Je dobrý nápad hlásit dítě na plavecký příměstský tábor těsně před další dovolenou?

16. únor 2024

Chtěla bych se zeptat na názor, jestli si myslíte, že je špatný nápad dávat v červenci dítě na plavecký příměstský tábor (pondělí až pátek, každý den 2 hodiny plavání + jiný program) s tím, že v sobotu po skončení pojedete celá rodina na další dovolenou.
Rozumím, že nikdo nemá křišťálovou kouli, ale myslíte, že je velká šance, že tam nastydne?

lauriak
16. únor 2024

Neviem ako mavas chore deti ale myslim, ze v cervenci by mali byt uplne v pohode. Nase su cez leto vacsinov zdrave a keby aj mali rymu, kasel tak ich na dovolenku (k moru) v pohode vezmem.

merope
16. únor 2024

V červenci? Proč by mělo nastydnout? Naopak se rozplave.

journals
16. únor 2024

Jako v létě? 😅
Syn chodí na plavání celoročně, tedy i když je -10 a z bazénu nastydlý nikdy za 3 roky nebyl

ines76
16. únor 2024

Myslim, ze sance ze tam nastydne je stejna jako pri jakekoli jine letni aktivite = žádná. Syn chodi na plavecky primestak kazdy rok a nikdy nastydly nebyl.

cilkat
16. únor 2024

Jo kvůli nastydnutí... já myslela, že řešíš třeba jestli nebude unavené, nebo už znuděné plaváním a nebude pak odmítat plavat na dovolené s vámi... PO pravdě řešit nastydnutí mě vůbec nenapadlo.

moudivlacek
16. únor 2024

asi znáš syna nejlíp, pokud je věčně na hromadě, tak bych neriskovala, nebo jen část týdne, pokud je v pohodě, nevidím důvod, aby nemohl na příměšťák

gdpr
16. únor 2024

V lete sa tiež bojíš s dieťaťom kúpať na kúpalisko alebo mori lebo ochorie? 😂😂😂😂 Môže ochorieť a nemusí to tu ti nikto nenapíše a dokonca aj keď ho tam nedáš môže ochorieť

martt
17. únor 2024

Moje děti mají ve škole povinné plavání a jezdí pravidelně v zimních měsících. Tak za sebe bych ho v létě nechala chodit. Nikdo ti nepovi jestli nenastydne a nastydnout může i bez plavání.

autor
17. únor 2024

Dobre rano, jsem rada, ze jsem nektere pobavila. Kdyz bylo plavani ve skolce, deti byly nemocne neustale, navic syn trpi na opakovane zanety stredniho ucha.
Nicmene vec se ma tak, ze ja jsem ho na ten primestak prihlasila a ted z okoli slycham, ze jsem udelala chybu, tak jsem chtela znat nazor, jestli jsem blazen ja nebo oni, ale vidim, ze nektere opet nevynechaly prilezitost se nekomu vysmat, protoze asi nenasly lepsi zpusob, jak si zlepsit naladu. 🙂

k2792017
17. únor 2024

Já bych třeba před dovolenou (zvlášť dražší a delší) na příměšťák nedala, je jedno, jestli plavecký nebo normální. I dovolenou plánuji, aby nebyla hned první týden v červenci. Syn je ale extrémně nemocné dítě, po 3 letech ve školce nevydržel nikdy chodit déle než 2 týdny. Hned paknakazí své 2 sourozence a 2 týdny jsme všichni na hromadě. Když je doma, nic mu není. Ale my jsme fakt extrémní případ…

jaja01k
17. únor 2024

Za mě je to v pohodě, já bych na plavání před dovolenou klidně dala. Mě by teda asi vůbec nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale naše děti bývají nemocné málo, v létě vůbec. Že by nastydli z koupání, to se nikdy nestalo.

moudivlacek
17. únor 2024

já to třeba chápu, syna jsme ze školního plavání museli odhlásit, neb po každé hodině lehl, nic jiného nevadilo, ale to plavání ano a to fakt nebyla zima, takže pokud to není dovolená typu vlastní chalupa, ale třeba letecky k moři, kdy fakt nechcete, aby mu něco bylo, volila bych jiný příměšťák.

ninive211
17. únor 2024

@ines76 No dceru jsem zrovna z plaveckého priměsťáku musela loni odhlašovat kvůli angíně (resp. naštěstí to bylo v první půlce července a šlo přesunout na jiný termín koncem srpna, kdy měli ještě volno, tak jsme ani neplatili storno poplatky). Jako horečky skoro 39st a antibiotika, když je venku přes 30 stupňů, to fakt chceš...syn jen pár dní předtím měl zánět středního ucha, taky atb. Kde to chytli, netuším...v první týden prázdnin! Naštěstí jsme nemuseli řešit moře nebo tak něco...

alubif
17. únor 2024

Proč ne? Dcera byla 3x. Letos ze dvou dovolených pojede rovnou na tábor...

ines76
17. únor 2024

@ninive211 to je mi lito, ale angina neni nastydnuti, na ktere se autorka pta, to je regulerni infekcni nemoc... teda ono i to nastydnuti (ryma typicky) byva virova infekce, ale ty obycejny respiracni viry proste v lete nemaj svoji sezonu, to uz spis infekcni prujmy.

fifinka2020
17. únor 2024

Já tě chápu 😁. Syn měl loni jediný tábor přes celé prázdniny po 2 dnech lehnul s 40 horečkou... ale byl skolkovy (první rok), tak tam jsem to i tak nějak čekala... a letos v létě jsem kvůli podobne uvaze opiskala jeden sportovní tábor, protože v sobotu má pak jet jinam (tam chceme vic) a myslím, že by to nedal...

obchudekprovas
18. únor 2024

Těsně před dovolenou bych dítě spíše na tábor nedávala. Vždy je to stres (pozitivní, negativní), který může snížit imunitu. Nachlazení, zánět středního ucha, úraz, .. Také je rozdíl, zda již máte dovolenou zaplacenou s CK nebo ji pak třeba můžete odložit. Výhoda je jen v tom, že je příměstský a můžete docházení ihned ukončit, pokud si všimnete, že s dítětem začíná být něco v nepořádku.

lennus
18. únor 2024

Dítě nenastydne z vody, ale pokud se k tomu přidruží další potíže - za mě je nejdůležitější výživa, odpočinek a spánek, pohoda a absence stresu, pak dítě neonemocní ani když se setká s bacily. Mám vyzkoušeno u sebe i dětí. My tedy v létě nemarodíme, je sluníčko a čerstvá zelenina a ovoce, takže vitaminů dost. Hlavně se nestresovat a nepřipouštět si nic negativního. 😉

izz76
18. únor 2024

Sama víš nejlépe jak moc mas náchylné dite na nemoci. Předpokládám,ze plavání bude v krytem bazénu, takže nebude plavat ve studené vodě, templota v bazénu asi nebude moc rozdílná s teplotou venku,tedy žádné výkyvy. Myslím,ze šance onemocněl je stejná jako bez plavání, je to o náhodě.

hanka_12345
18. únor 2024

tak u nas je nemoc pravidelne kazdej cervenec ..kasel,ryma..nechapu kde se to bere kdyz je pařák jak prase.. Kazdopadne ja osobne bych to asi riskla. Ale treba ja kdyz jsem byla mala a jezdili sme se skolou na plaveckej vycvik a to celorocne, nepamatuji si ze bych byla z toho nemocna