Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

jaa
30. lis 2010

přišlo díku.Jdu se kochat🙂

murynka
30. lis 2010

@lucka.adis jj pozor na to nesmí tak být mé focení v ateliérku atd...to se prostě nesmí požádej o svolení dát to tam znova..ale s jiným názvem a nikde nepsat že to děláš atd 😉

jaa
30. lis 2010

@lucka.adis Jak jinak..rychle a tajně☹(( Jinak,fotky jsou moc pěkné.....Hlavně ty dětičky a kytičky... 😉

lucka.adis
1. pro 2010

@jaa Moc děkuju, jsem jenom amatér 🙂

lucka.adis
1. pro 2010

@murynka no jo, jenomže když se mě někdo ptala já mu odpověděla jak to je, tak byl stejně průšvih ☹ nemůžu za to, že se moje focení líbí i ostatním a chtěli nafotit.

murynka
1. pro 2010

@lucka.adis tak tu je IP 😉 😎

murynka
1. pro 2010

@lucka.adis také mi píšou lidi ale domlouváme se po mailu nebo IP 😉 prostě v albumu ne je to reklama a tu prostě mažou 😝

averena
6. pro 2010

@tweety18 Ahoj moc sem nechodím, a koukám, že si chceš koupit Olympus, jestli ho ještě nemáš tak do něj nechoď . Já si koupila E520 a jsem moc nespokojená s těma jejich seťákama. Ve špatných světelných podmínkách špatně ostří a doplňky k Olympusu jsou moc drahý. Zlatej Canon nebo Nikon. Fotky z něj nejsou zlý, když je dobrý světlo. A nebo si nekupovat se setovým objektivem ,ale jít do lepšího.

tweety18
6. pro 2010

@averena Ďakujem,za upozornenie 😉 no nakoniec asi kúpim nikon d5000... tak to ma mrzí,že neni dobrý...

endie
7. pro 2010

ahoj holky
prísm potřebuju poradit, pracujete někdo v Gimpu?

eustoma
7. pro 2010

ja robim s gimpom, ale neviem ci viem vsetky triky. s cim potrebujes pomoct?

endie
7. pro 2010

@eustoma prosím tě něco sem tam překlikla nevím co, když vyříznu obrázek a chci aby pozadí bylo černé tak místo aby mi sčernalo pozadí mi sčerná ten obrázek a pozadí zůstane původní, předtím mi to šlo pak sem tam na něco klikla 😒 a začlo mi to dělat toto 🙄

eustoma
7. pro 2010

to vyzera ze mas vymenenu farbu bielu a ciernu farbu. teda farbu pozadia a popredia, co je v hlavnom menicku. skus si ich len prehodit. neviem ci som dobre popisala o co sa jenda. ale ked mat ten hlavny panel gimp, tak mas tam vselijake inkonky a dole pod nimi mas dva stvorce. ked vyberas nieco mala by si mat ciernu a bielu. no a vyzera ze to mas asi len prehodene.
alebo druha moznost mas nastaveny nejaky filter.

slavkah
7. pro 2010

nemate nekdo tip na dobry program na upravu fotek? jsem totalni zacatecnik a ted bych chtela vyrobit vanocni prani s fotkou malyho a nejak si s tim nevim rady ?

endie
7. pro 2010

tak ty čtverce sem zkusila přehodit a dělá to furt 😠 a ty filtry zjistím jak prosím tě? já sem fakt mamlas 🙄

eustoma
7. pro 2010

@endie ako si oznacujes vyber a ako vyrezavas. len mi povedz nastroje. skusim to dat dohromady. mne vzdy ked nieco neviem pomaha manza 😉.

endie
7. pro 2010

@eustoma dám nástroje-nůžky-prolnout okraje-vybrat-invertovat- začne to problikávat-upravit-vyplnit barvu pozadí
já právě manžela doma nemám,jak na potvoru

eustoma
7. pro 2010

@endie tak to len vyzera ze mas vybraty opacny vyber, teda ked davas vybrat, tak si daj oapcny vyber (select / invert - alebo skratka ctrl+I). ako keby si proste na ten invert klikla dvakrat. lebo to ti len vybera opacne. skus este raz.

endie
7. pro 2010

@eustoma šikulka, už to jde, dííííííííííííííííííky moc 😵 😵

eustoma
7. pro 2010

mozno to vysvetlujem nejak divoko, ale na dialku sa to vtipne v tom gimpe popisuje 😉. a verim ze ak pouzivas prelozeny cesky, tak musis byt zmetena s prekladov.

eustoma
7. pro 2010

@endie neni zac.inak si jedna z mala co tu robia v gimpe. vecisnou pouzivaju uzivatelky prijemnejsie programy.

endie
7. pro 2010

@eustoma je dost složitej to poznávám až ted 😠 ale fakt díky moc 😵

meleri
8. pro 2010

ahoj holky, jsem totální nováček, máme ale dobrý fotoaparát ke kterému máme návod který je jak "bible". no přiznám se že nemám moc sil se tím louskat, přijde mi to dost technické, ale chtěla bych aby mě manžel nafotil jednu dvě fotky (jsem v jiném stavu), nenapsaly byste mi pár nějakých základních rad jak vytvořit pěkné fotky? (nejde mi ani tak o pozy, ty bych vymyslela, ale spíš jak se světlem zda používat ten automat nebo radši se to naučit řídit ručně, a hlavně jestli je třeba nějaký program potom na úpravu?) je toho hodně, nezlobte se, ale třeba budete mít chuť poradit....🙂

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blanka.k
10. pro 2010

@meleri Ahoj, jaký máte foťák a jaký objektiv, máš možnost se nějak nasvítit světlama? Jaký tip fotek si představuješ.... 😅 😉

meleri
10. pro 2010

@blanka.k
moc ti děkuji že jsi mi odepsala! foťák máme Pentax ale s tím objektivem - co potřebuješ vědět?

světla max lampa nebo ze stropu...fotky jsem myslela barevné spíš, ale nějaké takové dobře zaostřené aby to vypadalo trochu líp no....

blanka.k
12. pro 2010

@meleri já myslela, že máte zrcadlovku, tak proto jsem se ptala na objektiv 😉 Takže ais bych navrhovala postup: najít ideálně bílou stěnu (nebo mezi otevřené dveře - mezi křídlo a zárubně - přidělat izolepou třeba prostěradlo), pokud budete používat blesk, tak nestoupat moc ke stěně, aby tam nebyl stín), na foťáku nastavit režim "A" (priorita clony), tak na 4.5, a fotit 😉 Pokud je málo světla , ideální je třeba ještě zkusit dát delší expozici (čas) ,ale pak foťák dát na "stativ" (barová židle, schůdky,...), chce to zkoušet. Pokud by bylo potřeba použít blesk, tak dát před něj jako takovou rozptylovou plochu kus papíru, aby to nebelskalo přímo na tebe, ale odráželo se to od něj nahoru. taky pozor na barevné stěny, stropy atd., to pak může házet fotku do šílených tónů 😉

meleri
13. pro 2010

@blanka.k jej děkuju si zlatá! skopírovala jsem si tvoji zprávu a budu se snažit to všechno udělat jak píšeš, a snad tedy vyjdou dobré fotky.
ten foták vlastně používáme jen tak že zaostříme a pak je tam všecko jaksi "automaticky" uloženo....takže blesk zablýskne kdy se mu to zdá vhodné 😅 apod....
ajaj no stěny máme barevné, tedy v každém pokoji ani jedna není bílá ale v obýváku je světle béžová to by snad šlo...
moc ti děkuju!

meleri
13. pro 2010

@blanka.k takže lepší než kdyby někdo foták držel je dát ho na pevnou podložku? ok, děkuju!