Druhé mimi jen o rok a půl

bauskka
24. srp 2018

Maminky jdu si k vám pro tipy. Mám 10m dcerku a v dubnu se nám narodí druhé mimi. Budou od sebe rok a půl. Chtěla jsem se zeptat těch, které mají nebo měli také brzy po sobě, co jste nakupovali? Co se vám osvědčilo? Dcerka už téměř chodí a tak nevím, zda kupovat treba dvojkocarek, případně co byste poradily dalsiho, co se vám osvědčilo?? Děkujia rady, tipy napady

petrak15
24. srp 2018

Mam dva roky, a nejlepsi je skate za kocarek. I kdyz prvni nechodilo v roce, ale az ve 14 mesicich a spalo hodne v kocarku. Takze mozna i kocarek, me se libi co maji prostor pro starsi dite pod korbou, nohy v kosiku. Neprekazi a neni to klasicky kocarek na dvojcatka.

suromana
24. srp 2018

Kamarádka měla přesně rok a půl od sebe a bez dvojkočárku by se nikam nedostala. V roce a půl ti ještě nic moc neujde, ale záleží, kolik toho nachodíte, jestli žiješ ve městě nebo na vesnici, jezdíš všude autem nebo MHD po městě, jestli máš někoho na hlídání nebo budeš muset všude chodit s oběma dětma.

z190
24. srp 2018

Mám také děti od sebe rok a půl. Dvojkocarek jsme nekupovali, syn už pěkně chodil, tak jsme koupili skate a ten tedy nenáviděl a raději šel po svých, nevím proč. Pořídila jsem si Manducu, abych měla volné ruce a nemusela brát kočárek, a to tedy neprošlo. Dcera tam absolutně nechtěla být, až kolem desátého měsíce ji vzala na milost a teď, ve 20 m, se nosí velmi ráda. Jinak jsme nic zvláštního nekupovali, vše bylo po prvním prckovi. Jen se mi minulo sezónní oblečení, tak to se hold nepodědilo a koupilo nové.

z190
24. srp 2018

A spoustu vycházek jsme absolvovali s odrážedlem. Ujel toho velice hodně a i byl mnohem rychlejší přesun 🙂.

astyna
24. srp 2018

Jako Z190 - syn už v roce a půl běžně drandil na odrážedle, s kočárkem jsem se s ním když tak ploužila, když šel pěšky. 2kočár pro nás by bylo jen vyhazování peněz - od synových 18m jsem už Valco nevytáhla.

Zvaž sama, kde žiješ, co chceš absolvovat, co tvé dítě zvládne...Tohle máme každá jinak.

suromana
24. srp 2018

Známá právě bydlí v centru Prahy, a i když dcera v roce a půl slušně chodila, bez dvojkočárku si do toho provozu prostě netroufla, odrážedlo vůbec neměli, na to neměla nervy, navíc bez babiček, takže všude s oběma dětma, bez auta, neměli v bytě možnost trvalého bydliště, takže neměli kde parkovat. Prostě zvážit, kde žiješ a jak moc budete všude muset spolu.

astyna
24. srp 2018

@suromana

Já jsem na tom stejně - neřídím, babičky máme 250km daleko, manžel ve výzkumu, takže hlavně odpoledne a večer v práci. Akční jsme ažaž, doma nás to neba. Odrážedlo jsem hodila pod kočár. Syn už mi pravidelně spával, tak se dal den zorganizovat. Syn je už "vycvičený" počkat na mě, s nikým nechodit, to je fakt důležité učit od malinka. Jinak se z toho zblázníš, hlavně v těch velkoměstech...

Ono taky záleží, kolik prcek v tom roce a půl váží - můj měl asi 13kg + kočár a to bych asi nedala na záda...

jarmilka7
24. srp 2018

Máme rok a půl. Měla jsem kočár city select už i pro pripadne spaní starší. V roce a půl dítě nikam moc nedojde. A taky máme chariot cx2. To je alternativa kocaru a pro mne ve městě užitečnější.

odula
24. srp 2018

@bauskka ahojky. prvni dve deti jsou 15 měsíců od sebe. dvojkocar se osvědčil extrémně. bez nej ani ranu. nositko nám bylo absolutně k ničemu,syn ho nesnášel. do obýváku kolibka nebo nějaka lehká postylka na kolečkách, když mimino potrebujes polozit a byt s batoletem ( tenkrát nebyla hacka, dneska bych asi pořídila tu). jinak v podstatě asi vůbec nic, dcera zhruba do dvou let všechno dedila 🙂 pak ale zjistila že existuje růžová a byl konec 😂 jo a když byla vetsi (3-4 mesice)tak jsme měli babysitter. takový to houpaci zvyseny lehatko. dala jsem ho na stůl, mimino pozorovalo a ja se mohla věnovat staršímu. gratuluju a hodně štěstí 😗

suromana
24. srp 2018

Nosítko nebo šátek může hodně pomoct, ale ne všechny děti si zvyknou, já měla nakoupeno obojí, nakonec jsme využili minimálně, syn měl v půl roce skoro 10 kg a to moje záda prostě nedávala, jsem celkem drobná. Dneska bych koupila na bazaru a pak kdyžtak zase prodala 🙂

bauskka
autor
25. srp 2018

Holky děkuji za rady, budu to muset zvazit. Dcerka už téměř chodí a zatím nevím jak to bude v tom dubnu. Bydlíme v Praze, ale naštěstí na okraji. Chodíme akorat k doktorce případně tady u nás po okolí, kde je hned les. Do centra jsem si zatím ani s malou netroufla. Mám irodicak, takže se většinou někam dál pr jedu autem. Babičky mám obě kousek, takže by nebyl problém. Ještě se zeptám, jak to máte se spinkáním? Starší už jste dali do svého pokoje (pokud jste měly možnost)? Máme totiž malinkou ložnici do které se dvě postýlky nevejdou.

astyna
25. srp 2018

@bauskka

Starší syn už od roku už v pohodě vylézal přes oddělené mříže z postýlky, tak jsme mu pak postýlku přešupačili do pokojíčku a mladší spával v košíku a poté v bráchově postýlce v ložnici- starší dostal už válendu od dvou let.

z190
25. srp 2018

Starší spinkal v pokojíčku až od 2,5let. Mezitím jsem spala buď v pokojíčku s miminkem sama nebo v ložnici všichni s mimi v posteli a starším v postýlce.

helulela
25. srp 2018

@bauskka starší kluky mám od sebe taky rok a půl. Ke kočárku jsme měli buggypod - takové skládací postranní sedátko. Využili jsme hodně. Starší nebyl extra chodec, tak abychom se nemotali jen kolem domu. Taky v obchodě je užitečná věc staršího "přidělat" v kočárku.
Co se týká spaní, starší šel do velké postele do svého pokoje cca v 16 měsících, neměli jsme s tím žádný problém.
Dál jsme využili lehátko, ve kterém jsem si brala mladšího třeba do koupelny, když se koupal starší. A pak jsme taky cca půl roku měli druhou dětskou postýlku v obýváku - ta byla "hrací" a jako místo, kam starší na mladšího nemohl.

ojo
25. srp 2018

Já mám starší kluky 16m od sebe, mladší děti 13m od sebe a v říjnu přibude další, které bude od nejmenší 21m. Mě děti začli chodit dost pozdě, takže já využívala dvojkočár, na starší kluky jsem měla za sebou a na mladší mimina vedle sebe, protože ještě starší nechodil, ale v tvém případě bych asi nejdřív volila ten skejt, pokud nebudeš chodit trasy tak, že by ti starší zrovna měl spát. Já jsem dost courací, klidně i na půl dne, takže jsem chtěla pro oba komfort.

Ohleně spaní, spaly nám obě děti v ložnici čistě jen z mého komfortu, abych nemusela chodit vedle do pokoje, ale pokud tam nemáte místo, tak asi stejně nezbyde nic jiného než dát starší vedle do pokoje.

Můžeš se přidat do skupiny Děti narozené brzy po sobě 🙂

pavlinecenka
26. srp 2018

Taky mam o rok a pul,maly uz pekne chodil takze sme meli jen skejtik, a to jen cca pul roku,pak presel na odrazedla. A starsi spinkal s nama.do svou let a pak sel k sobe do pokojika uz se tesim az tam pujde i ten druhy :D

penelopaw
31. srp 2018

@odula Mám obdobný "problém" jako zakladatelka, s tím rozdílem, že nás takhle postihlo třetí dítko 🙂. Mohu se zeptat, jaký dvoukočárek se Vám osvědčil?

odula
31. srp 2018

@penelopaw měla jsem teutonia ,myslím že cosmo s vloznou taškou. prý je ale trochu problém v českých obchodech. my žijeme v zahraničí a vchody jsou široké ale v čechách prý maminky mívají problém. jinak kočár je skvělý. když byla děcka vetsi měli jsme nějaký model graco dvojgolfek. taky super . 🙂

hafika
31. srp 2018

@astyna Ale jo, dala. Když jsem někam chodila s dvojčaty po roce, tak pro mě bylo příjemnější mít v kočáru nebo golfkach po synovi jen jednu a druhou nosit na zádech. A to v té době měly 11-12 kg každá. Byli jsme tak obratnější a zvládala jsem i terén, protože jsem si ušetřila tak 7-8 kg váhy oproti dvojkočárku. Ale byla vycvičená, nosila jsem je obě na zádech do 4 patra bez výtahu, takže jedna byla čajíček. Je to celé o zvyku, když jsem je začala ve 4 měsících nosit najednou (to mohly mít tak 12 kg dohromady), myslela jsem že zacatku, že umřu. Přitom jsem předtím nosila do schodů 13-14 kg prvního. Po čase mi nedělalo větší problém vynést okolo 25 kg dětí plus menší tašku s nákupem.

Jinak třeba má známá to řešila tak, že když už mimino měla ve sporťáku, tak když starší nemohla, dala ji do kočárku a mimčo na záda, je to lehčí. Vlastně jsem párkrát taky vezla v dvojkočárku 3leteho a roční a další roční měla na zádech.

pavca1982
31. srp 2018

@penelopaw Pořídila jsem z druhé ruky Dorjan, věkový rozdíl budeme mít 21m.

penelopaw
1. zář 2018

Díky 🙂

astyna
1. zář 2018

@hafika

Jak jsi vyřešila věcí? Já mám problém často s tím, že, když mám malého na zádech, nevím, jak vyřešit náklad. Kočár ti sice ušetří váhu, ale tu pak stejně máš na sobě, protože věci potřebuješ...

katynka1
1. zář 2018

Ahoj máme 17mesicu rozdíl dvojkočárek jsme kupovali a díky bohu za něho. Dcera nějaká odrážedla moc nemusí, spíš jen chvíli a pak ho dam stejně do košíku u kočárku. My tedy chodíme na procházky denně i kvůli psovi a hlavně když začala starší chodit courala se a zastavovala kvůli každému kaminku a vajgliku. Ale myslím, že každý to má jinak. Pořídili jsme i šátek takže miminko bylo i v šátku a Anička ve sporťáku. A druhou postýlku. Hodně mi pomohla skupinka tady na koniku "děti narozené brzy po sobě"

mamamtbo
1. zář 2018

@bauskka Ahoj! Mam deti od sebe skoro presne na den rok a pul (prvni kluk, ted devce). Chlapecek chodi od 11mes. Dvojkocar mame (Patron - sourozenecky, ne ze by neusel prochazku, ale proste ma sve misto..dost zarli, pak mam satkove nositko Storchenweige - pro pripad nouze, obleceni mame dvoji (neco vyuziju po synovi, ale byl zimni, dcerka je letni, navic ji nechci mit uplne modrou🙂 Co neni potreba u nas: 2 postylka - syn spi ve velke, dalsi chuvicka, oblecky. Jinak preji hodne sil - trpelivost, pevne nervy a udrzet emoce ve vyhrocenyh chvilich.. Neni to sranda rozdelit pozornost mezi obe deti.

hafika
1. zář 2018

@astyna Tak já měla dvojčata a obě nosit delší dobu jsem nedala, tak vynést do schodů, nebo chvilku u doktora ap. Ale byl rozdíl vláčet se s dvojkočárem (ač jsme měli lehounky, dobře ovladatelný, co se dostal skoro všude), nebo mít jen normální kočárek a druhé dítě nést. Tím se vyřešil problém věcí, prostě je vezl kočárek. Jinak jsme ještě občas chodili na kratší procházky a výlety s mužem, kdy každý nesl jedno dítě, a to jsme brali buď tašku přes rameno, nebo měl jednou muž batůžek na zádech a dítě na břiše. Ale kvůli staršímu jsme velké vycházky nepodnikali, neušlapal je.

Samozřejmě chápu, že začít nosit 12-13 kg dítě je pro tělo fuška, ale je možné to udělat i opačně. Kočárek mít pro větší a nosit miminko. Starší v případě potřeby může posedět/postát i jinde a mimino se pak dá v kočárku přebalit ap.

pataja
1. zář 2018

@bauskka ahoj jsem na tom úplně stejně jako ty, v dubnu se nám narodí druhé. Malá nemá sporťák moc ráda tak tomu zatím nechám volný průběh. Ale určitě pořídím druhou postýlku a nosici šátek 😊

ojo
2. zář 2018

@penelopaw my pořídili bumberline indie..sedačky vedle sebe, pro mímo tam byla vložná taška. Super kočár, lehko ovladatelný i teď, když je malýmu 2,5m a malé 1,5r se s ním dobře jezdí. Je to navíc super tereňák, který projede snad všechno, vzali nám ho i na lanovku na kola a projela jsem s ním ve městě do obchodů všechny futra 🙂

1ronja
3. zář 2018

My budeme mít taky rozdíl dva roky a přemýšlíme jestli dvojkočár ano/ne. Přijde mi, že ten dvojkočár musí být strašně těžký a špatně manipulovatelný. Já nejsem žádná Rambice, mám 50 kilo, tak se chci zeptat, jak se vám s tím jezdí? Tahat mladší dítko v manduce si taky neumím představit...

kata267
3. zář 2018

@bauskka mam holky 17mesicu od sebe,bez dvojkocaru bych nedala ani ranu.ze zacatku hlavne diky tomu ze I starsi spi po obede jen a pouze v kocaru, ted uz dvijkocar temer nevytahuju mam manducu a ta funguje, vecerni spani je doted dost divoky (mladsi bude uz skoro rok) a bez pomoci druheho cloveka bych deti snad vecer v postelich ani neuspala, starsi spi v pokojiku mladsi v loznici v postylce ...jinak.jsem vlastne nekupovala nic, vsechno jsem mela doma

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru