8měsíční chlapeček začal špatně usínat přes den

lavenderl
12. bře 2017

Zdravím a chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti se spánkem. Máme 8-měsíčního chlapečka, který dříve usínal přes den v podstatě hned, nebo do pár minut a většinou v podstatě bez pláče. Pak jsem byli na operaci, pár dní po návratu na něj sedla separační úzkost a bylo po spánku. Došlo to až k tomu, že by spal jen na ruce a po položení ihned řval, takže jsme museli přistoupit k metodě vyplakávání, která tedy pomohla výrazně, hlavně v noci, ale přes den to je katastrofa metoda ne metoda.
A to se vás právě chci zeptat, jestli jste neměli podobné potíže. - Malého ukládám více méně ve stejný čas, záleží v kolik hodin vstává. Ukládám ho, když jeví známky únavy, takže spát potřebuje, ale jak ho položím, tak řve a trvá mu někdy stále i půl hodiny, než usne. Pak spí max. 30 minut, někdy se tedy stane, že se vyspí normálně, asi hodinu a půl, ale jinak ne. A tak i odpoledne. Když spí jen těch 30 min., tak ho prostě musím dát spát ještě jednou, odpoledne je unavený, i když spí přes tu hodinu, prostě dva spánky potřebuje vždy. Kdybych ho neuložila, tak s ním nevydržím, zvlášť, když jsem doma jen já. Někdy se stalo, že spal i dvě hodiny dopoledne, a to pak už ne a ne odpo usnout, takže je vzhůru až do večera. Já bych ráda, aby chodil spát aspoň v sedm, ale on při takto krátkých spáncích v šest usíná při hře....

lavenderl
autor
12. bře 2017

@kituska20 No ono to totiž jinak nejde. Když měl tu úzkost a když byl po operaci, klidně jsem ho chovala dokud neusnul, pak položila do postýlky. Ale když pak už nechtěl spát jinak než na ruce, ani vedle mě ležet mu nestačilo, tak to nějak řešit musíte.

kituska20
12. bře 2017

@lavenderl tak ho dejte do kočáru a běžte ven ne? My chodili každý den 2x vždy na spaní kolem Labe na polňačku.

kituska20
12. bře 2017

Když byla menší tak i 7x 😂 Nikdy jsem nesměla zastavit. Bylo to moje nejštíhlejší období. V noci se mi budila do 1,5 roka i 12x a přežila jsem to bez újmy.

lavenderl
autor
12. bře 2017

@nafuka Promin, ale je vidět, že jsi nikdy nic podobného neřešila a nevíš, o čem mluvíš. A PROMIŇTE TADY VŠECHNY PODOBNÉ, ALE NEJSEM TIP MATKY, CO BUDE DÍTĚ DO DESETI LET CHOVAT, ABY VŮBEC USNULO A JÁ BYLA VZHŮRU 24 HODIN DENNĚ. PROSÍM MATKY, CO ŘEŠÍ STEJNÝ PROBLÉM A NE MORALISTKY, NA TY JÁ MÁM VLASTNÍ NÁZOR. DÍKY VŠEM

lavenderl
autor
12. bře 2017

@kituska20 venku usne to jo, ale já nemůžu chodit 3x denně ven bohužel.

kituska20
12. bře 2017

@lavenderl a důvod?

nafuka
12. bře 2017

tady je stejně všechno marný, nikdo neovlivníme jestli nechá to malý nebožátko ubrečet nebo ne.😕

panickatlamicka
12. bře 2017

@lavenderl tak to te mozna napadlo,ze pricina spatneho usinani pres den muze byt prave dusledek estvila . Dale pises, ze jakjinak naucit dite spat mimo.naruc.Pokud te napadla pouze tato metoda, tak je to skoda. Spanek deti se meni, zvlast pobyt v nemocnici je traumatizujici, vliv ma pm vyvoj, zrani mozku a dalsi a dalsi faktory. Deti veskerymi ,,vycvicujicimi" metodami trpi. Proc buys nemohla jit ven s kocarkem? Dopoledne ci po obede vyrazis do mesta, prcek usne, projdes se po meste, po parku, nnakoupis...dve hodky ubehnou jako nic.

lavenderl
autor
12. bře 2017

@panickatlamicka bože kdyby normálně usínal i před tím, tak to nepoužiju, takže Estvillem to asi nebude,že. Vím že se spánke mění, nejsem dement, dávám ho spát, dle jeho potřeb. Po pobytu v nemocinici doma usínal také normálně, až později se to takto vyvinulo.

lavenderl
autor
12. bře 2017

Promiňte, ale já nepotřebuju vaše rady ohledně breku. Když si chcete k dětem vstávat 20x za noc do dvou let, klidně, ale to je rozmazlenost, protože ví, že ho vždy vezmete apod. On má jen přes den problém usnout, někdy..Chci rady matek, jejichž děti také přes den špatně usínají, i když jsou unavené a mají čas spát. Ni víc.

nafuka
12. bře 2017

@lavenderl www.prosimspinkej.cz koukni jestli chceš.

kituska20
12. bře 2017

Mě by zajímal důvod proč nemůžete chodit 2x denně ven?

lady_giraffe
12. bře 2017

Máme to podobně. Malému je 8 měsíců. Večer usíná v pohodě, ale ve dne mi za poslední týden neusnul sám v postýlce ani jednou. I když je zjevně šíleně unavený (mne si oči, je protivnej, je vzhůru víc jak 6 hodin...), tak prostě nezabere. Když ho dám do nosítka, tak je do pěti minut tuhej, ale v postýlce prostě ne. Večer, usne jako dřív sám většinou do 10 minut bez řevu. Doufám, že ten stav je přechodný (zhruba stejnou dobu má rýmu, tak nevím, zda to může souviset)..

Zatím to neřeším, protože to je týden a doufám, že to s rýmou odezní a holt ho šoupnu vždy do nosítka a pak odložím do postýlky. Ale je fakt, že najednou ubral spánek (včera třeba spal ve dne jen 35minut a to v kočárku, jinak vůbec).

kituska20
12. bře 2017

@lavenderl hele já vstávala 12x rok a půl 🙂 pak začala spát celou a od tý doby nevstáváme vůbec. Začala i sama spát doma přes den a dobrovolně mi odevzdala dudlík.

panickatlamicka
12. bře 2017

@lavenderl
.... proste to na me cele pusobi tak, ze toho moc navic udelat nechces.Ven chodit nemuzes, nechces, vis, ze se spanek meni-presto se ptas, jak je mozne, ze se to najednou ,,zvrtlo" a jak z toho ven. V naruci ho uspavat nechces-ok,neusne ani tak, ze bys polosedela/pololezela a mel Ho na sobe? Tim padem, pokud by se zadarilo, by sis mohla schrupnout i ty.

panickatlamicka
12. bře 2017

@lavenderl avstavat k diteti neni. rozmazlovani.

krystalka
12. bře 2017

@lady_giraffe - náš syn třeba do 2 let prostě přes den doma v postýlce neusnul....usnul jedině v kočárku (buď na procházce a nebo stačilo uvozit na zahradě a postavit ke vchodu - v létě v zimě spal prostě jenom venku....i potom, co už se vešel jenom do sporťáku....Někdy po tom 2.roce se to změnilo a začal usínat i doma - ale ne v postýlce - v obýváku na gauči, prostě tak jak byl, jenom sundal bačkory, přehodila jsem přes něj deku, pustila 2-3 díly Krtečka a většinou už během druhého usnul 🙂. Přitom v noci spal v postýlce v pohodě, ale přes den prostě ne.....no a těsně kolem 3.roku pro jistotu přestal přes den spát úplně a bylo 🙂

machyxs
12. bře 2017

Naše malá 5m taky přes den blbě usíná. V nositku a kočáru obvykle v poho. S kočárem chodím max. 1x denně. Často se snažím nejdříve uspat v postýlce. Položím ji tam, mluvím na ní, dám dudlik, obložím plyšáky a přikryju až přes část obličeje lehkou dečkou a pustím bílý šum. A ano, také nechávám chvilku plakat, pár minut. Vracím dudlik a konejším. Pokud pláč nabyde na intenzitě, okamžitě vyndavám a dám do nositka nebo zkouším později. Protestovací pobrekávání pár minut vydržím, ale opravdový pláč, to už ji nenechávám a jde z postýlky. V noci se občas budí pláčem, to ale okamžitě vyndavám a nosím a chovám. Takže tak nějak kompromis, takhle to prostě cítím, ať už si o tom ostatní myslí cokoli.

krystalka
12. bře 2017

@kituska20 - no, to taky nechápu....my jsme vždycky vyráželi ven dopoledne, vraceli jsme se na oběd a odpoledne jsme zase tak 2-3 hodiny minimálně byli s kočárkem venku....pokud jsem něco potřebovala udělat, tak jsem ho uspala v kočárku a zaparkovala s chůvičkou před vchodem - když pršelo tak pod stříšku nebo na balkón.....spinkal venku úžasně, i v zimě, zachumlaný do fusaku....později ve sporťáku....ale prostě potřeboval na spaní asi čerstvý vzduch - okno nestačilo....

kituska20
12. bře 2017

Bohužel dítěti je potřeba se v mnoha ohledech prostě obětovat no...bohužel je stále pro některé pohodlnější sedět doma na zadku a nechat dítě řvát.

lavenderl
autor
12. bře 2017

@lady_giraffe Chápu. Máš to zatím dobré v tom, že ti usne jinde a pak ho dáš do postýlky a spinká, já to také tak dělala. Nejdřív to fungovalo, postupně se to ale zhoršovalo a už nezabíralo nic... 🙂

msimankova
12. bře 2017

@lavenderl tak rada matky, ktere dite temer pres den nespi. Nez jsem dcerky spanek pochopila, chvili mi to trvalo. Nikdy pres den moc nespala, v noci dobre. Od 8 mesicu spi nekdy jen 30 minut jednou denne, vetsinou pouze v kocarku. Takze ano, chodim nekolikrat denne ven, svedci nam to obema. Jo, nekdy by sla spat uz v 6, tak si hrajeme a jde v klidu po 7, pul 8. Po operaci navic musi tvuj maly zpracovavat dost dalsich veci a promin, od toho jsme na RD, abysme jim daly to nejlepsi. Osobne jsem s malou sama 95% tydne, takze bych stejne doma cely den nevydrzela.

lavenderl
autor
12. bře 2017

@kituska20 Promin, ale to si ze mě děláš srandu ne.. Co mě tady kritizujete, jak se dítěti nevěnuju, jen kvůli metodě kontrolovaného pláče.???? Že někdy 2x za den brečí v postýlce. Já se mu věnuji celý den a ani to jinak nejde.Ven chodíme také denně. Mimochodem pokud má vyspáno, tak v kočárku stejně kouká. Mám normální veselé a zdravé dítě a věnuji se mu pořád. Tady jsou ale vědmy to koukám někdy

lavenderl
autor
12. bře 2017

@msimankova Z nemocnice už jsme dávno a nevím proč píšeš promiň, když to máme v podstatě stejně. Sama jsem s ním také 90% času a ven chodíme, jen ne vždy, když má spát, to je celé.

lavenderl
autor
12. bře 2017

@panickatlamicka m To byste tady museli umět číst, Já k němu vstávám také, kdykoliv ho slyším, ale hned ho nenosím a nechovám

lavenderl
autor
12. bře 2017

@krystalka Jalmile zastavím spí max deset minut, pak se budí v kočáře, kam ho na vzduch vyndat nemám..Tak asi tak

lavenderl
autor
12. bře 2017

@machyxs Já ho taky nenechám řvát jak na lesy. Když neusne, tak ho vyndám a zkusím později

lavenderl
autor
12. bře 2017

@nafuka Já ty stránky znám

kituska20
12. bře 2017

@lavenderl metoda kontrolovaného pláče? Bože to nemá cenu něco radit 🙂

eva1987
12. bře 2017

@lavenderl Nas maly ma 2 mesice a pres den to neni zadny spac. Jedine kdy poradne zaspinka je v kocarku, takze chodim 2xdenne ven, aby se prospal, a kdyz zastavi kocar je vzhuru, takze tak. Doma v postylce kdyz zaspi tak max na 10 min. V noci spi docela dobre, vstava kazde 3 hod na krmeni. Taky jsem vyrizena, ale musis vydrzet, doporucuji zkusit satek ci nositko pokud nechces chodit tak casto ven. Urcite se to spravi jen vydrz 🙂