Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

nikulka83
22. črc 2010

@ferinka : stěhujem 🙂 hned teď! beru s sebou učebnici španělštiny, kterou potřebuju oprášit 🙂 Pro případ, že pojedeme někam na jih, beru i arabštinu 🙂))

mes
22. črc 2010

@pehaka my máme externí disk..takže tak..jinak na zmenšování fotek používám program, ale my jedeme v linuxu..takže asi nepomůžu

@nikulka83 měla jsem stejné představy o Itálii..jednou bych se tam chtěla probudit a být ve svém domě u moře..sice jen představa, ale i tak..krásná🙂

@katerrinkak gratuluji k foťáčku..mám ten stejný a jsem moc spokojená 😉 akorát my ho kupovali o dva litry levněji..protože teď ho zdražili..mrchy

@jaa řecké ostrovy jsou krásné snad všechny..připomíná mi to mé krásné líííbáánky 😵

murynka
22. črc 2010

jéé přidávám se ke španělsku 🙂 mě se líbilo i v loretu ale ted s dítětem asi fakt ne ☹ malgrat byl nádhernýýý 😵 😵

ale jinak moje srdcovka je svatební cesta dominikánská republika 😀 😀 na to asi nic nemá ☹ 😀 a musím se tam vrátit!! 😅 😀

v chorvatsku jsme byli na rabu 🙂

@nikulka83 super že jsi s bleskem spokojená a co nějaká ukázka 😉 🙂

gustinovi
22. črc 2010

holky nestíhám pořádně reagovat ani teď fotit, mám toho hooodně a hlavně vás dočítám úúúúplně od začátku, aby jsem se přiučila novým věcem, občas nakouknu i do nových příspěvků a nemůžu reagovat
@mes prostě makro náááádhera, hlavně odrazy v kapkách, jsem unešená z té třetí fotky jak jsou tam ty dvě kapičky a vnich ty kytky, to jsem tu hlavně chtěla napsat.

Jinak jsem už se čtením na 40. straně, tak doufám že dočtu co nejdříve, postivě čtu příspěvek po příspěvku, denné tak 8stran, více nestíhám, zítra jdu kamarádce na svatbu, musím si ještě teď večer dodělat nehty a taky upravuji další kamarádce fotky ze svatby aby jsem ji je mohla vypálit, takže opět nevím kde dříve skočit, ale mes jsem to napsat musela

mes
22. črc 2010

@ferinka stativ nemám a s těma čočkama nejde makro fotit na stativu..pokud je to "přirozené makro" a né inscenované doma..protože se musíš hýbat směrem k objektu a od něj a někdy u toho skoro ležím a nedýchám 😀

mes
22. črc 2010

@gustinovi děkujuuu - jsi zlatááá 😵

blanka.k
22. črc 2010

@jaa my byli na Ibize v malém letovisku, kde nebyla jediná diskotéka ani žádný takový podnik, mělo to u hotelu asi jen 50m dlouhou pláž, na ostataní jsem chodili na výlety třeba 3km, nikde ani noha, všicni se váleli u hotelových pláží, akorát plno medůz 😔 mě to bylo jedno, jako neplavec a milovník tepla jsem stejně do vody nelezla. Takže doufám, že příští rok v Řecku (ideálně nějaký úúplně jižní ostrov) nedopadneme stejně 🤐 😅 Já bych teda nejraději jela někam na 14 dní za památkama, kostely, hrady, zámky, a fotit a fotit a fotit, ale to by M. zešílel, asi tak jak kdyby po mě chtěl 14 dní chodit furt na fotbal 😝 holky, dost už o dovolené, já tu slintám, aspoňjsem si musel aotevřít fotky z dovči a pokochat se, jak já bych hnedle někam jela 😝
@mes nádhera

murynka
22. črc 2010

@mes krásné fotečky 🙂 😵 nádhera já ted nemám na focení náladu ☹ snad to brzo přejde..

nikulka83
22. črc 2010

@murynka : zítra něco hodim, už jdu zaplout do postele. jsem hotovka 🙂 kocourka máme na klinice, vymýšlí co s ním, aby se rozčůral... už se to táhne od podzimu, akutně měsíc a půl, má za sebou 2 operace a zlepšení žádný.. ☹

murynka
22. črc 2010

@nikulka83 jejda at je kocourkovi lépe....chudinka...

blanka.k
22. črc 2010

@murynka já taky byla na Rabu, teda nic moc dovča, pod stanem v kempu, ale moje první moře (a do svatebky i poslední 😀 ), všude turistů , a Čechů nejvíc. Byli jsme v Loparu. 😉

murynka
22. črc 2010

@blanka.k to byla moje první dovča v 15 a jak s emi tam líbilo 😀 ale ted po zkušenostech mluvím jinak 😲 😅 vím že jsme skočila do moře a říkám fuuj to je slanýý 😀 😀 😀

blanka.k
22. črc 2010

@murynka já tam byla v 16 😅 jak píšeš, první dovča, takže nadšení 😅 Ani už nevím, kde mám fotky, za ty roky už se nějak zašantročily 😅
Dnes mi M. bonzl, že utratil nějaké peníze, tak sjem hned řekla, že teda chci nový objektiv, tak on ať si ho koupím, ak sjem říkala, že takový jaký bych chtěla, že neexistuje. 😝 Včera jsem do noci projížděla net a objektivy a nevím, furt nenácházím to pravé ořechové, že bych si udělala radost. 😅

murynka
22. črc 2010

@blanka.k jako u nás 😀 😀 můj dneska že si chce koupit novou motorku a já ýe chci tedy nový foták 😀 😀 rovnoprávnost být musí ne 😀 😀 má to furt lepší než kdybych chtěla jiný auto že 😀 😀
tak hezky vyber at si uděláš radost 😵 určo něco najdeš 😎

jaa
22. črc 2010

@nikulka83 Ona není opálená...je hnědá úplně všude..Stačí ji trošku..10 minut a je o odstín tmavší..je taková od narození.. 🙂

murynka
22. črc 2010

@jaa tak to máme podobnou tedy ne takto černou 😀 ale všichni mi říkají že jí opaluju 😕 😕 ale ona je porstě snědá 😅 😅

jaa
22. črc 2010

@murynka U nás je to taky tak..Týden před dovčou v těch vedrech jsem s holkama jezdila na koupák a to,až když se malá vyspala.to bylo kolem 16 hodiny...A na letišti se mě ptali ,kde jsme byly u moře....A nemohli uvěřit,že tam teprve jedem.. 😀
Ted řeším štourali na Fb...Prý bude mít rakovinu,když je přirozeně tmavá....A to prosím nemá jedinnou pihu... 😲 Narozdíl ode mne... 😀

jaa
22. črc 2010

@blanka.k není nad klidnou dovču... 😉
@mes Jsou krásné..jen by si tam mohli víc udržovat pořádek..jsou líní,jako vši...My tam měly krásnou pláž cca 50m.Ale jinak byla dlouhá asi 500.jenže tam byly naplavené kameny a oni se nehnou ,aby je odklidili...Já si tam vyházela asi 3m a jak se tam pak cpali....

murynka
22. črc 2010

@jaa ježiš to neřeš závistivci 😉 můj táta se opaluje pořád já také a moje mamina i tchýně také jsmě černý 😀 ale ne nemocný 😉 mě se dneska také ptali kde jsem byla u moře 😀 😀 a já teprve že se chystáme 😀 😀
takže vím jaké to je...

blanka.k
22. črc 2010

@murynka právě nějak jsem na žádný nenarazila. ☹ Mě by se líbilo jak mají holky ten 28-70 (2.8-4), ale s větším rozsahem ohnisek ☹ Stejně teď hcci markýzu nad terasu, další sítě do oken a klimatizaci do ložnic, takže dám asi přednost tomuto ☹ JInak se mi Tomík tady zblázní. A až znovu našetřím, tak už třeba budou můj vysněný vyrábět a to už si ho koupím 😝 😀

jaa
22. črc 2010

@murynka Fakt mě to štve..Já jsem ráda,že nemá problémy a nemusí se schovávat pod tričkem a oni rejpou...A přitom se stačí mrknout na album tady a je vidět,že je tmavá od porodu... ☹
U moře jsme chodily k vodě ráno..v poledne šla spát..tak do 15-16 hodin a pak jsem tam s ní byla do 19ti..takže žádné vystavování...

murynka
22. črc 2010

@jaa to je rozumný 😉 děláš to dobře tak bych ty kecy házela za hlavu 😉 pokud je manžel snědý neřešila bych to...naše také bude...po nás obou..

jdu chrnět dobrou noc 🙂

@blanka.k to chápu nějaké věci jsou přednější...

blanka.k
22. črc 2010

@murynka a za rok bude zjišťovat na kolik vyjde nábytek do pokojíku pro malého a mám do důchodu od nového objektivu utrum 😝 😝 😝 😝

jaa
22. črc 2010

@murynka JJ. 😉
@blanka.k No,tak to většinou je...Tak si to honem kup,dokud na to jsou finance... 😉

blanka.k
22. črc 2010

@jaa lkdyž já nenarazila na žádný nej...co by se mi 100% líbil. 😅 Ale teď s malým stejně nějak moc nefotím, takže uvidíme za nějakou dobu, co bude na trhu.

jaa
22. črc 2010

@blanka.k Být tebou tak moc nečekám🙂A hledám....Dokud se nemá nic důležitějšího kupovat 😉 😉 😉

blanka.k
22. črc 2010

@jaa já jsem projela asi 5 web.obchodů a nic... 😅 4 objektivy mi musí stačit 😀 😀 😀

jaa
22. črc 2010

@blanka.k Ale 5tka je hezké číslo🙂))

katerrinkak
23. črc 2010

@mes Děkuju 🙂 Jinak máš moc krásné makro opravdu 😉 Ja tedy se na makro zaměřovat moc nechci, ale vidím v tom dobrý potenciál, i co se týče obchodu. My třeba teď zařizujeme byt a sháním nějaké pěkné obrazy, toto by se dalo využít, normálně bych to dala na Aukro nebo si udělala své weboky a tvé fotečky prodávala jako obrazy - fotky original 🙂

@blanka.k to mi povídej, my jak stavíme, tak je to fakt děs, člověk by pořád něco potřeboval, ale kde vzít a nekrást? Já bych časem ráda nějaký ten externí blesk a portréťák, ale to časem, možná budeme muset koupit vodoodolný obal na foťák, páč jestli příštím rokem pojedeme do Indonésie nebo na Filipíny, tak pán v obchodě říkal, že by se té vlkosti tam trochu obával. No stejně chci manžovi našetřit ještě k vánocům na nějaký výkonější kompakt, aby byl záložní do extrémnějších podmínek....

A co se týče srdcových zemiček, u mě na první čáře vyhrává Asie - Thajsko, je to ráj. Ale jinak z Evropy také miluji Řecko a Itálii 🙂

mes
23. črc 2010

@katerrinkak fakt díky..jsi hodná..Už jsem nad tím přemýšlela, že někomu by se možná ty fotečky hodily do bytu..třeba jako série..a jedna holčina mi psala, že by je použila jako výzdobu hotelu (až ho budou mít)..tak to mě moc těší..až toho bude povícero, tak bych asi něco takového udělala..zatím se snažím zdokonalovat - ale začala jsem teď fotit na větší rozlišení, aby se to eventuálně dalo dost zvětšit 😉