Pronájem bytu. Mohu už jít do něj bydlet?

naomimarii
22. kvě 2023

Dobrý den chtěla bych se zeptat prosím můj nynější majitel koupil nový být v osobním vlastnictvi který mě dal do pronajmu smlouvu mám od 18.5.2023 ještě stále ale není vlastníkem to bude nejpozději až od 1.7.2023 zapsání do katastru nynější být odevzdávam do 31.5. 2023 vlastník je stále jiný pan takže do nového bytu mohu jít normálně bydlet nebo? když už mám tu nájemní smlouvou na nový být podepsanou ?

hanka_12345
22. kvě 2023

@naomimarii ahoj musela jsem si to precist 2x...podle meho teda pokud je tam jeste stary vlastnik a bude az od urciteho data tak dle me tam jit nemuzes. Nemas smlouvu s majitelem nynejsim.. nebo se v tom nevyznam jak je to napsany

naomimarii
autor
22. kvě 2023

@hanka_12345 ahoj ještě jednou vysvětlím můj nynější majitel u kterého teď jsem v pronajmu koupil nový větší být v osobním vlastnícím kam se budu stěhovat už proběhla kupní smlouva i s vlastníkem bytu mě můj majitel už předal smmlouvu kterou jsem podepsala na nový být

naomimarii
autor
22. kvě 2023

@hanka_12345 nájemní smlouvu už na nový být mám už jsem ji i podepsala toho 18.5 i zaplatila půlku nájemného

alenka_p
23. kvě 2023

Jestli je byt volný záleží na tom, jak to mají smluvně ošetřené původní majitel s tím novým. Ale pokud máš podepsanou nájemní smlouvu a platila nějaké nájemné, tak jsi asi i dostala klíče a nějaký předávací protokol, ne?

lennus
23. kvě 2023

@naomimarii Proč se nezeptáš přímo jeho?