Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

bury
13. dub 2011

@jaa - děkujůůůů 😉

@jenniffer001 - ty máš plenky na fotkách jen tak, tak je to OK, já mám takhle šílený fotky z oslavy jednoho roku našeho malého ☹ ☹ 😠 😠 to mě právě tak nakrklo, že jsem si řekla, že se musím začít trošku o focení zajímat a víc se snažit 😉 a stačilo chvilku a už si takových kravin všímám 😀

@ferinka - no ovšem dortík vypadá lákavě 😵 😵
hlavně ho máš hezky nafocený - já jsem dělala Honzíkovi k roku 2 a ani z jednoho nemám hezkou fotku 😖 ale aspoň taková.....

jenniffer001
13. dub 2011

@bury teda holky, vy se překonáváte s tím pečením, asi budu muset taky něco upéct, abych tady nebyla za ostudu 😝
no mě to s těma plínama bylo jasný hned jak jsem to dofotila, ale co už na plat 😖 , příště to vylepším...
každopádně stejně z domu nejsou ty fotky tak hezký jako z venku, obzvlášť když ještě pořád nemám ten externí blesk 😠
a asi to na něj zatím ani nevypadá 😖

jenniffer001
13. dub 2011

@jaa já dočítala a dočítala 😀 😀

bury
13. dub 2011

@jenniffer001 - pečení mi na rozdíl od focení celkem jde 😀 😀

blanka.k
13. dub 2011

@bury Ahoj, tak co už si pustila foťák z ruky nebo s ním i spíš? 😀 😀 Na 18-105 jsem měla stabilizátor obrazu zapnutý pořád, hodně jsem zoomovala , takže se mi to hodilo, na těch fotkách je to znát 😉 Že by to nějak žralo energii mi nepřišlo, pár set fotek jsem na jednu baterku nafotila 😉 Co se týče režimu sport , on má takovou jednu "výhodu", že pořád zaostřuje. y když fotíš třeba na automaticku nebo na jakýkoliv jiný režim, tak najedeš třeba na oči malýho, namáčkneš, tím si zaostříš, pak můžeš klidně pohnout objektivem kousek (abys třeba měla lepší kompozici) a foťák má pořád zaostřeno na ty oači a domáčkneš a vyfotíš....u sportu můžeš mačkat jak chceš, třeba pkud máš nastavený ostření na ten střední bod, tak prostě pohneš objektivem (nebo dítě se pohne) a dokud to ezmáčkneš úpln, tak on bude vesele ostřit na to co zrovna má "před sebou" před tím ostřícím bodem 😅 Zkusna něco namířit a pak kousek pohnout a nemačkat a uslyšíš, jak ten motorek pořád ostří sám 😉 Takže budž měnit ostření nebo se pohybovat zároveň s dítětem (psem) 😀

@jenniffer001 super, fotky, pěkně ses do toho ponořila

A z těma sladkostma neštvěte, provokatééééři 😀

jenniffer001
13. dub 2011

@blanka.k díky 🙂 no snažím se ...

holky máte některá doma tohle pozadí? http://aukro.cz/foto-pozadi-matne-na-roli-12-ba...
nebo tohle? http://aukro.cz/bavlnene-pozadi-2-3x3m-bile-pzb...

nevim co je lepší, jestli to papíové nebo to látkové? 😕

blanka.k
13. dub 2011

@jenniffer001 jo, máme (skoro všechny 😀 😀 😀 😀 ) z toho 1.odkazu 😉 Jen není papírové, ale "umělá hmota", ale tak vypadá něco mezi látkou a papírem 😀 Ale za ty prachy "hodně muziky", na domácí focení to stačí bohatě. Dobře se udržuje, netrhá, já už je měla politý, upatlaný od jídla atd. a je pohodě. 😉 Kvalitnější (nedělají třeba takvé odlesky atd.) jsou právě látkové nebo papírové, ale ty se můžou trhat, papírové se prodávají ve větších rolích , ž eje postypně, jak je "ničíč", odmotáváš atd. A ty ceny jsou ale násobně vyšší 😅 A je upozorňuji, že to první je na cca 2.8m dlouhé trubce (jak třeba od koberce), takže to v kalsickém bytě něpostavíš do kouta nebo nedáš pod postel, je to prostě dlouhé. Ale dobře ses ním manipuluju, pokud je máš na co dát 😉 A durhé je dobře skladné, ale zase musíš vyřešit, jak to pak roztáhneš a na co to dáš, aby to bylo napnuté 😅 Já třeba si doma na domácí foení před 2 lety koupila z Ikei (neb ona MMB se dá) za asi 50,-/m látku cca 2x4m - bílou, černou, tu jsem si nalepila mezi otevřené dveře (jeden kone na roh otevřených křídel, druhý konec na roh "futer" a bylo 😉 díte řve, pádím

adris69
13. dub 2011

Téda 😵 ,tady to ňák jede...dorty...kafíčka-pěkný 😀 !

bury
13. dub 2011

@blanka.k - no řeknu ti to takhle - celýmu foťáku jsem věnovala dohromady max. tak 1,5 hodiny.... nějak není prostor. potřebovala bych na to klídek a ten nemám 😒 a taky trpělivost - jsem z těch čudlíků a pojmů celá vedle 😀 😀 si říkám, jestli jsem nejdřív neměla trošku nastudovat tu teorii 🙂 🙂

blanka.k
13. dub 2011

@bury v pohodě, to jsi věnovala asi o 80 minut víc než já 😀 Já si přečetla za 10 min. návod, na začátku ten obrázek, co je který čudlík (protože to vypadá úplně jinak než můj starý Nikon), a furt ještě zjišťuju nové a nové věci za chodu 😀 😀 problém jen, když něco omylem zmáčknu a najednou to fotí nějak úplně jinak 😅 Naštěstí u něj funguje - vypnnout, zapnout a zase je vše ok 😅 (to s emi stává tak 3x do týdne 😅 )

bury
13. dub 2011

@blanka.k - taky dobrý 😀 😀 já teda do tý 1,5 hodiny počítám i dobu, co jsem s foťákem fotila.... no prostě podle mě strááášně málo 😢
a ty už jsi hotová fotografka, to je pak seznamování s fototechnikou jiný 🙂

jaa
13. dub 2011

@jenniffer001 🙂)))

jenniffer001
13. dub 2011

@blanka.k no já mám tuhle konstrukci, tak na tom by to snad mohlo být... http://aukro.cz/konstrukce-stativu-pro-foto-poz...
takže myslíš radši to první?

blanka.k
13. dub 2011

@jenniffer001 tak bude odolnější 😉 já s ním jsem max.spokojená. I co jsem se byli fotit v těhu a s malým u profi, tak taky měla tohle "umělé" 😉 Akorát někomu může vadit, že je na něm vidět struktura drobných dírek 😉

jaa
13. dub 2011

@bury takže už mám ty kobyly🙂))
měření expoz.Matrix,Auto,1/200,F7,1,ISO100,34mm,wb.auto,

ferinka
13. dub 2011

@bury Aaaaaa koukám, že recept na korpus máme naprosto stejný,jen já ho lila na velký hluboký plech a rovnou 5x ať je to macek 😀 😀 😀

xmerssy
13. dub 2011

Ahoj holky,
ja koukam, ze je tu o me zminka, tak nakukuji 🙂...jinak sem uz take nechodim, schazime se s holkama fotografkama na fb.....

@jenniffer001 ano, vsechny mame to prvni fotopozadi, je super, ja jsem spokojena maximalne, mam 4 ruzne barvy....

jenniffer001
13. dub 2011

@xmerssy tak to ráda slyším 🙂 tak asi obědnám to

jé holky, a nemohla bych se k vám na fb přidat? nemáte tam jedno místečko volné? ( já jsem malá - skladná 😀 ) nebo už nové kusy nepřijímáte? 😕
bylo by fajn, kdyby jste mě inspirovaly...

xmerssy
13. dub 2011

@jenniffer001 ja myslim, ze se pridat muzes, napisu holkam, pisnu IP

velrybous
13. dub 2011

děkuji za pomoc při rozhodování Canon EOS 550D + 18-55 mm IS + 8GB karta + brašna + filtr UV 58mm za cenu 17790 to jde ne??? 🙂)) a dokonce máme doma i knížku, tak už můžu studovat, chtěla jsem ještě blesk, ale nejdřív se musím naučit ho vůbec držet..🙂)) těším se na první fotečky..

bury
14. dub 2011

@jaa - díky 😉

@jenniffer001 - no žádná migrace na FB za @xmerssy a spol. 😀 😀 ať to tu trošku jede, né že tu zůstanu sama.... ☹ ☹ 🙂

bury
14. dub 2011

@velrybous - cena super 😉 😉

adris69
14. dub 2011

@velrybous tak to je kup 😵

A taky se přimlouvám,aby tu někdo zůstal 😅 ,ale rozumím!

Já bych ráda tu sluneční clonu a UV a polar filtr,rozumí tomu někdo,já přečetla kde co,ale nevím nevím,moc moudrá z toho nejsem,tak kdyby někoho něco napadlo a co děláte teď s tím prachem z venku,já to mám celý žlutý od těch kytek,mám i ty čočky,ale ještě jsem nikde nebyla,abych vůbec vyzkoušela,doma se mi zdálo,že nedokážu zaostřit,ale to už jsem tu zrovna nedávno četla,tak až bude taky počasí 😎 !

adris69
14. dub 2011

@jenniffer001 jééé ty jedeš už i pozadí,to je fofr 😵 !

bury
14. dub 2011

@adris69 - já mám pocit, že někdo psal (myslím @blanka.k ), že UV filtr je k ničemu. Že je to dobrý tak akorát jako ochrana skla 🙂

holky já jsem tak shnilá, že to ani není možný - jsem si myslela, jak budu fotit o 106 a mám snad jarní lenoru, ale jsem líná i fotit.... teď malej usnul, tak asi natáhnu tělo na gaučík 😀

blanka.k
14. dub 2011

@adris69 clona se dá pořídit levně (nemusí být "značková) i na Aukru či podobných serverech, UV filtr je dobrý tak proti tomu pošrkábání 😝 a polarizák si nekupuj lineární ale cirkulační (nebo někde to píšou jako cirkulární), a radši někde "značkový", já si koupila za 500,- z Aukra nějaký polský výrobek a je naprd, vůbec nefunguje 😔 Takový "zlatý střed" jsou asi Hoya filtry, super jsou B+W 😉 A ideáln když jsou v provedený "slim" či tak nějak se to označuje, prostě , že je tenký 😀

adris69
14. dub 2011

@bury
@blanka.k díky,někde nabízí i filtry právě i 2v1,já koukala na ty Hoya a slim dělaj,fotorádce nabízel max.Hamu,ale tu nechci,v Aukru něco je,akorát někde píše,že jen jeden závit a já ještě nevím jestli pak na to ještě něco budu šroubovat,abych na to zas nezapoměla,ale tu clonu jsem chtěla Canon,tak to by bylo spíš zbytečný teda jo a jaký rozdíl je ještě v těch vykousnutejch clonách,Canon mi nabízel jen ty rovné,se zas vyjadřuju 😝 ,ale snad rozumíš 😉 .

blanka.k
14. dub 2011

@adris69 já si právě teď budu kupovat ten Hoya Slim a ještě nějaké označení to má, doporučil mi to býv.spolužák, u kterého jsem zjistila, že se dal nadšeně na focení (tedy mimo klas.zaměstnání) a má úplně stejný foťák a objektiv jako já, tak mi právě doporučil tu Hoyu, myslím, že je to tento druh (ten odkaz co mi hodil už nefunguje 😅)
http://www.fotofanda.cz/e-shop/filtry/polarizac...
Dá se sehnat mnohem levněji (to jen první odkaz co mi googl hodil 😀 ) a hlavně, pokud máš menší průměr /což předpokldám, že ano, tak cena může být i o 30-50% nižší oproti tomuto průměru 😅 )
Jo a ty clony netuším, vím co myslíš, mám na každém objektivu (mám teď už 5.) jinou, teď, některé jsou "plné" a docela dlouhé, jiné zase krátké, a teď a tom posledním je právě kytička, nějak jsem po tom nepátrala, ale to "vykousnutí" má jen takové malé, tak netuším nač to je....přemýšlela jse,že jak je dost velká a dlouhá, tak aby to propouštělo víc světla, ale zase na to mi to moje vyskousnutí přijde jako takové nic .... :P

adris69
15. dub 2011

@blanka.k díky za reakci,ty polarizáky na aukru jsou,ale jak předpokládáš,že mám jinej průměr,tak 58 nikde ty slim a ty clony fakt nevím a spíš mi nabízí jen ty trubky,to bych prodloužila snad ještě jednou tolik,raději bych ten tulipán,ale na ten můj průměr nikde nic 🙄 !Odchází mi telefon,tak musím taky vybrat a prodloužit smlouvu a nevím kde dřív co hledat,to mě teda vůbec momentálně nebere 😝 .Chci jet zas na chvíli ven,tak jsem myslela,že už něco budu mít,má bejt zas hezky,ale to už nestihnu,tak snad vyzkouším aspoň ty čočky 😉 !

donika
15. dub 2011

@bury Neboj.. sice tu nejsem často. .. ale taky ráda nakukuju.. 😉 a neodcházím.. 😀 Foťák mám chvilečku, tak se učím.. ale strašně málo času na všechno.. ☹ takže to podle toho taky vypadá.. 😅

@jenniffer001 já dle rad blanky koupila taky tohle plátno... první odkaz.. ale sehnala jsem je tady http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43125887&tab=9 ještě levněji, i doprava tam vychází líp. Byl to fofr- do dvou dnůdoma.. 😉

Jinak všechny moc zdravím.. fotečky supr!! 😉
a nad kafířkovýma a dortíkovýma jsem opravdu slintala... 😀