Dcera nedokáže sama usnout v 10 měsících

saphirka
3. bře 2016

Ahoj vsem maminkam, protoze jsem prvorodicka a v mem okoli zadny takovy pripad nemam, chci se zeptat a pripadne se nechat uchlacholit 🙂 Mam 10m holcicku a od malicka je priserne akcni. To by ale nebyl problem, vim ze to tak ma spousta deti 🙂 Nicmene resim usinani. Pokud bych nad ni nebyla, nedrzela ji ruce, pripadne nohy u briska (rada je dava mezi sprucle postylky nebo pritahuje k brisku) tak neusne. Jakmile odejdu (odtahnu ruc pretoci se na bricho a zacne litat po postylce jako splasena. Otaci se takhle uz od 3mesicu.I kdyby byla k smrti unavena, proste to bez toho nejde.Probouzi se stejne - zadne protazeni otevreni ocicek. Proste se najednou ze spanku otoci a zacne silet. Ranni vitani nepripada v uvahu. Od malicka mame v posteli kojici polstar protoze kdyz se ve spanku otocila na bricho hned mela oci navrch hlavy. Na brise v zivote neusnula (mela reflux tak ani nechtela byt pritulena u me) Mate nekdo podobnou zkusenost? Rikam si ze ji preci takhle nemuzu uspavat do 15let 😀 Kazdopadne se chci jen uklidnit ze je vse ok. Nez plasit nekde u doktoru, tak doufam, ze to pochopite a nedozvim se neco typu - prestan to dite sledovat a uzivej si ho 😀 protoze ja si ji uzivam a je skvela. Diky moc za pripadne rady. PS: i kdybych ji mela u sebe, je to totez. Neni kojena...(zdravotni gastro problemy doted ale nic co by to ovlivnilo)

liska01
3. bře 2016

Já musím dcerku taky v postýlce krotit od 4m, kdy se začala otáčet na bříško. Okolí mi říkalo, že přece až bude unavená, tak sama usne. Haha. Mám vyzkoušené, že postýlce leze a řádí do okamžiku, kdy začne být přetažená a pak má hysterák a pak bych musela jít stejně klidnit nakonec by totálně odpadla, ale byla brzo vzhůru s velmi velmi špatnou náladou. Takhle jít krotím a usne relativně v pohodě. Nějak to neřeším, ono se to časem vytříbí. Do 15ti určitě takhle uspávat nebudem. 😀

saphirka
autor
3. bře 2016

To jsem moc rada, ze v tom nejsem sama 😀 Okoli ma same klidasy a ja sem si tajne prala, ze ten dalsi mesic uz to bude treba ok.Ale zatim nic. Dekuji za zpravu ❤

liska01
3. bře 2016

Jinak mamka takhle musela krotit bráchu. Ten se ještě ani neplazil, ale v postýlce se dokázal přitahovat za šprušle a jezdil takhle dokola a dokola. 🙂 Vzpomínala, jak se s kočárkem schovávala, aby jí nikdo neviděl, když ho chtěla uspat. Neděláme prckovi nic zlého, jen z dálky to může vypadat trochu blbě. 😀 Mě malá usíná na břiše, tak jí jen lehce přidržuji aby nešla neustále do kleku nebo se neotáčela, nezvedala hlavu, manžel říká, že to vypadá, jak když jí topím. Jen je pitomé, že jí nikdo jiný nedokáže uspat ani manžel, párkrát to zkoušel a po skoro hodině se přetáhla a nastoupila jsem opět já... Zkoušela jsem držet za ručičku a kdesi cosi, ale ona prostě potřebuje imobilizovat a pak se zklidní krásně a efektivně, ale děti se tak rychle vyvíjí a mění, že co je dnes nemusí být zítra. 😉

oplatecka
3. bře 2016

Náš syn ani v postýlce spát nechce 😀 I když je šíleně unavený, mne si očička a vyvádí, tak sám prostě neusne. Od miminka spal strašně málo a nikdy to nebylo ideální. Ale poslední 4 měsíce je pro nás usínání neskutečný boj. Usne jedině při kojení a budí se co hodinu až dvě... Držím palce, ať je to lepší 🙂

iwet91
3. bře 2016

@saphirka Naše malé bude mít rok a máme to tak doted 😀 Jednou jsem ji zkusila i aby usla sama večer, ale řev , děs běs. Tkaže jsem se naučila ,že v 7 jdem všichni spát a malá si hraje v postýlce a je spokojená, někdy usne sama vyčerpáním 😀 někdy ji hold musím držet za ruku 🙂

kasijopea
3. bře 2016

Ahojky, tak my jsme v deseti měsících řešili něco podobného. Malý dělal v postýlce skoro i stojky a různé dálší blbosti než usnul. Pak se nám podařilo, že jakmile se položil do postýlky, nechal se vyblbnout a do půl hodky v klidu usnul. Fungovalo nám to takhle asi měsíc, ale pak začaly růst zuby a odmítl spát sám v postýlce, neustále se budil pláčem a nepomohlo nic. Od té doby spí u nás v posteli (máme 13 m.), ale jakmile mu vyrostou stoličky budeme ho učit zpátky na postýlku. Každopádně i ted se před spaním strašně hemží. Zatím spoléháme na to, že až bude venku hezky a bude se moct vylítat unaví se natolik, že jakmile se položí ke spaní hned usne 🙂

misule55
3. bře 2016

My teda máme skoro ročního a taky uspáváme, přečteme pohádku u nás na posteli, on se vyřádí, pak dáme do spacího pytle-který ho do jisté míry omezuje v pohybu- nemůže se postavit a za chvilku usne, pak ho přendám do postýlky, je teda fakt, že většinou spí na břiše. Sice se v noci vzbudí, ale pochovám a dám zpátky nebo vezmu k nám do postýlky. Taky si říkám, že to snad budeme dělat věčně, ale doufám, že se to samo vytříbí, to, že sám v postýlce neusne už neřeším, pochybuju, že bych ho to teď naučila 🙂
Co zkusit ten spací pytel, trošku ji to zpacifikuje :D

saphirka
autor
3. bře 2016

@misule55 Spaci pytel mame.Otoci se v nem div se neuskrti a rve jak svalovec zvedajici 100kg cinku jen aby se postavila...coz se ji nakonec podari.Jediny zpusob je ji utahat do zemdleni ale ani to ji nezastavi natolik aby sama usnula.To se neudrzi na nohou rukou ale stejne to furt zkousi....vyzkouseli jsme vsechno 😀 lek na to neni.Jen trpelivost a vira ze se to spravi.

saphirka
autor
3. bře 2016

@kasijopea Ano tak nejak....ona by asi nevydrzela ani u ty pohadky i kdyz knizky ji bavi ale spis sama prohlizet, kdyz ji zacneme cist neco sahodlouheho nudi ji to k smrti.Takze musime strucne. Nekdy si rikam, ze me odvezou do Bohnic 😀

luciesofi
3. bře 2016

Moje starsi dcera nedokáže unsout sama ani ve 3,5 letech 😉 Mladší usinala sama od roka do roka a trictvrte a už taky sama nechce.... holt je uspavam, že s nimi lezim...snad to tak nebudeme praktivkovqt do 18 😀
@saphirka

misule55
3. bře 2016

No tak to nevím...:D My máme taky malého čerta, ale pytlík ho vždycky zklidní 🙂 Jo a my začali dávat meduňkový čaj k večeru, myslím, že to na spaní dost pomohlo, hlavně když nám lezou zuby. Nedáváme denně, ale když už je toho fakt moc a myslím, že pomohl.
Jinak přeju hodně sil, taky doufám, že za rok už se snad všichni konečně normálně vyspíme 🙂

saphirka
autor
3. bře 2016

@oplatecka diky napodobne, neni to lehke ale milujem je 😀

saphirka
autor
3. bře 2016

@liska01 my jsme dlouho zavinovaly, protoze to se ji i libilo. Jenze ted uz to nema rada a zacne se vzpinat. Tak v kocarku ji ted imobilizuju aspon fusakem 🙂 no budeme doufat 😀

saphirka
autor
3. bře 2016

@misule55 medunkovy caj, levandulova koupel...ja myslim ze jsem nekde prehledla cudlik jak ji vypnout mozecek aby prestal makat aspon na usnuti 🙂))

saphirka
autor
3. bře 2016

@luciesofi hehehe 🙂 3,5 nejsou moc dobre vyhlidky 😀 Do 18 snad neee

luciesofi
3. bře 2016

@saphirka zvykla jsem si...prohlidneme si spolu knížky, pak přečtu nebo povim pohádku, zhasneme, prituli se ke mne a během chvíle spí...myslim za starsi, mladší sebou mlátí ještě dlouho (ale rostou ji ted zuby) ona ta starší je hodně citliva, má takovou uzkostnejsi povahu, prostě nejde ji to naučit spat sama....časem to prijde, jako zatím všechno.... 🙂

saphirka
autor
3. bře 2016

@luciesofi ja chci taky prituleni ;) diky za povzbuzeni❤