Je druhé dítě rozumné. Věkový rozdíl 6 a víc let

mispulek
7. říj 2013

Jaký je vas nazor na rozestup dvou děti o 6,7a vice let...může to fungovat? Vždy jsme chtěli jedno, ale poslední dobou vaham,jestli uz neni pozde na druhe,ze si nebudou rozumet, hodne rodičů má jedno a i já jsem jedináček, ale obavam se,zese něco stane a my budem sami,ale to se muze i stat se dvema detma,ze zůstaneme bez nich...je to asi blbe takhle premyslet,ale asi nejsem sama,kdo od tom nekdy premysel.nechci to hrotit, ale i dnešní doba je na děti blba,nic tomu nepomáhá. Dekuji za názor, píšu z mobilu,proto prosím za shovivavost

andelka
9. říj 2014

Já mám bráchu o 15let staršího a vztah máme bezvadný. Jako malá jsem na něm lpěla, on mi z vojny psával dopisy, já jemu posílala obrázky, několikrát za rok mě brával na výlety, aby si mamka odpočinula, hlídal mě..Ségru mám o 8let starší, ale tu znám až od dospělosti, takže vztah teď máme taky fajný, když je nám oběma přes 30. Je to momentálně pro mě velká opora, a já se snažím být jí.

zabzulka
9. říj 2014

synovi je 7 let a jsem těhotná, pokud to všechno klapne, budou mít rozdíl 8 let..neplánovali jsme to tak, ale stalo se.. mám ještě nevlastní děti, tam bude rozdíl 18 a 10 let, tak to máme docela rozstřelené 🙂

mencanda
9. říj 2014

Po sedmi letech od narození Vojtíška jsem neplánovaně a nečekaně otěhotněla s Terulkou.Od záčatku jsem se Vojtika snažila do všech příprav,starostí i radostí při čekání na malou zapojit.A dle mého názoru mají mezi sebou krásný vztah a nedají na sebe dopustit i když malá Vojtíka občas pěkně vytáčí 🙂 🙂 Jsem ráda,že je oba mám

edeltraut
9. říj 2014

Jako děti si nejspíše nevyhrají a nebudou kopat za jeden tým. Ale to jsme nedělaly ani my se ségrou a to jsme od sebe tři roky.... každá měla své kamarádky a když byla puberta, tak jsme se střídaly, takže jsme si 5 let nemohly přijít na jméno.
Od doby co jsme dospělé a mám děti je to úplně o něčem jiném. Nedala bych jí za nic na světě a jsem moc ráda, že jí mám.... když mám trable jdu za ní, ona za mnou. Je hodně důležité "někoho" mít. Vidím to o to víc, že manžel před rokem přišel o bratra... ☹

lucifereeek
9. říj 2014

já vůbec nechápu co řešíš. Pokud dítě chcete tak jděte do něj ne? přítel a jeho brácha jsou o rok a vůbec si nerozumí a já jsem s bráchou o 6let a máme super vztah. Myslím že rozdíl dětí vůbec nehraje roli v tom jestli si budou rozumět nebo ne.

evabelk
9. říj 2014

Já kdysi četla, že miminko by měli chtít hlavně rodiče, a ne aby si ho pořizovali na přání a nepřání sourozenců...jaký vztah budou mezi sebou děti mít, podle mě stejně nikdo dopředu neví. Myslím, že to jen s věkem nesouvisí. Se ségrou o 3roky mladší jsem si rozuměla dobře, se ségrou o 2roky starší spíš ne. Manžel má dva bratry- o rok a o tři mladší, a rozumí si spolu až teď v dospělosti 🙂 tak to říká i jejich mamina a babička, že mají teď nejlepší vztah, co kdy měli. Během života se to může i měnit, jak to psaly i jiné maminy dle svých osobních zkušeností. Já bych si to miminko tedy pořídila 🙂, i když věkový rozdíl bude třeba 6let...

smardik
9. říj 2014

pokud dítě chcete, cítíte se na to šup do toho. Věkový rozdíl je jedno, můžou a nemusí si spolu rozumět s rozdílem 1 rok, 5 nebo 10,15 let. je to indivudální. mám kluky od sebe 15měsíců a rozumí si a ještě chceme časem třetí a pokud by to bylo jak chceme bude rozdíl minimálně 10 let

spuldar
9. říj 2014

Tak možná překvapivě, ale na VŠ nám psycholog říkal, že ideální rozestup mezi sourozenci, aby v sobě necítili konkurenci je 11 let 🙂

lstuchlova
9. říj 2014

Bratr je o 10 let mladší a spíš jsem jeho druhá máma než sestra...

temnapani
4. bře 2015

Holky se mají rády, mam 8mi letou a druhej je rok půl. Jediný co mě trápí že je ta starší louda, musim jí popohánět a jede do puberty, a na malou ťuťu ňuňu... ale jinak to nejde... vyčítám si to, ...

martinka24
4. bře 2015

Já mám děti od sebe 6 let a starší si smalým hraje, miluje ho a naopak...dokáže se o mladšího brášku i na chvíli postarat , jsem ráda, že jsou dál od sebe.

aftylka
4. bře 2015

Já teda nemám zkušenosti s vlastními dětmi, ale s bráchou jsme od sebe o sedm let. Já byla ve třech letech docela vážně nemocná, takže chápu, že asi rodiče neměli hned myšlenky na druhé (jinak bychom možná měli mezi sebou takový ten standardní rozdíl tří let). Je fakt, že jako děti sme si s bráchou moc nerozuměli, neměli jsme společné zájmy, kamarády, každý si šel po svém. Ale teď v dospělosti se to zlepšilo a je to super. Já osobně chci mít děti taky s větším věkovým odstupem (ideálně 5let). Asi bych si nekladla otázku, že kdyby se něco stalo, zůstanete vy bez dětí, ale spíš, že vaše dítě tady pak zůstane samo, bez příbuzných. Být jedináček musí být těžké.

kackaaaa
4. bře 2015

No, já s bráchou máme rozdíl 7 let, je mladší, a jsme spíš 2 jedináčci. Dostávala jsem ho na hlídání, což taky k super vzahu nepřispělo. Proto jsem si pořídila děti blízko sebe. Rozumím tomu, když zdravotně nejdou 2 děti "rychle" za sebou, ale když je to plánované... no, sama ze své zkušenosti bych to nechtěla.

soda365
4. bře 2015

My jsme se sestrou 12 let od sebe a souhlasím s kackaaaa. Také mě sebou všude musela tahat (dokonce i na rande) a to nepřispělo k super vztahu. Když mi bylo 15 (sestře bylo 27), tak se náš vztah rapidně zlepšil a od té doby jsme si blízké. Je když jsem byla malá, tak to stálo za houby.. Proto bych si také ráda pořídila děti s nízkým věkovým rozdílem..

aneriska
4. bře 2015

První a druhá dcera jsou s 4,5 letým rozdílem, moc si rozumí, velká je šťastná, že má sestřičku. Je to určitě hodně individuální, starší má ráda malé děti a tak "školí" a učí malou 🙂. Teď budu mít třetí s odstupem od druhé necelé 3 roky, jsem zvědavá. Jinak sama mám sestru o 13 měsíců starší a i když máme každá jinou povahu, je mi hrozně blízká, ty společné zkušenosti s rodiči prostě člověka zblíží na celý život.. I když v dětství (školním) jsme si moc nerozumněly. Každý sourozenec s jakýmoli věkovým rozdílem je super, nedokážu si přadstavit, že bych sestru neměla. Taky proto jsem šťastná, že budu mít tři holky a věřím, že budou společně vždy držet spolu 🙂

katkapokorna
16. čer 2015

Já mám dva jedináčky!!! Dceři je 16, synovi 8. Ona puberťák, on darebák. Je to u nás jak v cirkuse, rvou se jak dobytci, hulákají na sebe a nesnáší se. Naštěstí mají každý svůj pokoj.

janesafari
16. čer 2015

Taky mám dva jedináčky -neplánovaně- První vztah byl katastrofa a zůstala sem s dcerou dlouho sama !!!
Dceři je 12 let a prckovi 22 měsíců...Zrovna se snažíme o třetí,aby aspon ten malý měl někoho k sobě a nevyrůstal tak sám jako dcera...Tak uvidíme,jaké budou vztahy pak mezi dětma...Ale Prcek je dost společenský a je vidět,že by k sobě potřeboval ještě někoho 😅

tripisek
31. led 2016

Ja cekam s pritelem kazdym dnem miminko a on ma jeste 8letou dceru. Abych rekla pravdu mam z toho hrozny strach. Mala neni na svuj vek vubec rozumna a sobestacna a predstava, ze miminko porad taha (otravuje) nebo dokonce ho ma jen minutu na dohled me desi. Obcas staci jak se chova k nasemu pejskovi, dava najevo, ze ona je ta silnejsi takze ten pred ni utika. Az bude moje dite vetsi tak samozrejme bude na nich zda si rozumet budou ci ne ale tyhle zacatky me desi uz ted

pkolin
31. led 2016

Mám dva syny od sebe 5 let a rozumí si skvěle, milují se a kupodivu si spolu i hrají (mladšímu je 1,5 a staršímu bude 7), původně jsem chtěla rozdíl 6 let, ale nakonec to bylo dřív 🙂 Nikdy jsem nechtěla děti rychle za sebou, každému ze svých dětí jsem se chtěla max. věnovat a užít si každou chvilku s oběma stejně. Starší je teď ve škole a máme pro sebe s malým celé volné dopoledne, stejně jako jsem měla kdysi se starším. Je to super, starší je už naprosto samostatný (oblékání, jídlo atd.), nemusím lítat kolem dvou malých dětí. Ale je to hodně o dětech, každé je jiné a každé jinak přijímá sourozence, to musíte podle vašeho dítěte. Jinak já jsem bráchou o 17 let (já jsem starší) a vztah máme úžasný. Shrnula bych to takto, nezáleží na tom, jakým rozdílem jsou děti, to neovlivňuje jejich vztah, to dělá jejich výchova a to, jak si to doma nastavíte. Takže je to vše na Vás... Jak říkám, neexistuje ideální věkový rozdíl mezi dětmi, vždy se jedná o velkou změnu s dalším potomkem, každému vyhovuje něco jiného (malý věkový rozdíl, velký věkový rozdíl)... Rozhodně by pro mě nebyl důvod, nepořizovat si další dítě proto, že to starší je už moc "staré" - nikdy není moc staré na sourozence, vy tu jednou nebudete, ale sourozenci se budou mít navzájem... být jedináčkem je smutné ☹ (znám to, byla jsem jedináček 17 let 🙂 a manžel je také jedináček a nebýt mé rodiny, tak je úplně sám)

onelove
31. led 2016

Mám o 8 let mladší sestru a máma mi jí od malička neustále "házela na krk"... takže narozením sestry mi skončilo dětství... No alespoň mi to pomohlo se brzy osamostatnit 🙂

marcellia
31. led 2016

Ja mam deti od sebe skoro 10 let,maji se radi,tim padem u nas nehrozilo handrkovani o hracky,pozornost apod. ,syn segru zboznuje,je ochranitelsky. Ja mam na malou vice casu nez by bylo se dvema malyma,syn je preci jen uz dost samostatny. A to,ze si deti kvuli vek.rozdilu spolu nehraji,me opravdu netrapi.

gita17
31. led 2016

@pkolin ked som zacala citat tvoj prispevok, tak som ti chcela napisat, ze sice ked ma clovek 2 deti za sebou s velkym odstupom, tak ako pises sa im sice moze jednotlivo kazdemu max venovat a uzit si ich, ale to je dobre jedine pre toho rodica, dietatu skodi ked na nom dospely priliz vysi a prehnane ho riesi, co sa pri jedinacikoch stava vzdy. Dalej pises, ze vies, ze je smutne byt jedinacikom, takze tomu rozumies, tak preco to chces urobit svojmu dietatu? Velky vekovy rozdiel, je akoby vyrastali 2 jedinacikovia v 1 rodine. Nikdy nebudu partaci, jasne ze sa budu mat velmi radi, ale nemozu sa spolu zahrat, spolu riesit problemy detstva, dospievania a neskor aj v dospelosti bude kazdy niekde ine, starsi uz tie situacie prezil a sice vie poradit, ale nie je to pohlad rovesnika, ja mam 28, brat 20 a viem si predstavit ake super by to bolo mat doma partaka, lebo uz ma zacina rozumovo dohanat, ale stale je tam ten velky vekovy rozdiel. Tak nechapem, preco si taka sebecka chces to spravit svojmu dietatu, ked si to doma zazila, pochopila by som, keby si nemala toho brata, co ma o 17 rokov viacej, ale takto my to pride strasne sebecke

marcellia
31. led 2016

Nikdo ti ale nezaruci,ze dve deti kousek od sebe budou partaci,nechapu,kde jsi to vzala. Muzou se zrovna tak casto hadat a prat se a soutezit o prizen rodicu,delat si naschvaly. To,ze zakladatelce pises,ze by to od ni bylo sobecky,mi prijde uplne mimo misu. Kazdy vekovy rozdil ma pozitiva i negativa a zalezi na hodne okolnostech,jaky budou mit sourozenci k sobe vztah.

lenakal
31. led 2016

@spuldar je tak to mame my😆

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
nelam
31. led 2016

Moje sestra je o deset let mladší a jsem strašně ráda, že jí mám.
Jinak mám ale několik kamarádů, kteří mají děti dost daleko od sebe (jedni 10 let, druzí 15 let, třetí 16) a všichni se shodují, že jsou fakt unavení, a že už těm nejmladším nedali to, co kdysi dávno těm starším. Už by si radši sedli s knihou na gauč než obíhali hřiště. 🙂

radana1992
31. led 2016

@gita17 Muj chlap je se svym brachou o 2 roky. V detstvi ani ted v dospelosti si nerozumi. Vidaji se 3x rocne. Jsou uplne z jineho testa. Dle meho 6let je docela v pohode rozdil. Samozrejme 10 a vice je to horsi ale muzou si kolikrat vice rozumet nez kdyz budou od sebe kousek. Dle meho je to prezitek mit dite tak blizko sebe a myslet si, ze to bude pro jejich vztah the best. Sama mam ted prvni dite a nedokazu si predstavit ze bych mela byt tehotna a neuzila si vsechny ty veci kolem nej naplno. Kazdy at dela jak to jemu vyhovuje, ale rozhodne nazvat jej sobcem je docela nesmyslne ;)

nikody
31. led 2016

@dorinek to je takové..když.... a co když mi ve 45 umřou obě děti...?

nikody
31. led 2016

My jsme se ségrou o 5 let a abych řekla pravdu, nikdy mě nenapadlo řešit náš věkový rozdíl. Rozuměly jsme si jako děti, rozuměly a dopisovaly jsme si, když šla na vejšku, rozuměly jsme si, když jsem byla na vejšce a ona vlastně ještě taky a rozumíme si teď, ač já jako mladší mám dítě, ona starší nemá, ale má práci snů a nevím proč b nám mělo na kafi nebo kdekoli vadit, že jsme od sebe 5 let... to že jsme se spolu v dětství nehonily kolem stolu nebo nestavěly si duplo na nás opravdu následky nezanechalo

pkolin
31. led 2016

@gita17 To je taková hloupost, co píšeš. Mám dvě děti, rozdílem 5 let, a jsou to parťáci jak brno, hrají si spolu i několik hodin v kuse a nezlob se, ale věkový rozdíl nezaručuje dobré vztahy mezi sourozenci. Rozhodně nejsem sobec, nebo se za něho nepovažuji, protože jsem to nedělala pro sebe, ale pro své děti. Nejsem tip matky, co své dítě má neustále pod křídlem a lpí na něm jako blázen, miluju své děti a chci jim dopřát vše, co můžu, např. plavání s dvěma dětimi např. 2 roky od sebe si neumím představit (spousta maminek u nás prostě s druhým už nechodí a s prvním to většinou taky utnou. Starší syn už plave sám, dopoledne mám čas plavat s mladším. Každý má svůj názor na věkový rozdíl, ale rozhodně nechápu, proč někoho nazývat sobcem, neznáš mě, tak nesuď. Já také nesoudím maminky, které mají děti za sebou, je to každého rozhodnutí a nemyslím si, že některé z maminek byly sobecké! Moje děti nejsou a nebudou nikdy vychovávany jako jedináčci a také doufám, že pěkný vztah jim zůstane. Víc už pro to neudělám, dám jim dobrou výchovu a pak už je to na nich