Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

lilien_photo
20. pro 2011

holky v čem upravujete? já ve photoshopu, kdybyste chteli s něčím poradit tak se klidně ptejte, at necim prispeju. 😀
@lucy222 taky by se mi hodil nějaký objektiv na portréty. jaký máš prosím? 🙂

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo Já chvilku před 25.narozkama 😅

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 tak to jsi byla asi extra hodná :D ja ted k Vánocům dostanu držátko na strop na fotopozadí + 2 pozadí - ježíšek mi to vyzvonil abych si vybrala barvy 😀 😀 😀

sylvia11
20. pro 2011

Ahojky. Taky máme zrcadlovku, fotky krásné, ale třeba na dovolené se nám nechce nikde tahat nebo ho nemůžeme jen tak nechat válet na dece, přece jen je to jedna z nejdražších věcí kterou jsme si kdy pořídili🙂 Takže teď uvažuju že koupíme ještě nějaký maličký foťák, který ale taky dělá pěkné fotky. Jinak si všechno upravuju ve phoshopu. Připadá mi jednoduchý, pokud si s něčím nevím rady, stačí zadat na netu do vyhledávače a vždycky mi to něco vyplivne. Spíš mě štve že na to poslední dobou nemám čas!

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo já v Zoneru 14 😉 ale spíš neupravuji - moc to ani neumím a také není čas...
koukala jsem, že už dost fotíš 🙂 a jsi i kousek od nás 😵 Jaký máš objektiv? Já tu pevnou "50" 😉

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo 😀 MM mi chtěl koupit stativ, ale vyzvonila jsem mu, že jej zatím nevyužiji 😅

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 ahaaa to ja fotím do rawu a dodatečně to teda dost upravuju. hlavně z hlediska špatného světla 😖 objektiv mam pouze ten setovej 18-105. fotit ted začínám, zatim je moje modelka Lilinka - dceruška a asi 3 opravdoví zákazníci :D a kde bydlíš? mně to předělalo registraci do PRO a ani nevidim profily, fotoalba nic proste... jen forum 😖

lilien_photo
20. pro 2011

@sylvia11 ahojky a v jake cenove relaci? ja mam canon sx 100 a docela to ujde

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo to je dost blbý to "PRO" 😖 to se nmůžeš zaregistrovat standartně? 😕 Jinak jsem psala IP 😉
Do RAWu jsem zkoušela fotit párkrát, ale to už jsem časově úplně někde jinde :-/

lucy222
20. pro 2011

@sylvia11 počítej s tím, že jestli jsi zvyklá na zrcadlovku, tak pro Tebe budou fotky z kompaktu prostě horší...já vždy jak je vidím - hlavně v PC zvětšené... 😅

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 třeba to ještě nějak upravě abych mohla diskutovat s tema co jsem mela za přatele a tak 😠 doufám... asi si zaregistruju i nePRO a pak se z toho zbláznim :D ja zatim na raw čas mám, 3 měsíční Lili je zatim hrozně hodná. ale to místo co to zabere... taky bojuju s tim jak to třídit. jesteli nechavat všechny fotky + vybery nebo jen vybery... ted v tom mam hroznej bordel. mam vsechny original + ravy a potom vybrane fotky s lili a vybrane fotky jiné...

lucy222
20. pro 2011

@lilien_photo copak malinká je také zlatíčko. Máme (prý) extrémně hodné dítko - od malička je to smíšek 😵 teď jí rostly zoubky a stejně spinká celou noc 😵
Ale mám i jiné aktivity a to focení prostě není prio 😉
A k třídění - no, je to boj...já jsem ráda, že stíháme zálohovat...většinu mám danou dohromady a jen pojmenované (Zoner to pak vyhledává podle místa)...

pukanka
20. pro 2011

Ahoj holky, ráda bych se přidala, za naší Elišku jsem dostala Fujifilm finepix X100 a učím se s ním fotit, potřebovala bych nějaký jednoduchý program na úpravu fotek, můžete mi nějaký doporučit, prosím?

lilien_photo
20. pro 2011

tak to je zlatá 🙂 to mě to focení fakt baví. vlastně je to jedinej můj pořádnej koníček 😀 musim něco vymyslet s tim tříděnim nebo se z toho zbláááznííím

lucy222
20. pro 2011

@pukanka Zoner je jednoduchý, ale placený...

@lilien_photo však mne to také baví (jinak bych to nedělala), ale mám i jiné aktivity. Teď už mi malá "běhá" po bytě, tak lítám furt nenápadně za ní, aby se jí něco nestalo..ale snažím se ji nerušit když si vyhraje sama...

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 to je jasny to mě taky pak asi nebude zbývat tolik času... a až bude léto taky to bude jiné když se bude dát někam vypadnout 😎

pukanka
20. pro 2011

@lucy222 a kolik tak stojí?

...a nějaký volně dostupný?

lucy222
20. pro 2011

@pukanka mrkni na net...teď nevím jakou mají cenu. Já jej dostala - resp. dostala jsem verzi 13 a novou verzi 14 jsme k tomu dostali zdarma 🙂
@lilien_photo jj, přesně tak.

jaa
20. pro 2011

-'Jé,vítám nové tváře a super někdo kdo umí PS.Chci všehno umět.. 😉 Dnneska jsem vytáhle ven 18-105..Tak hodím pár fotek..
jinak,máme doma 5 fotáků..Skvělou zrcadlovku na kinofilm.FUJI...Ta je prostě bezkonkurenční...Jen škoda,že nejde předělat na digi🙂))Pak Olympus vyšší třídu kompakt.Tvar DSLR.Ten fotí taktéž skvěle a i při obr zvětšení tam není šum..Pak Olymp.kapesní,taky fotí krásně a Lumix...Taky fotí pěkně.. 😉 + ted Nikon 5100...Takže beru na co mám chut🙂))Jeden má mm v kamionu,druhý je dcery,třetí a čtrvtý v šuplíku...Ale,myslím,že tam dlouho nebude,protože naše alá cácorka už ho umí ovládat a ráda fotí.. 😉

jaa
20. pro 2011

@lucy222 jen dávej další....Já se chci naučit vše,co můžu..Učili vás třeba,jak na to,aby nebylo přepálené nebe???

lilien_photo
20. pro 2011

@jaa děkuju za přivítání 😉 teda takovejch fotaku to zírám 😵 jsem původním povoláním grafička, retušérka v časopise, tak se klído ptejte 🙂

pukanka
20. pro 2011

@lucy222 děkuji 🙂
@jaa slušná sbírka, to my máme "jen" 2 😅

jaa
20. pro 2011

@lilien_photo
@pukanka No,holky mm magor,no🙂))On musí mít vše několikrát..Co,kdyby se to porouchalo🙂)))I navigací máme několik...🙂))Jednu v autě,druhou v šuplíku.další má mm v kamionu,další ve svém autě a další dvě ještě v kamíku....🙂)by mě zajímalo,jestli umí ještě hledat v mapě🙂))

jaa
20. pro 2011

@lilien_photo Potřebuji vědět,jak na přepaly... 😉
Jinak,mám pevnou 35 a fotí skvěle.Má krásnou kresbu...

lilien_photo
20. pro 2011

na přepaly? a fotíš do rawu? 🙂

lilien_photo
20. pro 2011

@jaa na přepaly? a fotíš do rawu? 🙂

blanka.k
20. pro 2011

@lucy222 být tebou tak bych tu 18-105 neprodávala....na krajinky, oslavy, výlety by mi hrozně chybělo to široké ohnisko. 😉

lucy222
20. pro 2011

@blanka.k myslis to dobre,ale ja tohle prave moc nefotim... A popr.bych zasem poridila nejaky sirokouhly s pevnym ohniskem-ty nejsou.drahe.. ja prave takhle nekam hodne beru ten kompakt... 😉
Ale diky za nazor.zatim jsme nenasla zadny jiny,ktery by mne zaujal...tedy jo,ale stoji 60 0000 😅 myslim zadny jiny vhodny 😉

@jaa jj, s tim nebem rikal. Vydrz,pisnu.
@lilien_photo graficka? Jeee,to se hodi 🙂

lilien_photo
20. pro 2011

@lucy222 snad budu umět poradit 😀
holky co byste mi poradili za objektiv na to focení portrétů na nikon d90? v tom mam fakt mezery a nevyznám se v nich ☹

jaa
20. pro 2011

bez úprav 18-105 a,co ještě umí nový foták..Akorád je vše z karty fotáku a nejde to otočit.. ☹