Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

blanka.k
13. pro 2010

@meleri uvidíš, jak to bude "rozmazané", pokud ano, určitě zkus dát na podložku a klidně i na samozspoušť, tím se aspoň vyvaruješ toho, že když to zmáčkenš, tak si tím pohneš 😉 A barvy se pak dají upravit v PC 😉 Já mám ložnici sytě zelenou a pak má syn na fotkách mrtvolný nádech 😅 😀 uvidíš, jak vám ty fotky vylezou 😉

meleri
15. pro 2010

@blanka.k aha, děkuju, a co je na to třeba za program? promin ptám se asi pro tebe na každou hloupost...

blanka.k
15. pro 2010

@meleri nějaký na úpravu fotek, ale který je volně ke stažení a uživatelsky jednoduchý musí asi poradit ostatní, vím, že zadarmo jde Photoscape, ale jak se v tom upravuje to netuším 😅

meleri
15. pro 2010

@blanka.k děkuju za název, můj manžel je poměrně šikovný tak by to třeba zvládl a vím že by ho to možná i bavilo. mi jde jen fakt o těch pár fotek, pak nevím jestli bych na to kdy měla talent...strašně se mi i líbí te digitální scrapbooking ale to vůbec nechápu, to je úplně věda...

blanka.k
15. pro 2010

@meleri tak na to si myslím že jsou prográmky ke stažení na netu, jelikož vím, že to dělají holky, které fotkám jinak vůbec nerozumí (ani obecně jiným PC programům), ale přiznám se, že mě se to vůbec nelíbí, na mě je to moc kýčovité, takže vůbec netuším, jak se ty programy jmenují. Ale určitě bys to zvládla 😉

meleri
15. pro 2010

@blanka.k ty kýčovité znám to se mě taky nelíbí ale viděla jsem právě že někdo dělá krásné vkusné věci a co jsem pochopila tak to není tak jednoduché....ale fakt na to už bych asi neměla moc energii..ale obdivuju to taky...

olbramka
18. pro 2010

@meleri na scrap se používají prográmy, které umí práci ve vrstvách, takže photoshop, nebo gimp (ten je snad i volně ke stažení)... stáhnout si můžeš takový ty "šablonky". já s tím teda žádný zkušenosti nemám, ale viděla jsem i vkusný kusy 😉

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gisminka
30. pro 2010

Ahoj fotografky, ráda bych se zeptala na vaši zkušenost. Chci si koupit externí blesk k zrcadlovce. Původně jsem měla vybraný tento: http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2031473-cz-can... , ale teď jsem narazila na tento menší http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p2031520-cz-can... Nemáte některá nějaké reference? Dosah cca 9,5 m při F 2,8 a iso 100 mi stačí, ale nevím, jak to spolupracuje s foťákem a vůbec jaká je manipulace. Líbí se mi, že je skladný, používala bych ho jen na domácí amatérské focení.

baarca
30. pro 2010

@gisminka Hlavni nevyhoda toho 270ex je to, ze nema naklaneci hlavu, tj. nemuzes si svetlo odrazet od stropu nebo sten, jen palit naprimo jako u interniho blesku. Jen to v zasade jen silnejsi interni blesk, tak si myslim, ze za to nestoji. Vzala bych jednoznacne 430 ex II, ktery mimochodem mam 😉

gisminka
30. pro 2010

@baarca díky moc za rychlou odpověď. Já si myslela, že tam bude nějaký zádrhel. S tím 430 ex II jsi spokojená?

olbramka
31. pro 2010

@gisminka ona ta 270 naklápěcí hlavu má, ale jen v jednom směru, takže při focení na výšku ti nepůjde odraz od stropu. ale dá se odrážet i do stěny vedle Tebe a tak...

gisminka
31. pro 2010

@olbramka a ty ho máš? Jsi spokojená? Mně se na něm líbí, že je takový kapesní, už takhle tahám min. 2 objektivy, ale zase pokud by to neumělo víc, než interní blesk, tak nevím, jestli je to k něčemu. Když odrážíš od stěn, tak to by asi měly být bílé, co? my máme všude nějaký nábytek 😀

baarca
31. pro 2010

To jsem přehlídla, vím, že jsem před nějakou dobou koukala na nějaký tenhle malý blesk a právě nešel ani vyklápět nahoru. A určitě raději odrážet od bílé, jinak to chytá barvy té stěny.

olbramka
31. pro 2010

@gisminka já mám taky tu 430, ale moc mi to s tím bleskem zatím nejde... ono je to přirozený světlo stejně nejlepší. ale jako určitě lepší než interní... jen vim, jak jsem to študovala, než jsem koupila 😉

donika
1. led 2011

Ahoj!! 🙂 Moc ráda fotím a začínám uvažovat nad koupí zrcadlovky. Než to ale udělám, moc ráda bych se dozvěděla něco víc o samotným focení, o foťácích a vůbec toho všeho kolem... 😵 Nemohli by jste mi poradit nějaký dobrý stránky, kde najdu info? Určitě jste to tady probírali. .. ale bohužel nemůžu pročítat všechno.
Díky moc !

lelask
1. led 2011

Ahojte mate niektora Nikon D5000???? Ja ho mam,fotky robi nadherne ale neviem nastartovat dialkove ovladanie aby sme sa mohli fotit same 😅 dakujem moc. Prosim IP.

blanka.k
1. led 2011

@lelask myslíš samospoušť (tlačítko na foťáku) nebo k němu máš vyloženě dálkové ovládání? 😉

lelask
1. led 2011

dialkove ovladanie. Strasne ma to hneva lebo kvoli tomu som ho kupovala!! Baterky su v nom dobre.
Ty mas Nikon??

blanka.k
1. led 2011

@lelask mám, sice jiný model, ale snad to bude stejné nebo podobné,,....
napíšu jak to mám já :
Menu - Custom Setting Menu (obrázek pastelky) - Reease Mode -
A tam nastavím buď Quick-response remote (to mě vyfotí hned jak to zmáčknu, je to taková ikonka dálkového ovládání)
nebo je tam obrázek dálk.ovládání s nápisem 2sec a Delayed remote (a to mě vyfotí za 2 sec. po zmáčknutí, takže stihnu ovládání odhazovat, aby nebylo vidět 😀 )
Jen pozor na to, že když delší dobu nebudeš fotit ( ne u mě je ta "delší doba" teřba 1 min.), tak se to automaticky přepne do kalsického módu na klasickou spoušť 😉

k.ate
2. led 2011

@blanka.k
@lelask
u nikonu to záleží na typu foťáku, nedávno nám přišlo dálkový ovládání a řešila jsem to, našla jsem k tomu tenhle odkaz:

http://nikoneurope-cz.custhelp.com/app/answers/...

ale D5000 tam uvedená není, chce to asi pohledat na googlu... 🙂

donika
7. led 2011

Holky, tak to vzalo rychlejší spád než jsem původně myslela.. 🙂 Naskytla se nám dobrá příležitost koupit Nikon D3000 - nemáte ho někdo? Můžete poradit jestli jooo a nebo radši něco jinýho? ☹ Není tam české menu- dá se to zvládnout- já jako začátečník vůči zrcadlovce? Díky moc!!

jaa
7. led 2011

@donika české menu má jen 3100🙂

blandik
8. led 2011

ahojte, chtěla jsem se zeptat, jeslti nevíte o nějakém linku na netu, kde by se daly pořídit alba na fotky, která mají černé stránky a fotky se do nich vlepují ne vkládají do plastových přihrádek? Díky, nemůžu nic najít

blanka.k
9. led 2011

@blandik já jsem sháněla takové min.25x32cm a 80 stran s černýma listama , na svatební fotky (ale bez holubiček, atd na přední straaně), takže všude na mě koukali jak na zjevení, a nakonec jsem uspěla na fandy.cz , už jsem odtaud ovjednávala 3x a vždy spokojenost 😉 Teď dětské velké na lepení jsem si objednávala na http://www.albumky.cz/ , ale zklamal mě přístup, objednala jsem si album, 2 černé rámečky 13x18 + hodiny s rámečkama na fotky...volali, že hodiny nejsou, tak ok...za chvíli znovu, že hodiny budou, tak já, že tedy počkám. Po cca 14 dnech telefonát, že hodiny nebudou, tak jim říkám, ať tedy pošlou ty rámečky a album...rámečky došly stříberné a 10x15, album mělo v jednom rohy všechny listy zmačkané (bylo ale v bublinkové obálce a vše v papír.krabici, takže takto už to tam muselli dát u nich, bublinky i krabice byly nepoškozeny), a na tom albu:
http://www.albumky.cz/detska-fotoalba/-/-/detsk...
jak jsou ta okýnka, tak jedno okýnko bylo taky poškozeno.... 😔 Já už neměla sílu to řešit, takže jsem okýnko se snažila "narovant a zamaskovat) a listy vyžehlit 😅 A do rámečků jsem nechala na vánoce udělat fotku naší rodiny pro rodiče, a takto se jich zbavila 😅

donika
9. led 2011

Jaa - děkuju za odpověď.. 😉

Foťáček už je doma... mám taááákovou velikou radost, jako dlouho z žádné věcičky... 😀 Jen se to ještě naučit.. Zatím mně to přijde jako nadlidskej výkon- sladit vůbec clunu s časem a atd.. 😖 Ale tak snad se mi to jednou povede a já se Vám tu sem taky budu moct přijít pochlubit.. 😅
Zatím čtu a čtu, kde se dá- co se dá... ale moc moudrá z toho nejsu.. 😒 Ale asi mi trošku hrabe.. protože v různých situacích si říkám, "tohle by byla ale hezká fotka..." ... 😝 No, byla... jenom to ještě umět vyfotit... 😀

jaa
9. led 2011

@donika takže ta 3100?

donika
10. led 2011

@jaa Ne, ta D3000. 🙂 Ale myslím, že se to zvládne.. 😅
Koukám, že máte doma plno holčiček.. 😀 😀 to je krása!

jaa
10. led 2011

@donika Ok.tak to je super..Jj ,je náis halda🙂)))

jenniffer001
11. led 2011

ahoj holky, myslíte, že mám šanci naučit se a udělat fotky tak krásné jako máte vy i s obyč digitálem? + prosím moooc naučte mě fotit - aspoň nějaký fígle jak na to, abych i já měla sem tam povedenou fotku, zatím se snažím a snažím, ale pokaždý z toho stejnak vyjde jen obyčejná fotka 🙂