Jaké zvíře pořídit k miminku?

lili_liska_z_lesa
7. únor 2017

Az bude male pul roku,chceme poridit zviratko,jednak kvuli alergiim,jednak chceme,aby se dite ucilo utvaret vztahy k ziv ym tvorum. Co byste poridili, psa nebo kocku? Od mladete ci z utulku?

vanea
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Ahoj, my jsme zvolili psa. Kočky mají svou hlavu a s dítětem si podle mně nevybudují takový tak hezký přátelský vztah. Navíc jsou hodně náladové, když je dítě zatáhne za ocas, tak ho škrábnou, je jim to jedno...Nevím, možná ze mně mluví averze ke kočkám:D Ale mám to takto, nějaký milovník koček třeba napíše zase opak=) Psa jsme nicméně kupovali už před 3 lety, aby už byl k dítěti vychovaný a naučení na tahání, zlobení , různé úleky, učili jsme i jemné braní pamlsků a podobně...udělali jsme si z něj kliďase, prošel pubertou a teď je zlatíčko, až na občasné lumpačení🙂 myslím že budou s prckem supr dvojka...Jinak jsme volili papírového psa, abychom předešli genetickým chorobám a povahovým degeneracím, aby byl bezpečný, nebo abychom alespoň částečně předešli možným zkratům a podobně (má přes 45 kg, takže tam už se vyplatí přemýšlet). Zatím je přesně takový, jakého jsme chtěli🙂

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

@vanea a mate ho tedy od stenatka? Jaká rada?

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

*rasa

verunka11221
7. únor 2017

Ja bych volila pejska nejlepe fenku. Jinac osobne bych porizovala az bude dite vetsi. Mit male dite a do toho stene co potrebuje vychovu neni dobrej napad. Jinac u dospelaka nikdy nevis co ma za sebou. Starsiho pejska bych volila kdyby dite uz bylo treba sestilete.

vanea
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa ano od štěňátka, ridgeback🙂 jsou ale na výchovu složitější, takže k miminku bych tuto rasu nevolila...

vanea
7. únor 2017

resp. volila, rasa je to rodinná, úžasná...ale to byste si ho už musela předem vychovat, potřebuje opravdu péči a to, aby se mu někdo věnoval, pokud nechcete mít neposlušné, neovladatelné zvíře se svojí hlavou =) Takže buď k většímu dítěti, které už se o sebe postará a nepotřebuje nonstop dozor..nebo pak tak ty dva roky předem aspoň

verunka11221
7. únor 2017

Musim souhlasit s @vanea a jen dodam ze peci,cas a vychovu potrebuje kazdej pes bez rozdilu. Jen nektera plemena jsou vice ucenliva a mene tvrdohlava.

ivuse20
7. únor 2017

My máme dvě kočky, rodiče mají také dvě kočky a když k nim jdou vnoučata tak kočky zalezou nebo prostě spí. A když se jim něco nelíbí prostě jdou pryč a neškrábou. Říká se, že si kočky i psy vytváří pouto s miminkem už v bříšku.

-- samozřejmě jsou povahy koček které když zatáhne dítě za ocas tak po něm vyjede stejně tak u psa ten si taky nenechá vše líbit. Každý by měl svoje zvířátko znát nejlépe a vědět jestli je vhodný k dítěti nebo ne.

-- taky bych si asi k dítěti nebrala uplně cizího psa - nemusí si nutně padnout do oka 🙂

monicka90
7. únor 2017

zdravím, vyberte si podle toho k čemu máte větší vztah, jestli ke kočkám, nebo ke psům, kdybych to měla brát za sebe, tak já více věřím psům, než kočkám, kočka mi příjde občas zákeřná,ale to je jen můj názor a s kočkami nemám zkušenosti.
Co se týče psů je určitě dobré trochu si pročíst na internetu o různých rasách a jejich charakteru a temperamentu a hlavně zvážit co můžete vy nabídnout pejskovi. Věřte mi , není nic horšího, než když si někdo pořídí velkého, dominantního psa do paneláku a nemá na něj čas, tak jak by daný pejsek potřebovat.Také je třeba zvážit charakter zvířete a vaše prostředí a váš životní styl a k tomu pořizovat zvíře (psa) 🙂 My máme maltézáka a opravdu je to zlato a malou miluje, hlídá jí od miminka .Maltézáky jsme měli už, když já byla malá a nikdy tato rasa nezklamala. Měli jsme i Bernskýho salašnickýho a ten byl taky k dětem skvělej. Určitě je lepší k dítěti pořizovat zvíře o kterém víte nějakou historii (genetika, nemoci, povahové rysy rodičů atd....)

masotri
7. únor 2017

My jsme si pořídili, když měl malý roček, štěně křížence yorkšíra a pinče takže takový minipes 😀, teda minifenka 😀 Máme jí 3měsíce a jsou s malým partička k pohledání. Malý ji miluje, jen otevře oči a už volá Bééé (Bela) 😅

vanea
7. únor 2017

@verunka11221 taky souhlas...já to psala na toho RR, když se ptala co máme za psa=) ale jinak je to tak no...ale málo kdo o tom takto dopředu přemýšlí , u nás na sídlišti je to samá nevychovaná čivava a přežraní psi, protože si je kupují maminy ke kočárům a nemají na ně čas..to je pak opravdu neštěstí :/

@ivuse20 jj a to je právě o tom, to toho psa naučit a vybrat vhodnou rasu no=) ale je fajn, že si to zakladatelka takto dopředu zjišťuje

kamila297
7. únor 2017

Nevím, proč za každou cenu pořizovat batoleti zvíře. Vztah ke zvířatům dítě naučíte vy a zdá se mi mnohem přínosnější, až dítě povyroste a samo bude mít zájem, tak se může o nějaké zvířátko starat.

nafuka
7. únor 2017

@kamila297 úplně souhlasím🙂

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

@kamila297 i proto,ze ja sama bez zvířete byt nemuzu...umrel mi pred rokem uzasny pejsek a je mi smutno...a taky kvuli zdravi male...sterilní prostredi bez zvirete neprospeje nikomu

mr_falko
7. únor 2017

meli jsme psa drive nez dite, ale je uzasnej a nejvetsi chuva...vubec si nedokazu predstavit, ze bychom zvire nemeli a uz ted uvazujeme o dalsim...starsi dcera si preje kocku, tak uvidime, co bude do baraku. Jinak mam ceskeho strakateho psa a momentalne nakryl fenku, takze budou stenatka, my si vzhledem k tomu, ze jeste neni postaveno, stendo vzit nemuzeme, ale kdybyste nekdo chtel, rada predam kontakt 🙂 budou s PP

kamila297
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Aha, takže spíš chcete zvíře kvůli sobě... A vy máte jinak doma bez psa sterilní prostředí? Já tedy ne 😉

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

@kamila297 ani nahodou,ja moc neuklizim :D ale proste bez zvirete to nestoji za nic...a dite by zvire mit melo.

kamila297
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Bez zvířete to nestojí za nic? Už to radši ani nechci dál rozebírat. Ach jo...

puresin
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa Ja jsem 100% pro psa, mam par kocek v okoli a nechtela bych je ani na pohlidani. 😈 🙂
My mame madarskeho ohare, psa, poridili jsme si ho o neco driv nez deti, ale je to milacek, necha si vse libit a pro jejich pomazleni by se pretrhnul. 🙂

portinari
7. únor 2017

Nabídnu nenáročnou alternativu (reaguji tedy jen na nadpis): my máme andulku a jsme z ní nadšení. Vůbec to není taková starost a práce jako s kočkou nebo ještě hůř se psem! A užijeme s ní spoustu zábavy. Je velmi přítulná, mazlivá, mluví. První měsíce je ale potřeba se jí věnovat, aby byla tak přítulná... tzn. radila bych naopak pořídit ještě před dítětem, třeba v těhotenství, aby na ní bylo dost času. Stejně tak i pes a kočka potřebují v prvních měsících extra péči, opět bych tedy pořizovala ještě před dítětem.

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

@kamila297 kdyz nemate rada zvirata,proc sem tedy prispivate?

alboo
7. únor 2017

Nejak uplne nechapu otazku. Jako rozumim ze bez zvirete to není ono a souhlasim s tim ze pokud je dite naucene na zvirata a hezkemu vztahu k nim je to super. Ale mozna právě proto nechapu proc se ptate.
Nase dite je zvykly na psy kocky od narozeni. Jeden pes byl problemovy a dalo se to uhlidat. Vzdycky je to o tom kdo si zvire pořídi, jak je schopnej to osefovat. Jako ted bych si asi k malymu diteti neporidila problemovyho psa z utulku, ale za par let klidne. Ale mam na to zkusenosti.
Jinak na kazdem zvířeti, kralik, cincila, morce, papousek se dite něco nauci

puresin
7. únor 2017

@kamila297 Ja zakladatelce rozumim, nejakeho psa mam od detstvi a nemit ho by pro me bylo.. no smutne, prazdne. A muj muz si zase cely zivot psa pral a rodice mu ho nedovolili, takze jsme se sesli. 🙂

lili_liska_z_lesa
autor
7. únor 2017

Takze ohar nebo ridgeback? Tito psi se mi vzdy libili....jinak zijeme v dome se zahradou,ne v byte,tak by to snad slo.

vanea
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa za mně si teď nemůžete být jistá, jak náročná bude pro vás péče o miminko. Teď nemůžete tušit, jestli vám prořve celou noc, nebo bude v klidu spát, jak to bude ve dne.... A bohužel to obvykle nebývá úplně tak, jak si to člověk vysní...Takže k malému miminku byste pořídila štěňátko, které potřebuje spinkat a veškerou vaši péči a výchovu. Brečící dítě ho bude pořád budit, vy nebudete mít čas se psu věnovat a lítat s ním třeba 8x za noc ven, aby se naučil čůrat venku...Takže ho šoupnete na podložku, případně mu pouze otevřete dveře až bude teplo a zařadíte se mezi ty maminy, které na psa nemají čas, bude tím trpět pejsek a nakonec hlavně okolí, protože budete mít nevychovaného:/ a je jedno, jak je malý, nebo velký. Vychovat ho musíte, i kdyby byl zahradový. Takže opravdu bych počkala, až bude dítě větší, nebo až aspoň uvidíte, jaké dítě to bude. Jestli náročné, nebo pohodové...do toho také nevíte, jak náročný bude ten pejsek... za mně fakt počkat, dokud si nebudete naprosto jistá, že budete mít čas se pejskovi věnovat, aby netrpěl tím, že prostě na něj nebude tolik času.

l_eslie
7. únor 2017

Myslím, že pokud chcete psa, tak při výběru vhodné rasy je to pro dítě fajn. My máme malého psa (5kg) a je vidět, že se dcery ( 1,5r) trochu bojí, větší psi (samozřejmě vycvičení, ovladatelní, přátelští) většinou zvládají dětské hry lépe.
Nebo teď chodíme s dcerou do jednoho rc, kde mají zvířátka a je tam úplně unešená z morčat.

l_eslie
7. únor 2017

Jinak k dítěti bych asi pořizovala spíš štěně než psa z útulku.

messias
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa
Tady na konikovi je tema dite a zvire nebezpecne 😀 ja si brala stene apbt s pp, kdyz male byly sotva dva tydny, mam celkem dva psy, jeden ma 7 let (krizemec apbt) ten malou zboznuje a fenka ma necelych 6 mesicu, zatim ji k male moc nepoustim, protoze je silena, rychla a neohrabana. Takze za me ano, mit psa a dite neni problem a da se zvladnout i vychova, pokud chcete. Staci dite uspat v kocarku a venovat se psovi 🙂 a s kocarkem zvladnu i oba psy na prochazce, jen to chce trochu snahy. Starsi je nauceny na voditku netahat, mlada taha a odnaucovat ji to nebudu, kvuli bull sportum, chci s ni pozdeji jezdit po zavodech..

nafuka
7. únor 2017

@l_eslie a proto jsou útulky tak přeplněné, myslím že i tam se dá najít vhodný pes k dítěti.Jinak nechápu pořizování zvířete za každou cenu k malému děcku.

mr_falko
7. únor 2017

@lili_liska_z_lesa ja jsem madaraka mela a je dost narocnej na cas...a docela dlouho jim trva, nez se po puberte zklidnej. Fak to chce hodne pohybu a utahat a utahat je...ja na to s miminem nemela cas, kazdej den 4-5h venku s kocarem fakt nejde...lovecky plemeno bych hodne zvazila, pokud s nimi nemas zkusenosti, tak ho pravdepodobne neukocirujes, jsou to trosku blazni 🙂

ridgeback je lepsi volba,a le ten je na tom s pohybem skoro stejne...

sla bych osobne do neceho mensiho, treba border kolie