Vlastní fotografování dětí, úprava fotek, atd. Rady?

nebe
23. dub 2010

Už mě omrzelo focení dětí obyč digitálem, ale zaujalo mě focení zrcadlovkou. Jen nevím jakou si pořídit. Prosím o radu zkušnějších maminek,které už taky omrzely obyčejně napraskané fotky ale žádná ta nej.....🙂

soanpe
6. čer 2010

@bajunka 😀
bez AF ani ránu 😎 ma MF se daj fotit snad jen nehybný miminka

bajunka
6. čer 2010
bajunka
6. čer 2010

tak ted se mi to snad uz podari odeslat jak jsem chtela bez upravy a po uprave

bajunka
6. čer 2010

@soanpe a jak fotis ty fotky proti oknu? aby tam nebyly prehnany prepaly a zaroven to nebylo tak tmave?

molicova
6. čer 2010

@soanpe tak s tim naprosto souhlasim, na AF fotim Tomíka když se fak hlemejždí a na MF si ráda vyfotim nějaké to makro a nebo, když je Tomíček do něčeho opravdu zažraný a moc se nevrtí 🙂 třeba televize 🙂

molicova
6. čer 2010

@pipiii super, to by bylo perfektní 🙂 tak se nějak domluvíme 🙂

soanpe
6. čer 2010

@bajunka
proti oknu to flashuju (zatím jen integrovaným bleskem, ale doma mám schválenej speed light 580 😵 )
když bez blesku, tak si koriguju přesvětlení 😉

jo a co se týká MF, tak jsem zjistila ,že jsem asi slepá 😖 v mládí jsem AF neznala ani ze sci - fi literatury 😀

soanpe
6. čer 2010

@pipiii
tak se domluvme a vyrazíme někam fotit všechny 😀

molicova
6. čer 2010

@soanpe jupííííííííí 🙂 tento nápad se mi moc líbí 🙂

soanpe
6. čer 2010

@molicova @pipiii , kromě pondělka mám furt volno a byla by celkem fajn zOO, protože se tam dá vypustit dítě bez nebezpečí přejetí autem atd. a hlavně je tam i báječný hřiště

molicova
6. čer 2010

@soanpe jsem pro, ale nevim jak tento týden, mají být středa, čtvrtek strašná vedra, tak nevim jak se vám v tom chce ven? já nemohu v úterý, jdeme s Tomíkem k doktorce 🙂

bajunka
6. čer 2010

No ja prave zjistuju, ze kdyz delam na MF tak je to strasne casto maznuty, i kdyz se mi to v hledacku zda ostry, a jeste co pouzivas za ostreni bodove nebo to siroke(nebo jak se mu rika)proste celej ramecek, rikam jsem ostude teprve ted jsem se zacla seznamovat co ten fotak umi, nasla jsem tam i funkci AF ktery se meni i po namacknuti spouste a ze je vhodny zejmena pri pohybujicim se objektu

blanka.k
6. čer 2010

Tak jsme dnes jeli s kočárkem podél řeky po cyklostezce, akorát jsem udělala 3 fotky kytičeka chtěla z obyč.objektivu dát pevnou 35+ makročočku, tak malej začal tak vyvádět, že bylo po focení, takže tu aspoň ty 3 fota "nemakro" objektivem 😠

molicova
6. čer 2010

tak něco málo z dneška 🙂 byla to uplně úžasná a pohodová neděla 🙂 sice bylo hrozné vedro, ale nám to na terásce nevadilo 🙂

molicova
6. čer 2010

@blanka.k super 🙂 jsi šikulka 🙂

blanka.k
6. čer 2010

@molicova ta 3.fotka, jak kouká nevěřícně na ten nanuk je super 😉

molicova
6. čer 2010

@blanka.k no byl z ní uplně paf, pak ho to asi začalo studit, tak jí bez protestu vrátil 🙂

soanpe
6. čer 2010

@molicova
v tom vedru se mi taky nebude chtít a hlavně se bojím, aby se děti nepřehřály. Sofí dnes spala od 13,00 do 16,00 , takže to největší vedro prospala a pak byla na zahradě v bazénku

molicova
6. čer 2010

@soanpe no právě, mam s těch veder taky obavy, takže bych to viděla, až nebudou takový pařáky 🙂 Tomíček to nejrhoší také prospal 🙂

baarca
6. čer 2010

@soanpe Ber ten objektiv 50mm/1.8 - za tu cenu opravdu hodně muziky 🙂

@molicova Teda to je model 🙂 Úplný herec, takové pěkné ksichtíky.
U nás rostou zuby, tak to za moc nestojí.

molicova
6. čer 2010

@baarca no na to Tomíčka užije 🙂

xmerssy
6. čer 2010

Ahoj holky,

my dnes byli cely den na terasce, vedro nam nevadilo, udelala jsem par fotek, tak jestli muzu poprosit o kritiku 🙂 ...

@nikulka83, fotecky jako vzdy perfektni, ty mas 50/1.8, vid?

@pipiii, ja vcera koukala na rajce na fotecky, ale uz jsem nemela silu psat, jsou strasne moc krasny, mala je naprosto uzasna, moc fotogenicka a ty hadriky, super!A fotky z farmy bomba........

@molicova, fotky nadherne, take jako vzdy!

nebe
autor
6. čer 2010

Cau holky, tak ja jsem tu cely vikend nebyla tak jsem to jeste nestihla dočíst. Byla jsem v Praze a Rokycanech takže náááročný. tak snad se mi povede vas docist a doplnit fotky🙂

pipiii
6. čer 2010

@xmerssy fotecky naprosto uzasne!!!!! to krasne pocasi je proste boozii!!!!! a budeme mit asi stejny bazenek..juuchuuu 😵 😵 😵

@soanpe
@molicova ... holky ja se rada s vami uvidim..strasne moooc!!!!! ja jsem do uterka jeste tady v jablonci, v utery uz budu v Praze a nebudu uz mit ani stehy, dyztak nekam dojedu autem🙂 co streda? nebo patek? ja bych vas tak videla!!! 😵 😵 😵 mohli bychom nekam zajet a co treba clovickov na zlicine, jeste jsem tam nebyla🙂

molicova
6. čer 2010

@pipiii jsem pro, ale do toho vedra, se mi ven moc nechce 🙂 nebo spíš na nějaký velký výlet ☹ale kdyžak se přizpůsobím většině 🙂

molicova
6. čer 2010

@xmerssy malej je střašně moc roztomiloučkej 🙂 a fotečky super 🙂

blanka.k
6. čer 2010

@xmerssy - ta 4. fotka...to je ksichtík 😀 😉

soanpe
6. čer 2010

@pipiii nešlo by něco na půli cesty? já to mám sakra štreku. co vyšehrad?

molicova
6. čer 2010

@soanpe no pro mě vyšehrad je docela záhul, protože autem, budu stát jak dopoledne, tak i odpoledne a metrem pojedu minimálně hodinu, není spíš něco v centru, kam se dá dojet tramvají ? 🙂

xmerssy
6. čer 2010

Holky, díky moc, dneska se fakt fotilo paradne 🙂

@pipiii, bazenek je super, dokonce se tam vejdeme vsichni 3 😀 , Tobik byl dnes poprve a dost si to uzil, asi ve 12 teda usnul na 3 hodky, ho to vysililo 🙂 , ale na vecer jsme pokracovali v koupani.....

Uzijte si srazik!!