Buzení spacího kojence. Budíte taky?

31. srp 2022

Zdravim, budite nekdy starsi kojence po dennim spanku? Ja se priznam, ze ja jemne budim asi po hodine spanku. Jak kdy. Nejsem zastáncem nejakych pevných režimu, ale syn ma pak vecer problemy s usinanim. Je podle vas buzení problem?
Diky

tasimia
31. srp 2022

A kolik je malému? Malou jsem do roka, nechávala spát jak chtěla, měla na to narok ;).

autor
31. srp 2022

@tasimia ted bude mit rok. Ale budila jsem ho takhle obcas uz od asi 5 mesicu. Mel pak jinak uplne rozkopany nocni spanek. Nevim, jestli jsem nedelala chybu😔

konidana
31. srp 2022

Deti jsem nikdy nebudila, pokud to nebylo vyjimecne nutne kvuli odchodu nekam, vystupovani z vlaku apod. U strasiho skolkovyho jsem to zkusila jen parkrat ( vzbudit dlouho spiciho doma odp.2h a vic) a fakt to nebylo dobry.

autor
31. srp 2022

Ja jsem prave budila nenapadne, jemne. Ale pokud to neslo, tak jsem ho nechala spat, to ten spanek opravdu potreboval. Pripadam si jak krkavci matka😔

konidana
31. srp 2022

Tak to nemusis, pokud jsi to jen zkusila a kdyz to neslo, nechala spat, tak v pohode☺

tasimia
31. srp 2022

Tak malá když v noci nespala, neřešila jsem. Spaly jsme spolu třeba přes den. Tehdy jsem to brala, ze nikam nechodím, a úklid počká ;).

kafr
31. srp 2022

A kdopak ti nasadil takového brouka d hlavy?!
Neboj, bude v pohodě. Pokud by mi dítě spalo přes den a pak v noci dělalo blbiny, tak bych to taky řešila.

susmevem
31. srp 2022

Nikdy jsem ani jednoho nebudila...

limali
31. srp 2022

Keď som cez deň nechala spať ako potreboval, nočný spánok bol oveľa lepší. A to nočné uspávanie a budenie sa neodvíja len od spania cez deň, hlavne u tak malých detí 😊

tasimia
31. srp 2022

@limali to je pravda. Dokud si mala spala jak chtěla, bylo to v pohodě. Pak jsme v přes den i v noci, museli budit na atb, byla opravdu hodně nemocná, nakonec jsme byli v nemocnici a od té doby, neřeším nic jiného, než problém ze spaním.

elesse
31. srp 2022

Nebudila jsem, pokud jsme nekde nemuseli byt. Asi dvakrat jsem budila, kdyz spal dyl nez do 16, to pak vecer nechtel usnout, ale jinak s tim nikdy problem nebyl

gbp
31. srp 2022

my doma rikame, ze deti a kocky se nebudej 😅 a u nas teda platilo spis to, ze spanek dela spanek - cim lip spala pres den, tim lip i v noci. ale ona ma velmi lehke spani, vzbudi ji kdeco, naopak jsem se snazila ani nevyndavat z mycky, aby ji to nevzbudilo 🤷🏼‍♀️ ale myslim, ze to bude individualni, pokud vam to tak vyhovovalo...u deti se neda nic pausalizovat. u nas treba zadny rezim stejne nastavit nesel a nejde, stejne si usne jak chce, vecer obvykle az kolem 22 a proste s ni nehnu. nekolikrat se ji to uz zmenilo, ale nejhorsi pro me bylo obdobi, kdy sem byla "mlada" a nezkusena matka a dala na rady, ze je idealni, aby mimco chodilo spat v 19, to sem tu jak idiot sedela 2 hodiny a kojila a delala psi kusy... a zkousela sem to asi pul roku ji takhle precasovat 🤦🏼‍♀️

biciklissie
31. srp 2022

Ano, budila jsem dceru a budím teď i syna. Oba by přes den někdy spali hrozně dlouho a pak by večer byl problém. Taky kvůli chození do školky pro dceru a aby měli režim trochu synchronizovany. Syn si občas trochu brekne, ale hned se probere. Dcera jako menší nikdy neměla problém, teď se mi zdá, že občas je kvůli tomu protivná. Ale celkově víc převažují klady. Celkově jsou s tím děti v pohode.

jjasmina
31. srp 2022

Nikdy jsem nebudila a nebudim kor před 1.rokem no. Ano kolikrát vstává po obědě v 16h a chodí spát ve 22h, ale co, vyhovuje jí to no

mata2hari
31. srp 2022

Ano,budím..dopo když spí víc než hodinu,nechce spát odpo a je večer problém.. když jde spát večer později,stejně ráno vstává v 6 a je protivná. Takže vstává v 6-6:30, dopo spí od cca 9:30 do 10:30, po o venku v kočáře od 13:30 do 14:30 cca. Večer má v 19 mlíko a +- v 19:30 spí..

elizsebik
31. srp 2022

My budime, malý spí přes den od 13:00, a nechávám ho spát do 16,jestli nevstává sám, tak ho budím. Má takový rozvrh od 10m.

zmrzlinka
31. srp 2022

Mé děti nespali ,tak jsem je budit nemusela.Ale druhé dítě jsem budila ráno když jsme šli s prvním do školky/školy .

martulka88
1. zář 2022

Mám 5měs.syna - jediné, kdy ho budím, že jsme museli někam jet a nebo mu připravila UM a on mi mezitím stihl usnout - zrovna dnes ráno - nejdřív kecal (známka, že neusne) a tak jsem šla udělat UM a on vytuhl. Ale pokud jde o buzení po obědě - nebudím. A nemám to v plánu, pokud opravdu někde nepojedeme. Pokud ti spí dlouho odpoledne a máš dopolední spánek, tak zkus odbourat ten dopolední a uvidíš, zda večer stále bude špatně usínat.

areh
1. zář 2022

Já jsem budila cca od 2 let. Ale tak, že jsem je nenechala spát po 14. hodině. Oni stejně v naprosté většině sami budili dřív. Stačilo jim do pokoje otevřít dveře a za chvilku se sami vzbudí.

jako_mala_holka
1. zář 2022

Nikdy jsem malou nebudila ani nebudím, jsou ji dva roky... Nijak nám to noční spánek neovlivňuje, někdy spí přes den hodinu a půl, někdy i tři, jak potřebuje...