Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
27. črc 2010

jedna upravená -stažená sytost

jaa
27. črc 2010

@soanpe Tak to by si malá s naší rozumněla..Mám doma taktéž neřízenou střelu🙂))))ted tak poslední tři dny zlobí..... 😠 😠 😠

blanka.k
27. črc 2010

Tohle vypadá dobře, až nafotím nějaké pěkné makro nějakou červenou kytku, tak si to dám vytisknout a pak napnout na dř.rám, mám takové koupené, ale vlatsní bude originálnější 😉
http://www.aukro.cz/item1159019833_vas_obraz_fo...

molicova
28. črc 2010

@soanpe já také moc děkuji za návštěvu 🙂 a jsem ráda, že někdo další viděl, že focení netrávím tolik času, že mi stačí jen, když se mi tomík posadí a je to 🙂 Sofinka je živější, ale myslim, že i tak se dá něco vyfotit 😀 není to sice tak jednoduché jako s Tomínekem, ale je to bych řekla větší zábava, když se povede nějaký dobrý záběr 🙂 hezky jsme si pily kafíčko a dětičky si hrály a my občas mezi klábosením něco blejskly 🙂
Budu se těšit na opáčko 🙂
jinak holky opět překrásné fotečky 🙂

molicova
28. črc 2010

@soanpe ta je super 🙂 hezky studená jak chceš, ale já místo sytosti, stahuji živost 🙂 nevim jak to popsat, ale když snížim sytost, tak snižuje všeobecně barevnost a když to dám do minus 100 procent, tak se udělá fotka černobílá, ale u živosti to tak není, tam to vždycky zůstane barevné, takže se sníží jakoby kontrast, ale není to tak násilné 🙂 nevim jestli jsem se vyjádřila dobře, nevim prostě jak to popsat 🙂 takže mi přijde lepší snižovat živost 🙂 ale nevim jestli je ve ps nebo v dalších, ale v ps když fotím do RAW, tak to tam je 🙂 ale jinak super, dřív jsem to taky dělala 🙂

soanpe
28. črc 2010

@molicova míšo ,já vím,ale jak jsem si blbě instalovala LR, tak jsem měla jen zkušební 30ti denní verzi. já snad donutím švagra,aby si za 1250,- koupil studentský balíček a ten je pak časově nomezený 😀
nebo budu muset pozvat tebe s manželem a Tomáškem na slavnostní oběd 😀 🤐

molicova
28. črc 2010

@soanpe 🙂 🙂 🙂 tak to je ale nějaké divné 🙂 protože mám stejný odkaz co jsem ti posílala 🙂 tak leda nainstalovat znova 😀 už se těším na další srazík 🙂 tak zkuš poprosit švagra a i když by to ani pak nešlo, tak budu sondovat dál co to může být 🙂 manžel je teď trošku podrážděný, hodně práce, moje stránky, jeho stránky 🙂 takže nemá na nic náladu 🙂

soanpe
28. črc 2010

@molicova míšo, chápu. je toho moc. já ho nainstalovala znovua dokonce tam P. nějak vložil češtinu 🙂
když tam L.neotravuj, at se ještě kvůli mě nestresuje 😉 jdu se věnovat domácnosti.ted jsem to tu pár dní pěkně zanedbávala a na zítřek mám zase něco smluvený,v pátek dprazí kámoška s prckem,tak musím uklidit,at se tu neušpiněj 😀 😀 😀 😝

pipiii
28. črc 2010

ahojik holky

moli, krasne fotecky!!! navsteva musela byt uzasna!!!

ja vcera fotila kamosku tak hazim par fotecek, jsou to jen zakladni upravy zbytek jeste budu doladovat az poradne vyberu ktere fotky atd 😀 tak neco na ukazku

molicova
28. črc 2010

@pipiii úúúúúúúžasné fotečky, moc se mi líbí 🙂 můžu se zeptat kde je takový rozbořený dům 🙂 jestli to není nějaké tajné místečko 🙂
jinak moc děkuji za pochvalu 🙂 bylo to fajn 🙂

pipiii
28. črc 2010

diiiky za pochvalu, a kde je ten rozboreny dum? to si necham jako tajemstvi 😀

pipiii
28. črc 2010

jinak to je ta kamoska jak ji jdu fotit svatbu, nakonec mozna budu fotit i obrad, ale doufam ze tam bude mit jeste nekoho teda 😀 a oznamila mi ze je tehulka, takze ted byla v 8tt na tom foceni 🙂

ferinka
28. črc 2010

@pipiii parádní fotky,fakt nádhera,ty máš taky portréťák???

@molicova jako vždy dokonalé 😵

pipiii
28. črc 2010

@ferinka nene, nemam portretni ale externi blesk, mam kulovy ale coz 😀

molicova
28. črc 2010

@pipiii ok, díkes 🙂 pokusím se najít si svůj 🙂

blanka.k
28. črc 2010

@pipiii
@molicova holky, krásné fotky! Těhulka , děti, hračky... (to je pes nebo medvěd, co má Tomášek?, je ssuper) 😉
já mám fotit 3 děti (2 cca staré jak Tom a jednu 9m holčičku), tak přemýšlím nad pozadí, jenže kdyby to nebyla taková kráva...nebo nevíte kde sehnat klidně jen látku takovu tu hnědou?

molicova
28. črc 2010

@blanka.k ona chce hnědé pozadí :-/

blanka.k
28. črc 2010

@molicova http://www.fotoimage.cz/pozadi/page00005.htm takotvéto nějaké...možná kouím tu roli a pak to z toho sundám 😅

molicova
28. črc 2010

@blanka.k aha, tak to jo🙂 tak to nemám a ani to nemám v plánu, že bych ho kupovala 🙂 takže tohle jak píše bude asi nejlepší 🙂

ferinka
28. črc 2010

Já přemýšlí,že doma taky něco cvaknu,mám teď nově vymalovanou na bílo přístavbu ajsou tam velký okna takže dost světla 😀 😀 😀 Jen mít objekt - manža mě už pošle do řiťky 😅 😀 😀 😀

soanpe
28. črc 2010

@pipiii fotky fakt dobrý. jen bych asi malinko ubrala na agresivitě barev 😉
já ted taky nemám koho fotit. P. odmítá,Sófí taky a všichni jsou někde na dovolený 😝

blanka.k
28. črc 2010

Tomášek si povídá se zajíčkem...jeho nejoblíbenější hračka. Budu mít svaly jak Arnie, jak ho furt držím nad ním a dělám zvuky a hejbu s ním 😅 Zajíček má 40cm.

pipiii
28. črc 2010

@soanpe diky, ja bych zase na tech tvych foteckach pridala zivost, sytost a stiny 😀 je to mozna i tim ze kazda mame trochu jinak nastaveny monitor u PC?! 😕

murynka
28. črc 2010

@pipiii fotečky jsou krásnéééé 😵 😵 já bych nic neubírala 😉 mě se líbí takto a to tajné místo super 😀 😀 nafotíš i mě?? 😅 😀 😀i když nejsem tak hezká 😝 😝 😠 😀
@soanpe ty bys ubrala bary u míši? 😕 proč?mě s ezase zdají ty tvé moc světlé ale to je o tom jak co kdo vnímáme asi ne?
@blanka.k krásné fotečky se zajíčkem 🙂 😵 😵

pipiii
28. črc 2010

@blanka.k Tomik je krasny ale premyslim zda take nemas agresivni barvy :-O 😀 😉

molicova
28. črc 2010

@blanka.k Nevim, to je Blanky styl, její fotky poznám stejně tak jako Verči a dalších, prostě se jí to tak líbí 🙂 mě to tedy vůbec nevadí 🙂 naopak se mi to zdá zajímavé 🙂 😀

soanpe
28. črc 2010

@murynka nemyslím že je má světlé. 😉 jen jsem mluvila o sytosti

blanka.k
28. črc 2010

@pipiii máš pravdu, jsou hodně křiklavé, já sytost ještě stahovala, protože když se koukneš, tak Tom je docela vyblitý, ale jak je ta postýlka celá v sytě zeleným a ten krtek má fakt takovou hodně rezavou barvu jak na té fotce, tak to je takové jaké to je...zkoušela jsem to do čb, pak ubírat ještě kontrast,ale to pak hrozně zanikal Tom i plyšák...nějak jsem moc nevěděla, co s tou fotkou 😅 prootožekdyž si zakryju toho zajíce a žloutou potvoru, tak mi to tak d´hrozné nepřijde...

blanka.k
28. črc 2010

Tohle je foceno o hodinu pozděj, jen ležel na posteli, nad kterou je bílý strop a okolo nic barevného, fotku jsem upravovala stejně jak ty předchozí (zesvětlala, ubrala sytost a přidala kontrast) a je úplně jiná 😔

pipiii
28. črc 2010

@blanka.k me se ale prave ty tvoje barvicky libi 🙂 mam to rada vice vyrazne 🙂