postavove. Jako jo, jsou vetsi, ale jinak hubeny jsou naprosto stejne. Ja mam 156 a 43 kg, jeho otec 168 cm, tezko cekat dlouhana a vazouna ;)

journals
21. zář 2017

@sisstin Nejde mi na to nezareagovat. Opravdu máš 43 kg? To se mi snad ani nechce věřit. Jakou nosíš prosím tě velikost? 😀

sisstin
21. zář 2017

@journals 34 nebo XS, ja jsem mala - 156. Detskou obliknu velikost 12 let ;)

sisstin
21. zář 2017

@journals z HM mam i 32 neco, jsem jako stihla, ale proste normalne, zadny vyzablo.

sisstin
21. zář 2017

@journals proste normalni postava. Ono hele, jako deti tak v cca 4-5. tride jsou vetsi nez ja 🤣😂

journals
21. zář 2017

@sisstin Hm, to je zvláštní teda... mám stejnou výšu, o 5 kg víc, velikost 32, prsa, zadek, stehna téměř žádný. Proto se divím. Nechci to zpochybňovat, ale podle BMI indexu bys byla na hranici těžké podváhy a to rozhodně nejsi 😀. Naopak moje jistá příbuzná podobné míry má a kvůli těžké podváze je v péči lékaře ☹ Neváží ti špatně váha? 😀

sisstin
21. zář 2017

@journals znam holky, co maj 178 cm a 45 kg, to uz je jinej masakr. Na moji vysku mi to prijde celkem normalni vaha. Znama ma to co ja a vazi 39 😂

journals
21. zář 2017

Tak já neříkám, že takový lidi nejsou, ale... nemaj moc prsa a ženské tvary 😉 bohužel pro ně

sisstin
21. zář 2017

@journals vazim vsude stejne v prumeru 0,8-1kg, i na gynde. Asi mam lehky kosti, nevim. Prsa ma 70G. Kdyz jsem na stredni mela pres 50, byla jsem uz dost oplacana ;)

sisstin
21. zář 2017

@journals ja myslim, ze BMI se neda az tak ridit, treba lidi, co posiluji, tak pak vychazi jako obezni. Objektivnejsi je procento tuku v tele a dalsi veci. Ja mela v zivote pres 50 asi dva roky a to jsem nosila velikost 38 ;) ona ta vaha az tak o nicem nevypovida ;)

Bez prsou jsem byla naposled asi tak v seste tride, uz v devitce jsem mela Dcka a dal to rostlo 😂

sisstin
21. zář 2017

@journals jinac svagrova nosi velikost 42, coz bych rekla, ze to neni nak moc a vazi 90kg na 160 cm. Ta vyska podle me v tom hraje dost roli, ze clovek se proste vejde do velikosti, do ktery se vysoky clovek na oko podobne stavby tela nevleze ani omylem.

brunetka11
21. zář 2017

@sisstin Tak rozdíl ale je v tom, že u dítěte se nepočítá s tím, že vrcholově posiluje.
A to BMI je právě u dětí velmi vypovídající, kterým směrem to ulítává.

@meela Opravdu bych zvážila mu předat papír s vypočítaným BMI, fotkami a vyjmenováním konkrétních zdravotních dopadů - páteř, štítka, pleť, zažívací potíže, psychické následky díky šikaně dětí a sníženému sebevědomí, jednoznačně cukrovka. A upozornila bych ho, že to, co předvádí není láska k dítěti, ale jen vlastní pohodlnost.
A aby si uvědomil, že jednou mu jeho dcera "poděkuje", pokud má potřebuji takhle předem podělat život.

Protože teď se s tím ještě společnými silami dá něco dělat. V dospělosti to bude mít ale yx násobně těžší.

sisstin
21. zář 2017

@brunetka11 jj, u deti nerozporuju, tam nemam zkusenosti. Syna nikdy nikdo neresil na vahu, spis na vysku. A dcera je takova normalni, drobnejsi.

Ale u tech dospelych podle me je BMI hodne orientacni a k jednomu udaji muze byt treba realne 10 naprosto odlisne vypadajicich postav ;)

journals
21. zář 2017

@sisstin no, jak pisu... sama mam stejnou vysku, jsem drobnejsi nez ty a rozhodne mam vic. Vim, jak vypada clovek ktery ma par kilo nad 40 a takhle opravdu ne... rekla bych, ze viditelne je mezi vami treba 10 kilo, tomu bych verila. Nemuzu si pomoc. Bud te fotak foti tak, ze mas par kg navic, nebo se tomu tezko veri... 🙂

sisstin
21. zář 2017

@journals rekla bych, ze fotka je realna, hubenejsi opravdu nejsem ;) pri 52 kg uz je me celkem "kus". To teda fotku nemam, bo to bylo tak v 19, coz je pravek :D Verit nemusis, dokazat ti to nemam jak a ani by me nenapadlo, ze by se nad tim nekdo pozastavil ;)

sisstin
21. zář 2017

@journals a jo, kamoska meri 165 a vazi 48 a vizuelne je o moc stihlejsi nez ja. Ovsem treba kabat, ktery ji byl tak tak mi je akorat, spis volnejsi. Ale kdybys dala vedle sebe nase fotky, tak ona je prokazatelne hubenejsi ;) a tim bych to asi uzavrela, je to dost of topic a plevelime.

japona
21. zář 2017

@meela A co holku přihlásit na nějaký sport? Má pravidelny pohyb?

brunetka11
21. zář 2017

@sisstin tak jasný souhlas, u dospělých to je o něčem jiném 🙂

rojana
12. led 2020

Dcera 9,5let má 152cm a 44kg. Vypadá na 12 a ne na 9 let

hojda
12. led 2020

Nechte vyšetřit i štítnou žlázu.