Zavinovali ste dieťa ešte v roku?

sosanna88
20. led 2014

...dnes dalsia tema, ale mi to neda...Prosim vas mamicky, zavinovali ste niektora dieta este v roku? mala spi v ulitke, inak mi nezaspi, nevie sa skludnit. Na noc ju potom odviazem ale to sa casto len prehadzuje, nevie co s rukami, ja uz som zufala.

muj_smisek
20. led 2014

Dobrý den, já jsem tedy nezavinovala dcerku tak dlouho, jelikož v půl roku měla v období léta, takže se začala odkopávat kvůli horku a pak v roce už to nevyžadovala, ale moje známá maminka zavinovala také tak dlouho.
V podstatě jsme se bavily, a myslíme si , že v tom není problém, že jí syn spával tak dlouho v zavinovačce, nepotil se v ní a bylo mu příjemně , pokud mu jí vzala byla na tom stejně jako vy synek plakal.Pak přišlo léto, synek byl hodně propocený ona odnaučila tak, že začala zvykat na plyšáčka a plýnku v ručičkách, trvá to tak 14 dní, chce to trpělivost a prostě mimčo naučit ,že něco drží v ručičkách a dát kolem něj třeba mantinel,peřinu, aby se cítilo jako v té zavinovačce, v bezpečí.
Ale jak říkám, pokud to dcerce nijak neubližuje, začne pak zavinku odkopávat sama a když ne bude v teploučku 🙂

sosanna88
autor
21. led 2014

dakujem za odpoved. Mala spi v ulitke, nie v zavinovacke, z toho sa neodkope, je v tom ako mala kukla. este okrem toho ma okolo seba valce, inak sa prevaluje na brucho a potom reve a plus ma plienku-mojkacika pri tvari....ked sa v noci zobudi tak si ju zmoli v rucickach...aaaaaaaa aby som nezabudla dudel. Takze mame celu zbierku zlozvykov 🙂 som zvedava ako to budeme odstranovat....
Len proste mne to uz vadi...zda sa mi na to skratka velka. Uz len pockam ked zacne behat, mozno sa inak unavi a zaspi aj bez toho...

muj_smisek
22. led 2014

Hezký večer, je jasné že Vám to vadí 🙂 ,ale mohu uklidnit než se Vám vdá tak jí to zavinování a dudlíky přejde určitě 🙂
A jak píšete může se toho hrozně moc změnit u Vás konkretně v létě, bude horko, bude jí v tom teplo , bude už ,,běhat´´myslím, že to odbouráte 🙂

alenah27
27. únor 2014

Dobry den, mam 6 mesicni holcicku a spinka zabalena ve velke plence s dudlickem a pres hlavicku ma take plenku. Jen tak mi nejlepe usne. V noci se pak rozmota a rucicky ma volne, ale hodne pak sebou sije a kope nozickama. Doufam, ze pres leto ji to odnaucim. Ale jinak mi proste neusne. Kdyz se pak v noci rozmota, tak mne to probudi, protoze se i hodne vrti...

settima
3. bře 2014

Zdravím, mám půl ročního chlapečka a 14 dní se snažím odnaučit od zavinování, celkem se dařilo, ale asi 3 dny večer strašně špatně usínal,proto ho musím pevně zavinout a hned spí, pak ho hned rozvinu a spinká tak do 2 do 4, to dostane mlíčko, ale bez zavinutí už neusne, takže do rána je pevně zavinutý a spí klidně a je spokojený, zatím to tak budu dělat, dokud mu to nevadí, občas mám pocit, že čeká až ho zavinu a on si oddychne a usne 🙂

mmd
7. bře 2014

Chtěla jsem se zeptat jestli máte zkušenosti s péřovou zavinovačkou.

alenah27
10. bře 2014

Ahoj, s péřovou zavinovačkou ne, ale takové ty zavinovací dečky jsou fajn. Měla jsem v tom malou po porodu a moc se jí to líbilo. Miminka si pak přijdou jak v bříšku. Nedávno na ČT 1 v Sama Doma o tom měli reportáž. Ukazovali tam nějakou novinku v zavinovačkách. Byl tam i letní typ. Jinak ,, settima '' vím o čem mluvíš. Moje malá taky čeká až ji zabalím do pleny a pak si slastně oddychne, protočí očka a spinka.. 🙂

nofrona
7. dub 2014

Ahoj, tak si to tu pročítám a nevím....maloch má 4 měsíce, ale je o měsíc dříve narozený a spinká zavinutý. Zkoušela jsem nezavinout a je v noci hodně neklidný. Spinká na boku a s dudlíkem. A ještě bojujeme s prdíkama... Začínáme přikrmovat a ještě máme první očkování za sebou a od toho je strašně neklidný, vzhůru vydrží tak hodinu a půl až 2 hodiny, pak jde spát, ale po pokud nezavinu spinká jen půl hodiny a pak je hodně neklidný a nervózní. Před týdnem si začal hrát s hrazdičkou a dnes ho to nebaví, jen huláká a nepřestane ani když ho nosím. Už jem z toho hotová tak se vracím k zavinování. a vzhledem k stoupajícím teplotám nevím jak to řešit v kočárku?? Poradíte? V kočárku spinkal jen v zimě ve fusaku....ale fusak je už pasé a když vyjedeme, tak klasika, půl hodinky spinká, pak se probudí chvilku kouká, začne se vrtět, vyplivuje dudlík až řve a řve a řve až než přijedeme domů, dám mu mlíčko, zabalím a dám do postýlky. Proč to začalo po očkování a jak dlouho zavinovat je normální?? Děkuji moc všem, kdo poradí, nebo přidá svou zkušenost se zavinováním a prostě vším....děkuji

osicenka
30. dub 2014

Můj chlapeček má 5 a půl měsíce a jsem na tom stejně, jak tady píše jedna maminka, můj Matýsek musí být zavinutý, mít dudlíček a ještě plínku přes obličej, jinak neusne. Když ho zkouším uspávat bez plínky, je to bez efektu, ale stačí ji na něj položit a v ten moment tak nějak ví, že má spát a prostě spí, ale spousta lidí si klepe na čelo proč to tak dělám. To ještě není tak hrozné, horší zlozvyk mi přijdou ten dudlík a to zavinování :-/ Teď máme nějaké období, že snad naschvál dudlík vyplivuje, abych k němu přišla a navíc se začalo stávat, že když mu vypadne z pusinky, tak se budí. No a zavinování...co já bych dala za to, kdybych ho mohla jen tak položit do postýlky a on by spal. Už z toho začínám být nervózní, ale on prostě bez toho neusne, pořád si právě ručkama vyndává dudlík, odhazuje si tu plínku, no je prostě neklidný. Když se před spaním hodně vrtí a povolí si to zavinutí, tak se jistojistě brzo probudí, protože to pozná, že už je rozvázaný, fakt nevím jak ho to odnaučit ☹ Nevím, jestli mi pomůže léto a teplo, jak se teď oteplilo, tak mu začalo být vedro, ale musela jsem akorát přejít na tenkou plínu, kterou ho zavinuju, jinak by prostě snad celou noc nespal nebo nevím ☹