Děti budou od sebe rok a půl, co pořídit pro druhé mimčo?

bauskka
7. led 2019

Maminky v dubnu se mi narodi druhá holčička a holky od sebe budou rok a půl. Co byste mi doporučili pro druhé mimčo pořídit a co se vám osvědčilo? Díky

makikb
7. led 2019

@bauskka taky mám dvě holčičky rozdíl rok a 7 měsíců. Co se mi osvědčilo a u první jsem neměla je určitě hnízdečko. 🙂

sudylichozrout
7. led 2019

@bauskka Ahoja, mám holky 20 měsíců od sebe. U druhé se mi osvědčilo předně neplašit tolik jako u té první 🙂 Ale teď vážně. Většinu věcí jsem dělala stejně a používala to samé. Měla jsem vše schované, takže jsem už ani nic extra nedokupovala (krom nějakého oblečení). Ale jinak si myslím, že ty musíš vědět, co a jak jsi dělala u prvního a co asi bude potřebovat tvoje druhé dítko. Za mě jsou třeba hnízdečko, pojízdný proutěný košík, houpátko, vanička s teploměrem, postýlka s nebesy, chůvička s promítáním hvězdiček na strop a podobné bazmeky naprostá zbytečnost, jiná bez toho zas nemůže existovat. Takže se řiď tím, jaký máš postoj k bezhlavému utrácení peněz za mimivýbavu "f plný palbě" 🙂 Pokud chceš mít luxusně vymazleno, pořiď, co ti padne do oka. Pokud řešíš víc praktickou stránku, myslím, že ti bude stačit to, co jsi měla u prvního miminka 🙂 Případně třeba změníš značku kosmetiky, plenek a podobných triviálností a dokoupíš, co tě aktuálně bude pálit, že nemáš.🙂

Když to vezmu kolem a kolem, tak jedinou výraznou změnou, nebo doplněním výbavy po první, byly svítící dudlíky. Boží věc do tmy. Ty z DM vydrží fakt svítit celou noc, takže dudu nehledáš, když miminku vypadne. To jsem u první neměla a byla bych to využila.

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
vikinkav
7. led 2019

@ttm a jaky satek mas? Deti budu mit 18 m od sebe a chystam se mrnouse taky supnout do satku 😊

kac_kac
7. led 2019

Mám děti od sebe 19 měsíců. Z materiálních záležitostí mi nejvíc pomáhá šátek či nosítko, sourozenecký kočárek (Máme snadno přestavitelný pro jedno nebo dvě děti Baby Jogger City Select) a hacka (http://www.tiki-mechulka.cz/Zavesne-houpacky-ha...)

vikinkav
7. led 2019

@bauskka ahojky ja budu mit taky rok a pul a rodim v kvetnu 🙂 premyslim nad dvojkocarem ale nevim, nechce se mi do toho ale asi ho poridim pro jistotu... plus bych chtela satek na novorozence. Chci si poridit kosili do porodnice a vlastni decku na zabaleni. Obleceni dopredu kupovat nebudu, uvidim co bude chybet, hlavne protoze starsi byl zimni, mlade bude na leto, tak uvidime 🙂 dal me zatim nic nenapadlo 🙂

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
vikinkav
7. led 2019

@ttm diky moc! ja mam prave Lenny Lamb rostouci nositko na starsiho a zkousela jsem i satek ale spatne se mi vazal, chtela bych prave neco mekouckeho vhodneho na novorozence 🙂 vzdycky vidim spoustu maminek s prckama v satku jak je maji krasne prituleny k sobe, to bych taky chtela 🙂

odula
7. led 2019

Perova peřinka, šátek a dvojkocar.

bauskka
autor
7. led 2019

Mám koupené nosítko a do dvojkočáru se mi úplně nechce. Není nejlevnější. První dcera už ťape, takže bych zkusila pořídit případně jen stupátko za kočárek. A pak jsem si koupila bazarovou kolibku do obýváku. Na první dcerku jsem měla hnízdo což bylo super, ale druhou dceru v něm těžko nechám na gauči 🤔 s tím naším prvním terminátorem 😁 postele máme vyřešené 🙏 první dcera už spí ve velké posteli (nízké) ve svém pokoji takže postýlka je volná. A oblečení a kosmetiku zatím neřeším.

dayella
7. led 2019

Já dvojkočár pořídila (bazarovka za 700 Kč a v pohodě postačil), bez něj ani ránu. Asi na půl roku, pak jsem prodala zpět a fungujeme jen s jedním kočárem. Starší ťapal a když už nemohl, tak šel do kočáru a malej do nosítka. Šátek jsem nevyužila vůbec, asi nejsem nosící typ a malej byl těžkej jak žok už od narození (PV 4370 g). Teď už má starší 2r 8m a mladší 1r 2m a chodí, tak už je to jiný. Ono hodně záleží na tom, jak jsou obchody daleko, jestli se jezdí autem nebo naopak více chodí.
Hnízdo jsem si pracně ušila a taky ho využila minimálně, dítě mi rychle vyrostlo. Nic dalšího jsem nepořizovala, vlastně všechno dědí po starším, jen sem tam nějaký nový obleček.
Jo, autosedačku pro mladšího, tu jsem pořídila novou.

kac_kac
8. led 2019

dvojkočár jsem koupila bazarový, a využíváme ho opravdu hodně, i když je starší velmi zdatný chodec.
Je mi jasné že využitelnost dvojkočáru je značně individuální, hodně závisí na povaze dětí a na terénu v jakém se pohybujete.
Já žiju v pidivsi, vedle miniměstyse, takže "díra po granátu" hodně jezdím busem třeba na celý den pryč a to bych s ani ne dvouleťákem na stupátku nezvládla. U našeho kočáru oceňuji jeho geniální variabilitu 😉

miba10
8. led 2019

@kac_kac můžu se zeptat co je to za kočárek?

baris
8. led 2019

@bauskka já mám dcery od sebe 17 měsíců. Mladší se narodila na začátku února, takže poprvé ven jsme se dostaly až tak nějak v dubnu (ten roky byly šílené mrazy, inverze jak prase ...).

Šátek jsem neměla - koupila jsem si nosítko, ale mladší v něm nechtěla být, mě bylo pořád horko ... Tak jsem to zavrhla. Holky milovaly vibrační lehátko. Musela jsem koupit ještě jedno, aby každá měla svoje. No a od té doby vše kupuji 2 - mám jen 1 nervy 😅

Oblečení jsem taky dokupovala, protože starší byla letní dítko, mladší zimní.

Co se týče kočárku - starší dcera byla antikočárková. Ale v momentě, když zjistila, že se vozí mladší, tak se tam cpala taky. Takže kočár pro sourozence byl nutností. Ale toto bych nechala až na to, jak dcera zareaguje. Třeba bude stačit jen ten skateboard ke kočárku.

kac_kac
8. led 2019

@miba10 Baby Jogger City Select

miba10
8. led 2019

@kac_kac děkuji

lili_lily
8. led 2019

@vikinkav
@bauskka dvojkočárek bych kupovala, až když se zjistí, že je vážně třeba …. mám děti 19m od sebe, koupila jsem staršímutupátko na kočárek a vůbec ho nechtěl, takže mi leží na půdě, chodili jsme jen na kratší procházky, na hřiště a jinak autem, chodil pěšky nebo jezdil na odstrkovadle ;)

jenny91
8. led 2019

@lili_lily Taky jsem si říkala. Budu mít děti po 18 měsících, ale předem dvojkočárek pořizovat nechci. Už takhle nám kočárek většinu času prostojí v garáži, jsme spíš nosící 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru