Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

adris69
12. kvě 2011

@bury jééé,moc děkuju,no prostě mít to dítě menší,tak prezentuju asi jeho,takhle mi nic jinýho nezbejvá,měla jsem začít prostě dřív 😀 !

donika
12. kvě 2011

@gisminka Teda fotky super!! 😉 a máš novou profilovou, co? 😉 Jsem si chvilku, říkala "kdo" jseš? 😀
@adris69 Tak konečně jsme se dočkali! 😉 A foteny fakt supééér! 😵 Kočka samože bezocasá 😉 A teda i ten hlemýžď na silnici se mi MOC líbí! A kapky- oboje- paráádička! 🙂

donika
12. kvě 2011

a tady Vám posílám pár těch slíbených fotek.. 😉

jaa
12. kvě 2011

@donika
@adris69 Holky,fotky super...jaro je na barvy jako malované..Ted je krásná zelená.... 🙂

bury
13. kvě 2011

@donika - tsííí jo, moc pěkný fotečky a hlavně modelka je kočka 😉 na některých bych nedělala tu vinětaci, přijdou mi pak takový moc tmavý, ale fakt jsou moc povedený.

donika
13. kvě 2011

@jaa Děkuju.. a zelená je fakt krásně zelená, to máš recht.. 😉
@bury Taky díky za pochvalu.. mám z nich radost.. 😅 i mně se některý fakt líbí. 🙂 a stou vinětací (pokud je to to- co myslím 😀 )... ono v tom menším rozlišení je to takový celkově tmavší.. ale normálně ani tak ne.. Ale je fakt, že něco udělám a pak zjistím, že bych to udělala zase jinak... takže ubrat jsem určitě mohla.. 😉 😵

bury
13. kvě 2011

@donika - no myslím takovej ten stín kolem fotek - nebo jak to nazvat 😀 😀 je pravda, že ve velkým to může vypadat jinak. Ale tohle je fakt o oku, já mám ráda fotky hodně prosvětlený, tak možná proto 😉 ale jinak jsou fakt moc pěkný 🙂

donika
13. kvě 2011

@bury jasně... tak jsem to pochopila správně.. 😉 A děkuju.. jsem ráda, za každej názor, však teprve začínám, tak je to potřeba vědět.. 🙂
Jo a @adris69 sem si tak říkala, že hele zbejvá!! 😉 pořídit malýho prcíčka... 😝 😀

jaa
13. kvě 2011

Něco málo z tohoto týdne..

bury
14. kvě 2011

@donika - hele tak já jsem úplnej začátečník, takže tomu vůůůbec nerozumím, takže píšu jen co si myslím a co se mi líbí 🙂

@jaa - máš ty fotky krásně barevný 😵 😵 😵 já si PS ještě pořád nestáhla.... je to asi úpravama tam, že je máš tak výrazný, co?

bury
14. kvě 2011

@jaa - a řeknu ti teda, že vy ty kluky od Nelinky (teda i od ostatních holek) budete muset opravdu odhánět, Nelinka je krásná - má moc pěkný očička a jak je snědá, tak je to prostě krása 😵

jaa
14. kvě 2011

@bury je upravovaná jen minimálně ta v trávě a nad ní neteř hnědoočka.Jinak jen kompenzace stínů..Na fotáku mám nastavené živé barvy RGB..
Díky moc...snad si pak jednou dobře vybere 😉

bury
14. kvě 2011

@jaa - no vidíš, já vůbec netuším, že tam něco takovýho je 😒 je pořád fotím jenom na automat. na jakej režim fotíš ty?

jaa
14. kvě 2011

@bury na A..clona F 7. a iso 100,až 400.víc ne..Ostřebí kontinuální.Dá se pak jojstickem upravovat ,kam chceš ostřit.oči,nohy ap...

jaa
14. kvě 2011

@bury A,nastavení barev RGB live.

gisminka
15. kvě 2011

@donika kam na ty modely a modelky chodíš? 🙂 Super!
@jaa holčičky krásný 🙂
U nás prší, tak focení venku moc nedám. Já teď už ani když je hezky, holky jsou nějak moc akční, hlavně ta malá. Tak fotím po večerech naše denní výtvory. Sloni jsou dělaní podle šablony okopírované z albíčka od @lura, kteréžto moc děkuju za spousta inspirace. A foceno po 22. hodině 😀

lura
15. kvě 2011

@gisminka Jééé, to je krása 😵!!! Fotky se Vám moc povedly - úžasná hra stínů 😵 😵 😵... Dokonalé 😵!!! Mám velkou radost, že jsou nápady na tvoření využity 🙂...

jaa
15. kvě 2011

@gisminka Sloníci jsou boží...Malá je také děsně akční,takže vyfoti pár schopných fotek je um🙂))Na těchto posledních mi přistála gumová žížala na objektivu...Ona totiž malá chvíli neposedí.Jen u pohádky...

donika
16. kvě 2011

@gisminka tak modely jsou zatím výhradně rodinné 🙂 Teď mám za sebou pár vyfocenej, včera neteř a další mám na řadě. 🙂
Jinak teda sloníci super! 😉 Moc se mi líbí , hlavně ten "po 22cáté".. 😀 a vůbec ten nápad!! Za mě za 1* 😉 😀
@jaa Fotečky hezký, malou chválím pořád.. 😉 a tentokrát jsem paf z těch čokoládových očí... 😵

klosky
16. kvě 2011

Holky můžu se prosím zeptat, jaký máte program na úpravu fotek? Chci si naší malou upravovat v nějákém programu, ale nevím v jakém???

jaa
16. kvě 2011

@donika Díky...čokoládovka je neteř...Má úplně černé oči...Normálně se v nich vidím celá... 🙂

jaa
16. kvě 2011

@klosky photoshop elements 5

verusinek
16. kvě 2011

Ahojda, prodáváme Nikon D80, kdyby měl někdo zájem, tak bližší info v IP 😉 .

adris69
17. kvě 2011

Tak konečně jsem se utrhla a zde nikdo,my byli v tom Německu,ani nevím jestli jsem se tady zmínila,v Legolandu a kdo nebyl,fakt doporučuju a v květnu,když přespíte v některých z doporučených hotelů,tak už nikdo po vás nebude chtít vstup a to na celé 2dny pro celou rodinu,je to bezva akce 😵 ,ale fotky mám většinu na plnou automatiku,rodina nespolupracuje,zvlášť když jsou spolu,no ale jinak jsme si to užili báječně,počasí vyšlo 😎 .

@donika tak ty jedeš teda koukám jako blázen a zas hezká modelka,mě se naopak líbí ten kontrast nebo vůbec mám raději tmavší fotky a nebo pak protisvětlo v těch externích,ale to vůbec neumím a ke tvé zmíňce ještě,to je jasný,že zbejvá,ale to naše zlobidlo nám bere všechnu energii a při představě,že by to byl jako u vás stejnej bráška,tak bude spíš jedináče 😉

@jaa krom kouzelný Nelinky nebo ostatních tvých slečen,co bych se opakovala,máš fakt moc krásný ty barvy,to jaro je znát,ale mě se líbila ta tvoje krajinka i dřív 😅

@gisminka pěkná profilovka a samo,že i sloni,tak já výtvory už nefotím,spíš bych to potřebovala razantně prosejtovat,ale taky tvoříme,zvláš teď jak jsme se vrátili,kluci mají ňáký střev.potíže a Eliáš měl i ráno tpl,tak jsme ani nebyli venku a doufám,že to nebude ňáká epidemie a zítra tam dojedu 😝 ,snad jste taky v pořádku a tatínek zvládne hlídat 😀 ,budu muset to kombinovat s metrem,byli jsme už taky v muzeu a vím jaký je to tam peklo s parkováním,tak to nechám někde při cestě,ještě ani nevím kde,tak snad se potkáme a poznáme 😵 .Budu se muset trochu namaskovat,z toho válení se v trávě při focení,mám alergii na trávu,ale jak kdy a letos zrovna jo,tak jsem už 2.týden taková moc hezká,tentokrát se mi to udělalo na krku,dole v obličeji a dekolt už je ok 🙄

Tak zatím dobrou,přidám foto,když se mi dítě taky chvíli zastavilo a mohla jsem fotit i minutu sama 😀,ale vzhledem,že mám ještě pár takových se stejným výrazem,tak na úkázku stačí fakt jedna 😉

jaa
17. kvě 2011

@adris69 děkuji za koment... 🙂
prosím o ceník toho ubytka v Legolandu. 🙂 A,je jedno,kolik má rodina členů??? 😀 Aby to nebylo jako v ZOO 2+2🙂A fotka je náhodou super.Mám ráda takovéto momentky...Nejlepší fotky jsou nestrojené,když to obět netuší...Vyjadřují povahu,okamžitou náladu atd..A ,tady je vidět to zaujetí ,ale i únava🙂)

jaa
17. kvě 2011

HOLKY,MÁTE NĚKTERÁ ZKUŠENOSTI S TELEKONVERTOREM???PŘEMÝŠLÍM O NĚM MÍSTO TELEOBJEKTIVU..

adris69
17. kvě 2011

@jaa aha s váma Zoo nepočítá,hodím odkaz,ale nejde mi to rozkliknout,tak zkus projít,těch hotelů je docela dost,různý dálky a i ceny,není sezona,tak legovesnička ještě nefunguje,to by bylo teprv něco,kdyby spal třeba v pirátským pokoji,ta akce se jmenuje něco jako rodiče jdou gratis,ale fakt se mi to seká 🙄

http://www.legoland.de/en/Explore/Activities/

Jo a momentky jo,ale abych měla furt jen místo obličeje čepici,to pak nemusím vůbec fotit,tohle je aspoň něco,kdy jsem si trochu mohla pohrát i s clonou a myslím,že jde spíš o pohodlnost než únavu,čučí jak pod ním na lidi stříká voda do lodi a je taky nasr....,že dnes už to s tátou nesjedou a je to právě teleobjektivem,takže vůbec nevím o čem je řeč 😵 !

jaa
18. kvě 2011

@adris69 Díky,mrknu na to..No,ten konvertor by měl nahradit teleobjektiv.tak,jestli to některá má,zajímalo by mne ,jak to fotí...Kvalita.. 😉

blanka.k
2. čer 2011

Ahoj, tak po dlouhé době přidávám nějaké fotky, jsem nechala malýho napospas manželovi a tady je výsledek, zatím pár kousků, vůbec nestíhám, ale tak chvilka odreagovávání se našla 😀

blanka.k
2. čer 2011