Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
6. črc 2010

@pipiii chce to heslo....

pipiii
6. črc 2010

heslo mate v IP a mam tam i slozku s tim makrem s otocenym a to byl teorve mazec z blizka...ale zase to neslo fotit, bylo vse uplne bile, proste to neslo....

ferinka
6. črc 2010

No já taky fotím na plný zoom 😉
Jsem sinašla teda chuděru nebožku novou,jen přemýšlím,kolik jich rovnou koupit,našla jsem ji 2x 😀 😀 😀
http://www.aukro.cz/item1096663603_cocka_makro_...
http://www.aukro.cz/item1098733888_makro_predsa...

jaa
6. črc 2010

Jinak jsem dneska náhodou našla japonský objektiv a pár Uv filtrů....Tak to pak někam zkusím našroubovat....Je to asi z té Fuji kino,ale třeba to bude mít stejný závit,jako moje budoucí zrcadlovka🙂)))

soanpe
6. črc 2010

@pipiii míšo,ale ty fotky jsou úplně jiné než s čočkama. jak psala @mes, je to o hloubce ostrosti.klasickým objektivem to nedáš ani se světelností 1,4. to co máš v albu jsou spíš detaily a ne makro 😉

blanka.k
6. črc 2010

@ferinka od toho prvního jsem párkátr nakupovala (naposledy v pátek 😀 🤐 ), ale makro čočky nemá nejlevnější 😅

pipiii
6. črc 2010

@soanpe ja jsem jen ukazovala jak mi to vyfotila z blizka...jasne vim ze je to jine...a to je super! ale kdyz jsme to otocila tak to bylo vice, vsak vis jsme vyfotial i nite v kalhotech...proste masakr a myslela jsme ze to tak bude s cockama, pac s tim otocenym nic nejde

jaa
6. črc 2010

@pipiii fotky super!!!

ferinka
6. črc 2010

@blanka.k Já vím,ale když koupím sadu ,tak vyjde skoro podobně a co budu dělat s tolika čočkama,s mojí spotřebu +10 bych jich za chvíli šroubovala aspoň 20 na sebe ať se užijou 😀 😀 😀 😀

soanpe
6. črc 2010

@jaa na střeva brouků pak už jedině mikroskop s kamerkou 😀
já nevím,ale čím je foták víc univerzální.tak mi přijde, že neudělá nic pořádně. jako kdybych měla prachy,tak jdu do jiné skupiny fotáků.něco s velkým čipem ale to by zas chtělo ovládat programy.protože ta profi fotáky dělaj fotku ...jak bych to řekla... nemastnou neslanou ... aby s ní šlo dál pracovat co se týká grafiky atd.
přirovnala bych to k bešamelu. dobrej profi kuchař udělaá základní bešamelovou omáčku a pak ji djemně dochucuje a z bešamelový omáčky je ńajednou luxusní holadská 😀

jaa
6. črc 2010

@ferinka jen je kup..Až si koupím ten foták,tak si je od tebe vezmu🙂 😉

soanpe
6. črc 2010

@pipiii jj,ale ber to tak, že máš čočky za 400,- fotíš bez stativu ,bez makro blesku,takže nemůžeš čekat fakt zázraky,i když mes má polozázraky. 😀

jaa
6. črc 2010

@soanpe Já právě pořád tápám...Je ted na trhu zase plno novinek..Od Sony,Olympusu a všichni píšou,že je mají špičkové....No,tak to je fakt těžký výběr...U techniky,co máme doma,tak dáváme přednost značce,tj kvalitě...tak fakt nevím...

Jj.kameru a na střeva🙂)))Hurá""""

blanka.k
6. črc 2010

@ferinka jsem koukala na Aukro na všechny makro čočky a přijde mi jich hrozně málo, vždycky mi to vyjelo aspoň 3 strany a dnes jen 1 😅 Zkus počkat do zítřka, jeslti tam po svátcích nepřidají třeba ještě levnější 😉 A kolikrát tam má 1 prodejce 3 stejné akuce a pokaždé za jinou cenu (třeba za 500, 600 a 650,- když jsem jjá kupovala nějakou věc...fakt nechápu 😅 )

pipiii
6. črc 2010

@soanpe ja vzdy hledam levne vychodisko a chci dokonalosti 😀😀😀 to mam tak u vseho 😀 jdu spinkat a zitra jdeme do ZOO do Liberce takze to bude super pokochanicko a pofocenicko 😵

soanpe
6. črc 2010

@jaa u těch sonáku a olympusů fakt neporadím.
bejvaly dobrý minolty,ale nevím,jestli je to i u digi. dobrý jsou pentaxy,to má známej a fotky taky dobrý... ale jak říkám.základ je ovládat aspon trochu optiku, expozice a když to chybí,tak si pořádně pročíst návod 😀
ale v té řadě,co se pohybujeme my, je otázka kvality fotky spíš objektiv,protože ta elektronika je na jedno kopyto made in china 😝
já ted prubla ze starýho eose 500 objektiv 28-80 f3,5-6,5 USM a to ostření je rychlejší než pšouk 😀 ty ultrazvukový motory ostří fakt neuvěřitelně rychle.jen mě štve,že tam není 18-80mm ale co , lepší než drátem do oka. já za to kdysi dala za komplet asi 15tis,což je asi 14let zpětně a dnes má ten objektiv stale nějakou cenu 😉

soanpe
6. črc 2010

@pipiii jooo míšo,tak to je pak těžký 😀 užij si výlet

jaa
6. črc 2010

@soanpe Hlavně,aby tam byl i automat..než si to trošku osahám.... 😀 Fotila jsem manuální zrcadlovkou hodně dlouho,ale rychle jsem si zvyj´kla na automat....tak do toho budu muset zase trošku přijít....Jednu dobu mě to brala dost...Fotila jsem od malička cca 7 let...Dostávala se od nejhorších fotáků k nejlepším.....pak,když jsem došla k zrcadlovce,tak mě mm ukecal na automat 😀

jaa
6. črc 2010

A zrcadlovka se někde válí a ani nevím kde...Budu ji muset pohledat...Dneska jsem padla na ty filtry ,objektiv a mini statývek...no ,uvidíme ,co najdu zítra🙂))

jaa
6. črc 2010

A ještě se zeptám....ta man.zrcadlovka má japonský objektiv....Tj.kvalita...myslíte,že by fungoval i na digitálu????

mes
7. črc 2010

@soanpe mám D5000 a 18 - 105 VR (vzdálenost ostření se lidíš dle objektivů) a ostřím bez čoček max na asi 40 cm nebo 44cm..právě jsem to ukazovala pipoušovi..pokud se nepletu objektivy 18 - 55 a další i ten pipoušův ostří někde u 20 cm..ale kámoška má canon D450 a je skoro u kytky i se seťákem..tak to nechápu..

@pipiii já to nechápu, já mám ty fotky mnohem víc přiblížené než ty! Tedy samozřejmě na největší ohnisko..zkus tam našrouovat ten druhý objektiv na dálku..z toho budeš mít megamakro podle mě..Jinak fotečky pěkný, ale chápu, že jsi čekala něo trošku jiného.. Já mám ty fotky bez ořezu..některé jen zarovnané na 10 -15 když mi tam už čočka udělala černé rohy.. 😉

jaa
7. črc 2010

Tak jsem holky našla ještě tohle...C na to vy zkušené???Mrkněte na to... 🙂
http://www.pixmania.cz/cz/cz/5967926/art/pentax...

jaa
7. črc 2010

a tenhle některá máte????Má to být vítěz testu... 🙂
http://www.pixmania.cz/cz/cz/3230692/art/canon/...

wwercaa
7. črc 2010

ahoj holky....tak se vás nějak dočetla a už nic z toho nevim 😀

co se týče čoček jsem s nima spokojená, sice focení makra je pěkná makačka, ale když je snaha, tak jsou i pěkný fotky 🙂

@mes jj přesně máme stejný vkus na hadříky 🙂 ty sadě bodíček jsem prostě neodolala 🙂
@ferinka fotky z dovči jsou úplná bomba, je vidět, že bylo určo moc fajn, líbí se mi hlavně ty ve vodě 🙂 😵 😉
@molicova krááásnýýý fotečky Tomáška, jako vždycky, překrásnýýý 🙂 😵 😅
@pipiii gratuluji k pokroku lezení...ted si užiješ 😀 😉 🙂 😵

me se fotit nehctělo, nemela jsem nejak chut 😝

mes
7. črc 2010

@soanpe s díky za polozázraky🙂) 😀

molicova
7. črc 2010

@wwercaa moc děkuji 🙂
tak holčiny držte mi palečky 🙂 v sobotu mám dvě focení dvou párů 🙂 budou to něco jako předsvatební fotky 🙂 bude to focené v Praze, tak jsem na to zvědavá 🙂 🙂 jo a vlastně ještě jedno foceníčko tady z koníka 🙂 malá holčička v pondělí 🙂 tak na to se taky moc těšim 🙂 to jsem zase vymyslela místo v Břevnovském klášteře 🙂 no mam toho nějak mocinko a nejsem si jistá 🙂 ale není to svatba, takže se nemám čeho bát, když se to nepovede 🙂 tohle se dá opakovat 🙂
Holky jinak s tím makrem tady teda fakt kouzlíte 🙂 já na to teď vůbec nemám čas 🙂 i když na zahradě toho zase kvete 🙂

wwercaa
7. črc 2010

@molicova jéééé tak teda držím palečky at jsou fotečky co nejkrásnější 🙂 🙂 😵 nám nabízel fotograg co nám dělal rodinný fotky, že prý jsme moc fotografická rodinka, jeslti nechceme nějaké společné fotečky na zahradě, ale já nevim to by byly zase 2 tisíce a my ted toho máme nejak moc 😝 😝 😝

molicova
7. črc 2010

@wwercaa no tak já jsme za naše vyplázla 4ku. byla to síla, ale líběj se mi 🙂 ale teď jsme také v tuto chívli vyťaveni, takže bychom na to neměli ☹

wwercaa
7. črc 2010

@molicova bylo by to něco na tento styl, jak je tam ta rodinka v trávě akorát, prý by udělal nejaký kapičky jako pokus navíc do toho, jenže me tyto fotky na zahrádce moc neučarovaly ☹ akorát jak nám to nabízel jsem si vzpomela na tebe, že bys to dokázala nafotit líp 😀 🙂 a myslim, že takhle venku asi každá z nás 🙂 akorát on to má prý nasvícený atelierovýma světlama 😉
tak koukněte http://www.cernyfoto.com/?page_id=61

mes
7. črc 2010

@wwercaa já bych řekla, že některé ty jeho fotky si říkají o úpravu🙂))) třeba ty děti venku 😀

@molicova a kde máš fotečky? To jsou ty starší, nebo jste se fotili teď někdy??